Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2017., 08:38   #2041
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Evo, danas 13+6 i moram reci da se je stanje pocelo smirivati. Cak sam i nešto kuhala, nije mi se dizao zeludac pri tome.

Jedino sto me sad brine je to nekakvo stipanje i ˝rezanje˝ u maternici, ko da cu svaki cas dobiti mengu. Neki dan sam kihnula, matr me je zaboljelo.... what da fuck is this?!?
Meni isto tako zna bit u stomaku,neka tupa bol kao da cu sad dobit M ,ali to se maternica rasteze...zna me probost da jauknem,ali nije to nista...sirimo se...ja sam 11+2 ,jos uvjek povratim ujutro,nekad navecer...mucnine su tu,ali to rijesavam kiki bombonima i zvakama...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 10:06   #2042
Quote:
pikabooo kaže: Pogledaj post
Evo, danas 13+6 i moram reci da se je stanje pocelo smirivati. Cak sam i nešto kuhala, nije mi se dizao zeludac pri tome.

Jedino sto me sad brine je to nekakvo stipanje i ˝rezanje˝ u maternici, ko da cu svaki cas dobiti mengu. Neki dan sam kihnula, matr me je zaboljelo.... what da fuck is this?!?
Ne brini, sve je to ok. Mene je znalo kroz prvi dio drugog tromjeseća kada sam se dizala iz sjedećeg položaja ful presijeći dolje, baš sam se prepala prvi put. Sve se rasteže i ti neki ligamenti dolje koji drže maternicu su isto rastegnuti pa i oni znaju zaboljet.
Nyameria is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 15:24   #2043
Cure, kak ste vi sa stanjem jezika, jednjaka, grla od tog povraćanja? Meni je jezik u užasnom stanju, bijeli , pun nekih mjehurića,boli me,a okus svega je nekakav kiselo voćni i to me onda još više tjera na povraćanje, imam osjećaj da mi je nekakva knedla stalno u grlu, pa gutam pa mi je onda ko suho grlo, e da, a slina, gusta i ljepljiva iza, a naprijed curi niz usta kolko je imam pa stalno pljujem... Dok sad ovo vidim šta sam sve napisala.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 18:58   #2044
Wink

Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Cure, kak ste vi sa stanjem jezika, jednjaka, grla od tog povraćanja? Meni je jezik u užasnom stanju, bijeli , pun nekih mjehurića,boli me,a okus svega je nekakav kiselo voćni i to me onda još više tjera na povraćanje, imam osjećaj da mi je nekakva knedla stalno u grlu, pa gutam pa mi je onda ko suho grlo, e da, a slina, gusta i ljepljiva iza, a naprijed curi niz usta kolko je imam pa stalno pljujem... Dok sad ovo vidim šta sam sve napisala.
Ja sam isto pljuvala jer nisam mogla gutat gadilo mi se vise,meni i danas sve ima cudan okus,ali povratim dva do tri puta...iako me i to zna iscrpiti...grlo mi je znalo biti ajme,jednu noc nisam spavala cijelu noc od osjecaja da mi je nesto u grlu...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 10:30   #2045
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Cure, kak ste vi sa stanjem jezika, jednjaka, grla od tog povraćanja? Meni je jezik u užasnom stanju, bijeli , pun nekih mjehurića,boli me,a okus svega je nekakav kiselo voćni i to me onda još više tjera na povraćanje, imam osjećaj da mi je nekakva knedla stalno u grlu, pa gutam pa mi je onda ko suho grlo, e da, a slina, gusta i ljepljiva iza, a naprijed curi niz usta kolko je imam pa stalno pljujem... Dok sad ovo vidim šta sam sve napisala.
Meni je često fuj okus u ustima, ali onda operem zube i bude odmah malo lakše. Ujutro teze perem zube, tijekom dana i navečer je lakše. Samo imam puno sline i kad ujutro povraćam, zapravo povraćam samo vodu i slinu ili samo pljujem slinu jer mi to iritira želudac.. meni je danas 10+1 i mučnine su se malo smanjile, povraćam obvezno ujutro i nekad se dogodi navečer, ali ne hranu nego samo slinu..

Zanima me je li koja od vas imala problema s krvarenjem? Ja sam za vikend imala krvavi iscjedak na gaćicama i jako sam se uplasila, no na Hitnoj su mi rekli da mi je to od naprezanja zbog povraćanja i problema sa stolicom... dobila sam vaginalete i otad se nije vise pojavljivao iscjedak. Ultrazvuk je pokazao da je sve ok s bebom, no ja sam i dalje oprezna i ništa ne dižem, čuvam se max.

I da, od sinoć su mi krenule strasne glavobolje, a bas sam se obradovala prestanku mučnina kad ono.... ��
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2017., 10:25   #2046
[QUOTE=lanica;63408603] Samo imam puno sline i kad ujutro povraćam, zapravo povraćam samo vodu i slinu ili samo pljujem slinu jer mi to iritira želudac.. meni je danas 10+1 i mučnine su se malo smanjile, povraćam obvezno ujutro i nekad se dogodi navečer, ali ne hranu nego samo slinu..

QUOTE]

Joj da, te sline. Odvratno... Slinim se dok spavam, inaće to ne radim.
Zanimljiva mi je pojava, da dok nešto pojedem i idem to povraćat za sat-dva, nema ništa u želucu... samo sline.

Mene glavobolje ljute samo ako sam stvarno dehidrirana. A to sam stalno jer ništ ne pijem
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:38   #2047
Meni je već 9 tjedan konstantnih mučnina i povraćanja, sad sam 16.tjedan i imam osjećaj da to nikad neće prestati. A do kraja ima još min 20 tjedana, imam osjećaj da ću puknut. Kak ste vi žene?
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 18:03   #2048
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Meni je već 9 tjedan konstantnih mučnina i povraćanja, sad sam 16.tjedan i imam osjećaj da to nikad neće prestati. A do kraja ima još min 20 tjedana, imam osjećaj da ću puknut. Kak ste vi žene?
Uh valjda ti nece biti tako do kraja...meni je sad bolje,dva dana nisam povratila,malo mucnina no to rijesavam sa zvakanjem zvake... jutros opet povratila,ali tokom dana nisam ni jednom...nadam se da ce i tebi uskoro prestat ,znam kako ti je,ja sam mislila da cu poluditi
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:03   #2049
Evo meni je bilo bolje skoro 3tjedna (mučnina samo ujutro i navečer) i jučer, u 11.tjednu, opet završim u bolnici zbog pretjeranog povraćanja... ovo je sad 3.x i najgore je dosad...
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 12:33   #2050
Joj [B]Lanica[B] i ja sam 3 puta bila. Malo te nahrane i to je to, a pomoć za mučninu ništa. Čitam puno po netu o tome, u SAD- u imaju nekoliko vrsta lijekova koje daju za suzbijanje mučnina, a kod nas je to još uvijek SF, ne mogu vjerovati. Najbolje mi je dok kažu treba bit strpljiv , proći će ili još bolje da je to znak dobre trudnoće, ma daj ono, ne kakajte. Dodje mi da osnuje neku zakladu za proučavanje hiperemeze da se pomogne bar nekad nekome.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 13:31   #2051
Quote:
lanica kaže: Pogledaj post
Evo meni je bilo bolje skoro 3tjedna (mučnina samo ujutro i navečer) i jučer, u 11.tjednu, opet završim u bolnici zbog pretjeranog povraćanja... ovo je sad 3.x i najgore je dosad...
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Joj [B]Lanica[B] i ja sam 3 puta bila. Malo te nahrane i to je to, a pomoć za mučninu ništa. Čitam puno po netu o tome, u SAD- u imaju nekoliko vrsta lijekova koje daju za suzbijanje mučnina, a kod nas je to još uvijek SF, ne mogu vjerovati. Najbolje mi je dok kažu treba bit strpljiv , proći će ili još bolje da je to znak dobre trudnoće, ma daj ono, ne kakajte. Dodje mi da osnuje neku zakladu za proučavanje hiperemeze da se pomogne bar nekad nekome.
Znaci nisam jednina
Ja sam dva puta bila u bolnici,jednom ostala,jednom u dnevnu bolnicu...par puta sam dobila infuziju kod dr opce prakse d..osjecam da gubim razum...dva dana nisam povratila,osjecala sam se odicno,da bi brdo preskocila...kad prekucer i jucer opet jovo na novo...sinoc sam i muza probudila koliko sam povracala...jutros opet sve van...primjetila sam da mi slatko ne pase,vodu sam pocela piti,zvacem non stop zvake,tu i tamo uzmem kakav bombon iako ih ne volim...meni je rekao gin da uzmem normabel,ali nisam jos nikad niti mislilm da hocu...nece ni ovo biti vjecno,ali triba preziviti...najgore mi je kad me ovo dvoje dijecice gleda tuzno,pa jos kad mi mala od 5god pita:mama hoces ti umrijet,onda pucam po savu
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 09:41   #2052
Mrva5 i leptir7, meni je sestra upravo rekla da je uzrok psihološki. izgleda da smo svi ludi, hah. Cure, nadam se da ćemo se ovome poslije smijati.. trenutno mi nije smiješno i jedva čekam da prođe... ne znam sto bih da imam doma dijete kao leptir7 i da me tako jadna pita hoću umrijeti.... pa koma 😞😞
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:32   #2053
Talking

Lanica, to su meni u prvoj trudnoći govorili često. Čak sam si i ja pomislila da sam sama kriva i ako si utuvim u glavu da mi nije mučno da će prestati.
Moja kćer je zasad vrlo razumna, ima 5,5 godina, i dobro podnosi ovo moje stanje, legne k meni na krevet da se mazimo, ne zanovijeta da se igram s njom jer vidi da ne mogu, al mi ju je nekad tak žao.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:11   #2054
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Lanica, to su meni u prvoj trudnoći govorili često. Čak sam si i ja pomislila da sam sama kriva i ako si utuvim u glavu da mi nije mučno da će prestati.
Moja kćer je zasad vrlo razumna, ima 5,5 godina, i dobro podnosi ovo moje stanje, legne k meni na krevet da se mazimo, ne zanovijeta da se igram s njom jer vidi da ne mogu, al mi ju je nekad tak žao.
Inace sam aktivna zena i uvjek u pokretu,sad sam skoro 6tj vecinom u lezecem polozaju,jos i u bolnici bila...sve ona razumi i da sam trudna i da je tu beba,masira mi leda i dodaje mi sve sta triba...ali na pocetku dijete kad vidi mamu vjecno u krevetu i kako samo povraca,nije ni cudo da me je to pitala...sad im je to sve normalno,mali je veliki pa mu nije bilo svejedno gledat mene u grcu svakih pola sata i tako 15 puta dnevno...nadam se da ce vec jednom stat,jer ovo je i za mene vec postalo previse,a mogu trpit puno...a sto se tice psihe,trudim se ne mislit o tome,pogotovo sad kad povratim par puta i zvacem i setam po kuci...
Vjecno nesto...ali daba,kad krene gotovo je...ko ovo nije iskusio moze samo da nagada...
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:39   #2055
Leptir, a kak ti je bilo u prvoj i drugoj trudnoći? Meni je i u prvoj bilo grozno, al nekak mislim da mi je sad teže , možda jer sam starija, nemam pojma. I prvi put sam bila 3 puta na infuziji i dugo je trajalo, al ne sjećam se recimo detalja. Npr. sad vodu ne mogu ni vidjeti, jedem samo pecivo i to određeno i mogu piti samo jednu vrstu soka. Takvih stvari se ne sjećam iz prve. To je valjda ta amnezija
zahvaljujući kojoj sam se ipak odlučila opet ostat trudna.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:13   #2056
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Leptir, a kak ti je bilo u prvoj i drugoj trudnoći? Meni je i u prvoj bilo grozno, al nekak mislim da mi je sad teže , možda jer sam starija, nemam pojma. I prvi put sam bila 3 puta na infuziji i dugo je trajalo, al ne sjećam se recimo detalja. Npr. sad vodu ne mogu ni vidjeti, jedem samo pecivo i to određeno i mogu piti samo jednu vrstu soka. Takvih stvari se ne sjećam iz prve. To je valjda ta amnezija
zahvaljujući kojoj sam se ipak odlučila opet ostat trudna.
Sa prvim sam povracala,ali to je bilo ujutro i poslije sam funkcionirala super...sa drugim sam dosta povracala,do nekih 14-15tj,ali sam i jela...nisam gubila puno na kilima...sad je ovo koma...od 7tt povracam non stop, sa 8 tt sam zavrsila u bolnici i 4 kg manje...vodu smislit nisam mogla, slatko mi je i danas fuj...sa 9 tt spala na -6kg...sa 10 tt pocelo mi biti bolje,vise nije 15puta spalo je na 5-6 puta....sad sam 13tt dva dana mi bilo super i onda se sve vratilo...vodu sad pijem,hrana opcenito mi se gadi ali tjeram se...slatko ne mogu vidit i radi mi mucninu...sad sam na -4kg...Samo se nadam da je najgore proslo....polako osjecam da se hormoni smirivaju,pa ocekujem da ce i moje riganje
leptir7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:14   #2057
Cure kak ste? Kod mene i dalje isto i nikak na bolje. Mislim, ne povraćam svaki dan, al je mučnina tu od 0 do 24 i želudac stalno u grlu, nit jedem nit pijem kak se spada.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 10:17   #2058
Meni je bolje, pocela sam kontrolirat povracanje. Ima dana mi nist nije, onda pa razdoblje glavobolje, cudnog okusa u ustima i lagana mucnina. Sve u mjerama normale.

Poslano z mojega SM-G920F z uporabo Tapatalk
pikabooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:33   #2059
Ja sam jučer izašla iz bolnice i nisam od subote navečer povraćala. Jutros mi se digao želudac dok sam vadila mlijeko iz hladnjaka, ali suzdržala sam se od povraćanja.. i dalje slabo i tesko jedem, samo Gran cereale kekse, malo kruha i sirnog namaza, jogurt, cokolino, coko pahuljice s mlijekom... za večeru sam kod mame naručila pole s jogurtom, nadam se da ću moći jesti.. tjeram se piti malo vode, malo cedevite, malo ledenog čaja od limuna - to je jedino sto mogu. Sutra mi je ravno 3mj i sve se nadam da vise neću povraćati...
ono sto me sad muci je glupa urinarna infekcija, dobila sam čak antibiotike. Nikako da me pusti na miru da uživam u trudnoci tako da od antibiotika imam grčeve, ali izdržat ću ta 3 dana koliko imam za popiti antibiotika...
lanica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 15:01   #2060
Pozdrav cure! Ima li kod vas pomaka, kako ste? Ja i dalje mučno i nikak, a već 18.tjedan.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:49.