Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2005., 00:42   #61
Činjenica je da mi u prinicipu percipiramo samo signale koje nam šalju osjetila.. šta se zapravo nalazi iza osjetila, to nemožemo znati. Tako da nemožemo znati da li postoji materija ili ne.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 01:29   #62
Quote:
Dušan kaže:
Zar nije(CROWLEY) obredno ubijao životinje?

Da bi neko bio sluga i poklonik sotone, dovoljno je samo se baviti magijom, tarotom i proricanjem sudbine.

Što se tiče Crowleya, Vasa ja smo pokušali na temi

https://www.forum.hr/showthread.php?s...hlight=crowley

da ti argumentovano objasnimo ali si sa teme kao i obično pobjegao infantilno ponavljajući "ne možete vi to shvatiti bla bla..."

nisam htio da se ovdje nagomila rasprava o crowleyu jer to nije tema, jer je toga bilo dosta,i jer sam o tome pisao mnogo(puno vise od dusana-zagora i njegova primjedba da bjezim od ove teme je cista laz.

ali,s druge strane, POSTO JE OVO RASPRAVA O BIZARNOSTIMA
KOJE CINE RAZNI UCITELJI,GURUI, PROSVJETLJENI , SVECI,

mozemo malo razgovarati o crowleyu I NJEGOVIM BIZARNOSTIMA

- one koje zanima vise saznati o crowley navodim da pored linka koji je zagor dao 2-3 posta gore imamo na duhovnosti temu

telemiti -wiccani -crowley gdje smo isto rasvjetlili crowleyev rad i ostavstinu.

jednostavna je cinjenica da sam u ove dvije teme NAPISAO BAREM 5 PUTA vise tekstova od dusana-zagora dok se on kao psic drzao skuta svog novog uzora brata vase(aurora aurea)i daje smijesnu izjavu da su dusan i brat vasa pokusali objasniti mi nesto o crowleyu. TO JE ISTO TAKO KAO STO CRNOGORCI kazu da je njih i rusa 120 miljuna ili kada mis kaze slonu- AL TUTNJIMO kada prolaze mostom .

dakle dusane o crowleyu je na religiji pisao opsirno brat VASA dok SI TI STATIRAO U KUKURUZU sto se tice te teme

***
a na duhovnosti imamo jos nesto o nezaobilaznom crowleyu

[/b]CROWLEY,TELEMITI I WICCANI
***

a sada da nesto kazem o tome sto dusan-zagor kaze da je crowley ritualno ubijao zivotinje.

netko bi mogao pomisliti da je toga bilo na stotine no cinjenica
je da je za cijelog zivota crowley ritualno zrtvovao 2 goluba i jednu zabu.

on o tome pise zasto je to ucinjeno i kako je experiment vrsen.
nema smisla sada duljiti o tome.

posto je krv- zivot ,nekada se zahtijeva u ritualu krv zive zivotinje.
to nije bilo mucenje vec to mozemo nazvati - bizarnim experimentom.
uostalom crowley pise da po zakonu reinkarnacije u koji je on vjerovao takovo bice ne pati i ubrzava svoju evoluciju.

OSIM TOGA UBIJANJE UVIJEK VISE STETI UBOJICI NEGO UBIJENOME PA NEMA SMISLA LITI LICEMJERNE SUZE NAD 2 goluba i jednom zabom koje je crowley upotrebio sa svoje experimente.


***
UOSTALOM NEKA MI DUSAN ZAGOR odmah ovdje odgovori

1) ZASTO JE ISUS zrtvovao i utopio one neduzne svinje u evandjelju . zivotinje su mirno pasle a on je izveo caroliju i nekakove duhove ubacio u jadne zivotinje i utopio ih.

PO DUSAN-ZAGOROVIM KRTERIJIMA ISUS JE SOTONIST jer je krdo svinja NEPOTREBNO UNISTIO DAKLE SAMA EVANDJELJA NAM GOVORE DA JE ISUS UBIO VISE ZIVOTINJA OD CROWLEYA


ILI PO SAKUPLJENIM DOKAZIMA OVE TEME VIDIMO DA SVAKI DUHOVNI UCITELJ IMA NEKE BUBICE koje ostali obicni smrtnici nemaju ali su zato dosadni,plosni, mlitavi i mlaki i PA BIVAJU ISPLJUNUTI kao smece univerzuma.

2) MOLIM JAKO,jako DUSANA -ZAGORA da bude objektivan DA MI ODGOVORI - ZASTO JE ISUS I EKOLOSKI NESAVJESTAN PA JE JADNU SMOKVU KOJOJ NIJE BILO VRIJEME DA RODI - prokleo i osusio (je li to bio bozanski bijes ili sulud postupak

***
evo sada sam dusane otvorio temu o ISUSOVOM UBIVANJU ZIVOTINJA I SMOKVE lijepo tamo odgovori da ne zatrpavamo topic


CROWLEY,TELEMITI I WICCANI
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 01:45   #63
1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)
2) crowley nije bio narkoman!

onaj koji procjenjuje druge ljude na osnovu njhove sexualne orjentacije nema razvijenu toleranciju i razumijevanje .
kako bi indijci rekli- nema otvorenu srcanu cakru kako bi razumio ,tolerirao i prihvatio raznovrsna ispoljavanja bozanskog.
takovo moraliziranje i netolerancija je tipicno za fundamentalisticko krscanstvo.


Navesti cu jedan primjer a u vezi teme o crowleyu koje nick aurora aurea pise (crowleyeva knjiga bezakonja)
Npr govoreci o crowleyu (procjenjujuci ga) netko moze inzisitirati (slap I aurora npr) da je on bio homoseksualac I da za njega taj covjek vise nije vazan I kvalitetan kao duhovni ucitelj I sl.
A meni npr necija sex orjentacija nije vazna jer mene prvenstveno zanima crowleyevih 130 knjiga tj njegovo djelo I misao a ne gdje je gurao svoj komadic mesa.
(btw kada sam ga vec spomenuo da ispravim neke netocnosti u vezi crowleya. Crowley je bio biseksualac. Tj bio je 2 puta ozenjen I imao je dijete koje je umrlo kada je imalo 5 god)
iz njegovih se dnevnika zna da je imao homoseksualnih odnosa .
e pa ako neko inzisitira na tome moze reci da to nije neki duh ucitelj ako je imao homos. Afere ,a meni osobno to nije vazno.ko tako razmislja nije tolerantan i ne pogadja u bit problema nekog duhovnog ucitelja.
Vazna je teorija relativiteta a ne einstenov ljubavni zivot. I mislim da mozemo procjenjivati e. teoriju relativiteta
Vazna je betovenova muzika ,a ne to da je neko uocio da je bio mrzovoljan I usamljen. Imamo pravo reci da je b. muzika misticna I bozanska a da je muzika lepe brine I tompsona primitivna.

btw u vezi narkomanije.
pocetkom stoljeca su droge bile dostupne i nisu bile zabranjene. mnoge su smtrane za lijek.
crowley je najprije radi analiziranja ucinka droga na visa stanja svijesti uzimao neke droge.
- kasnije je uzimao neku drogu radi olaksanja problema sa astmom
- i frojd je uzimao droge pri kraju zivota da si olaksa boli ali nitko nece reci da je on bio narkoman

reci da je crowley bio narkoman i ovisnik je pretjeravanje.
to je nepravedno.
on je kroz svoje dnevnike pisao i istrazivao u ucincima droga na stanje svijesti covjeka.
SAMOG SEBE JE UZIMAO KAO POKUSNOG KUNICA I SVoJA ZAPAZANJA OSTAVIO ONIMA KOJI TO ISTRAZUJU.
crowley je umro u 72 god zivota u miru i pri punoj svijesti.
poslednjih 7 god zivota je stvorio sa ledi fridom haris TOTH TAROT(radili su 5 god na njemu)
i popularno djelo- magika bez suza.
sve do kraja zivota odrzavao je opsirnu prepisku sa ucenicima i onima vezanim uz njegov rad...

ma jako je mucno i s osjecajem uzaludnosti braniti i objasnjavati crowlyev rad .
krscanski fundamentalizam nema pravi metod shvacanja onih ljudi i ucenja koje nadilaze dogmatizam ,uskogrudnost,moraliziranje,zaslijepljenost...

crowley je sav svoj rad biljezio i ostavio generacijama na uvid.
bio je po metodu znanstvenik i zelio je ujediniti religiju(tocnije misticizam) i znanost

kako netko tko fantazira o djevici i golubici i fantazijama iz apokalipse moze analizirati KONKRETAN CROWLEYEV RAD I EKSPERIMENTE


mi ne znamo nista o zivotu i nacinu rada nekakove prorocice gabrijele.
DA LI BUDUCE GENERACIJE ZNAJU KAKO JE ONA RADILA ?
ne zna se !
o crowleyu se zna i danas mozemo uciti i nauciti iz njegovih uspjeha i pogresaka.
zato jer je bio naucnik po duhu i sve biljezio i istrazivao.

o prorocici gabrijeli nista ne znamo i sve je skriveno.njen rad,njen metod, njeni eksperimenti,
imamo lijepo ukoricene knjige koje ne znamo kako su nastale.
ali je vazno vjerovati u lijepe price i restauraciju oko 600 teorija koje nam nude 600 krscanskih pravaca ,sekti, crkava, ...

MALO LJUDI OBRACA PAZNJU NA CINJENICU DA DANAS POSTOJI OKO 600 KRSCANSKIH CRKVI,UCENJA,TEOLOGIJA..,pravaca,

pitam ja vas sada -?
da li je to zato jer je to ucenje kvalitetno ili je to zato jer se radi o tijestu fantazije koje svako mijesi prema kalupu svog shvacanja i fantazije....

KAKO METOD PRIHVACANJA FANTAZIJA IZ APOKALIPSE i kako metod vjerovanja u djevicu i golubicu I METOD PRIHVACANJA ASTRALNIH FANTAZIJA PROROCICE GABRIJELE -a kojim operiraju aurora i slap moze shvatiti i osudjivati i
procjenjivati

METOD NAUKE TJ METOD EKSPERIMENTA SA SVIM POJAVAMA DUHA I TIJELA a koje nudi crowley
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 01:58   #64
Quote:
Dušan kaže:


Da bi neko bio sluga i poklonik sotone, dovoljno je samo se baviti magijom, tarotom i proricanjem sudbine.


uocavs li dusane kako brzo mjeris,procjenjujes i OSUDJUJES IAKO NE ZNAS MOTIVE ICIJEG DJELOVANJA.

a niti dokaze za svoje osude ne iznosis

to je moraliziranje ,fanatizam i licemjerstvo u najgorem mogucem obliku

***

DA LI DUSANE-ZAGORE znas sto je newton odgovorio kada su mu kolege akademici predbacivali da se bavi astrologijom-

on je rekao: usutite -jer ja sam to studirao a vi niste!
********

DA LI SI TI ZNAO OVO gore u vezi newtona(tj da je proucavao drevnu nauku-astrologiju-? nisi


JOS NISI NAVEO NIIT JEDAN KONKRETAN DOKAZ (izvor) analizu- kojim potkrepljujes svoje osude
***

bavljenje, tarotom ,astrologijom i drugim divinacijskim sistemima je nauka nista manje egzaktna nego astronomija ili kvantna fizika

ukljucuje pojmove kao sinhronizam, bellov teorem o nonlokalnosti iz kvantne fizike, teoriju morfogenetskih polja


summnjam dusane-zagore da si ti ista od toga studirao jer nikada ne spomnijes nauku i misticizam

VEZES SE ZA TJELO I MORAL ,za pocetne stadije na duhovnom putu , a posto mi nismo nase tijelo i kako je moral umisljaj uma bavis se irelevantnim stvarima

ali kao sto je dijete sretno gradeci kule od pijeska tako si i ti sretan svojim - ''ja cu biti dobar djecak '' NIVOOM DUHOVNOSTI

DOBRI DJECACI NE LAZU
prijavljuju tati i mami bogu tko radi lose stvari
ne vuku macke za rep
i jako se boje vraga i babe roge

- ali dobro je sto dobri djecai kao ti dusane znaju s kompjuterima pa ce valjda preko ovog foruma ODRASTI i shvatiti da stvari nisu

crno -bijele nego da ima jos boja

i da stvari nisu iskljucivo dobre ili iskljucivo lose

--

PS .nisam zaboravio tvoje pitanje o muhamedu i odgovoriti cu ti i imam nesto u prilog tvojim tezama pa ces biti sretan kada nesto procitas
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 02:45   #65
Ima jedan problem.
Nikada ne odgovaraš na ono što pišem već uvijek iznova samo nadodaješ na već ranije što si rekao, opališ par neistina i optužbi na račun sagovornika.
Zašto otvaraš temu kad ni na ovoj nisi odgovorio na moje opsežne odgovore?

Vidim da si se zapalio zbog sataniste Crowleya. Neka, dobro je neka ego u tebi malo razgori, pa možda kojim slučajem i primjetiš u kojoj si zabludi.

Jeste, brat Vasa je 99% pisao na onoj temi o Crowleyu, ja sam tek napisao par odgovora upućenih tebi na koje nisi nikad odgovorio.

Ne reče mi da li bi Muhamed bio prosvjetljen da je neko od tvojih najbližih bio među onih 700 odsječenih glava ili tvoja majka-žena-dijete u Muhamedovom haremu?

Opet ti ponavljam ne čini tijelo zločin, već duh u tijelu, koristeći tijelo. Ubijanje drugih tjela iliti ljudi donosi velike karmičke posljedice po dušu. Ti izgleda kao i muhamed vidiš samo tjelesno pa i drugome to prebacuješ.

Nije moral i etika najniži princip kako oholo tvrdiš zbog povređene sujete.
Nenasilje i saosjećanje su najviši principi i svi vi satanisti, new ageri i samozvani majstori ćete lutati sve dok ne budete slijedili i vjerovali u Onoga Koji Jeste, Koji je Svetlo svim dušama koje žele da se duhovno uzdignu.

Tarot je najjednostavnije predviđanje sudbine uz pomoć demona ili misliš da ti Bog kroz karte govori?
Koliki bezdušnik trebaš biti da zakolješ goluba pri nekom satanskom obredu prizivanja demona?
Kakve veze gatanje, magija i crnomagijski rituali imaju povezanosti sa istinskom duhovnošu.

Sve dok ne prihvatiš Onog Koji Jeste ti ćeš da lutaš bespućima ateističkog budizma, new age miks best of the best religija, crowleyevog satanizma, magije, tarota i obrednog klanja životinja u cilju dobijanja demonske naklonosti i pomoći.

Ovo ti govorim s dobrom namjerom, batali ti Dušana, nije Dušan bitan. Bitno je tvoje izvrnuto shvatanje vrijednosti, etike, morala, vjere i duhovnosti. Nije problem kad neko morališe kao Gandi, Isus i Buda, već je problem kad neko morališe a toga se sam ne pridržava. Zabrinjen sam nad ljudima kao što si ti kojima je svejedno kada neko odsječe 700 glava u jednom danu ili siluje mnogobrojne žene. Jer onaj koji odobrava zločin je isti kao i onaj koji ga čini.

I na kraju da te još malo potpalim, znaš li da je Hitler bio inspirisan Crowleyem i da je Crowley otvoreno simpatizirao Hitlera?
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 02:51   #66
Quote:
Dušan kaže:
Ima jedan problem.
Nikada ne odgovaraš na ono što pišem već uvijek iznova samo nadodaješ na već ranije što si rekao, opališ par neistina i optužbi na račun sagovornika.
Zašto otvaraš temu kad ni na ovoj nisi odgovorio na moje opsežne odgovore?


1) odgovaram ti vec 3 dana i nastaviti cu iduca 33..
koliko stignem,kako stignem . uoci da me i vasa ceka.
satansko u tebi je nestrpljivo i gundja
ima dana -zove se jedan restoran u skadarliji pa ce ti sve biti odgovoreno

2) zasto ti nisi odgovorio kako je to isus ubio-utopio nepotrebno cijelo krdo zivotinja

3) nisi mi odgovorio na pitanje

a) bi li da si sudac suda osudio gandija za pedofiliju
b) i/ili spavanje s golom unukom?/necakom ? i ostalim djevicama

***
UOSTALOM NEKA MI DUSAN ZAGOR odmah ovdje odgovori

1) ZASTO JE ISUS zrtvovao i utopio one neduzne svinje u evandjelju . zivotinje su mirno pasle a on je izveo caroliju i nekakove duhove ubacio u jadne zivotinje i utopio ih.

PO DUSAN-ZAGOROVIM KRTERIJIMA ISUS JE SOTONIST jer je krdo svinja NEPOTREBNO UNISTIO DAKLE SAMA EVANDJELJA NAM GOVORE DA JE ISUS UBIO VISE ZIVOTINJA OD CROWLEYA

ILI PO SAKUPLJENIM DOKAZIMA OVE TEME VIDIMO DA SVAKI DUHOVNI UCITELJ IMA NEKE BUBICE koje ostali obicni smrtnici nemaju ali su zato dosadni,plosni, mlitavi i mlaki i PA BIVAJU ISPLJUNUTI kao smece univerzuma.

2) MOLIM JAKO,jako DUSANA -ZAGORA da bude objektivan DA MI ODGOVORI na ova i na pitnja u posebnoj temi o bizarnostima i ubijanjima i kletvama u isusovom ponasanju
-



npr)ZASTO JE ISUS I EKOLOSKI NESAVJESTAN PA JE JADNU SMOKVU KOJOJ NIJE BILO VRIJEME DA RODI - prokleo i osusio (je li to bio bozanski bijes ili sulud postupak

***
evo sada sam dusane otvorio temu o ISUSOVOM UBIVANJU ZIVOTINJA I SMOKVE lijepo tamo odgovori da ne zatrpavamo topic
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 03:11   #67
Odgovoriću ti kada ti odgovoriš na moje koje je već par dana staro... Idemo redom.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 03:14   #68
Ako je po tebi Crowley iznad telesnog, čemu onda tjelesno guranje komada mesa u usrani čmar drugog tijela?

Izgleda da ipak nije bio iznad tjelesnog već u tjelesnom.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 03:27   #69
Quote:
Dušan kaže:
Odgovoriću ti kada ti odgovoriš na moje koje je već par dana staro... Idemo redom.
dusane nemoj se inatiti nego pisi koliko mozes i sto hoces.

ovo nije samo za tebe i mog mene nego ima dosta ljudi koji citaju

***
btw

-ama covjece postavili smo jedan drugom barem 20 pitanja u vise tekstova.

lijepo mi konkretno napisi prva 3 koja zelis da komentiram
JER OVAKO ne znam na sto ciljas...
sljedece sto cu ti pisati je o muhamedu sto me pitas iako znas da sam i o tome bio otvorio 1 izravnu i nekoliko indirektnih tema

***
mene dakle zanima tvoj komentar

1) pitanja o isusovim cudnim,neopravdanim i po tvojim mjerilima ''satanskim postupcima'' jer kazes da je nepotrebno ubijanje zivotinja satansko.LIJEPO IMAS POSEBNU TEMU O TOME sto sam otvorio pa izvoli reci CEMU PROKLINJANJE SMOKVE I UTAPLJANJE SVINJA

2) tvoj odgovor da si dio onog koji jest ti ne priznajem kao odgovor na pitanje TKO SAM JA

kako ne shvacas da je to umovanje kao ssto bi umovanje bilo reci da si dusa koja ce nakon smrti otici bogu i onda u pakao cistiliste ili raj

COVJECE SHVATI DA TE NE PITAM ZA TVOJA RELIGIOZNA UVJERENJA i ime i spol

- DA LI TI DOZIVLJAVAS - da si ''dio onog koji jest''???



TI PONAVLJAS duhovne FRAZE ,dusane

da li ti uopce shvatas sto te pitam

-pitam te (drugim rijecima receno ) tko (sto )je onaj ''JA'' u pitanju - tko sam ja ?

ti ocito ne shvatas da je to pitanje(vjezba) a ne umni odgovor

TI NE SHVATAS ,DUSANE da te odgovor koji si dao

i koji pocinje rijecima '' Ja znam da sam dio Onog Koji Jeste. On je u meni i ja sam u Njemu.

diskvalificira

jer ti NE MOZES ZNATI STO SI TI

sto si ti nije MISAO ! ideja, fraza, rijec -ja sam dusa

ti ne mozes UMOVANJEM , (razmisljanjem )ponavljanjem fraza doci do toga TKO SI TI


ti uopce nisi svjestan da bilo koji ''umni'' odgovor koji das nije tocan

nisi svjestan toga jer se bavis stvarima IZVAN SEBE i drugim ljudima A NE ZNAS TKO SI TI ,NE DOZIVLJAVAS TO

to se vidi iz tvog pisanja i odgovaranja kao sto se vidi odmah da je netko stranac kada govori nas jezik

ja te pitam (opet drugim rjecima ista stvar) DA MI ODGOVORIS STO DOZIVLJAVAS KADA SADA ! UPravo SADA! dok ovo citas UPITAS SEBE -tko sam ja?

AKO VJERUJES DA SI TIJELO I UM I DJELUJES S TE POZICIJE KRIV SI ZA NAJVECU OKRUTNOST KOJA POSTOJI - okrutnost prema tvom istinskom bicu . u usporedbi s tim sve ostale okrutnosti se ne racunaju.

kako ti nije jasno da SAMO MRTVO MOZE UMRIJETI ..ne zivo i realno

UM SE UMIRE I RADJA PONOVNO NE TI

tvoja briga za tijela zivotinja koja umiru je preuvelicana i nije najvaznija stvar egzistencije ,ti si fiksiran za svoje fantazije tko su zivotinje , tko si ti ,zarobljenik si materijalizma I TIJELA .

to je ''sotonsko'' ali sotonsko neznanje

NE MOZE SE DUSANE POPRAViTI MANIFESTIRANI SVIJET ...
on je po definiciji nepopravljiv i nesavrsen...

tijela se hrane tijelima u neprekidnoj ekspanziji radjanja i umiranja

to je cinjenica ali se ti ne osjecas krivim sto si ziv

TI SI SAM ZAPOCEO SVOJ ZIVOT OKRUTNOSTIMA CINECI SVOJOJ MAJCI BESKONACNE SMETNJE I BOLI..

do zadnjeg dana ZIVOTA ti i svi ce se natjecati za hranu, skloniste,potrebe tijela ,ega i htjeti biit siguran u svijetu nesigurnosti

SA STANOVISTA ZIVOTINJE pa i covjeka -BIIT UBIJEN NIJE NAJTEZA STVAR NA SVIJETU .. sigurno bezbolnija od gladi, bolesti, polaganog umiranju

OKRUTNOSTI LEZE U MOTIVIMA NE U CINJENICAMA. UBIJANJE ozljedjuje ubojicu vise nego ubijenog !!
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 03:52   #70
idem JAAAAAAA probati
mozda cu biti prvi koji ce ZNATI JAAAKAAAATI

tko sam ja ???
taj ja koji nestaje
sto ga više tražim što ga više želim naći
mogu reci da sam sve ono što kuca stvarnost ovog trena
SAD ali ne isprekidano vec SAD koji OSTAJE
pa opet misli teku pa kazem pa da ja sam misao
ah pa to je najblize sto mogu biti kao što je Bog RIJEČJU STVARAO ondak sam ja misao koja je rijec stvorila ona..ma ne ja sam onaj IZVOR misli bilo kojih ali sto je taj IZVOR
koji prije misli JEEEEE

TIŠINA NAJBLIŽE ALI I TO JE NEŠTO

PRAZNINA ona jedina sadrzi sve mogucnosti da bi mogla
roditi toliku raznolikost i punoću onoga ŠTO sam JAAAAAA

A kako praznina kada sam tu i tamo i svugdje i nigdje i
mogao bih dodavati bilo što drugo

evo demonstracije

što se dogada kada se zakoraci u spiralu ovog pitanja ali svaki krug koji se napravi je jedan krug


više u toj potrazi

a onda kada se nakon svih ovih umotvorbi
pa kada se um umooooori

ondak svatiš uzaludnost tog pitanja
jer kako opisati SRCE ŽIVOTA koje uvijek kuca NOVI ŽIVOT

JESSAAMM
TU SAM
ŽIVVVVVVVVVVV
SAAAADDDDDAAAAA


__________________
svaki dan je dobar dan i
svaka noč je dobra noč

SO SO TO TO
soto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 05:26   #71
Parso moj smanji malo demagogiju.

Nisam moj parso umno došao do tog zaključka, već nekim čudnim osjećajem koji se desi u stotom djeliću sekunde i veoma je teško uhvatljiv.

Prije 8 godina sam bio izložen tako velikom stresu i nevolji da sam poslije toga godinu dana neprekidno bio mučen pitanjem "ko sam ja?"

Zbog toga nisam mogao spavati, živjeti, funkcionirati. Grčevito sam tražio odgovor ali njega nije bilo. Sve do jednog trena kada sam osjetio. Kako da objasnim, nije to bio ni osjećaj niti misao, nešto neopisivo riječima.

Riječi to ne mogu opisati, misli ne mogu iskazati, osjećaj ne može pokazati. Čudno, ali eto recimo "doživio sam."

Znao sam. Eto zašto kažem da znam, jer to je bilo saznanje. Ne vjerovanje, osjećaj, dogma ili misao, već saznanje. Nadljudski osjećaj, nadvremenski.

Samo molim te nemoj se blamirati i pokušavati da me analiziraš, da se baviš mojom ličnošću i djelom jer me ne poznaješ. Ne poznaješ ni samog sebe. Izjave su ti konfliktne. Čovjek ne može da te uhvati ni za rep, niti za šiju. Sve si izmješao brate, od Gandije do Bude, od Crowleya do Muhameda...

Dobro ukratko da ti odgovorim za smokvu i svinje. Brate Parso, ne vjerujem da je to Isus učinio i smatram te Biblijske navode netačnim.

Što se tiče Gandija, nisam sudija, niti želim biti. Nije u mojoj prirodi da drugima sudim i da ih kažnjavam. Ja vjerujem u karmu i reinkarnaciju, i da svakog kažnjavaju njegova vlastita nedjela.
Već sam ti rekao da na osnovu moralnih normi osuđujem takvu praksu ma ko god da to radi. Mislim da je nemoralno da bilo koja žena spava gola sa drugim čovjekom, osim ako nije sa njim u braku.

Quote:
tvoja briga za tijela zivotinja koja umiru je preuvelicana i nije najvaznija stvar egzistencije ,ti si fiksiran za svoje fantazije tko su zivotinje , tko si ti ,zarobljenik si materijalizma I TIJELA .
Sjajan si u izvrtanju činjenica i ignorisanju onoga što sam već u vezi toga napisao.
Da ti uopštim: Ja se brinem za živa ljudska i životinjska tijela i duše.
Kažeš da sam zarobljenik materijalizma i tijela.
To nije istina. Namjerno izvrćeš i ciljaš na tijelo, kao da su ljudi i životinje samo nekakva tjelesa, odnosno po satanskom razmišljanju "potrošna roba."
Već sam ti napisao u vezi toga ali vješto izbjegavaš moj odgovor i ponavljaš jedno te isto.
Znači kao što već rekoh:

Opet ti ponavljam ne čini tijelo zločin, već duh u tijelu, koristeći tijelo. Ubijanje drugih tjela iliti ljudi donosi velike karmičke posljedice po dušu. Ti izgleda kao i muhamed vidiš samo tjelesno pa i drugome to prebacuješ.

I još ću ti dodati... Onaj koji je iznad tjelesnog, on se neće kao muhamed okupirati tjelesnim pa tako ići krasti, ubijati, silovati, pljačkati, niti će kao Osho gomilati rols rojseve, niti će kao Crowley gurati komad mesa u usrani čmar...

Nemoj da banalizuješ moju brigu zbog drugih jer ja saosjećam sa drugima. Znači ja nisam okupiran tjelesnim jer me tjelesno ne zanima. Mene zanima saosjećanje, nenasilje, vjera, moral i etika.
Pročitaj moja razmišljanja i vidi ima li tu ikakve naznake i opsesije materijalnim i tjelesnim:

http://vjera.org/svjetlost.php

Ne zanima me heroin kao tvog idola, niti bilo kakva materijalna korist. Gnušam se materijalnog ali saosjećam sa svim živim bićima a ne kako ti banalizuješ i nazivaš "tjelima."

Ti u ljudima i životinjama vidiš samo tijela i to je problem. Već sam rekao ali ne čitaš, tijelo je samo objekat, kao automobil, i zločin prema tijelu je automatski zločin i prema duši u tom tijelu - automobilu.
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2005., 13:49   #72
333:

Quote:
Ali izraz božje volje je sve što postoji, a to znači i suprotnost svemu ovome što si tu naveo, tako da su pretpostavke tipa "što je bogu normalno" u najmanju ruku glupe
Sve postoji i deluje po Božijoj, Najvišoj Volji? Da je tako, kako je Bog Harmonija, i na zemlji bi vladala harmonija, ljubav, mir,... Ali nije tako.

Nešto postoji po Božijoj izričitoj, podržavajućoj i blagosiljajućoj Volji, a drugo po Božijem dopuštenju. Zlo i zlotvore Gospod ne podržava. Dok to ima svrhu (u službi razrešenja nekih dugova) On dopušta postojanje zla. To dopuštanje pojedini tumače kao da nešto postoji uz Božiji blagoslov. Tako lažni hrišćani npr. tumače postojanje svetovnih vlasti: kao 'Bog ih je postavio'. A zna se ko je bog ovoga sveta, i čiju volju uglavnom vrše svetovni vlastodršci i močnici.


Ivan:

Quote:
Ako jesmo, TKO nas to "programira" u ostatku?
Ono najunutarnjije je programinano od Boga. Preostalo unutarnje programira život, okolina, tradicija, uticaji i informacije razne vrste koje dotiču i protiču kroz čoveka..

Quote:
NAMA NE TREBA NI SNA, NI TIJELA, Trazitelju Istine.
Duhovnome telu za život na zemlji treba telo. Dok je duhovno telo u Beskonačnome Nebu, njemu jasno ne treba san, jer Nebo je večna Budnost, Večna Svetlost. No na Zemlji, a to pokazuje smena dana i noći, fizičkome telu itekako treba odmor i san, a duši treba duboko spavanje tela kako bi se tokom sna što više uspela svome Izvoru, i napunila svoje energetske baterije. Zato je i za duhovno napredovanje jako važno da čovek ima relativno kraće ali duboko spavanje.


Quote:
TRIMEGISTOS znaci lupa
Ne, Hrist Triputveliki je i kao Hermes istinu govorio. Kako je Gore, tako je i Dole. Ali On govori iz nadvremenske perspektive, jer Dole još puno toga treba da se uradi i upotpuni.



Novo na Vjera Org:

Justin Mučenik: Prva Apologija (izvadak):
http://vjera.org/justin_apologija_prva.php

Kiprijan Kartaginski: Jedinstvo katoličanske Crkve:
http://vjera.org/jedinstvo_katolicanske_crkve.php

Presbiter Talasije: 'Stoslovi':
http://vjera.org/stoslovi.php

Raskoli u Crkvi kroz vekove:
http://vjera.org/raskoli_u_crkvi.php

Islamističko Barnabino evanđelje:
http://vjera.org/islamisticko_barnabino_evandjelje.php
__________________
brat Vasa (Potražiti Aurora Aurea blog ...)
Aurora Aurea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 03:10   #73
MAJSTOR Ivan:
______________________________

TRIMEGISTOS znaci lupa
------------------------------------------------------------------------


Brat Vasa (drugim recima)
_________________________________

Jest, LUPA, MAJSTORE Ivane
_______________________________


Hvala, Brate Vaso.
Valaj ti je dugo trebalo.
MAJSTOR Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 08:25   #74
Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
parsifal kaže:

2) crowley nije bio narkoman!
Ako čovjek, koji je svojevremeno bio na 15 igli heroina dnevno nije narkoman, tko onda jest?
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 13:55   #75
Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Druid kaže:
Ako čovjek, koji je svojevremeno bio na 15 igli heroina dnevno nije narkoman, tko onda jest?
To su bila druga vremena.. danas vrijede malo drugačija pravila. Uostalom, onda je i kokain i heroin bio legalan.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 16:55   #76
Re: Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Choronzon333 kaže:
To su bila druga vremena.. danas vrijede malo drugačija pravila. Uostalom, onda je i kokain i heroin bio legalan.
Legalan? I u to vrijeme je bio kontrolisana supstanca. I u današnje vrijeme ti doktor može prepisati nešto slično heroinu...
Dušan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 17:40   #77
Re: Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Choronzon333 kaže:
To su bila druga vremena.. danas vrijede malo drugačija pravila. Uostalom, onda je i kokain i heroin bio legalan.
Ček, jel' se ti to šališ? Pa što to mjenja na činjenici da je bio narkoman, osoba ovisna o heroinu? Da li legalnost odnosno ilegalnost mjenja kemiju neke supstancije? Bože sačuvaj...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 17:42   #78
Re: Re: Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Dušan kaže:
Legalan? I u to vrijeme je bio kontrolisana supstanca. I u današnje vrijeme ti doktor može prepisati nešto slično heroinu...
Da, Heptanon za "lječenje" ovisnika, ili morfij kao sredstvo koje ublažava bol u kritičnim stadijima raka.

Poanta je da je čovjek bio narkoman, tko kaže suprotno, nešto opako ne štima sa njim.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 19:28   #79
Re: Re: Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Dušan kaže:
Legalan? I u to vrijeme je bio kontrolisana supstanca. I u današnje vrijeme ti doktor može prepisati nešto slično heroinu...
Doktori danas pripisuju lijekove prema kojima je heroin mila majka. Uostalom, ne zavisi to o medicini nego o farmaceutskoj industriji. Uopće nije bitno sa kakvim govnima truju pacijente, nego je bitno da se može zaraditi.

Sjeti se samo da je nedavno otkriveno da u novim cjepivima ima spojeva aluminija koji su sve samo ne zdravi.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2005., 19:33   #80
Re: Re: Re: Re: Re: 1) crowley nije bio homoseksualac! ( a i da je bio pa sto onda)

Quote:
Druid kaže:
Poanta je da je čovjek bio narkoman, tko kaže suprotno, nešto opako ne štima sa njim.
Čovjek koji ima takav pristup i stav prema drogi nije narkoman.

Quote:
Ček, jel' se ti to šališ? Pa što to mjenja na činjenici da je bio narkoman, osoba ovisna o heroinu? Da li legalnost odnosno ilegalnost mjenja kemiju neke supstancije? Bože sačuvaj...
Ja tu ne pričam o kemiji heroina, nego o društvenom aspektu istoga. Sjeti se samo kako je bilo nekada sa cigaretama i duhanom, a kako je danas. Za nekoliko godina će govoriti za pušače da su isto narkomani.

A uostalom, heroin koji je Crowley koristio bio je mnogo čišći i kemijski i energetski nego ova govna što danas lokalni narkići troše.
Choronzon333 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.