Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 21:10   #2561
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Koji je ovo kurac i što to radi na Društvenim znanostima?
Netko je primijetio sve one silne pjesme i neuvjerljive svađe te odlučio našu limunadu od podforuma malo začiniti. Mada, nije mi jasno, kako močvarni mulj može biti začin.
__________________
O mačkama i psima.
ElliQuinn is offline  
Old 29.11.2010., 23:11   #2562
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
Evo da malo razbudimo temu.
https://www.forum.hr/showthread.php?p...5#post30227375
Pogledajte i jednu-dvi stranice unazad.


Ljudi pišu takve gluposti da je nekad teško kontrirati. Jer ako pojednostaviš nije dobro, ako počmeš malo opširnije mogu se još više zapetljati............
Pa na kraju više ne znaš ni šta napisati.............
Ne znam gdje si ti u tome ispao pametan.
itreius is offline  
Old 29.11.2010., 23:14   #2563
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Brahikefalija prevladava u svim regijama,a na jugoistoku Dalmacije je prosjek mezocefalan,zbog solidnog udjela mediteranaca kojih po Slavoniji baš i nema.
Ako je vjerovati ovoj mapi, cijeli ovaj prostor je brahicefalan.
Negromant is offline  
Old 30.11.2010., 10:20   #2564
Gluskab, kako Coon klasificira visine, tj. do koje visine je short i moderate a od koje tall, i što misliš je li istina da su današnje mlade generacije dosta više od istih u Coonovo vrijeme
Lajoš55 is offline  
Old 30.11.2010., 10:28   #2565
Quote:
itreius kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje si ti u tome ispao pametan.

Stvar je u tome što se svako malo javljaju tipovi koji preko genetike žele objasniti demografsku i političku strukturu na nekom području, a ne znaju osnove i ne prihvaćaju tuđe argumente..............
Pa im pokušaš maksimalno pojednostaviti, pa se u tom silnom pojednostavljanju izgubi bit, pa im na kraju moraš kontrirati nekom gluposti u kojoj se oni izgube...............
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 30.11.2010., 14:01   #2566
Quote:
Negromant kaže: Pogledaj post
Ako je vjerovati ovoj mapi, cijeli ovaj prostor je brahicefalan.
U prosjeku,da.
Gluskab is offline  
Old 30.11.2010., 14:04   #2567
Quote:
Lajoš55 kaže: Pogledaj post
Gluskab, kako Coon klasificira visine, tj. do koje visine je short i moderate a od koje tall, i što misliš je li istina da su današnje mlade generacije dosta više od istih u Coonovo vrijeme
U Coonovoj klasifikaciji su short minus 165 cm,moderate je 165-167-8,tall je iznad 168 cm, za prosjek populacije. Što se tiče današnjih mlađih generacija i njihovog prosječnog rasta u odnosu na one u Coonovo vrijeme,negdje jesu dosta više,negdje nisu.Nema općeg pravila po tom pitanju za sve krajeve koje je proučavao.
Gluskab is offline  
Old 30.11.2010., 15:07   #2568
je li istina da je u Dalmaciji prosjek 184 među mlađima
Lajoš55 is offline  
Old 30.11.2010., 15:51   #2569
Quote:
Lajoš55 kaže: Pogledaj post
je li istina da je u Dalmaciji prosjek 184 među mlađima
Nije.Ni u Dalmaciji ni igdje na svijetu,po svoj prilici.Jedino mjesto na svijetu s tim prosjekom je bila Čapljina kao grad i neka mala plemena od par stotina ljudi na Ognjenoj Zemlji s prosjek od 183 cm. Nijedna država niti regija sa stotinama tisuća ili milijunima ljudi ne može imati takav prosjek.
Gluskab is offline  
Old 30.11.2010., 18:50   #2570
Quote:
staraevropa kaže: Pogledaj post

hrvatska haplogrupa (...) Želeći je prikazati kao specifično svoju, poluobrazovni, nacionalistički nastrojeni forumaši drže samouvjereno pridike ...
Kakva je to hrvatska haplogrupa? Tražio sam u udžbeniku genetike. Nema toga.

Etnicitet je kulturološka pojava, a geni su biološka. To je kao kad bi se dužina mjerila litrama. Kao da kažemo "dužinska litra".
Shain is offline  
Old 30.11.2010., 21:53   #2571
Quote:
Shain kaže: Pogledaj post
Kakva je to hrvatska haplogrupa? Tražio sam u udžbeniku genetike. Nema toga.

Etnicitet je kulturološka pojava, a geni su biološka. To je kao kad bi se dužina mjerila litrama. Kao da kažemo "dužinska litra".
1.Odgovaraš na tekst koji je napisala osoba puna frustracija prije mjesec,dva.
Nije vrijedno nikakvog komentara.
2.Hrvati nisu etnicitet nego nacija.Etniciteti su u USA,Indiji,Tajlandu,Švicarskoj i sličnim multietničkim nacijama.U Hrvata nema etniciteta.
Gluskab is offline  
Old 30.11.2010., 22:10   #2572
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nije.Ni u Dalmaciji ni igdje na svijetu,po svoj prilici.Jedino mjesto na svijetu s tim prosjekom je bila Čapljina kao grad i neka mala plemena od par stotina ljudi na Ognjenoj Zemlji s prosjek od 183 cm. Nijedna država niti regija sa stotinama tisuća ili milijunima ljudi ne može imati takav prosjek.
U Crnoj gori je prosek 187 cm.
Mislim da bi prosek bio jos veci da nisu merili i ove iz zapadne crne gore, koji su se mesali sa nedefinisanim plemenima za koje postoji opravdana sumnja da su braca sa belokapcima..
Mislim da sam negde procitao da su pivljani i drobnjaci najvisi u evropi.
ratko is offline  
Old 30.11.2010., 23:40   #2573
Quote:
ratko kaže: Pogledaj post
U Crnoj gori je prosek 187 cm.
Mislim da bi prosek bio jos veci da nisu merili i ove iz zapadne crne gore,
Je,ako bi dužinu one stvari računao uz visinu,onda može bit da imaju prosjek 187 cm ili više.Drugačije nikako.
Gluskab is offline  
Old 30.11.2010., 23:48   #2574
Quote:
ratko kaže: Pogledaj post
Mislim da bi prosek bio jos veci da nisu merili i ove iz ZAPADNE CRNE GORE, koji su se mesali sa nedefinisanim plemenima za koje postoji opravdana sumnja da su braca sa belokapcima..
Mislim da sam negde procitao da su pivljani i drobnjaci najvisi u evropi.
A šta su Piva i Drobnjak na istokuhehehe, ,,belokapci,, znači rođaci tvojoj srpskoj braćiPivljanima.
Gluskab is offline  
Old 01.12.2010., 04:43   #2575
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Nije.Ni u Dalmaciji ni igdje na svijetu,po svoj prilici.Jedino mjesto na svijetu s tim prosjekom je bila Čapljina kao grad i neka mala plemena od par stotina ljudi na Ognjenoj Zemlji s prosjek od 183 cm. Nijedna država niti regija sa stotinama tisuća ili milijunima ljudi ne može imati takav prosjek.
a kad bi se uzeli naprimjer, mladi muškarci dobi 18-25 iz srednje Dalmacije?
Lajoš55 is offline  
Old 01.12.2010., 14:56   #2576
Ova tema je došla s Povijesti, sve više i više ne pripada DZ, a na PZ je ne žele primiti. Zaključavam. Pogledajte ima li što slično na PZ pa tamo raspravljajte.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:00.