Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2017., 14:11   #1
Trn andjeo sotonin

2 Korićanima gl 12

Quote:
7 I da se ne bih prekomjerno ponio zbog veličine otkrivenja, dade mi se trn u tijelo, anđeo sotonin, da me bije, da se ne ponosim


Je li ovo sotona pozitivan? bije ohole ?
Evo i sledeći pasos sotona u pozitivnom delovanju kao alat spasenje duša.


Quote:
1 Korićanima gl 5
4 U ime Gospodina našega Isusa Krista, kad se skupite vi i moj duh sa silom Gospodina našega Isusa,
5 Da se takav preda sotoni na propast tijela, da se duh spasi u dan Gospodina našega Isusa Krista
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:31   #2
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
2 Korićanima gl 12

I da se ne bih prekomjerno ponio zbog veličine otkrivenja, dade mi se trn u tijelo, anđeo sotonin, da me bije, da se ne ponosim

Je li ovo sotona pozitivan? bije ohole ?
Upravo suprotno, oni koji žive u istini i spoznanju darova Božjih,a da se ne uzohole u svom znanju otkrivenja istine koja im je dana od Boga,bivaju kušani i podložni patnji puno više od onih koji žive u neznanju ,jer upravo taj trn je ono što ih drži blizu Bogu i ne dopušta da im se srce uzoholi.

Pavao je očigledno imao neku neugodnost: možda neku bolest, možda neku tjelesnu manu, nešto na sebi ili u sebi, „trn u tijelu, nešto što mu nije dalo mira, nešto čega bi se Pavao tako rado riješio. I onda, Pavao razmišlja posve razumno: ako mu je Bog toliko umnoženih i preobilnih darova darovao, što ga ne bi riješio i te muke: to je za Boga sitnica, a za njega, Pavla, veliko olakšanje. Eto, još samo da mu Bog dade i tu milost, pa bi bio posve zadovoljan. Još samo to!

Božji je odgovor neočekivan: „Dosta ti je moja milost jer snaga se u slabosti usavršuje.“ Bog ga ne rješava njegove muke. Ostavlja je da bi po njoj Pavao usavršavao svoju snagu, rekao bih, da bi Pavao uvijek znao da je sve što ima Božji dar, i da Bog svoje darove daje kome i kada hoće.


Poput Pavla i mi bismo trebali znati da sve što imamo da je Božji dar, ma koliko lijep, kićen, uzvišen i lepršav bio. Drugo, ne trebamo se plašiti svojih muka, svojih slabosti, pa čak i u određenom smislu i svojih grijeha. Bog nas pušta u našim nevoljama da bismo se onda više pouzdavali u nj, da ne bismo, samodopadno kao ono jednoć Petar rekli: „Ako te i svi ostave, ja neću!“

Bog nas ostavlja u našoj nekoj slabosti da bi nas učio poniznosti, da bismo znali gdje nam je mjesto, da bismo znali dati hvalu Bogu i za darove koje nam daje i za kušnju u kojoj nas ostavlja.

Upravo kako kazuje narodna poslovica: „U dobru se ne uzoholi, u zlu se ne ponizi (tj. ne očajavaj)“.

Nego, uzdajem se u Boga uvijek i unatoč svemu.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 14:37   #3
Sotona bije ohole kaže Pavle,ima logike jer Pavle je isto bio ohol to dolazi kao posledica velika dotoka božanske energije koju treba prizemniti.Sotona je zemaljsko ili uzemljenje.

Ovi koji misle da su od boga dati sotona spašava uzemljujući ih.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 16:19   #4
Jel to jedan od onih Meleka Džehenema?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:21   #5
Zemlja je u pitanju.Satana je andjeo zemlje koji uzemljava.Pomisli na smrt kako ćeš jednog dana zagnjojiti zemlju odmah se vraćaš u realnost iz sveta letenja leteća.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:25   #6
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Zemlja je u pitanju.Satana je andjeo zemlje koji uzemljava.Pomisli na smrt kako ćeš jednog dana zagnjojiti zemlju odmah se vraćaš u realnost iz sveta letenja leteća.
Zapravo, svaki put kad bacam kompost na hrpu pomišljam na to kako bi bilo lijepo da mogu jednog dana i svojim ostatcima pognojiti zemlju. Da me fino zakopaju u vrtu i ondje posade neko stablo. Recimo, lipu. Pa da se onda djeca pentraju po meni i beru me za čaj. Nažalost, postojeća zakonska regulativa to ne dopušta.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:38   #7
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
2 Korićanima gl 12
Je li ovo sotona pozitivan? bije ohole ?
Evo i sledeći pasos sotona u pozitivnom delovanju kao alat spasenje duša.
Čudan odlomak.... puno teologije i borbe teologija....

1. Korinćanima 5,4 U ime Gospodina našega Isusa Krista, kad se skupite vi i moj duh sa silom Gospodina našega Isusa,
1. Korinćanima 5,5 Da se takav preda sotoni na propast tijela, da se duh spasi u dan Gospodina našega Isusa Krista.

Materijalno tijelo arhoni uništavaju, ali duh, po Isusovoj žrtvi opstaje?

Ako je Isus bio predan arhonima na razapeće i smrt tijela, pa je time spasio sve ljude od umiranja, da poslije smrti postanu živa duhovna bića, to se očekuje i za nas. No arhoni nisu znali što čine, kad su ubili Isusa na nebesima. Zato je Isusov plan bio skrivan od "zlih" arhona.

Jesu li stvarno "zli", ili je to priroda njihove "zgusnutosti" nama na skrivenu korist?
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 18:51   #8
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čudan odlomak.... puno teologije i borbe teologija....

1. Korinćanima 5,4 U ime Gospodina našega Isusa Krista, kad se skupite vi i moj duh sa silom Gospodina našega Isusa,
1. Korinćanima 5,5 Da se takav preda sotoni na propast tijela, da se duh spasi u dan Gospodina našega Isusa Krista.

Materijalno tijelo arhoni uništavaju, ali duh, po Isusovoj žrtvi opstaje?

Ako je Isus bio predan arhonima na razapeće i smrt tijela, pa je time spasio sve ljude od umiranja, da poslije smrti postanu živa duhovna bića, to se očekuje i za nas. No arhoni nisu znali što čine, kad su ubili Isusa na nebesima. Zato je Isusov plan bio skrivan od "zlih" arhona.

Jesu li stvarno "zli", ili je to priroda njihove "zgusnutosti" nama na skrivenu korist?

Koji kuki su arhoni?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 19:16   #9
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Čudan odlomak.... puno teologije i borbe teologija....

1. Korinćanima 5,4 U ime Gospodina našega Isusa Krista, kad se skupite vi i moj duh sa silom Gospodina našega Isusa,
1. Korinćanima 5,5 Da se takav preda sotoni na propast tijela, da se duh spasi u dan Gospodina našega Isusa Krista.

Materijalno tijelo arhoni uništavaju, ali duh, po Isusovoj žrtvi opstaje?

Ako je Isus bio predan arhonima na razapeće i smrt tijela, pa je time spasio sve ljude od umiranja, da poslije smrti postanu živa duhovna bića, to se očekuje i za nas. No arhoni nisu znali što čine, kad su ubili Isusa na nebesima. Zato je Isusov plan bio skrivan od "zlih" arhona.

Jesu li stvarno "zli", ili je to priroda njihove "zgusnutosti" nama na skrivenu korist?
Valja razumeti razliku satane i kneza vazduha.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 00:07   #10
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Valja razumeti razliku satane i kneza vazduha.
Nego... jesi li pogodio vazduh?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 02:23   #11
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
2 Korićanima gl 12





Je li ovo sotona pozitivan? bije ohole ?
Evo i sledeći pasos sotona u pozitivnom delovanju kao alat spasenje duša.
Sve od Boga je pozitivno, za naše dobro.
Oholost nosi čovjeka u stranputicu, poniznost ga vraća na pravi put, put pravde i poštenja.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 18.10.2017. at 02:24. Reason: b
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 14:28   #12
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Nego... jesi li pogodio vazduh?
Tebi je smešno a ne znaš da u vazduhu su milioni bića koje naših 5 osetila ne registrira.
Kad bi čovek mogao da registrira dalje od 5 osetila na ovoj zemlji ne bi stao ni jedne sekunde koliko je tu raznih zveri koje nije moguće videti.
Sve priče iz davnina od zmajevima,vilenjacima,trolovima,sirenama itd su istinite.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 15:35   #13
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Tebi je smešno a ne znaš da u vazduhu su milioni bića koje naših 5 osetila ne registrira.
Tako je. Virusi, bakterije... i pokoji trol.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 17:41   #14
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Tako je. Virusi, bakterije... i pokoji trol.
Tebi je teško pojmiti da postoji vazdušasti čovek pa recimo vatreni čovek ili vodeni čovek a nije ti teško pojmiti da postoji mix od toga svega, čovek kakvi smo mi recimo koji obedinjujemo sve te karakteristike.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 00:51   #15
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
Tebi je teško pojmiti da postoji vazdušasti čovek pa recimo vatreni čovek ili vodeni čovek a nije ti teško pojmiti da postoji mix od toga svega, čovek kakvi smo mi recimo koji obedinjujemo sve te karakteristike.
Ma nije. Novi Aquaman je baš seksi.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 23:09   #16
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zapravo, svaki put kad bacam kompost na hrpu pomišljam na to kako bi bilo lijepo da mogu jednog dana i svojim ostatcima pognojiti zemlju. Da me fino zakopaju u vrtu i ondje posade neko stablo. Recimo, lipu. Pa da se onda djeca pentraju po meni i beru me za čaj. Nažalost, postojeća zakonska regulativa to ne dopušta.
Ne bi se stel mesati, ali mozda je vrijeme za posjet psihijatru....
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 00:14   #17
Quote:
SvFrancisco kaže: Pogledaj post
2 Korićanima gl 12

Je li ovo sotona pozitivan? bije ohole ?
Evo i sledeći pasos sotona u pozitivnom delovanju kao alat spasenje duša.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...postcount=2590

A anđeo sotonin se dobro skrio iza ove debele, tuste i lukave face:



Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post

Pavao je očigledno imao neku neugodnost: možda neku bolest, možda neku tjelesnu manu, nešto na sebi ili u sebi, „trn u tijelu, nešto što mu nije dalo mira, nešto čega bi se Pavao tako rado riješio. I onda, Pavao razmišlja posve razumno: ako mu je Bog toliko umnoženih i preobilnih darova darovao, što ga ne bi riješio i te muke: to je za Boga sitnica, a za njega, Pavla, veliko olakšanje. Eto, još samo da mu Bog dade i tu milost, pa bi bio posve zadovoljan. Još samo to!
http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...rotske-uspjehe
Ante Tomić: Zar je sveti Leopold Mandić imao drugog izbora? Sa 135 centimetara teško ćete napraviti značajnije erotske uspjehe


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Zapravo, svaki put kad bacam kompost na hrpu pomišljam na to kako bi bilo lijepo da mogu jednog dana i svojim ostatcima pognojiti zemlju. Da me fino zakopaju u vrtu i ondje posade neko stablo. Recimo, lipu. Pa da se onda djeca pentraju po meni i beru me za čaj. Nažalost, postojeća zakonska regulativa to ne dopušta.
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Ne bi se stel mesati, ali mozda je vrijeme za posjet psihijatru....
To si trebao reći i ovome tipu :
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=653
Ovim stihovima Mark Everett, sin od Hugh Everetta III, opisao je svoga oca u pjesmi „Things the grandchildren should know“. Čovjeka koji je samo tri godine svoga života posvetio kvantnoj mehanici i u te tri napravio revoluciju. No, pošto ga nitko nije razumio čovjek je odustao od svega i otišao raditi za vojsku; oženio se, imao dvoje djece, živio tihim životom (Mark piše da gotovo nikada nije pričao sa njim, osim kada Hughu nešto ne bi bilo jasno pa bi postavio pitanje), i umro u 51. godini od srčanog udara. Kao zakleti ateist, ima je želju da ga se spali i baci u smeće. Par godina nakon njegove smrti, želja mu je ispunjena. Poslije njegove smrti, kći mu se ubila sa porukom kako ide ocu u paralelni svemir, a žena mu je umrla od tumora. Mark je ostao sam, formirao grupu Eels i postao rock zvijezda.

Zadnje uređivanje krena : 23.10.2017. at 00:27.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.