Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak > Kokošinjac

Kokošinjac Nesuvisle i chaterske teme

Pogledaj rezultate ankete: Solarij
Ne idem nikada, štetno je za zdravlje 135 34.35%
Odem par puta prije ljeta 166 42.24%
Idem tijekom cijele godine da održim boju 43 10.94%
Ovisna sam, stalno visim tamo 6 1.53%
Ne idem jer sam tamnoputa i bez toga / volim biti porculanski bijela 43 10.94%
Glasovatelji: 393. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2010., 12:12   #201
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
spremam se prvi put u solarij, tek tolko da vidim kak bude mi se moja porculanska koža ponašala. pitanje - jel mogu kombinirati solarij i sunčanje doma na balkonu?

Nije preporučljivo
Kod mene u solariju je 4 min. minimalno. 2 x tjedno, po 4 min. da aktiviraš pigment, i onda možeš na 8 min. 1 x tjedno. Više od toga ne idem, mada ima i 12, 16 min.
Od ovih 8 min. boju vidim tek 4 sata iza solarija, tak da se nebi igrala sa suncem taj dan. Ova moja kozmetičarka kaže da tih 8 min. "vrijedi" kao 4 sata na suncu zaštićena kremom

Ako doziraš malu minutažu i svega mjesec dana prije odlaska na sunce, boja je umjerena, nije da se vidi puno, čak ne mogu reći ni da sam crna, već lagano nijansirana ali me zaštiti od alergije na sunce.
Bez solarija se moram skrivat od sunca jer alergija izbije već negdje 3-ći dan sunca, ovak sa pripremom, na plažu sa faktorom 20, izbjegavanjem sunca kad je zvizdan, i sve je ok. Nema alergije, nema crvenjenja, boja je ravnomjerna.
I da, uz betakaroten u tabl. i kalcij, još sam sigurnija
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 12:21   #202
idem u solarij jednom-dva puta mjesecno od 3mj do devetog...
osim kada sam na moru, onda ne ili ako idem na jarun, a idem stalno kada je lijepo vrijeme..
ove godine sam pocela biti i beta karotene, moram priznati da mi se cini da mi se boja dulje zadrzava, primejrice, zadnji puta sam se przila na suncu prije tocno 2tj, a boja je jos odlicna...bas cu ovaj tjedan malo i do solarija jer nema sunca uopce, a i imam crte od badica pa ono..
arubi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2010., 15:10   #203
Cure,jel se mažete vi nečim kad idete u solarij,nečim što potiče tamnjenje?Ako može neka preporuka...vidjela sam u dm-u nešto od sun dance,neki sprej za solarij u rozoj bočici,ali nezna jel to ostavlja mrlje,da mi se ne dogodi isto kao sa sredstvom za samotamnjenje,noge su mi bile flekave
veronika_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 22:09   #204
Ja se ne mažem s ničim i zadovoljna sam kako mi se prima boja.
Počela sam ić u solarij negdje u 5-om mj., prvih par puta svakih cca 5 dana, a sad jednom tjedno i nikad više od 8 min. Inače sam svijetle puti
ivanea1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2010., 21:32   #205
di se moze kupiti u zg te kremince za suncanje u solariju???koja je cijena???pozzz svima...plizzz help jer jako slabo hvatam boju imam porculansku kozu....moram ici i do deset puta prije nego malo dobijem boje...
madjarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2010., 21:14   #206
Vi što imate iskustva sa ležećim solarijem možete mi malo objasniti kakve to fleke ostaju po guzi i leđima? Jel to od ležanja ili? Dal li se to onda vidi kad se skineš u kupaći toliko da ljudi misle što je ovoj, i da li se to s vremenom pri običnom sunčanju izjednači sa ostalom bojom kože?
Mocusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 06:29   #207
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Nije preporučljivo
Kod mene u solariju je 4 min. minimalno. 2 x tjedno, po 4 min. da aktiviraš pigment, i onda možeš na 8 min. 1 x tjedno. Više od toga ne idem, mada ima i 12, 16 min.
Od ovih 8 min. boju vidim tek 4 sata iza solarija, tak da se nebi igrala sa suncem taj dan. Ova moja kozmetičarka kaže da tih 8 min. "vrijedi" kao 4 sata na suncu zaštićena kremom

Ako doziraš malu minutažu i svega mjesec dana prije odlaska na sunce, boja je umjerena, nije da se vidi puno, čak ne mogu reći ni da sam crna, već lagano nijansirana ali me zaštiti od alergije na sunce.
Bez solarija se moram skrivat od sunca jer alergija izbije već negdje 3-ći dan sunca, ovak sa pripremom, na plažu sa faktorom 20, izbjegavanjem sunca kad je zvizdan, i sve je ok. Nema alergije, nema crvenjenja, boja je ravnomjerna.
I da, uz betakaroten u tabl. i kalcij, još sam sigurnija
bila ja nekidan prvi put, rekli mi da moram bit čista i da niš nesmem imat na sebi (kakve kreme i slično), pa se otuširala i stavili me na 8min. malko sam pocrvenila. drugi dan me stavili na 10min, manje pocrvenila. pa dan pauze jer nisam stigla, bila jučer 3.put - stavili me na 13 min, malčice crvena pa sam se namazala s obično hidratantnom kremicom i za sat vremena nema ničeg. danas idem opet malo i još 1-2 puta i neću više. al mi se vidi boja malo. koža mi dobro reagira, iako sam svijetle puti. meni je dovoljno da dobim dobru podlogu i ne zgorim na moru. da uzimam beta-karoten?
kak je vama ostalima, pogotovo s ovim crvenilom?
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 06:31   #208
Quote:
Mocusa kaže: Pogledaj post
Vi što imate iskustva sa ležećim solarijem možete mi malo objasniti kakve to fleke ostaju po guzi i leđima? Jel to od ležanja ili? Dal li se to onda vidi kad se skineš u kupaći toliko da ljudi misle što je ovoj, i da li se to s vremenom pri običnom sunčanju izjednači sa ostalom bojom kože?


na sebi nisam nikakve fleke primijetila. moguće da ti je to od ležanja, al mislim da ako i jesu kakve fleke, da ti se to uopće neće vidit i da će to s vremenom se izdjednačit. znaš da su nam guze bijele, barem meni
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:26   #209
Quote:
doglover kaže: Pogledaj post
bila ja nekidan prvi put, rekli mi da moram bit čista i da niš nesmem imat na sebi (kakve kreme i slično), pa se otuširala i stavili me na 8min. malko sam pocrvenila. drugi dan me stavili na 10min, manje pocrvenila. pa dan pauze jer nisam stigla, bila jučer 3.put - stavili me na 13 min, malčice crvena pa sam se namazala s obično hidratantnom kremicom i za sat vremena nema ničeg. danas idem opet malo i još 1-2 puta i neću više. al mi se vidi boja malo. koža mi dobro reagira, iako sam svijetle puti. meni je dovoljno da dobim dobru podlogu i ne zgorim na moru. da uzimam beta-karoten?
kak je vama ostalima, pogotovo s ovim crvenilom?
Mislim da ti je dan za danom previše, koža se treba odmorit barem dva dana bez solarija U biti, ne smiješ pocrvenit, znači samo lagano tamniš bez crvenjenja, tak da mislim da su te malo preforsirale

Betakaroten se uzima 3 mjeseca, znači, ak ideš na more u 8 mjesecu, počneš u 6-tom po jednu dnevno, a u 8.možeš podebljat i na 2 dnevno.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 15:28   #210
Quote:
Mocusa kaže: Pogledaj post
Vi što imate iskustva sa ležećim solarijem možete mi malo objasniti kakve to fleke ostaju po guzi i leđima? Jel to od ležanja ili? Dal li se to onda vidi kad se skineš u kupaći toliko da ljudi misle što je ovoj, i da li se to s vremenom pri običnom sunčanju izjednači sa ostalom bojom kože?
Davnih dana sam bila u ležećem, i da ostaju fleke Na guzi, tamo gdje je kost, trtična, i na leđima na lopaticama. Izjednači se na suncu ovo na leđima, al guza - ak ju sunčaš Na tim dijelovima je najveći pritisak, jbga
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 22:35   #211
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Davnih dana sam bila u ležećem, i da ostaju fleke Na guzi, tamo gdje je kost, trtična, i na leđima na lopaticama. Izjednači se na suncu ovo na leđima, al guza - ak ju sunčaš Na tim dijelovima je najveći pritisak, jbga
da, da, ko PAVIJAN onda izgledaš , zato je bolji stojeći!
Slomila-nogu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 07:25   #212
Quote:
Jaya kaže: Pogledaj post
Mislim da ti je dan za danom previše, koža se treba odmorit barem dva dana bez solarija U biti, ne smiješ pocrvenit, znači samo lagano tamniš bez crvenjenja, tak da mislim da su te malo preforsirale

Betakaroten se uzima 3 mjeseca, znači, ak ideš na more u 8 mjesecu, počneš u 6-tom po jednu dnevno, a u 8.možeš podebljat i na 2 dnevno.
nisam bila dan za danom, bila je pauza. a koža mi tak ionak pocrveni i na običnom suncu. to je čist normalno kod mene. prestala bi ja da sam primijetila nekej neobično. mislim ić još 1-2 puta i to je to. ostalo kaj pokupim boje bit će na moru, a ni tam se nikad ne pacam nego se sunčam samo dok se ne posušim
doglover is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:02   #213
Dobro, u tri nemile nemilosti (da ne rećen nešta grubje), kolika točno glupača na kvadrat moraš biti da ideš u nešto što je dokazano nezdravo, što se plaća, dok je alternativa potpuno besplatna preko 200 dana godišnje, a sve da bi izgledao kao neoprani krumpir?
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 23:12   #214
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Dobro, u tri nemile nemilosti (da ne rećen nešta grubje), kolika točno glupača na kvadrat moraš biti da ideš u nešto što je dokazano nezdravo, što se plaća, dok je alternativa potpuno besplatna preko 200 dana godišnje, a sve da bi izgledao kao neoprani krumpir?
Jednom se živi!!!
Mocusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 18:17   #215
Cure imam akcijsku prodaju krema za solarij
jeste za?
javite se na [email protected]
P.S. i budite preplanule cijelu godinu
superacika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2010., 22:53   #216
Ja bih prije slijedećeg ljeta rado otišao u solarij, da malo za promjenu ne budem bijel ko sir na moru, al me sram, jer mi to nekak gej...
__________________
True men don't kill coyotes
John_Frusciante is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:47   #217
Quote:
John_Frusciante kaže: Pogledaj post
Ja bih prije slijedećeg ljeta rado otišao u solarij, da malo za promjenu ne budem bijel ko sir na moru, al me sram, jer mi to nekak gej...

sve dok usput ne odeš i na manikuru...mislim da se na taj gej moument može "zažmiriti" (samo nemoj pretjerati, inače bude - kao da si transparent na čelo stavio )
__________________
Take life with a grain of salt, a slice of lime and a shot of tequila.
Anubisova Robinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 14:57   #218
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Dobro, u tri nemile nemilosti (da ne rećen nešta grubje), kolika točno glupača na kvadrat moraš biti da ideš u nešto što je dokazano nezdravo, što se plaća, dok je alternativa potpuno besplatna preko 200 dana godišnje, a sve da bi izgledao kao neoprani krumpir?
Dobro, u tri nemile... kak ti nije jasno da je alternativa također dokazano nezdrava i da ak netko već želi biti ne-blijed da je puno manji šok za kožu otići prije ljeta dva-tri puta u solarij, na kratko (par minuta) čisto da kožu pripremi na veće izlaganje suncu do kojega će tokom ljeta vjerojatno doći.
Znaš, ne idu svi u solarij da bi se pržili ko kokice, neki idu zato da bi pripremili kožu.
Normalno, ak pričamo o zdravlju onda gotovo da uopće ne bi trebali na sunce, odnosno trebali bi samo onoliko koliko je potrebno da dođemo do potrebnog D vitamina. Ali jebiga, život u staklenom zvonu je za one najkarakternije. Kojima nije do održavanja socijalnih kontakata.

Onima koji žive u blizini plaže, slažem se, nije nužan solarij jer mogu na proljeće nekoliko puta na kratko skoknuti na plažu i postepeno dobivati boju. No, kad netko dođe na more na tjedan dana ne može si priuštiti prvih pet odlaziti na plažu po 20 minuta e da bi tek zadnja dva mogao uživati u suncu i moru.
Vedranna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 12:29   #219
Uvijek sam imala bijele fleke (kao dva kruga na lopaticama) od lezanja u solariju, do sada mi nije smetalo jer ljeti izjednacim boju na suncu a zimi ne nosim otvorenu odjecu, no planiram obuci nesto otvoreno na ledjima za jednu posebnu priliku i sada mi te fleke smetaju, izgleda kao da sam bolesna Kako povecavam minutazu i prelazim iz slabijeg u jaci, one se bukvalno sire i sada imam liniju tacno iznad grudnjaka Sta da radim? Idem u lezeci solarij i idem samo u junu mjesecu i mjesec pred Bozic, dakle nisam ovisnica Razmisljala sam da kupim kremu za samotamnjenje ali bojim se da ne bude jos gore. Kako ste vi rjesavale ovakav ili slican problem?
bucibuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2010., 13:01   #220
Jok, volim svoju aristokratsku put.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.