Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2020., 00:14   #1
Medžuslovjansky/Međuslavenski jezik

Medžuslovjansky/Međuslavenski jezik je umjetno stvoreni jezik za sporazumijevanja među slavenima. Na neki način ta ideja već je stara nekoliko stoljeća. A ovaj jezik je nastao 2006.
https://en.wikipedia.org/wiki/Interslavic_language

Intervju sa jednim od tipova koju su napravili taj jezik

Moje iskustvo slušanja toj jezika je da sve ili skoro sve razumije ako se pažljivo sluša.

Sad mi dolazi ideja na pamet kako mi to zvuči kao čeh koji glumi da priča hrvatski

Malo teorija urote za kraj. Možda je stvaranje umjetnih jezika samo podloga za novi svjetski poredak, gdje će na kraju biti jedan jezik na svijetu. (i šalim se i ozbiljan sam istovremeno)

Uglavnom jako zanimljiva ideja. I čini se da su pogodili. Vrlo je razumljivo.
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2020., 23:01   #2
Quote:
gareton kaže: Pogledaj post
Medžuslovjansky/Međuslavenski jezik je umjetno stvoreni jezik za sporazumijevanja među slavenima. Na neki način ta ideja već je stara nekoliko stoljeća. A ovaj jezik je nastao 2006.
https://en.wikipedia.org/wiki/Interslavic_language

Intervju sa jednim od tipova koju su napravili taj jezik

Moje iskustvo slušanja toj jezika je da sve ili skoro sve razumije ako se pažljivo sluša.

Sad mi dolazi ideja na pamet kako mi to zvuči kao čeh koji glumi da priča hrvatski

Malo teorija urote za kraj. Možda je stvaranje umjetnih jezika samo podloga za novi svjetski poredak, gdje će na kraju biti jedan jezik na svijetu. (i šalim se i ozbiljan sam istovremeno)

Uglavnom jako zanimljiva ideja. I čini se da su pogodili. Vrlo je razumljivo.
Ovo je stvarno vise nego zanimljivo
Kad slusam govornika interslavenskog jezika imam utisak kao da je hrvatski jezik (kao neki sjeverni cakavsko/kajkavski dijalekt) bio baza za stvaranje tog jezika.

Zanima me da li isti utisak imaju Ceh, Poljak, Rus, itd., i da li oni misle da je jezik baziran na njihovom jeziku?
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2020., 08:06   #3
To je za dva tri sela! A esperanto'
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2020., 15:02   #4
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ovo je stvarno vise nego zanimljivo
Kad slusam govornika interslavenskog jezika imam utisak kao da je hrvatski jezik (kao neki sjeverni cakavsko/kajkavski dijalekt) bio baza za stvaranje tog jezika.

Zanima me da li isti utisak imaju Ceh, Poljak, Rus, itd., i da li oni misle da je jezik baziran na njihovom jeziku?
Dilberth legendo pozdrav.
ti i Thortwins ste legende foruma.


imas dolje u odgovorima na jedan komentar, javili se rus, ceh, poljak, ukrajinac, srbin i makedonac da razumiju od 90-99%

da dolje se javljaju da razume i bjelorus i slovak.
tako nekako i ja razumije sve bez problema.

moje neko misljenje da taj ili sliucan jeziuk je staro slavenski na kojem su nastali ostali slavenski jezici.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2020., 20:14   #5
Definitivno razumijem 95% što su razgovarali iako nisam bas sve pogledao ali 20 minuta jesam.Čitajući dole tekst sve je još lakše razumit.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2020., 03:12   #6
Quote:
marko-m kaže: Pogledaj post
Dilberth legendo pozdrav.
ti i Thortwins ste legende foruma.


imas dolje u odgovorima na jedan komentar, javili se rus, ceh, poljak, ukrajinac, srbin i makedonac da razumiju od 90-99%

da dolje se javljaju da razume i bjelorus i slovak.
tako nekako i ja razumije sve bez problema.

moje neko misljenje da taj ili sliucan jeziuk je staro slavenski na kojem su nastali ostali slavenski jezici.
Da ga svi razumiju, to sam shvatio. Moje pitanje se odnosilo na moj cudni osjecaj, kao da ja baza za taj jezik bio hrvatski jezik. Vecina deklinacija takodjer zvuce isto kao u standardnom hrvatskom.

Da li i oni drugi imaju slicani osjecaj kao da je medjuslavenski baziran na njihovim jezicima?
Od kud je govornik tog jezika na YouTube?

Ovaj jezik je puno prakticnijii nego esparanto. Za esparanto moras naci drugu osobu koja je takodjer ucila esparanto, sto danas u eri anglizacije neces naci bas lako.
Pretpostavljam ako ti sam naucis medjuslavenski, ti onda mozes razgovarati s osobama koje ne znaju nikakav strani jezik, diljem cijele istocne i centralne Europe. Ako bas i ne znas koju rijec, ubaci na hrvatski i vse budet horosho.

@st.kilda
Razumije se sve i bez teksta.
Dilberth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2020., 19:42   #7
Da samo čitam tekst bez da slušam zvuk razumijem još i lakše,to sam htio reci ali nisi shvatio!!
Onaj stariji lik lijevo je Čeh,a onaj mlađi Poljak,s time da se taj stariji koji radi na tom jeziku kad ga slušaš često ispravlja, bar je to moj dojam zato i bolje razumijem kad čitam nego kad ga slušam, iako kao što sam i napisao 95% znam što govori kad ga slušam.
st.kilda is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2020., 08:50   #8
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Da ga svi razumiju, to sam shvatio. Moje pitanje se odnosilo na moj cudni osjecaj, kao da ja baza za taj jezik bio hrvatski jezik. Vecina deklinacija takodjer zvuce isto kao u standardnom hrvatskom.

Da li i oni drugi imaju slicani osjecaj kao da je medjuslavenski baziran na njihovim jezicima?
Od kud je govornik tog jezika na YouTube?

Ovaj jezik je puno prakticnijii nego esparanto. Za esparanto moras naci drugu osobu koja je takodjer ucila esparanto, sto danas u eri anglizacije neces naci bas lako.
Pretpostavljam ako ti sam naucis medjuslavenski, ti onda mozes razgovarati s osobama koje ne znaju nikakav strani jezik, diljem cijele istocne i centralne Europe. Ako bas i ne znas koju rijec, ubaci na hrvatski i vse budet horosho.

@st.kilda
Razumije se sve i bez teksta.
Pa kaze ovaj gospodina matematicar da je to staro crkveni jezik.
da ga koristi pravoslavna crkva i katolicka crkva u Hrvata.


da su iz te baze isli dalje svi jezici, udaljavali se.

da on sad pokusava napravit bazu da se priblizavaju.

odlicna ideja.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 22:17   #9
Ovo je fora, meni zvuči kao da Čeh pokušava pričati hrvatski, ali se sve razumije (iako ovaj poljak do njega ima problema s nekim riječima). Baš me zanima da li govornici ostalih slavenskih jezika imaju isti (visoki) nivo razumijevanja.

Svakako je puno bolja ideja nego forsiranje engleskog. Nikada nisi učio - a možeš pratiti.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2020., 22:59   #10
Dopada mi se ideja... ... možeš ga koristiti od Jadrana do Vladivostoka.
technotronic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:07.