Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2016., 20:59   #281
Ah, blazeni moj karavan O tim detaljima nikad ne brinem...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 08:23   #282
imat cemo i mi kad budemo veliki!
ali svejedno moramo kuku i nosace za biceve staviti na iduci auto, da mozemo na kampiranje furat biceve
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2016., 09:19   #283
U naš auto ne stane ništa, osim dvije putne torbe kad se ide na more (i to jedna u gepak, druga iza prvog sjedla i par ruksaka na slobodna sjedalo). I molimo Boga da upće krenemo tak natrpani s parkinga Nema šanse da bismo mogli bicikle natrpat nekam jer bi ostali na parkingu.

Tak da su nam bicikl ture po Novom Zagrebu i super je kaj možemo do Bundeka (to nam je najčešće odredište). Ja zadovoljna. Kak je mala sad već velika možda bismo si i na moru mogli kakav par bicikala iznajmit i malo se provozat (ako ih ne cijene ko suho zlato).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:41   #284
Nakon 4 mjeseca dizem temu.
U planu je kupiti bicikl za sina od skoro 5 godina (za mjesec dana ce ih napuniti), visine cca. 120cm.
Gledam bicikle B-twin u decathlonu i ni jedan mi se ne svidja jer svi imaju kocnice koje se aktviriaju rukom a ja trazim bicikl sa noznom kocnicom, kad stisnes pedale unazad bicikl koci.

Gdje ima takvih bicikla? Blazene ponice i violete iz mog doba.
Gledam malo i velicine...16" mi se cini malo odnosno da ce ga jako brzo prerasti, a 20" vec svi imaju brzine a to ne zelim.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 09:45   #285
netko je nedavno pisao o 20 bez brzina

zasto ti je vazan torpedo? s 5 g moze vec stisnuti kocnicu a i tako ce vozti na proljece vise kad bude ljepse vrijeme i on stariji.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 10:20   #286
Mislim kako kociti torpedom je lakse, nekako intuitivnije i na kraju snaznije stisne kocnicu nogom nego sto je stisne rukom.
Takodjer ove kocnice koje se rukom aktiviraju imaju gumu koja stisne flegu. Ta se guma vremenom trosi i treba sve jace stiskati da bi zakocio.

Nisam rekao da klinac mora uciti voziti na dva kotaca, ako je to bitno. Trenutno ima PUKYa kojeg vec lagano prerasta
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 14:59   #287
Ima dvadesetka s torpedo kočnicom, no malo. Malo ću proguglat kad nađem vremena, ja sam svojevremeno tražila baš to. Nisam našla puno modela, na kraju smo kupili 24 incni s ručnim kočnicama i nije bilo nikakvih problema. KOčnice se daju podestit tako da i ne treba punu kočnicu stisnuti da bi stalo do kraja (pojma nemam kak da to drugačije objasnim, no moja mala nije neki primjer snage pa je bez problema odmah kočila ručnima).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 17:37   #288
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Mislim kako kociti torpedom je lakse, nekako intuitivnije i na kraju snaznije stisne kocnicu nogom nego sto je stisne rukom.
Takodjer ove kocnice koje se rukom aktiviraju imaju gumu koja stisne flegu. Ta se guma vremenom trosi i treba sve jace stiskati da bi zakocio.

Nisam rekao da klinac mora uciti voziti na dva kotaca, ako je to bitno. Trenutno ima PUKYa kojeg vec lagano prerasta
sve to stoji, ali cinjenica je da ce morati preci na rucnu kocnicu na iducem biciklu a on je vec sad dosta velik za nju.
kuzis sto mislim, da ima 3 g ili 4 ja bi ti prva preporucila torpedo, ali s 5 je fakat sposoban stisnut to vec.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 19:49   #289
http://www.rog-joma.com/bicikli_detalj.php?i=16571

Nisu svi 20" samo s brzinama i rucnim kocnicama ;-)
Na ovom moze vjezbati i rucnu ali glavna je torpedo.

Moja sa 7,5 i dalje vozi ovakav, ja sam zadovoljna sa sigurnoscu kocenja. Ja na svom u principu kocim samo s disk kocnicom ove klasicne s gumama su mi bas lose nakon disk kocnice.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2016., 21:38   #290
E da, tog Fuji smo i mi našli (bio je nešto jeftiniji, oko 1700 kn).
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 07:44   #291
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
E da, tog Fuji smo i mi našli (bio je nešto jeftiniji, oko 1700 kn).
Nas je bio 900kn - na njuskalu. Kao nov je bio :klap:
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 10:52   #292
Samo da javim rezultat.
Kupili jako dobro ocuvan bicikl 16". Kolegica na poslu nam ga prodala za 300kn. Bicikl je vise BMX stil nego klasicni.
Sjedalo mu spusteno do kraja i sa pola stopala dodiruje zemlju tako da sam rekao to je ok jer mu nije premali.

Za dva dana je provozao na dva kotaca, bez pomocnih, jos je ostao problem krenuti jer on lagano krene pa gleda u pedale da namjesti i drugo stopalo na pedalu a do tad bicikl stane naravno i padne.
Ali nauciti ce brzo i to.
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 13:20   #293
Quote:
fat_boy_slim kaže: Pogledaj post
Mislim kako kociti torpedom je lakse, nekako intuitivnije i na kraju snaznije stisne kocnicu nogom nego sto je stisne rukom.
Takodjer ove kocnice koje se rukom aktiviraju imaju gumu koja stisne flegu. Ta se guma vremenom trosi i treba sve jace stiskati da bi zakocio.

Nisam rekao da klinac mora uciti voziti na dva kotaca, ako je to bitno. Trenutno ima PUKYa kojeg vec lagano prerasta
Pakne kostaju 30 kn.

Bicikli idu na servis dvaput godisnje sko ne znss sam ili ne idu ako sluzi samo za tu I tamo voznju.

Torpedo je ok, ali treba uciti na rucne, koje su klincima redovito ose namjestene, pomakni ih prema gore da lakse obuhvati.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 14:41   #294
Mi smo kupili B-twin i jako sam zadovoljna biciklom. Moja cura je dosta slaba, ali bicikl ide ko od šale. Ima 4,5 godine i vozi 16 cola s pomoćnim kotačima. Kočnicu stisne bez problema, baš je lagana kočnica.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 14:48   #295
mi imamo njih0v 20, isto jako zadovoljni
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 15:20   #296
Quote:
gugolina kaže: Pogledaj post
Mi smo kupili B-twin i jako sam zadovoljna biciklom. Moja cura je dosta slaba, ali bicikl ide ko od šale. Ima 4,5 godine i vozi 16 cola s pomoćnim kotačima. Kočnicu stisne bez problema, baš je lagana kočnica.
i mi ga imamo i zadovoljna sam

moj je ljenčina pa ima malo problema sa kretanjem ali super vozi i super staje
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 11:40   #297
SCHWINN

Molim info - gdje se u Zagrebu mogu kupiti Schwinn
dječji bicikli? U kojim specijaliziranim dućanima?

Trebamo za curicu, 16''
ali da nije rozi nego bilokoje druge boje

Imam bebu pa da ne lutam po gradu nego da odemo ciljano.

Hvala na info!
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:50   #298
Molim savjet, mala ima 2 godine i 8 mjeseci, visoka je 100 cm, nije do sad imala bicikl, a sad bi joj uzela nesto, ali ne znam da li da pocnemo sa onim bez pedala, ili da odmah uzmemo 14" sa pomocnim kotacima?
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 11:44   #299
Quote:
bela-12 kaže: Pogledaj post
Molim savjet, mala ima 2 godine i 8 mjeseci, visoka je 100 cm, nije do sad imala bicikl, a sad bi joj uzela nesto, ali ne znam da li da pocnemo sa onim bez pedala, ili da odmah uzmemo 14" sa pomocnim kotacima?
Bez pedala dok ne savlada ravnotežu + takav bic je bolji za motoriku.
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 08:48   #300
kacige za male bicikliste - imao je do sada neku jeftinjaru koju je prerastao
sad bi kupila nešto kvalitetnije - molim preporuke pls
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.