Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2017., 22:25   #1821
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Ma ti si pravi psiholog!
Pa zašto onda ne kažeš kako iz krivnje mogu proisteći i dobre stvari, dapače da je nužno da čovjek osjeća krivnju kako bi se pokajao.

Nije krivnja samo nametnuti program, a i da jest, sve zavisi je li pozitivan ili negativan u naravi.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 03:46   #1822
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To je bilo doba islamskih vojnih brutalnih osvajanja s krvlju do koljena, džihadom koji je vjerski definiran kao militantno uništavanje nemuslimana (naređen i nagrađivan od Allaha/Muhameda) i okupiranje njihovih teritorija i pljačku i trgovinu robljem. Nasljedovanjem Muhameda... i njegovih neposrednih nasljednika.
možda si tako u školi učen, ili si se educirao na internetu, ali to je zaista samo gomila iskrivljenih i ničim dokazanih teza, nastalih ili iz nepoznavanja, u lakšem slučaju, ili, u težem slučaju, iz izravne mržnje. muzslimanima je rat dopušten samo u slučaju samoodbrane ili zbog odbrane ugroženih od strane vladara-tlačitelja, čak i ako su nemuslimani. jesi li ti ikad čuo za špansku poslovicu "Bolja je čalma jednog turčina, nego papina kruna". Ja sam je pročitao ovdje, imam knjigu kući, prevedenu na bhs.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 07:44   #1823
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Pa zašto onda ne kažeš kako iz krivnje mogu proisteći i dobre stvari, dapače da je nužno da čovjek osjeća krivnju kako bi se pokajao.

Nije krivnja samo nametnuti program, a i da jest, sve zavisi je li pozitivan ili negativan u naravi.


Nema dobrih stvari u osjećaj krivnje već u kajanju zbog učinjenog.

Razlika je u osjećaju odgovornosti i slici samih sebe koje njegujemo u sebi poradi nečega.

Kako ni ljubomora nije pozitivna ili negativna već samo negativna jer ubija vezu, ubija ljubomornu osobu zavlačeći svoje kandže u njegovu psihu čineći ga nemirnim, nesigurnim i neobjektivnim, tako osjećaj krivnje lagano ubija svoga vlasnika.
Kajanje ima iscjeljujući učinak krivnja nanaša štetu jer se sa njome ne možemo dugoročno nositi a da ne ostavi duboku brazdu na našoj psihi.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 15:45   #1824
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Neil DeGrasse Tyson govori o "Zlatnom dobu Islama"?

https://www.youtube.com/watch?v=tcHPU-aOJAY

To je bilo doba islamskih vojnih brutalnih osvajanja s krvlju do koljena, džihadom koji je vjerski definiran kao militantno uništavanje nemuslimana (naređen i nagrađivan od Allaha/Muhameda) i okupiranje njihovih teritorija i pljačku i trgovinu robljem. Nasljedovanjem Muhameda... i njegovih neposrednih nasljednika.

https://www.mrctv.org/videos/bill-wa...english-titles

https://www.politicalislam.com/impac...-christianity/
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
možda si tako u školi učen, ili si se educirao na internetu, ali to je zaista samo gomila iskrivljenih i ničim dokazanih teza, nastalih ili iz nepoznavanja, u lakšem slučaju, ili, u težem slučaju, iz izravne mržnje.
Pričaš ali šuplje odjekuje. Pogledaj video onoga povjesničara pa ga komentiraj.

Quote:
muzslimanima je rat dopušten samo u slučaju samoodbrane ili zbog odbrane ugroženih od strane vladara-tlačitelja, čak i ako su nemuslimani.
Krasno, ali ovisi o tumačenju. Ja sam objavio mnogo militantnih hadisa, gdje se jasno slavi militantni džihad. A što je pravedan ili opravdan rat, to je uvijek u rukama svećenika ili vladara da tumače Kuran ili hadise kako im se sprdne.

Uostalom, da je islamski svijet bio i jest tako miroljubiv i benigan, kako tumačiš stoljeća krvavih osvajačkih ratova opisanih u video koji sam objavio od onoga povjesničara, a neki to nazivaju "zlatno doba napretka islama"?

Quote:
jesi li ti ikad čuo za špansku poslovicu
To mi je "špansko" selo.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 18:56   #1825
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pričaš ali šuplje odjekuje. Pogledaj video onoga povjesničara pa ga komentiraj.
siguran si da je oin povjesničar? a kako djeluje - pa zavisi kako ko čita. ja pokušavam biti koncizan i jasan. a ne odgovaram za to kako će ko shvatiti moje pisanje.


Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Krasno, ali ovisi o tumačenju. Ja sam objavio mnogo militantnih hadisa, gdje se jasno slavi militantni džihad. A što je pravedan ili opravdan rat, to je uvijek u rukama svećenika ili vladara da tumače Kuran ili hadise kako im se sprdne.
na žalost istina je to.. u našim predajama ima mnogo smeća, legendi, pretjerivanja, nasilništva... ni jedna civilizacija nije imuna na to. i još je gore to što si u pravu da u ovom vremenu haosa, zaista mnogi tumače islam kako im se sprdne, posebno teroristi poput al-nusre, isila, al-kaide, i razni drugi vehabijski "autoriteti". svi su oni u službi naših neprijatelja.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Uostalom, da je islamski svijet bio i jest tako miroljubiv i benigan, kako tumačiš stoljeća krvavih osvajačkih ratova opisanih u video koji sam objavio od onoga povjesničara, a neki to nazivaju "zlatno doba napretka islama"?
to su bili ratovi što oibrambenog karaktera, što za svrgavanje tiranskih vladara.. nikad ratovi protiv naroda... za slobodu ljudi nekad je prolivanje krvi neophodno.. da nema dobrote, zlo bi odavno zavladalo ljudima. ovako, još se nekako drži.

Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
To mi je "špansko" selo.
da, to je poslovica koja je ostala ukorijenjena u španskom narodu. Čak ser Philip Hitti kaže da su, dolaskom arapa oni zahvaljivali Bogu što je poslao arape da ih spasi tlačenja vlastitih vladara. ako možeš, nabavi njegovu knjigu "Historija Arapa", prevedena je kod nas i odlična je. selam
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:00   #1826
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Pogledaj video onoga povjesničara pa ga komentiraj.
ima mržnje u njegovom izlaganju. Bolje ti pogledaj ovo:

http://www.youtube.com/watch?v=2H9xA...JazeeraBalkans

dolje imaš drugi dio, treći, četvrti, itd.. korisno je.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:01   #1827
Eto govori se da je Dawkins progledao i govori pohvalno o kršćanstvu, da se islam ne može poraziti ako se kršćanstvo uništi. Dugo mu je trebalo, ali tko čeka dočeka.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:16   #1828
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Eto govori se da je Dawkins progledao i govori pohvalno o kršćanstvu, da se islam ne može poraziti ako se kršćanstvo uništi. Dugo mu je trebalo, ali tko čeka dočeka.
čudna mi je ta njegova budalasta matematika ako je to on uopće rekao, o kakvom poražavanju on lupeta? kršćanstu svakako predstoji gašenje i izumiranje, jer ono neumitno vodi ateizaciji društva, dovoljno je pogledati svjetske metropole, gdje kršćana ima na proimile... njihove katredrale za ne više od 50 godina biti će prazne kao staroegipatske piramire, ili hram boga Zevsa u grčkoj... samo će ih turisti posjećivati i slikati kao rudiment jedne prošlosti. a islam se ne može poraziti, niti treba. zašto bi to iko radio?! islam je alternativa za čovječanstvo.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 19:45   #1829
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post


Nema dobrih stvari u osjećaj krivnje već u kajanju zbog učinjenog.

Razlika je u osjećaju odgovornosti i slici samih sebe koje njegujemo u sebi poradi nečega.

Kako ni ljubomora nije pozitivna ili negativna već samo negativna jer ubija vezu, ubija ljubomornu osobu zavlačeći svoje kandže u njegovu psihu čineći ga nemirnim, nesigurnim i neobjektivnim, tako osjećaj krivnje lagano ubija svoga vlasnika.
Kajanje ima iscjeljujući učinak krivnja nanaša štetu jer se sa njome ne možemo dugoročno nositi a da ne ostavi duboku brazdu na našoj psihi.
Ne, jednostavno nije točno. Ako je osjećaj krivnje nužan da bi došlo do kajanja, onda je krivnja (u tom slučaju) dobra stvar.
__________________
"Čitam stare knjige - jer radije učim od onih koji su izgradili civilizaciju nego od onih koji ju uništavaju."
Khulus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:23   #1830
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
čudna mi je ta njegova budalasta matematika ako je to on uopće rekao, o kakvom poražavanju on lupeta? kršćanstu svakako predstoji gašenje i izumiranje, jer ono neumitno vodi ateizaciji društva, dovoljno je pogledati svjetske metropole, gdje kršćana ima na proimile... njihove katredrale za ne više od 50 godina biti će prazne kao staroegipatske piramire, ili hram boga Zevsa u grčkoj... samo će ih turisti posjećivati i slikati kao rudiment jedne prošlosti. a islam se ne može poraziti, niti treba. zašto bi to iko radio?! islam je alternativa za čovječanstvo.
Ne bih ja bio previše siguran da se islam ne može poraziti. Ateizacija društva nije direktan izrast iz kršćanstva nego posljedica odmicanja od tradicije. Isto se može dogoditi sa svakom religijom. Islam, doduše, jest nešto bolje postavljen po tom pitanju, ali nisam siguran da bi to igralo preveliku ulogu. Ateizacija kako ti kažeš, to jest liberalizacija je posljedica relativnog komfora. Kada si ljudi mogu dopustiti slobodnije ponašanje, oni se uglavnom neće ustručavati. Tako započinje proces udaljavanja od tradicije. Dogme se počinju preispitivati i kultura se dugoročno gledano raspadne. Ovo je, onako, u kratkim crtama.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:40   #1831
Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ne bih ja bio previše siguran da se islam ne može poraziti. Ateizacija društva nije direktan izrast iz kršćanstva nego posljedica odmicanja od tradicije. Isto se može dogoditi sa svakom religijom. Islam, doduše, jest nešto bolje postavljen po tom pitanju, ali nisam siguran da bi to igralo preveliku ulogu.
svakako se na tome radi, i to iz više pravaca, ali mislim da je muslimanski svijet žilaviji nego što ti koji ga napadaju mogu pretpostaviti. Nesumnjivo je da značajan dio snage ti ljudi crpe iz njihove vjere tj. islama, a islam ima dobar sistem pravila, koje moraju poštivati oni koji se žele zvati muslimanima.

Quote:
Alyosha kaže: Pogledaj post
Ateizacija kako ti kažeš, to jest liberalizacija je posljedica relativnog komfora. Kada si ljudi mogu dopustiti slobodnije ponašanje, oni se uglavnom neće ustručavati. Tako započinje proces udaljavanja od tradicije. Dogme se počinju preispitivati i kultura se dugoročno gledano raspadne.
ovo i te kako ima smisla. Negdje se radi golom silom oružja (Libija, Irak, Sirija) a negdje kulturnim metodama. Zato se u Dubaiju, i uopće diljem orijenta, grade onakvi kompleksi, jer je komocija i konfor napadnutog dobar saveznik svakog agresora. Ovaj drugi način je čak možda učinkovitiji, jerr je sve više arapa koji se odaju alkoholu, kocki, nemoralu...
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2017., 22:59   #1832
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
svakako se na tome radi, i to iz više pravaca, ali mislim da je muslimanski svijet žilaviji nego što ti koji ga napadaju mogu pretpostaviti. Nesumnjivo je da značajan dio snage ti ljudi crpe iz njihove vjere tj. islama, a islam ima dobar sistem pravila, koje moraju poštivati oni koji se žele zvati muslimanima.
Isto vrijedi i za kršćanstvo pa smo vidjeli kako ljudi lagano počinju sve slobodnije živjeti i zanemarivati tradiciju.
Quote:
ovo i te kako ima smisla. Negdje se radi golom silom oružja (Libija, Irak, Sirija) a negdje kulturnim metodama. Zato se u Dubaiju, i uopće diljem orijenta, grade onakvi kompleksi, jer je komocija i konfor napadnutog dobar saveznik svakog agresora. Ovaj drugi način je čak možda učinkovitiji, jerr je sve više arapa koji se odaju alkoholu, kocki, nemoralu...
Upravo tako, to je više-manje putanja svake civilizacije. Kada se na leđima svoje tradicije izgradi i dođe do točke relativne sigurnosti, bogatstva, komfora, tada ljudi prirodno teže sve većoj slobodi. U teškim uvjetima to ne možeš jer će te stvarnost (Bog) kazniti. Primjerice, ne smiješ pojesti zalihu hrane za zimu jer ćeš u tom slučaju preko zime umrijeti od gladi. Oni koji to učine, umiru. Većina to ne čini jer im je u takvim situacijama jasno kamo to vodi. Jednom kada društvo dođe na bolju poziciju, ljudi si to mogu dopustiti, mogu si dopustiti hedonizam. Problem je u tome što takva liberalizacija za svoju posljedicu ima uništavanje same tradicije, a tradicija je stabilan društveni okvir na kojemu je društvo izgrađeno. Jednom kada se tradicija počne napuštati, sustav (društvo) postaje sve kaotičniji. Većina ljudskih ideja je glupa, a zbog spomenutog komfora nema nikakvog vanjskog mehanizma koji će dobre ideje selektirati, a loše kažnjavati (barem u kratkom vremenskom roku da ljudi toga postanu svjesni, posljedice se u očitom obliku obično manifestiraju i nekoliko desetljeća kasnije, a društvene vrijednosti do tada već mogu biti bitno promijenjene kao na zapadu). Uvođenjem takvih ideja u sustav on se (mic po mic) narušava i ulazi se u pozitivni feedback loop kojim se društvo od tradicije sve brže i brže udaljava (progresivizam), na koncu društvo propada jer je liberalizacijom dugoročnu strategiju (tradicija) zamijenilo kratkoročnom (hedonizam). Jednom kada ljude oslobodiš, oni će generalno sve više i više padati pod utjecaj svojih nagona. Što više padaju pod taj utjecaj, to se više protiv tradicije (opresije) bore, a što se više protiv tradicije bore, to su slobodniji i to više pod utjecaj svojih primitivnih nagona padaju.
Alyosha is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:53   #1833
Quote:
Khulus kaže: Pogledaj post
Ne, jednostavno nije točno. Ako je osjećaj krivnje nužan da bi došlo do kajanja, onda je krivnja (u tom slučaju) dobra stvar.
Ok. Svakome svoje...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:06   #1834
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
siguran si da je oin povjesničar?
Provjerio sam. Nije povjesničar po tituli, nego doktor znanosti u fizici i matematici (PhD) na uglednom sveučilištu, a preko 40 godina se već bavi izučavanjem političkog islama i svega što je donio sa sobom.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bill_W...olitical_Islam)

Quote:
na žalost istina je to.. u našim predajama ima mnogo smeća, legendi, pretjerivanja, nasilništva... ni jedna civilizacija nije imuna na to. i još je gore to što si u pravu da u ovom vremenu haosa, zaista mnogi tumače islam kako im se sprdne, posebno teroristi poput al-nusre, isila, al-kaide, i razni drugi vehabijski "autoriteti". svi su oni u službi naših neprijatelja.
Tko su to "vaši neprijatelji" za koje ti islamisti sa svojim čitanjem Kurana i hadisa i shvaćanjem Muhamedovih poruka tobože "su u službi"?
To ti je teorija zavjera u službi islamističkih terorista.

Znam da bi ti filtrirao iz hadisa i Kurana samo ono što djeluje pjesnički krasno i divno i mutno, a sve ostalo izbrisao da ne postoji, kako bi islam zadržao na životu.

OK, to su polako učinila i kršćanstva sa svojim teologijama donekle, ali ne zato jer su htjela, nego jer su bila prisiljena i to poglavito od vjernika - na sekularizaciju.

To se polako odigrava i sa islamima po svijetu, na bolan način, jer se klerikalci tome žestoko protive, kao i razni sklopovi u glavama onih koji to žele drugima nametnuti svojim "predivnim" šerijatima. Mnogi od muslimana gaje potajnu nadu i želju da će islam ovladati svijetom, srušiti Rim, pokriti sve žene i tako to...

Vrijeme je islamu za otrežnjenje i sekularizaciju.

Quote:
to su bili ratovi što oibrambenog karaktera, što za svrgavanje tiranskih vladara.. nikad ratovi protiv naroda...
Ovo je laž do nebesa. Pogledaj malo ovaj video:

https://www.mrctv.org/videos/bill-wa...english-titles

pa ćeš vidjet kako se to islam brzo "miroljubivo i obrambeno" širio mačem i krvlju do koljena, genocidom, i osvajao dobar komad tadašnjeg svijeta.

Prodaješ šuplje fraze i nadaš se da će naivci povjerovat u to što tvrdiš.
"Miroljubivom obranom" se ne osvaja dobar komad poznatog svijeta.
Pričaj to nekom drugom.

Quote:
za slobodu ljudi nekad je prolivanje krvi neophodno.. da nema dobrote, zlo bi odavno zavladalo ljudima. ovako, još se nekako drži.
Prijetvorno nešto tu pišeš što nema veze s golemim islamskim vojnim osvajanjima. Osvajanjima koja su nasljedovala Muhamedove prakse.

Quote:
dolaskom arapa oni zahvaljivali Bogu što je poslao arape da ih spasi tlačenja vlastitih vladara
To je nečija lažljiva osvajačka propaganda. Svaki osvajač, koji mačem i nožem osvoji tuđi teritorij, širi propagandu da ih je zapravo "oslobodio". Pogotovo ako je to podržano njihovim svećenstvom, koje cvate jer je osvojeni teritorij pun ljudi koje mogu podvesti pod svoju ideologiju o Bogu.

Selam
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:29   #1835
islam "najveća sila za zlo današnjice"

Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
Eto govori se da je Dawkins progledao i govori pohvalno o kršćanstvu, da se islam ne može poraziti ako se kršćanstvo uništi. Dugo mu je trebalo, ali tko čeka dočeka.
Zamisli da se izbace kršćanstva iz Europe, pa na njihovo mjesto zasjedne Islam.
S konja, ne na magarca nego na .... nosoroga, umjesto sedla na rog.

***

Nedavno su mu odbili nastup na radio stanici u USA, jer je "nešto negativno spomenuo glede islama" na twiteru:
Replying to @ToddKincannon
@ToddKincannon Nisam pročitao Koran pa ne mogu citirati poglavlje i stih kao što mogu za Bibliju. Ali često kažem da je Islam najveća sila za zlo danas

Haven't read Koran so couldn't quote chapter & verse like I can for Bible. But often say Islam greatest force for evil today
Na što mu je apologet islama nabacio:
Mustafa Akyol‏ @AkyolinEnglish 21 Mar 2013
More
“@rezaaslan: @RichardDawkins kaže da nikada nije pročitao Kur'an, ali je uvjeren da je islam "najveća sila za zlo današnjice".

says he's never read Quran but he's certain Islam is the "greatest force for evil today."
Pa mu Dawkins odgovara:
Richard Dawkins‏Verified account @RichardDawkins 21 Mar 2013

@AkyolinEnglish @rezaaslan

Nikada nisam čitao Mein Kampf, ali mislim da je nacizam bio zlo. Koji je tvoj problem?

I've never read Mein Kampf, but I think Nazism was evil. What's your problem?


Richard Dawkins‏Verified account @RichardDawkins 31 Mar 2013
More
@SillySharmoo Jeste li pročitali Mein Kampf? Vjerojatno ne. Biste li govorili negativno o nacizmu? Vjerojatno da. Ima smisla?

Have you read Mein Kampf? Probably probably no. Would you speak ill of nazism? Probably yes. Makes sense?
Objavio je otvoreno pismo u odgovoru na otkaz intervjua radi izjave na twiteru o islamu: "Ideja da se bavim nasilno uvredljivim govorom protiv islama je apsurdna, što bi i najizravnije provjeravanje činjenica KPFA-e jasno pokazalo.

"Doista sam snažno osudio mizogniju, homofobiju i nasilje islamizama, od kojih su muslimani - osobito muslimanske žene - glavne žrtve. Ne tražim oprost zbog osuđivanja tih opresivnih okrutnosti i nastavit ću tako činiti."
He published an open letter in response to the cancellation, which stated: “The idea that I have engaged in abusive speech against Islam is preposterous, which even the most rudimentary fact-checking by KPFA would have made clear.

“I have indeed strongly condemned the misogyny, homophobia, and violence of Islamism, of which Muslims — particularly Muslim women — are the prime victims. I make no apologies for denouncing those oppressive cruelties, and I will continue to do so.”
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 04:21   #1836
Za g. Dawkinsa, ako čita forum.hr/religija
www.youtube.com/watch?v=uwqPdWZvjAY
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 12:16   #1837
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Za g. Dawkinsa, ako čita forum.hr/religija
www.youtube.com/watch?v=uwqPdWZvjAY
Opet kreacionističke gluparije.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 15:44   #1838
ospori iznijeto.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 18:54   #1839
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
ospori iznijeto.
Islamski kreacionizam? Osporen odavna.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2017., 19:46   #1840
ospori ga. evo: www.youtube.com/watch?v=uwqPdWZvjAY
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.