Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2007., 11:30   #21
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
dvolični blizanac, ne znam kako ali tvoja haljina mi je do sada promaknula. Ja sam se zaljubila... Šivaš kod Anne? Koliko će te koštati? Sve me zanima...
A lako ti je promakla kad sam ja stara buduća udavača...
Evo je:

Imaš je i na prvoj stranici Vjenčanica iz snova.
Mani je neće šivati Anna (jer nisam iz Zg), nego jedna frendica koja se ovdje time bavi i jako je dobra! Koštat će me malo, ali to nije mjerilo, jer ona mi je poklanja, dakle ja ću si samo kupiti materijal. A koji još nisam točno odlučila. Ajde me cure savjezujte od čega da je napravim. Napominjem da bi htjela čipkastu jaknicu preko!
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:33   #22
Quote:
dvolični blizanac kaže: Pogledaj post
Evo je:
Joj draga ova me haljinica uvjek oduševi ispočetka!! nemoj odustati od nje.
ana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:34   #23
Rado bih te savjetovala, ali ja sam ti blesava za sve te stvari. Meni bitno da je lijepo i udobno Mislim da ću šivati haljinu, oduševile ste me...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:34   #24
Anči i mene...
dvolični blizanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:36   #25
Mozda da cure koje sivaju napisu svoje iskustvo do sada, gdje sivaju, kako napreduju itd. tako da bude topic aktualan (ima li hrv. rijec za ovo?)..
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:37   #26
Eto da ja tek toliko za početak nove teme nešto izblebečem o haljini...
Dakle moja haljina bi trebala biti neka simbioza između mnogih haljina od Monique L. i nekih još, a poveznica im je čipka i traka oko struka Al to već i ptice na grani znaju... Šiva mi Anna i mislim da će finalni proizvod biti savršen
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:41   #27
Koliko vremena treba za sašiti haljinu? Vjenčanje je 16.06., a ja nemam ništa. Osim što slinim po slikama, što znam da ne želim klasičnu vjenčanicu i da sma ljena isporbavati po salonima. Haljina od dvoličnog blizanca mi je super, ova iz labuđeg jezera isto. Cure, vi kupujete materijal, pa vam šivaju? Jel se može dogovoriti da mi šivačica (glupa riječ) kupi materijal, jer sam ja tudum, meni se sve može podvaliti.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:41   #28
nisam nikad ništa šivala, a sad bih htjela haljinicu (ako ću se morat presvući iz vjenčanice), pa ne znam kak to ide. kak se plaća, po satu ili materijalu? I gdje kupujete materijal? dosta cura priča o anni, jel ona skupa? (kolko pitanja! )
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:44   #29
Hej curke! Dugo Vas već pratim i čitam što pišete. I ja isto tražim haljinu i mislim da ću ju dati šivat. Čula sam da jedna žena u Zagrebu u Bukovačkoj ima svoj salon vjenčanica a i šiva po mjeri i po želji. Ali ona radi i to da ako joj ti pokažeš haljinu iz kataloga ona će ti ju takvu sašit i kod nje je prvo nošenje najviše 2.000,00 kn.
Nisam još bila kod nje. Moja frendica je kod nje iznajmila njenu haljinu za 1.200,00 kn, a ja kad to čujem onda sam škrta dati 4.000,00 kn za najam.

Ali ja sam se zaljubila u ovu vjenčanicu:
www.vjencanice-nadija.hr/casablanca.html
br. 1811. ( oprostite, ali ne znam kako da zaljepim sliku, a i na poslu sam pa nemam baš vremena )
jooj22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:46   #30
kao što već rekoh....
moje će isto biti kopija monique ali u bež varijanti...
šivanje je u tijeku , prva proba 26.02. i iznajmljivanje nije uopće nikad došlo u obzir a pogotovo ne kad sam vidjela na ovom forumu vjenčanice od monique...
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:52   #31
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Koliko vremena treba za sašiti haljinu? Vjenčanje je 16.06., a ja nemam ništa. Osim što slinim po slikama, što znam da ne želim klasičnu vjenčanicu i da sma ljena isporbavati po salonima. Haljina od dvoličnog blizanca mi je super, ova iz labuđeg jezera isto. Cure, vi kupujete materijal, pa vam šivaju? Jel se može dogovoriti da mi šivačica (glupa riječ) kupi materijal, jer sam ja tudum, meni se sve može podvaliti.
ja sam kod svoje došla negdje početkom 2 mjeseca i rekla mi je da sam došla u zadnj čas...
udajem se 12.05.
materijal sam si kupila sama kod tekstil-ke u kc i išla sam sama jer sam ustvari htjela kupiti bijelu čipku ali sam nakraju kupila bež i jako sam zadovoljna
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:53   #32
nina1, koliko će te doći haljina? Baš mi se sviđa... Sad sam se navukla na ovaj topic( i forum) i stalno ću vas daviti pitanjima.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 11:54   #33
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
ja sam kod svoje došla negdje početkom 2 mjeseca i rekla mi je da sam došla u zadnj čas...
udajem se 12.05.
materijal sam si kupila sama kod tekstil-ke u kc i išla sam sama jer sam ustvari htjela kupiti bijelu čipku ali sam nakraju kupila bež i jako sam zadovoljna

Zadnji čas Uff, sad ću si oplait šamar da se malo trgnem i dignem ljenu guzu...
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:03   #34
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
Zadnji čas Uff, sad ću si oplait šamar da se malo trgnem i dignem ljenu guzu...
i ja sam ti bila lijena....jako ...
svaki dan sam se spremala u salone da probam kako mi uopće neki krojevi vjenčanica stoje ali... do dana današnjeg nisam probala ni jednu ...a mislim i da više neću...
ako stvarno misliš šivati pokreni se !!!!
(a i ako misliš iznajmiti)
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:08   #35
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
nina1, koliko će te doći haljina? Baš mi se sviđa... Sad sam se navukla na ovaj topic( i forum) i stalno ću vas daviti pitanjima.
čipka je bila jako skupa .. 3 metra 2300 kn
a još ispod nje ide saten, til ...itd .
rekla je da će cjena šivanja biti cca 1000-1500 kn
ali ja ću saten uzeti kod nje jer nemogu naći boju koju želim a ona ju ima
neznam koliko će računati još saten , nadam se ne puno
samo ti pitaj...tko pita ne skita
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:15   #36
Ja ispod čipke stavljam svilu... mogla sam birat pa sam naravno ko i uvijek zapela za skuplje..
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:29   #37
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ja ispod čipke stavljam svilu... mogla sam birat pa sam naravno ko i uvijek zapela za skuplje..
svila...uh, uh...
ja bi htjela da mi haljina ne pada kao vreća (ako ste vidjele najnovije slike moje haljinice na ml stranici, ne onu s revije ) pa sam zato uzela saten a možda i til...vidjet ću na probi kako stoji samo saten
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:31   #38
mislite da se može identičnu haljinu sašiti sa slike? meni je bad ako ne kupim pravi materijal , jer sam totalni antitalenat za to, ja bi rađe da mi krojačica kupi materijal, jel to moguće?
ivor6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 12:41   #39
Quote:
nina1 kaže: Pogledaj post
svila...uh, uh...
ja bi htjela da mi haljina ne pada kao vreća (ako ste vidjele najnovije slike moje haljinice na ml stranici, ne onu s revije ) pa sam zato uzela saten a možda i til...vidjet ću na probi kako stoji samo saten
Ispod te svile ide još i podstava, a između će ići til ili ako ja tako odlučim ona podsuknja koja nema kolutove već sa našivenim tilom po sebi...
Ne kužim inače u čemu je tebi razlika između te dvije haljine... meni tak ne izgledaju, samo su drugačije slikane pa ti se čini, čisto sumnjam da Monique radi istu haljinu s različitim materijalima
Inače ja želim da mi haljina ima prirodan pad to mi je puno ljepše od onih uštogljenih
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2007., 13:27   #40
Quote:
Malabudala kaže: Pogledaj post
Ispod te svile ide još i podstava, a između će ići til ili ako ja tako odlučim ona podsuknja koja nema kolutove već sa našivenim tilom po sebi...
Ne kužim inače u čemu je tebi razlika između te dvije haljine... meni tak ne izgledaju, samo su drugačije slikane pa ti se čini, čisto sumnjam da Monique radi istu haljinu s različitim materijalima
Inače ja želim da mi haljina ima prirodan pad to mi je puno ljepše od onih uštogljenih
nije drugačiji materijal, to sam vidjela
ali haljina na reviji kad ona hoda izgleda totalno drugačije od one slike gdje stoji i na
kojoj sve doslovno visi
ne sviđa mi se ta "viseća" verzija pa zato ja stavljam saten i til, na podsuknji naravno
nina1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:59.