Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2015., 07:37   #881
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Pejo ili tvoja djevojka?

Pejo. Davno sam ja to rijesija (ozenija se)
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2015., 07:46   #882
Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post
Ako je kamen ugraden i prstenu se mjenja velicina nije to bas malo posla (tako mi rekoše)
Tocno.

Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post

Kod nekih je ukljuceno u cijenu, kod nekih nije, a vjerujem da i cijena prstena igra ulogu, nece se bas netko puno zezati s prstenom koji je placen 500 kn
Igra ulogu, npr. ako se prsten skracuje, onda se jedan komad zlata odstranjuje i to zlatar moze ostavit sebi, i taj rad nece naplatit novcano, ali ce si ostavit taj komad materijala. Ako prsten treba prositit, a postoji mogucnost da se nadozunta dio zlata, onda taj prsten ne moze ic za cijenu koja je bila u startu, vec za skuplju jer je veca tezina.

Quote:
-donna- kaže: Pogledaj post

A nije bas za pretpostaviti da je ukljuceno u cijenu ako netko prodaje prsten bez racuna, pa sam to spomenila kao nesto sto svakako treba pitati zlatara
Apsolutno. Cijena bez racuna bi trebala bit manja, inace onda direktno vara kupce jer razliku PDVa stavlja sebi u djep.
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2015., 19:39   #883
Moze li se u zagrebu pronaci prsten od bijelog zlata sa nekakvim cirkonom, jednostavan a da kosta do 1200 kn. Ako imate kakve ideje u kojim zlatarnama bi to bilo moguce mooolim vas napisite mi :-D
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 09:11   #884
Zna li netko kako se zove prsten slican ovome:



Konkretno zanima me koji je tip prstena koji ima ovako izrezbarene dijelove sa strane od cirkona.
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 10:17   #885
Thumbs up

Evo da napišem svoje iskustvo sa Zlatarna Opal iz Zaprešića. Znači našao sam model na njegovom webu kakav mi se sviđa i u njega idu kockasti dijamanti koji su puno rijeđi nego okrugli, Opal je imao i kockaste. Dogovorim veličinu i broj dijamanata jer je u originalu imao više i sve može jer se sve radi od nule pa nije problem. Dan nakon dogovora vidim u izlogu neke zlatarne malo drukčiji model i šaljem sliku i opis da bi takav ako nije kasno. Kaže nije i nakon 3 dana dobijam točno to što sam zamislio, čak i boljeg izgleda, certifikat za dijamante i sve expresno sutradan nakon izrade kod mene iako nisam iz Zg.

Tako da za ovu zlatarnu mogu reći sve pohvale, znači on može napraviti doslovno sve što hoćete, donesete sliku i kažete šta bi promjenili i čovjek to napravi savršeno. Probao sam i u Zaks koji ima šta ima, za Lewiko sam čuo dosta negativnih komentara pa nisam htio riskirati a i bili su skuplji tako da je ovo ispalo super i mogu Opal samo toplo preporučiti za bilo kakav nakit. Imaju i gotovih sa dijamantima i sa cirkonima ali ako od toga ne paše ništa onda ga mogu napravit kako god ga nacrtate
PowerUser is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2016., 10:52   #886
Kolika je cijena mijenjanja cirkona u dijamant?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 02:45   #887
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Kolika je cijena mijenjanja cirkona u dijamant?
Ovisi ti opotrebnom broju kamena, velicini i karatu dijamanta koji se stavlja. To moras pitati u zlatarni
nesretna1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 18:09   #888
Oko 5000 kn kaze teta u zlatarni
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 21:58   #889
ZARUČNIČKI PRSTEN HELP

Dobro vece forumasi i forumasice,planiram zarucit djevojku iducu srijedu,dali mi mozete preporucit neku zlatarnu dugo selo,sesvete,dubrava na toj relaciji i dali ima prstena od bijelog zlata do nekih 100€ ja mislim da je to dovoljno,pa bi trazio vasu preporuku za zlatarne i misljenje o cijeni prstena
dadi147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2016., 22:36   #890
Quote:
dadi147 kaže: Pogledaj post
Dobro vece forumasi i forumasice,planiram zarucit djevojku iducu srijedu,dali mi mozete preporucit neku zlatarnu dugo selo,sesvete,dubrava na toj relaciji i dali ima prstena od bijelog zlata do nekih 100€ ja mislim da je to dovoljno,pa bi trazio vasu preporuku za zlatarne i misljenje o cijeni prstena
Sutra bi prsten trebao kupit pa da znam :/
dadi147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:11   #891
Nije lokacija koju si tražio, ali robaj zlatarnu Koci u Frankopanskoj. Mi smo tamo uzeli vjenčane prstene i prvobitno smo izabrali skuplje, ali kad smo rekli da nam je to previše gospodin je predložio opcije kako možemo smanjiti cijenu. Moj prsten s 5 malih briljantića je 1600, vjerujem da bi se do 1000 kn dalo naći nešto jednostavnije.
ina7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:38   #892
Pogledaj u zlatarni Dodić u Dubravi, odmah preko puta okretišta. Imaju jako velik izbor, vjerujem da ćeš naći nešto. Ako ne inzistiraš na briljantima nego su ti prihvatljivi cirkoni, to dosta snižava cijenu. Popust na gotovinu je standardno 10%, ali možeš se probati dogovoriti i za više.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Plavusa132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:02   #893
Zaručnički prsten

Pozdrav,

Tražim zaručnički prsten u Zadru pa me zanima koje su pouzdane zlatarne da ne dobijem mačka u vreći hehe :-)
Svaka pomoć je dobrodošla i savjet.

Unaprijed hvala
wolfzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 01:37   #894
Bok ekipa, namjeravam zaprositi djevojku pa me zanima može li se naći neki prsten do 250-300 eura. Neki normalni prsten bi htio jer ih ona takve voli, možda s malim kamenčićem. hvalaa
DešBu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 06:54   #895
Zaks? Stalno su sniženja... Možda bi se našlo... Nemoj ni pitat zaručničko, nego svo prstenje pa vidi što ti se sviđa i što bi se njoj svidjelo.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 14:31   #896
Pozz ekipa, moze pomoc!
Planiram zaručiti djevojku, dali mi mozete preporucit neku zlatarnu u Split u a da me u trgovini ne oderu
Također posto sam s otoka i zbog posla ne stignem bas u Split,vidio sam online trgovinu glamira.hr pa me zanima Dal itko ima iskustva s njima, Dal je sigurno itd!?
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 15:00   #897
za iskustva s Glamirom, pogledaj ovdje
https://www.forum.hr/showthread.php?t=170627&page=432
tigrica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2018., 16:17   #898
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Pozz ekipa, moze pomoc!
Planiram zaručiti djevojku, dali mi mozete preporucit neku zlatarnu u Split u a da me u trgovini ne oderu
Također posto sam s otoka i zbog posla ne stignem bas u Split,vidio sam online trgovinu glamira.hr pa me zanima Dal itko ima iskustva s njima, Dal je sigurno itd!?
Moj neiskusni dragi je kupio na Rivi u Dvornika pa ga prilično oderalo mislim predivan je prsten i kvalitetan i nije standardan da ga viđam stalno na ženama, ali ne bi ja imala ništa protiv da je potrošio manje na nekom manje fancy mjestu. Vere smo kupili u Vagusa, to ti je u onoj uličici od Voćnog trga prema Pjaci i tamo su super cijene. Imaju i zaručničke po skroz dobrim cijenama. Uzbrdo uz bosansku pri vrhu s desne strane imaš i Đonlića, oni isto imaju lijep nakit i fer cijene. Imaš tu još Argentum i jednu skroz na vrhu, ali to izbjegavaj, nije neka kvaliteta iako su cijene super.

Sve ono po Rivi i Marmontovoj (Celje) nemoj ni ulazit.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2018., 21:36   #899
Ima li tko iskustva sa ugradnjom kamena (prethodno kupljenog)?

Ako netko ima preporuke za takvu uslugu u Splitu?

Odabrao sam kamen, i naručio bih ga sa interneta, ali neznam kako stoji usluga po tom pitanju...ni gdje krenuti
Olio FTL is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 19:38   #900
Pozdrav ljudi!
Molim pomoć, ako tko zna.. ☺️
Dobila sam zarucnicki prsten od platine i dijamanta (bezbojni, najveće čistoće i šesterokutnog reza/oblika). Prsten je kupljen u draguljarnici u new yorku, a dijamant je izrađen u izraelu, imam certifikat TIG-a...

E sad, problem je sto je moj dragi malo fulao i kupio mrvicu veci prsten.. Htjela bih ga smanjiti jer se bojim da mi ne ispadne, ali bojim se da mi dijamant negdje ne zamjene dok ga budu smanjivali (baki su tako s prstena rubin zamijenili staklom, i dok je skuzila, vise se nije moglo dokazati).

Moje pitanje je, postoji li neka zlatarna u Zagrebu koja bi mogla/htjela smanjivanje raditi ispred nas ili skinuti kamen i dati mi ga a prsten smanjiti, pa poslije vratiti kamen?
Hvalaa
Bubišarba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.