Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2013., 15:55   #81
Kako osobno ne bih predsjednika koji smatra da je Oluja zločin, tako ne bih ni Česima predsjednika koji smatra da su Benešovi dekreti zločin.
Navijam za Zemana
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 15:56   #82
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Kako se prebrojavaju glasovi, tako se i topi Zemanova prednost, ali presporo to ide. Mislim da na kraju ipak Zeman pobjeđuje

Zasad prebrojano 40% glasova, a Zeman ima 58%.
Zanimljivo, kod nas treba par sati da se probrojaju glasovi. Kladim se da ostavlja puno prostora za manipulacije.

Di gledaš koliko su glasova prebrojano?
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 15:58   #83
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post

Di gledaš koliko su glasova prebrojano?
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/prezident-2013/
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 15:59   #84
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Odakle ti to da je Zeman pijančina?
Ima onaj jedan link kojeg sam dao u prvom krugu - prevod na engleski komentara češke novinske agencije.

Tamo je pisalo da voli popit
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 16:00   #85
Zeman je pobijedio.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/prezident-2013/

59,5% izbrojano

Zeman 57,3%
Schwarzenberg 42,7%
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 16:01   #86
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, kod nas treba par sati da se probrojaju glasovi. Kladim se da ostavlja puno prostora za manipulacije.

Di gledaš koliko su glasova prebrojano?
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/prezident-2013/

Dolje imaš kartu Češke, gdje možeš vidjeti rezultate.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 16:11   #87
Desničar Schwarzenberg pobjeđuje u velikim gradovima uključujući i Prag, a ljevičar Zeman na provinciji.

Zanimljiva ta Češka u svakom pogledu
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 16:54   #88
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Desničar Schwarzenberg pobjeđuje u velikim gradovima uključujući i Prag, a ljevičar Zeman na provinciji.

Zanimljiva ta Češka u svakom pogledu
Češka je imala veliku građansku klasu koju je komunizam doslovno samljeo, dok je provincija manje kivna na njih...

Zato u gradovima pušu i na hladno
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:15   #89
Zeman, a ne Balkan!

Uzitak mi ga je slusati! A maloprije na brifingu je rekao da su dosad igrali Sparta i Slavija, a od sada igra ceska reprezentacija. To sam siguran da sadasnji sef CZ-diplomacije Schlafenberg, kako ga mnogi s pravom zovu , nikad ne bi mogao ni smisliti, a kamoli promumlati.

Zamjerit cu mu samo ako blize k sebi postavi Jaroslava Foldynu, ceskog cetnika (po majci Srbina) iz redova njegove bivse stranke CSSD, koji je buduci vjerojatni (barem) kandidat za hejtmana (= zupana) kraja Usti nad Labem, a koji precesto u medijima velica Srbe, a govori sve najgore o Hrvatima, Muslimanima, Albancima...Inace to je onaj sto je Albrightici na potpisivanju knjige gurao "dokumente o genocidnosti" Hrvata...

Iako je jos prekjucer tokom zadnjeg TV-dvoboja izmedju Zemana i Schlafenberga sjedio u prvom redu Milosovih navijaca, ipak tokom danasnjeg prebrojavanja glasova Foldyna nije bio sa Zemanom u njegovom stabu nego tek medju navijacima u studiju CTV...
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:25   #90
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
Zamjerit cu mu samo ako blize k sebi postavi Jaroslava Foldynu, ceskog cetnika (po majci Srbina) iz redova njegove bivse stranke CSSD, koji je buduci vjerojatni (barem) kandidat za hejtmana (= zupana) kraja Usti nad Labem, a koji precesto u medijima velica Srbe, a govori sve najgore o Hrvatima, Muslimanima, Albancima...Inace to je onaj sto je Albrightici na potpisivanju knjige gurao "dokumente o genocidnosti" Hrvata...
Drago mi je da si ti zadovoljan Zemanovim izborom, ali uz ovo sa tvoje strane vrlo iskreno izvješće, mislim da možeš i sam shvatiti zbog čega dobar broj Hrvata neće biti oduševljen ovakvim raspletom.

No daj nam reci jednu drugu stvar... dosadašnji predsjednik Vaclav Klaus voli Srbe, hvalio je Miloševića nekoliko puta... sada dolazi novi čiji suradnik urla na Madelein Albright i također veliča Srbe, i sam je po majci Srbin.

Imaš li neko mišljenje o toj opsjednutosti dijela Češke politike sa Srbima i koliko je to rašireno među građanima?
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 18:57   #91
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Drago mi je da si ti zadovoljan Zemanovim izborom, ali uz ovo sa tvoje strane vrlo iskreno izvješće, mislim da možeš i sam shvatiti zbog čega dobar broj Hrvata neće biti oduševljen ovakvim raspletom.

No daj nam reci jednu drugu stvar... dosadašnji predsjednik Vaclav Klaus voli Srbe, hvalio je Miloševića nekoliko puta... sada dolazi novi čiji suradnik urla na Madelein Albright i također veliča Srbe, i sam je po majci Srbin.

Imaš li neko mišljenje o toj opsjednutosti dijela Češke politike sa Srbima i koliko je to rašireno među građanima?
Sto Cesi misle o Hrvatima, mogu u vecem obujmu vidjeti samo na online portalima u komentarima citatelja. Tamo 95% njih je protiv albanskih terorista, dilerâ drogom i ljudskim organima, hrvatskih ustasa koji su "protjerali 200-500 tisuca Srba", muslimanskih fanatika,.. ali i eksplicitno za srpske junake koji su "na strani dobra protiv tog zla". Ali kad se u tim portalima pise i o nekom manjem zlocinu, odmah se tamo javljaju ti isti citatelji koji tada zagovaraju uvodjenje smrtne kazne.
Ali jbg, tako je to valjda sa svim forumima na svijetu da je vecina protiv "politickih dostignuca" 21. stoljeca... Takvo iskustvo imam i s ovim forumom i ovim podforumom!
Pa se samo mogu nadati da u ceskom drustvu oni, koji su opsjednuti Srbima, nisu u vecini.

Btw, na nekim CZ-portalima, npr. seznam.cz, mozete se registrirati samo pod vlastitim imenom i mjestom odakle ste, sto se onda cak i provjerava... Dakle ni tada ih nije strah otvoreno pisati protiv "siptarske mafije", "ustaskih koljaca" i sl.
Thresholder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:03   #92
Quote:
Thresholder kaže: Pogledaj post
Sto Cesi misle o Hrvatima, mogu u vecem obujmu vidjeti samo na online portalima u komentarima citatelja. Tamo 95% njih je protiv albanskih terorista, dilerâ drogom i ljudskim organima, hrvatskih ustasa koji su "protjerali 200-500 tisuca Srba", muslimanskih fanatika,.. ali i eksplicitno za srpske junake koji su "na strani dobra protiv tog zla". Ali kad se u tim portalima pise i o nekom manjem zlocinu, odmah se tamo javljaju ti isti citatelji koji tada zagovaraju uvodjenje smrtne kazne.
Ali jbg, tako je to valjda sa svim forumima na svijetu da je vecina protiv "politickih dostignuca" 21. stoljeca... Takvo iskustvo imam i s ovim forumom i ovim podforumom!
Pa se samo mogu nadati da u ceskom drustvu oni, koji su opsjednuti Srbima, nisu u vecini.

Btw, na nekim CZ-portalima, npr. seznam.cz, mozete se registrirati samo pod vlastitim imenom i mjestom odakle ste, sto se onda cak i provjerava... Dakle ni tada ih nije strah otvoreno pisati protiv "siptarske mafije", "ustaskih koljaca" i sl.
I onda opet takvi Česi na milijune idu u Hrvatsku da se odmore. Svaka čast.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:08   #93
Ja ne kužim što se čudite, pa i masa Hrvata tako podržavaju Srbe, a ne da će Česi, Srbi imaju dobar PR, i doista ih često podržavaju europski narodi, dok se mi ispričavamo i kad smo u pravu, ta tko bi nas onda podržavao?

Meni je važnije da su Česi u Hrvatskoj masovno bili u ZNG-u u DR, a da su Česi i tokom rata dolazili kod nas, jedini koji su to radili, i meni su oni sasvim OK
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:13   #94
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
I onda opet takvi Česi na milijune idu u Hrvatsku da se odmore. Svaka čast.
Ma Česi mene totalno zbunjuju...

Jer ja ih jednostavno obožavam. Malo me koji narod toliko oduševljava i raduje kao Česi, a svako putovanje bilo gdje u Češku za mene je stvarno jako posebni doživljaj.

Al opet imaju taj neki sentiment prema Srbima, makar kad si u izravnom kontaktu s njima to nečeš nikada osjetiti. Previše su pristojni da bi rekli ili učinili bilo što zbog čega bi mogao osjetiti neku nelagodu (osim ako je u pitanju praški taksist - to je opet jedna posebna lopovska sorta, sve mali Sanaderi )

Ne znam. Jako ih volim, al opet zbog te neracionalne opsjednutosti sa Srbima imam i popriličnu rezervu prema njima.
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:17   #95
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma Česi mene totalno zbunjuju...

Jer ja ih jednostavno obožavam. Malo me koji narod toliko oduševljava i raduje kao Česi, a svako putovanje bilo gdje u Češku za mene je stvarno jako posebni doživljaj.

Al opet imaju taj neki sentiment prema Srbima, makar kad si u izravnom kontaktu s njima to nečeš nikada osjetiti. Previše su pristojni da bi rekli ili učinili bilo što zbog čega bi mogao osjetiti neku nelagodu (osim ako je u pitanju praški taksist - to je opet jedna posebna lopovska sorta, sve mali Sanaderi )

Ne znam. Jako ih volim, al opet zbog te neracionalne opsjednutosti sa Srbima imam i popriličnu rezervu prema njima.
Česi su ok narod. Možda malo su distancirani i škrti, ali su ok.
Još kada ne bi masovno ginuli po našim cestama, bilo bi super.
Koji im je vrag?
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:18   #96
Kao da je prosječne Čehe briga za neke tamo Hrvate i Srbe. Briga ih je kao i prosječne Hrvate za Estonce i Fince. To je kao da Finci optužuju Hrvate da su pro-švedski orijentirani jer Hrvati stalno po forumima i portalima hvale skandinavske zemlje

Glupost, ne vlada nikakav konsenzus o nama. Svaki čovjek ima drugačije mišljenje i iskustva. Česi koje ja znam su vrlo pro-hrvatski jer ovdje ljetuju. Dajte ljudi get a grip, mi smo svima izvan okvira ex-YU zadnja rupa na svirali i nitko ne misli o nama. Sve što prosječni stranci znaju o Hrvatskoj je da je to turistička destinacija na Mediteranu i da imamo navijače sa kockastim dresovima.
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:21   #97
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ne znam. Jako ih volim, al opet zbog te neracionalne opsjednutosti sa Srbima imam i popriličnu rezervu prema njima.
Kažem ti prijatelju,portali i forumi nisu mjerilo, pogledaj "hrvatske" recimo, pola forumaša i komentatora podržava Srbiju ili dogovoreni rat, tema o partizanu na indexu ima više postova nego tema o hajduku i dinamo zajedno itd...

Česi da nas ne vole, ne bi masovno dolazili, zapravo smo mi gori prema njima, jer ih ismijavamo i imamo ružne stereotipe o njima, a oni dolaze kod nas, ioako nam je ulsuga i infrastruktura, kao i ljubaznost domaćina doista slaba
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:29   #98
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Ma Česi mene totalno zbunjuju...

Jer ja ih jednostavno obožavam. Malo me koji narod toliko oduševljava i raduje kao Česi, a svako putovanje bilo gdje u Češku za mene je stvarno jako posebni doživljaj.

Al opet imaju taj neki sentiment prema Srbima, makar kad si u izravnom kontaktu s njima to nečeš nikada osjetiti. Previše su pristojni da bi rekli ili učinili bilo što zbog čega bi mogao osjetiti neku nelagodu (osim ako je u pitanju praški taksist - to je opet jedna posebna lopovska sorta, sve mali Sanaderi )

Ne znam. Jako ih volim, al opet zbog te neracionalne opsjednutosti sa Srbima imam i popriličnu rezervu prema njima.
Ne radi se o opsjednutosti, jednako oni vole Srbe koliko i Hrvate i ostale južnoslavenske narode.
U sukobu Srba i Albanaca, ti ljudi općenito u slavenskim zemljama će vjerojatno prije izraziti simpatije prema Srbima nego prema Albancima što i dokazuju razne grupe u samoj Češkoj koje se protive ilegalnom otcijepljenju Kosova, pa ti se vjerojatno zato čini da su oni srbofili.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:31   #99
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne radi se o opsjednutosti, jendako oni vole Srbe koliko i Hrvate i ostale južnoslavenske narode.
U sukobu Srba i Albanaca, ti ljudi u slavenskim zemljama će vjerojatno prije izraziti simpatije prema Srbima nego prema Albancima što i dokazuju razne grupe u samoj Češkoj koje se protive ilegalnom otcijepljenju Kosova, pa ti se vjerojatno zato čini da su oni srbofili.
Česi nisu imali sukobe s Rusijom kao Poljaci, nego samo s Nijemcima, i oni su najoduševljenije dočekali Ruse 1945. i najduže su vjerovali u Slavensko bratstvo...

Ovo je zaostavština od toga, iako mislim da je i njima prisjeo 1968.
__________________
.
Michael Collins is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:38   #100
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Česi nisu imali sukobe s Rusijom kao Poljaci, nego samo s Nijemcima, i oni su najoduševljenije dočekali Ruse 1945. i najduže su vjerovali u Slavensko bratstvo...

Ovo je zaostavština od toga, iako mislim da je i njima prisjeo 1968.
Ponavljam, niti jedan narod izvan okvira ex-YU nema neki konsenzus o nama. Hrvati kao narod imaju emocionalan odnos (koji je, usput, negativan) jedino i isključivo sa Srbima. Jedino se za Hrvate i Srbe može reći - ti narodi se ne vole. Iako, naravno, ima i pojedinaca koji drugačije misle, ali to je mainstream mišljenje oba dva naroda. Takav odnos Hrvati nemaju sa niti jednim drugim narodom. U svim drugim zemljama mišljenje o Hrvatskoj nije kolektivno nego ovisi od osobe do osobe. Jedan čovjek može voliti Hrvatsku, drugi je mrzi, a treći je pak neutralan il ga nije briga.

Nemoj misliti da i Poljaci nemaju notornih srbofila.
thatfeel is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.