Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2007., 20:26   #61
mislim da nema smisla ova rasprava između nas dvojce.
nikad je nećemo završiti.....

jel se slažeš bar u tome?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:27   #62
da
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:28   #63
OK, pustimo sad drugima da kažu nešto....
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 20:33   #64
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
ti misliš da su silovanja ubijanja, paljenja kuća, protjerivanja koje su Hrvati provodili na Srbima manje zlog od istih radnji Srba nad Hrvatima?
Isto je zlo samo zaboravljaš da su Srbi to sustavno činili Hrvatima dok se za Hrvate to ne može reći.
juanpablom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 21:52   #65
odem ja, zabavljajte se
g2slep is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:00   #66
Quote:
juanpablom kaže: Pogledaj post
Isto je zlo samo zaboravljaš da su Srbi to sustavno činili Hrvatima dok se za Hrvate to ne može reći.
točno jebote još od Garašanina i Načrtanja se spominje velika srbija .... al pravo je počelo nakon '45 i osnivanja naše premile Jugoslavije - a svi znamo šta je bilo onima koji nisu prihvatili cjenjenog "druga" ... nego lako zato sad se već nameće i slovenski nacionalizam ... i njihive načrtanje





 
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 22:09   #67
alo? za koji klinac padate na risove provokacije?
__________________
Americans want grungy people, stabbing themselves in the head on stage. They get a bright bunch like us, with deodorant on, they don't get it.
keke is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 23:20   #68
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
čak da je i točno ono što ti tvrdiš da "svođenje srba na razumnu mijeru" nije bilo planirano, opet imamo ustaše i NDH!
Gledaj! Ja sam zbog iste izjave u jednoj birtiji skoro bez glave ostao. No to nije bitno! Moraš sagledati stvar u kontekstu današnjeg vremena. Naprosto nije tako kako ti tvrdiš.

Ono kako ti odbacuješ priče o srpskom nacionalizmu da to nije tema. Brus nije tema! Hrvatski nacionalizam u zadnjih 90 godina vezan je uz supresiju hrvatskoga identiteta. Naravno da loše strane hrvatskoga nacionalizna ne treba zanemariti i nedajbože opravdavati borbom Hrvatskoga naroda za opstojnost (nije ovo floskula). Spominjati Ustaše 2007. i moderni hrvatski nacionalizam je promašena tema.
Hrvatski nacionalizam u modernoj povijesti je reakcija na velikospsku politiku. To je opće mjesto.
Ustaše su promašeni pokušaj s tragičnim posljedicama, a neoustaštvo je frustacije koje se Hrvati pod hitno trebaju riješiti žele li ući u krug civiliziranih naroda.
Ono pak nije temeljna i trenutačna dominantna vijednost kao ti prikazuješ. Republika Hrvatska nije plod zločinačke težnje Hrvatskoga naroda (kako se prikazuje) već konačni stadij borbe Hrvata protiv velikospske hegemonije. Nacionalizam koji ti spominješ nepoželjan je relikt nedavnih zbivanja, nipošto izraz volje i vrijednosti modernoga hrvatskoga življa.
Ja sam ozbiljan protivnik hrvatske desnice i nikada neću biti optant takve ideologije i baš zato me vrijeđaju tvoje paušalne i neobjektivne (da ne kažem zlonamjerne) objekcije. Ti silom hoćeš dokazati da su Hrvati jedan nacionalistički zločinački narod. E pa NISU! Hrvati su htjeli ostvariti nacionalnu neovisnost i suverenitet nad svojim nacionalnim teritorijem. Trule jabuke koje su svoje frustracije liječine ratnim zločinima nisu nam na ponos, ali nipošto nisu većina. Tvoja teze o ekstremnom nacionalizmu u Hrvata su jadna, neobjektivna , paušalna i zlonamjerna razmišljanja u svrhu nekakve provokativne propagande.
Konačno ne trebaš nam TI da bi mi raskrstili s Tuđmanom ili nekim drugim osobama naše povijesti. Valjda ne misliš da si nas prosvijetlio sa svojim pokušajima da nam obasniš što se događalo na početku devedesetih?
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 02:39   #69
Quote:
keke kaže: Pogledaj post
alo? za koji klinac padate na risove provokacije?
da, ja kao provociram
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 15:36   #70
Ris je postavio krivo naslov teme...
Trebalo bi biti:ZAŠTO HRVATI SUSTAVNO DOPUŠTAJU DA IH SE KONTINUIRANO JE... U DUPE.
osobno mislim da smo mi jedni od najslabijih nacionalista,a zbog prošlosti kakvu smo mi Hrvati proživjeli trebao bi biti mnogo veći,čovječe ovaj tu tip priča o nekim grafitima,jebote koj smijeh,a što je sa svim ostalim velikim nacijama koji su tlačili druge narode,odvodili ih u ropstvo,kolonizirali osvajali,pobili itd,itd,glavno da kad se neki Hrvati malo uzvrpolje se proglašavaju genocidnim,šovinističkim koljačima...
Pa naravno da se onda nađe takve buntovne djece koje će zapjevati par pjesama za provokaciju...
Odi sinko suditi amerima,englezima,njemcima,francuzima,srbima,turci ma ,rusima,kome još ne,a nas lijepo pusti na miru...
__________________
IZNAD SVIH!! HRVATSKA!!..."Dulce et decorum est pro patria mori,
sed dulcius pro patria vivere, et dulcissimum pro patria bibere. Ergo, bibamus pro salute patriae"
Hero_87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 17:44   #71
Nisam ja stavljao naslov. Tema je bila stereotioi o Hrvatima. Ja sam napisao da je jedan od stereotipova, najčešći, da su nacionalisti. Kasnije se tema razvila o hrvatskom nacionalizmu, i tema je odvojena.

Stereotip o Hrvatima jest takav da su nacionalisti. No stereotipobvi nužno nisu istiniti. Ja sam samo to ustanovio.
Upoznao sam turiste koji su proputovali Evropu, uključujući cijeli balkan i Drbiju i Bosu, al u Hrvatsku ne žele zbog nacionalizma!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:15   #72
Taj sterotip da su Hrvati nacionalisti, najbolje mogu potvrditi oni koji su osjetili taj nacionalizam na svojoj koži. Takvih ljudi ima u Hrvatskoj koji su zbog
druge nacionalnosti proživjeli patnju,a da po ničem drugom nisu ni krivi ni dužni.
Kao i u bilo kojoj drugoj državi nacionalizma ima,pitanje je samo u kojoj mjeri postoji.

Jedino što bi bilo lijepo jest da ljudi nauče razlikovat patriotizam od nacionalizima.
zzoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 18:23   #73
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Nisam ja stavljao naslov. Tema je bila stereotioi o Hrvatima. Ja sam napisao da je jedan od stereotipova, najčešći, da su nacionalisti. Kasnije se tema razvila o hrvatskom nacionalizmu, i tema je odvojena.

Stereotip o Hrvatima jest takav da su nacionalisti. No stereotipobvi nužno nisu istiniti. Ja sam samo to ustanovio.
Upoznao sam turiste koji su proputovali Evropu, uključujući cijeli balkan i Drbiju i Bosu, al u Hrvatsku ne žele zbog nacionalizma!
Dobro je da je preostalo barem ovih nekoliko milijuna koji svake godine posjete Hrvatsku. Valjda nesvjesni nacionalizma. Hmmm, možda ne kuže grafite!
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 19:00   #74
Pa istina, šta neki stranac zna šta znači slovo U?


Jednom su tako radili anketu među turistima u Zadru, u vrijeme do j Sanader bio u opoziciji, i stranci pojma nisu imali čija je ono slika bila na zadarskim zidinama.
pretpostavili su da je riječ o nekom pjevaču.
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:26   #75
Quote:
zzoja kaže: Pogledaj post
Taj sterotip da su Hrvati nacionalisti, najbolje mogu potvrditi oni koji su osjetili taj nacionalizam na svojoj koži. Takvih ljudi ima u Hrvatskoj koji su zbog
druge nacionalnosti proživjeli patnju,a da po ničem drugom nisu ni krivi ni dužni.
A da pitamo Hrvate koji su osjetili teror manjine na svojoj koži kako je njima? Jer toga je bilo stoput više.
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:27   #76
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Upoznao sam turiste koji su proputovali Evropu, uključujući cijeli balkan i Drbiju i Bosu, al u Hrvatsku ne žele zbog nacionalizma!
Drbija


Mislim, koji si ti fakin provokator, u Srbiji pobjeđuju radikali a ti pričaš kak turisti ne žele u Hrvatsku zbog nacioonalizma
__________________
salvador2: Pa jel kuhala? Jel se brinula o maloj? Jel se brinula o tom kretenu? Kaj bi još trebala? Ići u rudnik da bi vas par zlobnih bilo sretno?
Natch: da, i sta je dobila od toga? nogom u guzicu? koja je pouka? bolje je onda visit na netu
sad but true is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:36   #77
Quote:
sad but true kaže: Pogledaj post
A da pitamo Hrvate koji su osjetili teror manjine na svojoj koži kako je njima? Jer toga je bilo stoput više.
eto, ti ga opet!


pa šta svaki puta... a da pitamo Srbe koji su sojetili teror manjine na svojoj koži kako je njima?
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 16:37   #78
Quote:
sad but true kaže: Pogledaj post
Drbija


Mislim, koji si ti fakin provokator, u Srbiji pobjeđuju radikali a ti pričaš kak turisti ne žele u Hrvatsku zbog nacioonalizma
Kakvi radikali? PA u Hrvatskoj je HDZ na vlasti od 90-e godine (uz izuzetak od 2000-03)
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:14   #79
Quote:
Ri§ kaže: Pogledaj post
Kakvi radikali? PA u Hrvatskoj je HDZ na vlasti od 90-e godine (uz izuzetak od 2000-03)
Neusporedivo! Da si radikale usporedio sa strankom Mladena Schwartza, ili eto HSP-om koji isto više nije toliko ekstreman, možda. Osim toga, moj dragi nepoznavatelju povijesti, iza Radikala je duga povijest vođenja politike ekstremnog nacionalizma koja je sigurno najodgovornija za sva ratna zbivanja i političke krize u posljednjih cca stotinjak godina u regiji i, da se ponovim, pojavu ekstremnog hrvatskog nacionalizma.

Evo u tih istih stotinjak godina hrvatska ekstremna desnica, više uz potporu stranih sila, nego uz potporu vlastitoga naroda (s čijim je značajnim dijelom svo to vrijeme morala ratovati) došla je na vlast. Uspjela u 4 godine učiniti mnogo zla.
Ali ni u jednom trenutku nije imala potporu u narodu kakvu danas 2007. godine imaju Radikali u Srbiji.
Ono što si rekao da Hrvati slove kao ekstremni nacionalisti, a Srbe ne, produkt je, možda, propagande...
__________________
Everybody's got something to hide except for me and my monkey!
fug is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 17:27   #80
Čuj Za PAšalića, Rojsa, Zagorca, Šuška,PAragu... se ne može reći ništa drugo doli da su ekstermisti!
Ris is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.