Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2010., 08:45   #61
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Dala bih mu i ja cistu jedinicu.
Ali bi vecina roditelja skocila da to nije pedagoski,dijete je pogrijesilo,bla,ser,truc...
To je, na žalost, istina.

Ali znaš što, ma tko ih jebe! Mi ćemo se truditi dobro odgojiti djecu, da cijene znanje, da se pristojno ponašaju, da prihvaćaju posljedice svojih postupaka i sl., a onda će ih jednog dana posrati upravo djeca takvih genijalaca koji se bune kad klinci dobiju (za promjenu) primjerenu, smislenu i svrhovitu kaznu...

Jadna smo mi država...

Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
U nizozemskoj gimnaziji, učenik nije naučio ili napisao domaći rad o Sizifu. Nastavnica mu je zadala da odnese vreću cigli iz njenog kabineta u učionicu. (Upravo su bili neki radovi u školi.) Nakon što je prenio sve cigle, sljedeći je zadatak bio - a sad ih sve vrati nazad.
Lekcija o Sizifu bila je naučena.
Evo, takvih nama prosvjetara nedostaje... Maštovitih! Kazna je definitivno prava! Vrlo odgojna!

Mi smo u srednjoj imali sličnu profesoricu iz matematike. Bila je bakica pred penziju, hodala je po školi u kućnim krznenim papučama, nosila punđu i prst debele naočale, i nikada nije povisila glas, ali su i najveći hiligani pred njom bili u stavu mirno, a što je najvažnije - naučili su matematiku.

I ne vjerujem da postoji normalan roditelj koji bi pizdio zbog takve kazne, samo bi se dobro nasmijali i rekli klincu da je dobio upravo ono što je tražio.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".

Zadnje uređivanje Tashi : 21.04.2013. at 10:07.
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 09:41   #62
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post

U nizozemskoj gimnaziji, učenik nije naučio ili napisao domaći rad o Sizifu. Nastavnica mu je zadala da odnese vreću cigli iz njenog kabineta u učionicu. (Upravo su bili neki radovi u školi.) Nakon što je prenio sve cigle, sljedeći je zadatak bio - a sad ih sve vrati nazad.
Lekcija o Sizifu bila je naučena.

Ista mi je ta nastavnica rekla kako kod njih učenici zbog lošeg ponašanja dobiju kaznu u vidu pranja zahoda prije ili poslije škole. Meni se sviđa.
A ne glupi ukorići i beskorisne opomenice.
Ajde zamisli da se to napravi kod nas.

Prvo bi došle razne TV i novine sa snimkama uplakanih roditelja ( ili još bolja scena baka ) koji se zgražaju nad terorom provedenim na njihovom djetetu, koje od istog trenutka pa na dalje već trpi duševne boli i mokri po noći.
Slijedeća scena je neko tamo gradilište i par zidara ili javni WC na kolodvoru gdje ne možeš ući unutra od sranja . Djelatnica iz Zavoda za javno zdravsto nabraja moguće zaraze koje vrebaju iz kanalizacije ( to što je prilog od prije 5 godina i ima veze s Karlovačkom pivovarom nije bitno )
Tada ide škola u krupnom planu i nevina dječica kako se igraju u školskom dvorištu.
Nastupa ravnateljica koja, da spasi sebe, drvlje i kamenje na učiteljia/cu pravdajući se da nije znala za to, da ništa do tada nije upućivalo na svirepost i zvjerstvo iste. Potruditi će se da se to više ne dogodi.

Cijelo vrijeme priloga se provlači komentar o odgovornosti nadležnog ministarstva i ministra osobno s pitanjem do kada će naše školstvo nazadovati itd, itd....

A što je učenik/ca napravio/la nitko i nezna ( btw mokrilo u krevet je i prije navedenog događaja ).
bioaktiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 10:00   #63
S jedne strane nisam ni ja baš da klinci peru wc-e na nekoj redovnoj bazi.

Ali s druge... Kad se samo sjetim moje generacije - wc-i u školi su nam bili katastrofa. Imali smo fobije od odlaženja na wc koliko je sve bilo prljavo, smrdljivo, nije bilo sapuna, toalet papira, daske su bile ili polomljene ili ih nije ni bilo... I naravno da smo jamrali kako čistačice ništa ne rade, samo nas psuju kad prolaze pored nas i sl. Nije nam nikada palo na pamet da su daske puknute, a wc-i prljavi zato što smo se penjali na školjke da se zezamo s onima u susjednim kabinama, sapunom i t.papirom smo se gađali čim bi ga vidjeli...

A da smo samo ponekad morali svoj svinjac i počistiti za sobom, malo bi više cijenili čistačice i njihov posao. I sigurno nam više ne bi padalo na pamet penjati se na školjke, bacati sapune okolo i sl.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 12:00   #64
Quote:
Lady_R kaže: Pogledaj post
Hvala na zanimljivim odgovorima . U ovom slučaju nisam roditelj već razrednik, post sam napisala nakon razgovora s roditeljem koji je bio uvjeren da dijete cijeli dan u sobi piše referat ili uči, a kad je vidjela što piše doslovno je poludjela jer joj ovakav način kažnjavanja nije jasan. Nema ništa protiv kazne, i sasvm je razumna ali cijeli dan izgubiti na pisanje rečenice dok bi trebao učiti nešto drugo doista nema smisla.
Isti je učenik dobio uz ovu kaznu i dvije jedinice u imenik.
Osobno, mislim da ga je nastavnica trebala zapisati ili zatražiti roditelje da dođu u školu gdje bi porazgovarali o onome što je napravio jer je taj njegov potez definitivno za osudu.
Slažem se s vašim mišljenjima da nastavnicima danas nažalost nije lako, ali također mislim da dok su učenici u školi mi smo odgovorni za njih jer bi u protivnome roditelji trebali sjediti u klupama s njima i paziti na njihovo ponašanje. Meni ovako ispadne da su nastavnici ili nesposobni za rad ili jednostavno neće imati posla s učenicima. btw. nikad nisam dobila ovakvu kaznu :S i doista ne nalazim smisla u njoj...
kazne su kazne, mada su subjektivne - ono što je meni primjerena kazna nekome neće biti.. to je uvijek tako u svemu, jer smo svi individue sa različitim karakterom gledanjem i sl.
po meni kazna je neprimjerena u smislu blagosti (jer govorimo o djetetu 8. razred) jedinice su apsolutno opravdane po meni...

jedino što mi ne drži vodu je da je dijete cijeli dan pisalo rečenicu 200 puta...
to nije dijete koje tek uči pisati, već "klipan" pred srednjom školom (ne mislim ovdje ništa negativno) pa zaboga koliko mu vremena treba za 200 puta napisati ? sigurno ne cijeli dan. ok, izgubio je nešto vremena za učenje nečeg drugog, mada ne zvuči kao dijete koje će se oko toga nešto gristi, jer ako se koristi ovakvim metodama inače, onda mu svo vrijeme ovog svijeta neće pomoći da nešto nauči.... ali neka nadoknađuje kako zna i umije.

ja (još) nisam mama školskog djeteta, ali kad gledam oko sebe, ta današnja djeca su zaštićena ko lički medvjedi, a profesori ništa.... da se razumijemo niti uzdižem u visine sve profesore (ima ih svakakvih nažalost) ali nisu ni djeca anđeli.... barem mislim da današnja djeca nisu kao što su nekad bila...

u globalu kad čovjek sluša vijesti danas, čita novine, sluša priče iz okoline - reći će netko da sam militantna - ali mislim da neke stvari treba rezati u korijenu, i da bi kazne općenito trebale biti daleko, daleko gore.... svi ovi ukori, opomene, zvanja roditelja u školu, od kojih većina apsolutno ne priznaje da je dijete nešto krivo napravilo, sve je to ništa... i cijeli obrazovni sustav nam je u komi...
malo sam skrenula s konkretne teme...
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:41   #65
Eh ovako.

Kad bih imala potpuno slobodne ruke, a u cilju bi mi bilo dijete nešto naučiti, ja bih ovako.

Ukoliko je ta tuđa bilježnica od nekog iz razreda, onda taj dotični nema bilježnicu, jel?

E pa fino. Ovom koji me hoće prevariti dala bih finu ocjenu iz te posuđene bilježnice, ali bih u isto vrijeme tražila da mi bilježnicu donese ovaj koji je bio dobar frend i posudio. On bi bio, očito, bez bilježnice pa bih mu fino dala jedinicu u zalaganje.
Nakon toga bi ovom prvom fino objasnila kako je zbog svoje ljenosti i nemara doveo u nevolju nekog drugog, pa neka se sad fino zapita tko će mu više htjet priskočit u pomoć te u kakvo je stanje sad doveo prijateljstvo sa dotičnim kojeg je usosio.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 14:51   #66
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Eh ovako.

Kad bih imala potpuno slobodne ruke, a u cilju bi mi bilo dijete nešto naučiti, ja bih ovako.

Ukoliko je ta tuđa bilježnica od nekog iz razreda, onda taj dotični nema bilježnicu, jel?

E pa fino. Ovom koji me hoće prevariti dala bih finu ocjenu iz te posuđene bilježnice, ali bih u isto vrijeme tražila da mi bilježnicu donese ovaj koji je bio dobar frend i posudio. On bi bio, očito, bez bilježnice pa bih mu fino dala jedinicu u zalaganje.
Nakon toga bi ovom prvom fino objasnila kako je zbog svoje ljenosti i nemara doveo u nevolju nekog drugog, pa neka se sad fino zapita tko će mu više htjet priskočit u pomoć te u kakvo je stanje sad doveo prijateljstvo sa dotičnim kojeg je usosio.
Savršeno podlo

Podržavam u potpunosti
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:10   #67
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Savršeno podlo
Ma nije podlo.

Sve zapravo zavisi od toga što se kaznom želi postići.

Jedinica mi je bez veze. Ta se po ničemu ne razlikuje od bilo koje druge jedinice, ispravit će ju i idemo dalje. Naučio o varanju nije ništa osim što je zaključio - jbga, nije prošlo.

Ovo ostalo što čitam, pranje wca i slično... ne vidim smisao u tome.

Smatram da je, kad god je moguće, dijete najbolje učiti socijalnom aspektu onoga što rade jer oni nisu izolirani od svega i puno toga što rade ima utjecaj na nekog drugog.

Ali zaista, ako netko prepisuje iz šalabahtera na ispitu i uspije mu... neka mu bude. On ionako ne kuži da je prevario sam sebe a ne profesoricu... to će skužit prije ili kasnije.
Ali ako u prevaru uvučeš nekog drugog, onda mi najviše ima smisla naučit te socijalnoj odgovornosti prema drugima, ako si već neodgovoran sam prema sebi, na što svatko definitivno ima pravo.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 16:32   #68
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Eh ovako.

Kad bih imala potpuno slobodne ruke, a u cilju bi mi bilo dijete nešto naučiti, ja bih ovako.

Ukoliko je ta tuđa bilježnica od nekog iz razreda, onda taj dotični nema bilježnicu, jel?

E pa fino. Ovom koji me hoće prevariti dala bih finu ocjenu iz te posuđene bilježnice, ali bih u isto vrijeme tražila da mi bilježnicu donese ovaj koji je bio dobar frend i posudio. On bi bio, očito, bez bilježnice pa bih mu fino dala jedinicu u zalaganje.
Nakon toga bi ovom prvom fino objasnila kako je zbog svoje ljenosti i nemara doveo u nevolju nekog drugog, pa neka se sad fino zapita tko će mu više htjet priskočit u pomoć te u kakvo je stanje sad doveo prijateljstvo sa dotičnim kojeg je usosio.
Da, i što bi ga time poučila?

Da su odrasli lukaviji i podliji i da drugi put i on mora biti lukaviji i podliji pa bilježnicu posuditi od Ane iz 8.c kojoj ti ne predaješ.

Što bi time podučila razred?
Da u životu uvijek gore prolaze plemenite namjere (pa makar i krive, onog pomagača koji je bilježnicu dao, ako ju je uopće dao dobrovoljno, a ne nekom suptilnom ili manje suptilnom ucjenom) nego prevarantske ovoga tko ju je podmetnuo.

I što bi podučila vlasnika bilježnice za slučaj da ju je dao zbog manje ili više suptilne ucjene, kukavičluka i sličnoga pa čak i zbog obične želje da pomogne (ne baš sjajno izbalansirane, ali dobro)?

Da ne može od tebe potražiti ni pomoć niti ti se obratiti jer ti ćeš ionako njega gadnije kazniti nego stvarnog krivca.

Čak i u zakonu pomagači u kaznenom djelu dobivaju manje kazne nego glavni akteri i ne kažnjava ih se preko njihovih leđa.
vesela sova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 23:34   #69
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Eh ovako.

Kad bih imala potpuno slobodne ruke, a u cilju bi mi bilo dijete nešto naučiti, ja bih ovako.

Ukoliko je ta tuđa bilježnica od nekog iz razreda, onda taj dotični nema bilježnicu, jel?

E pa fino. Ovom koji me hoće prevariti dala bih finu ocjenu iz te posuđene bilježnice, ali bih u isto vrijeme tražila da mi bilježnicu donese ovaj koji je bio dobar frend i posudio. On bi bio, očito, bez bilježnice pa bih mu fino dala jedinicu u zalaganje.
Nakon toga bi ovom prvom fino objasnila kako je zbog svoje ljenosti i nemara doveo u nevolju nekog drugog, pa neka se sad fino zapita tko će mu više htjet priskočit u pomoć te u kakvo je stanje sad doveo prijateljstvo sa dotičnim kojeg je usosio.
Lijepo si ti to zamislila, ali mislim da ti umovi nerade tako, i izazvala bi kontra-efekt.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 08:11   #70
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Nakon toga bi ovom prvom fino objasnila kako je zbog svoje ljenosti i nemara doveo u nevolju nekog drugog, pa neka se sad fino zapita tko će mu više htjet priskočit u pomoć te u kakvo je stanje sad doveo prijateljstvo sa dotičnim kojeg je usosio.
Misliš da bi takav lik zaista razmišljao o nepravdi koju je napravio svom prijatelju i osjećao grižnju savjest?

Nekako sumnjam, prije bih pomislila da bi slegnuo ramenima i optužio nepravednu profesoricu što ih je zajebala oboje...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:28   #71
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Nekako sumnjam, prije bih pomislila da bi slegnuo ramenima i optužio nepravednu profesoricu što ih je zajebala oboje...
A zamisli što bi tek bilo da su ih, kao u nekim drugim zemljama, oboje isključili s nastave na koji dan zbog tog pokušaja, naravno bez opravdanja za propušteno.

Profesorica mora znati kako se postaviti da dobije autoritet i poštovanje, treba imati odgovarajuće metode da ovo sankcionira, ali bez obzira na njezin autoritet i metode, da ne treba varanjem i laganjem do cilja ipak se uči doma, a ne u školi, isto kao i nenasilje i osobna higijena i mnoge druge stvari koje roditelji ovih dana prepuštaju sustavu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:29   #72
Mala je došla u šoku jučer iz škole

Učenik je divlji,mlati djecu, dere se pod satom, baca kolegama stvari.. profesori mu ne mogu ništa. I prekjučer ga je jedan profesor nakon n-te nenapisane zadaće odveo kod pedagoga da je tamo napiše i dao mu jedinicu zalaganje.
Jučer je došao tata s pištoljem u školu i derao se da tko maltretira njegovog sina.


Mala bi trebala slijedeći mjesec sjediti s njim jer ih rotiraju. Spremala sam se u školu jer me mala zamolila da reagiram jer nema šanse da ona može normalno pratit nastavu kad je on maltretira. Inače nije tip da me šalje u školu i probleme sama rješava ali ovo me zamolila da napravim. Jučer je rekla da bolje ne jer je strah njegovog oca. Stvarno nisam pametna
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 09:43   #73
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Mala je došla u šoku jučer iz škole

Učenik je divlji,mlati djecu, dere se pod satom, baca kolegama stvari.. profesori mu ne mogu ništa. I prekjučer ga je jedan profesor nakon n-te nenapisane zadaće odveo kod pedagoga da je tamo napiše i dao mu jedinicu zalaganje.
Jučer je došao tata s pištoljem u školu i derao se da tko maltretira njegovog sina.


Mala bi trebala slijedeći mjesec sjediti s njim jer ih rotiraju. Spremala sam se u školu jer me mala zamolila da reagiram jer nema šanse da ona može normalno pratit nastavu kad je on maltretira. Inače nije tip da me šalje u školu i probleme sama rješava ali ovo me zamolila da napravim. Jučer je rekla da bolje ne jer je strah njegovog oca. Stvarno nisam pametna
Ravnateljica??? Policija???

Ako mi netko sad napiše da nitko nesmije ništa roditelju koji dolazi u školu prijetiti pištoljem emigrirat ću
__________________
I blizu tebe možda neko ide, baš istim putem,ali s maglom je sliven, potpuno za te i tebi sakriven...
Blue_Angel is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:22   #74
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Mala je došla u šoku jučer iz škole

Učenik je divlji,mlati djecu, dere se pod satom, baca kolegama stvari.. profesori mu ne mogu ništa. I prekjučer ga je jedan profesor nakon n-te nenapisane zadaće odveo kod pedagoga da je tamo napiše i dao mu jedinicu zalaganje.
Jučer je došao tata s pištoljem u školu i derao se da tko maltretira njegovog sina.


Mala bi trebala slijedeći mjesec sjediti s njim jer ih rotiraju. Spremala sam se u školu jer me mala zamolila da reagiram jer nema šanse da ona može normalno pratit nastavu kad je on maltretira. Inače nije tip da me šalje u školu i probleme sama rješava ali ovo me zamolila da napravim. Jučer je rekla da bolje ne jer je strah njegovog oca. Stvarno nisam pametna




sory ne vjerujem da bi moje dijete išlo u školu dok se ne razjasni ta situacija.

prečesto puta gledam na tv kako neki pomahnitali učenik upada s oružijem u školu a ovom klincu je očito po tati dostupno.



inače- uvijek podržavam učiteljicu u njenim mjerama. mi smo roditelji nekako skloni vjerovati svojoj djeci a opet ne vjerujem da učitelj, nastavnik, profesor ide s nekim inatom.

previše je roditelja koji dolaze u školu i svađaju se kako je upravo njihovo dijete u pravu a svi ostali su u krivu.
gđa.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:24   #75
Quote:
Blue_Angel kaže: Pogledaj post
Ravnateljica??? Policija???

Ako mi netko sad napiše da nitko nesmije ništa roditelju koji dolazi u školu prijetiti pištoljem emigrirat ću
PTSP, bivši branitelj s hrpom medicinskog materijala

U glavnom, ne mogu mu ništa. Ako ga i maknu, za 2-3 dana je vani i ljudi se ne usude poduzimati ništa.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:25   #76
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
PTSP, bivši branitelj s hrpom medicinskog materijala

U glavnom, ne mogu mu ništa. Ako ga i maknu, za 2-3 dana je vani i ljudi se ne usude poduzimati ništa.



i to bi najvjerovatnije došao s još više bjesa.
znam da ti ne pomažem ali mene bi bilo strah.
gđa.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:26   #77
Quote:
gđa.smith kaže: Pogledaj post


sory ne vjerujem da bi moje dijete išlo u školu dok se ne razjasni ta situacija.

prečesto puta gledam na tv kako neki pomahnitali učenik upada s oružijem u školu a ovom klincu je očito po tati dostupno.
Onda ne bi išla u školu nikako jer je u svakom razredu barem jedan bully

Da joj kažem da pretrpi taj jedan mjesec ili da odem, unatoč njenom protivljenju razgovarat s razrednicom, ne znam.

Ili da se skupimo mi roditelji i ucmekamo dotičnog tatu. Ovo je, nažalost, samo napola šala
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:30   #78
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Onda ne bi išla u školu nikako jer je u svakom razredu barem jedan bully

Da joj kažem da pretrpi taj jedan mjesec ili da odem, unatoč njenom protivljenju razgovarat s razrednicom, ne znam.

Ili da se skupimo mi roditelji i ucmekamo dotičnog tatu. Ovo je, nažalost, samo napola šala


hm... imala sam situaciju s jednim takvim bullijem koji mi je šikanirao dijete u ulici i zna se da se silom prema njima ne postiže ništa...

išla sam i roditeljima no njih blago rečeno zaboli čošak šta njihovo dijete radi.

a onda sam išla po onoj "ako ne možeš protiv pridruži se". nisam postala bully ali sam razgovarala s tim dječakom. skompali smo se i mislim da sam ja jedina osoba u susjedstvu koju kulturno pozdravi i obraća mi se sa "vi".
gđa.smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:30   #79
Quote:
gđa.smith kaže: Pogledaj post
[/B]


i to bi najvjerovatnije došao s još više bjesa.
znam da ti ne pomažem ali mene bi bilo strah.
Strah je i mene.

S jedne strane bih je najrađe dočekala ispred škole i pratila doma a s druge
Ima pravo na djetinjstvo i pizdarije poslije škole, gledanje dečkiju, tajne s prijateljicama.

Mene ljuti sustav. Nadam se da će se nešto poduzeti po tom pitanju sa strane profesora i ravnatelja (što se tate tiče) a ne znam da li da ja idem kod razrednice i urgiram za sjedenje jer je sad mala izričito protiv.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 10:32   #80
Quote:
penelop@ kaže: Pogledaj post
Strah je i mene.

S jedne strane bih je najrađe dočekala ispred škole i pratila doma a s druge
Ima pravo na djetinjstvo i pizdarije poslije škole, gledanje dečkiju, tajne s prijateljicama.

Mene ljuti sustav. Nadam se da će se nešto poduzeti po tom pitanju sa strane profesora i ravnatelja (što se tate tiče) a ne znam da li da ja idem kod razrednice i urgiram za sjedenje jer je sad mala izričito protiv.

napravi to svakako.

ja sam urigirala da mi dijete ne stavlja u zadnju klupu jer sam znala da bi tamo radio najviše nepodopština. kada je u prvim klupama sasvim je drugi dječak.
gđa.smith is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.