Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 12:16   #10001
Kakav je ostojic? Dali tko zna

Zadnje uređivanje Angelale : 07.05.2015. at 12:37.
Angelale is offline  
Old 08.05.2015., 20:15   #10002
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Ma na snimci su meni vidli devijaciju septuma, i idredili op.
Inače dok sam zivjela u Rijeci tamo sam bila kod specijalista koji mi je rekao da mi je jedna nosnica veca i da je malo ostecena a druga manja i dao mi aqua maris i rekao da se to eventualno moze rijesiti operacijom. Ja tad nisam imala pojma o cem se radi jer je to davno bilo. A evo u Vinogradskoj kaze sve u redu i da mi neke kapi.
Blue_Moon91 is offline  
Old 08.05.2015., 20:18   #10003
Quote:
Blue_Moon91 kaže: Pogledaj post
Inače dok sam zivjela u Rijeci tamo sam bila kod specijalista koji mi je rekao da mi je jedna nosnica veca i da je malo ostecena a druga manja i dao mi aqua maris i rekao da se to eventualno moze rijesiti operacijom. Ja tad nisam imala pojma o cem se radi jer je to davno bilo. A evo u Vinogradskoj kaze sve u redu i da mi neke kapi.
I meni je jedna manja, i kad sam isla na snimanje vidi se deformacijs sinusa, i isla na op.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 10.05.2015., 08:47   #10004
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
I meni je jedna manja, i kad sam isla na snimanje vidi se deformacijs sinusa, i isla na op.
Da li ti je pomogla operacija? I gdje je operacija bila?
Blue_Moon91 is offline  
Old 10.05.2015., 09:20   #10005
Quote:
Blue_Moon91 kaže: Pogledaj post
Da li ti je pomogla operacija? I gdje je operacija bila?
Nova bolnica, i je, jedino to pomaze.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 11.05.2015., 16:37   #10006
Quote:
Kymatica kaže: Pogledaj post
Kako mislis? Samo te dr pogleda i odredi dal je devijacija ili ne?

Tako mislim - tome služi rinoskopski i endoskopski pregled.
Kako ćeš RTG nativno prikazati deformaciju hrskavičnih elemenata?
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 11.05.2015., 20:14   #10007
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Tako mislim - tome služi rinoskopski i endoskopski pregled.
Kako ćeš RTG nativno prikazati deformaciju hrskavičnih elemenata?
Ma nismo se skuzili, mislila sam da samo ide na pregled, tipa pogleda te dr, nosnice i kupite sprej, i ajmo sljedeci.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 12.05.2015., 09:50   #10008
Ja operirala nos prije tj dana kog Glumicica. Stvarno nije bilo strasno, bolove nikakve nisam imala. Stvarno je najgore taj pritisak u nosu i disanje na usta, ali nije tako strasno i da se izdrzati. I vadenje tampona isto okej, traje par sekundi i to je to. Iskreno ocekivala sam sve puno gore i teze.

Danas skidam kalup, jako sam uzbudena i jedva cekam da vidim novi nos
andmare is offline  
Old 12.05.2015., 19:21   #10009
Operirao sam devijaciju septuma prije dva tjedna i danas sam bio na prvom pregledu nakon operacije, no zaboravio sam doktora pitati koliko sad moram mirovati tj. koliko vremenski ne smijem trenirati i ići u teretanu. Načuo sam da mogu nakon dva mjeseca od operacije, da li je to ok ili smijem i ranije krenuti?
Sonyy is offline  
Old 12.05.2015., 22:52   #10010
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
Ja operirala nos prije tj dana kog Glumicica. Stvarno nije bilo strasno, bolove nikakve nisam imala. Stvarno je najgore taj pritisak u nosu i disanje na usta, ali nije tako strasno i da se izdrzati. I vadenje tampona isto okej, traje par sekundi i to je to. Iskreno ocekivala sam sve puno gore i teze.

Danas skidam kalup, jako sam uzbudena i jedva cekam da vidim novi nos
A jesi lomila kost?
pcelica20 is offline  
Old 13.05.2015., 08:58   #10011
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
Ja operirala nos prije tj dana kog Glumicica. Stvarno nije bilo strasno, bolove nikakve nisam imala. Stvarno je najgore taj pritisak u nosu i disanje na usta, ali nije tako strasno i da se izdrzati. I vadenje tampona isto okej, traje par sekundi i to je to. Iskreno ocekivala sam sve puno gore i teze.

Danas skidam kalup, jako sam uzbudena i jedva cekam da vidim novi nos
Pozdrav, mene zanima ako Vam nije problem da malo podijelite detaljnije tijek događaja na dan operacije?
marandr is offline  
Old 13.05.2015., 10:24   #10012
Dosla sam ujutro u 8, usljedio je razgovor s anesteziologom i provjera mojih nalaza. Nakon toga sam otisla u sobu, obukla se u njihovu haljinicu neku. Potom me Glumicic slikao, i isao je zadnji dogovor kakav nos zelim/nezelim. Pa smo se uputili u operacijsku salu, dobila sam braunilicu u ruku. Legla, veli anesteziolog sad cete utonuti u san, brojite od 10 unazad, mislim da sam dosla do 7 i da sam vec zaspala

Nako tog sam se probudila, nisam mogla dobro vidjeti, pa sam ubrzo opet zaspala na dva sata. Dosla k sebi, popricala sa svima kako je operacija prosla, i nakon jedan sat sam isla kuci. To je bilo oko 15

Pcelica iskreno ne znam sto mi je radio jer nisam htjela ni znati imala sam solidnu grbu koju je izravnao, suzio nos malo i skratio vrasak i to je to.

Stvarno nemogu reci da je nakon operacije usljedila ikakva bol, zaista nije, vec taj pritisak od tampona nije ugodan, ali ne boli, i tri dana se da izdurati.

I mogu samo reci da sam jucer maknula kalup i da sam prezadovoljna i ako ostane ovakav
andmare is offline  
Old 13.05.2015., 10:59   #10013
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
Dosla sam ujutro u 8, usljedio je razgovor s anesteziologom i provjera mojih nalaza. Nakon toga sam otisla u sobu, obukla se u njihovu haljinicu neku. Potom me Glumicic slikao, i isao je zadnji dogovor kakav nos zelim/nezelim. Pa smo se uputili u operacijsku salu, dobila sam braunilicu u ruku. Legla, veli anesteziolog sad cete utonuti u san, brojite od 10 unazad, mislim da sam dosla do 7 i da sam vec zaspala

Nako tog sam se probudila, nisam mogla dobro vidjeti, pa sam ubrzo opet zaspala na dva sata. Dosla k sebi, popricala sa svima kako je operacija prosla, i nakon jedan sat sam isla kuci. To je bilo oko 15

Pcelica iskreno ne znam sto mi je radio jer nisam htjela ni znati imala sam solidnu grbu koju je izravnao, suzio nos malo i skratio vrasak i to je to.

Stvarno nemogu reci da je nakon operacije usljedila ikakva bol, zaista nije, vec taj pritisak od tampona nije ugodan, ali ne boli, i tri dana se da izdurati.

I mogu samo reci da sam jucer maknula kalup i da sam prezadovoljna i ako ostane ovakav
Hvala ti puno na odgovoru! ja planiran u 11.mj na op kod Glumicica.jos nisam bila na razgovoru ni nista.samo znam da imam ogromnuu grbu i veoma velik nos i po mom misljenju treba ga lomit da bi se ista moglo popravit/izravnat/smanjit.Na razgovoru cu u 9.mj al vec sad me zanima sve.
pcelica20 is offline  
Old 13.05.2015., 11:04   #10014
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
Dosla sam ujutro u 8, usljedio je razgovor s anesteziologom i provjera mojih nalaza. Nakon toga sam otisla u sobu, obukla se u njihovu haljinicu neku. Potom me Glumicic slikao, i isao je zadnji dogovor kakav nos zelim/nezelim. Pa smo se uputili u operacijsku salu, dobila sam braunilicu u ruku. Legla, veli anesteziolog sad cete utonuti u san, brojite od 10 unazad, mislim da sam dosla do 7 i da sam vec zaspala

Nako tog sam se probudila, nisam mogla dobro vidjeti, pa sam ubrzo opet zaspala na dva sata. Dosla k sebi, popricala sa svima kako je operacija prosla, i nakon jedan sat sam isla kuci. To je bilo oko 15

Pcelica iskreno ne znam sto mi je radio jer nisam htjela ni znati imala sam solidnu grbu koju je izravnao, suzio nos malo i skratio vrasak i to je to.

Stvarno nemogu reci da je nakon operacije usljedila ikakva bol, zaista nije, vec taj pritisak od tampona nije ugodan, ali ne boli, i tri dana se da izdurati.

I mogu samo reci da sam jucer maknula kalup i da sam prezadovoljna i ako ostane ovakav
Hvala puno za info, drago mi je da je sve dobro ispalo, i sad kad ste skinuli kalup jel ima kakvih podljeva?
marandr is offline  
Old 13.05.2015., 11:31   #10015
Quote:
andmare kaže: Pogledaj post
Dosla sam ujutro u 8, usljedio je razgovor s anesteziologom i provjera mojih nalaza. Nakon toga sam otisla u sobu, obukla se u njihovu haljinicu neku. Potom me Glumicic slikao, i isao je zadnji dogovor kakav nos zelim/nezelim. Pa smo se uputili u operacijsku salu, dobila sam braunilicu u ruku. Legla, veli anesteziolog sad cete utonuti u san, brojite od 10 unazad, mislim da sam dosla do 7 i da sam vec zaspala

Nako tog sam se probudila, nisam mogla dobro vidjeti, pa sam ubrzo opet zaspala na dva sata. Dosla k sebi, popricala sa svima kako je operacija prosla, i nakon jedan sat sam isla kuci. To je bilo oko 15

Pcelica iskreno ne znam sto mi je radio jer nisam htjela ni znati imala sam solidnu grbu koju je izravnao, suzio nos malo i skratio vrasak i to je to.

Stvarno nemogu reci da je nakon operacije usljedila ikakva bol, zaista nije, vec taj pritisak od tampona nije ugodan, ali ne boli, i tri dana se da izdurati.

I mogu samo reci da sam jucer maknula kalup i da sam prezadovoljna i ako ostane ovakav
Još sam zaboravila pitati za plaćanje, da li se vrši prije operacije na njihov žiro-račun ili nakon, i da li se posebno plaća vađenje tampona, skidanje kalupa i ostali postoperativni pregledi? hvala!
marandr is offline  
Old 13.05.2015., 14:06   #10016
Ma nema frke, drago mi da sam mogla nekom pomoci

Jos uvijek imam malo plavog ispod ociju, ali kad stavim korektor se nista ne kuzi!

Ja sam platila u kešu, tako da placanje na racun neznam kak ide (jer s gotovinom se dobije 10% popusta). I placa se prije zahvata, sto je okej posto si poslje sav smusen od anestezije pa da nema s tim
Petljanja onda
andmare is offline  
Old 13.05.2015., 18:32   #10017
Koliko kosta prvi razgovor tj konzultacije kod Glumcica?
Jenny888 is offline  
Old 13.05.2015., 20:07   #10018
Moze li se operirati nos dok se nosi fiksni aparatic na zubima? Negdje sam citala da se ne smije jer tek iza aparatica se lice promijeni.. :O
pcelica20 is offline  
Old 13.05.2015., 21:23   #10019
Operirala sam nos prošle godine u drugom mjesecu.Uglavnom,nakon op mi cesto natiče desna strana lica,evo upravo sad je natečeno aprije nisam imala tih problema.Da li je moglo doći do oštećenja sinusa npr ili nešto drugo što bi moglo uzrokovati ovo?
Rađena je septorinoplastika.
__________________
my mind is my worst enemy!
zaged is offline  
Old 15.05.2015., 10:22   #10020
Quote:
Jenny888 kaže: Pogledaj post
Koliko kosta prvi razgovor tj konzultacije kod Glumcica?
Oko 260 kn sam platila tako nesto
andmare is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.