Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2013., 08:39   #61
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
To je samo uzimanje para...skupit ću ja ljude i otvorit udrugu Financije i Računovodstvo, pa ću izdavati certifikate,
ili još bolje umjesto Hrvatski računovođa -> Europski računovođa
duldul is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2013., 09:04   #62
Quote:
duldul kaže: Pogledaj post
ili još bolje umjesto Hrvatski računovođa -> Europski računovođa
Europski ovlašteni računovođa....
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:16   #63
Quote:
ivana29 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
koja je razlika između knjigovođe i računovođe? svi kažu da je to isto ali ja mislim da nije. nakon srednje škole i fakulteta planiram završiti tečaj za samostalnog računovođu. htjela bih raditi u knjigovodstvenom servisu. molim vas pomozite mi sa savjetima na [email protected]
Razlika je u plaći eto u čemu i u tome da kao računovođa možeš imati bolju budućnost jer si zavrsila faks!
Što možeš sa knjigovodstvom? Vodiš drugima biznis i novce, ali moras imati polozen ispit plus neko iskustvo, bla bla bla. To ti je samo zavrsena ekonomska skola.

Poanta je- kao računovođa maltretiras knjigovođe da se pate i gube zivce oko kalkulacija i svih dokumenata.
Ne znam, nemoj u računovodstvo ako ti ne idu brojevi i ako si tankih živaca, pa dobiješ živčani slom na kraju godine kada je ludnica zbog 20 lipa
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:21   #64
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
sto se mene tice mogu odrediti da ispitu za ovlastenog racunovodju moze pristupiti samo osoba sa vss ....ekonomski fakultet , smjer racunovodstvo ili financije..sa 5 godina iskustva u racunovodstvenim poslovima...i to bi bilo ok. Ovo kad netko sa srednjom zavrsi tecaj i onda je ta osoba ovlasteni racunovodja i moze potpisivati fin izvjestaje a netko sa ekonomskim faxom ne moze , mi je presmijesno.
pa kaj nisi ovlašteni knjigiovođa sa srednjom? bas me bunite, al nije bitno eto jos malo, pa cu zavrsiti taj EFZG i kaj onda nać poslić i opet u školicu na tih 8 ispita???
ne da mi seee, radje cu ic za revizora!! jel zna netko koji su uvjeti za eksternog revizora, to me zanima.
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 20:23   #65
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Europski ovlašteni računovođa....
kaj je ovo
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2013., 21:38   #66
Quote:
ricarda1111 kaže: Pogledaj post
pa kaj nisi ovlašteni knjigiovođa sa srednjom? bas me bunite, al nije bitno eto jos malo, pa cu zavrsiti taj EFZG i kaj onda nać poslić i opet u školicu na tih 8 ispita???
ne da mi seee, radje cu ic za revizora!! jel zna netko koji su uvjeti za eksternog revizora, to me zanima.
Vidi kod revizorske komore...mislim da su uvjeti VSS, minimalno 2 godine iskustva na poslovima revizije uz mentora ovlaštenog revizora, dokaz o nekažnjavanju u gosp.kriminalitetu i cijena prava sitnica 17.500 kn ako plaćaš odjednom...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2013., 03:38   #67
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Vidi kod revizorske komore...mislim da su uvjeti VSS, minimalno 2 godine iskustva na poslovima revizije uz mentora ovlaštenog revizora, dokaz o nekažnjavanju u gosp.kriminalitetu i cijena prava sitnica 17.500 kn ako plaćaš odjednom...
17.500???? Kak.....to nije puno za eksternog....uhhh. al da uci cemo u EU mozda ce se mijenjati propisi za 3g. Hvala
Ricarda Gasquet is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 20:20   #68
tek sam se pocela zanimati za ovu temu...pa mi se ne da zivkati direktno, nego prvo malo njuskam okolo da znam otprilike sta mogu ocekivat. Zanima me zna li itko priznaju li taj certifikat iz drugih država, imam dvije god iskustva u BiH i ako bi to položila tamo??
__________________
“In this life we cannot do great things. We can only do small things with great LOVE.”M.Teresa ♥
Only Jacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2013., 00:14   #69
Quote:
Only Jacky kaže: Pogledaj post
tek sam se pocela zanimati za ovu temu...pa mi se ne da zivkati direktno, nego prvo malo njuskam okolo da znam otprilike sta mogu ocekivat. Zanima me zna li itko priznaju li taj certifikat iz drugih država, imam dvije god iskustva u BiH i ako bi to položila tamo??
Sve ovisi o Zakonu o računovodstvu. Kod nas u BiH su tu temu prilično zaoštrili, tako da završne može samo potpisati ovlašteni računovođa, unutar firme u kojoj je uposlen, a za ostalo mora imati registriranu agenciju ili nešto drugo.Znači ne možeš biti uposlen u jednom poduzeću a pored toga još privatno raditi i ovjeravati svojim pečatom bez da nemaš nešto registrirano. Certifikat košta, i kod nas je predviđena KPE ( kontinuirana profesionalna edukacija ) moraš slušati i plaćati seminare na kojim se educiraš i prikupljaš bodove tako da godišnje moraš imati min.35 bodova kako bi za iduću godinu mogao produljiti licencu. Sve je to samo veliki biznis, savjetničke kuće uzimaju lovu a struka je obezvrijeđena u odnosu na recimo pravnike....
Uvjet za stjecanje je minimalno VŠS ( prije dvije godine fakulteta ), ovisno o završenom fakultetu određuje se i broj ispita za polaganje.
mariovid is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2013., 18:28   #70
koliko godina iskustva sada treba da se moze polagati za ovlastenog racunovodju?
deisler is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 12:55   #71
Quote:
rossonero_Zg kaže: Pogledaj post
ja trenutno slusam predavanja za ovlastenog.. ako hoces mogu ti poslati sva ta predavanja na mail... naravno jos nemam sva jer predavanja nam traju do kraja drugog mjeseca... prvi ispitni rok bi trebao biti u 4 mjesecu...
sto se tice prolaznosti moci cu ti vise reci kada bude prvi rok..
ono sto sam ja cuo je da nije bas tako da se prolazi samo zato sto si platio mislim da ni njima to nije u interesu... nas ima stvarno dosta na predavanjima... onako od oka nekih 50-60, mogu bas pogledati na popis koji potpisujemo u petak koliko nas ima...
na ispitu mozes imati svu literaturu koju hoces i iz svakog podrucja moras skupiti 75% bodova da bi prosao..

sad jel mozes nesto nauciti to sve zavisi koliko ti vec znas...
ako nista drugo barem ces ponoviti ovo sto vec znas

ako je netko vec bio na ispitu za ovlastenog slobodno mi moze tu ili na privat poslati mali osvrt na ispit
Rossonero,
možeš mi poslati predavanja na mail, i reći kako je na kraju sve završilo?
Trebala bi se prijaviti prije 01.10., a nisam ziher dali je pametno
JaJery is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 20:26   #72
Savjet molim !
Nisam po struci ekonomist ,ali se jako dobro snalazi sa brojevima , zbog spleta okolnosti moram naći posao što je moguće prije .Razmišljala sam da upišem tečajeve za knjigovođi , za računovođu i poslije za samostalnog knjigovođu. Da li se to ulaganje isplati i kakve su mi mogućnosti napredovanja imam VŠS tehničkog smjera?

Zahvaljujem
maša71 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 14:35   #73
Ako tko ima kakav ispitni primjer ili neka pitanja, bila bi jako zahvalna da mi se javi na pm.
Hvala!
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 12:36   #74
Pozdrav svima !
Ima li kakvih svježih iskustava, možda netko još čuva kakve materijale?
Ja planiram krenuti u tu priču uskoro ( 11/14.) pa ako netko ima kakve materijale, molim pomoć i zahvaljujem unaprijed
blinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2014., 18:01   #75
Quote:
blinky kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima !
Ima li kakvih svježih iskustava, možda netko još čuva kakve materijale?
Ja planiram krenuti u tu priču uskoro ( 11/14.) pa ako netko ima kakve materijale, molim pomoć i zahvaljujem unaprijed
Ovako, ako ideš za ovlaštenog računovođu ( pri Hrvatskoj zajednici računovođa ) imam ti info jer sam upravo završila. Čuj ne pomažu tu tuđi materijali, jer se program nešto manje, ali predavači razlikuju od grada do grada , od ciklusa do ciklusa. Tako da se uopće ne zamaraj tuđim materijalima.
Sve ćeš dobiti na vrijeme od pojedinih profesora kako budu išla predavanja. Hoćeš info, kad podvučeš crtu imaš 3 krcata registratora materijala.
Inače dugo sam u struci, i puno hodam po seminarima, ali ti svejedno preporučam ovo, jer nemaš zapravo priliku slušati predavanja odoba koja su zaista top struke u RH. Neka su predavanja bila fantastična, neka manje , ali kad podvučem crtu nije mi žao. Učiti ćeš svašta i pravo računovodstvo, i poreze na dobit i dohodak, i nešto menadžmenta, trgovačkog prava....zagrebe se u svašta
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 10:04   #76
Quote:
nevera10 kaže: Pogledaj post
Ovako, ako ideš za ovlaštenog računovođu ( pri Hrvatskoj zajednici računovođa ) imam ti info jer sam upravo završila. Čuj ne pomažu tu tuđi materijali, jer se program nešto manje, ali predavači razlikuju od grada do grada , od ciklusa do ciklusa. Tako da se uopće ne zamaraj tuđim materijalima.
Sve ćeš dobiti na vrijeme od pojedinih profesora kako budu išla predavanja. Hoćeš info, kad podvučeš crtu imaš 3 krcata registratora materijala.
Inače dugo sam u struci, i puno hodam po seminarima, ali ti svejedno preporučam ovo, jer nemaš zapravo priliku slušati predavanja odoba koja su zaista top struke u RH. Neka su predavanja bila fantastična, neka manje , ali kad podvučem crtu nije mi žao. Učiti ćeš svašta i pravo računovodstvo, i poreze na dobit i dohodak, i nešto menadžmenta, trgovačkog prava....zagrebe se u svašta
Hvala ti puno na iscrpnom odgovoru predavanja počinju jako brzo ( i u malo nezgodno vrijeme, kraj godine, "veselje" naše struke...) ali se nadam da ću uspjeti to sve poloviti i položiti problem mi je samo što neću moći fizički na sva predavanja pa se bojim da ću puno izgubiti i da će mi to faliti kada dođe vrijeme ispita ....
blinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2015., 14:31   #77
Znam da udruga Hrvatski racunovodja ima certifikat za polaganje ovlastenog racunovodje a na stranicama Hrvatske zajednice racunovodstvenih i financijskih djelatnika nema ovog programa, nego samo ovlasteni interni revizor. Zanimalo bi me da li HZFR nudi priliku za polaganje za ovlastenog racunovodju jer gore par postova prije je nevera10 kaze da je kod njih isla, a na njihovim stranicama nema ove mogucnosti.
Pismoznanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 13:36   #78
Ovako imam SSS ekonomski tehničar i trenutno radim u obrtu i želim polagati stručni ispit kako bi preuzeo knjigovodstvo na sebe a ne plačao vanjsko knjigovodstvo. Koje su moje opcije? dali da upišem neki knjigovodstveni tečaj ili da samo polažem stručni ispit? Znači moje je pitanje kako ja mogu voditi knjige za obrt da neplačam vanjskog knjigovođu
Tozimirov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2015., 21:24   #79
Quote:
Tozimirov kaže: Pogledaj post
Ovako imam SSS ekonomski tehničar i trenutno radim u obrtu i želim polagati stručni ispit kako bi preuzeo knjigovodstvo na sebe a ne plačao vanjsko knjigovodstvo. Koje su moje opcije? dali da upišem neki knjigovodstveni tečaj ili da samo polažem stručni ispit? Znači moje je pitanje kako ja mogu voditi knjige za obrt da neplačam vanjskog knjigovođu
Slobodno vodi, još zakon za licencu nije stupio na snagu.
Stela27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.