Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2008., 17:42   #81
Ja rodila na SD i nije bilo baš takvog raspašoja o kakvom pričate. Meni su jedva mm pustili u sobu. Ostatak je bio vani i smjeli su vidjeti VIbora samo preko stakla - bila sestra i vikala.

A što se posjeta tiče ja sam prije porod svima, ali svima naglašavala da prvih mjesec dana si uzimamo odmora jer ne znamo kako ćemo funkcionirati i nek se niš ne brinu da ćemo ih zvati.
OK familija je došla, al malo po malo - i to samo njegovi, moja mama, i naši dide i bake i to je to. Sad polako, kako imamo već mjesec i pol skoro, počinjemo prihvaćati posjete. Al nam je super da je ljeto pa je većina na moru
E da, vjenčana kuma nam je bila, ali nakon navršenih mjesec dana.

Ostatak će dobiti pozive.

Ne brinem se ja, ko se hoće uvrijediti nek se vrijeđa - moje dijete je meni na prvom mjestu.
Malo mi se i sveki uvrijedila dok nije shvatila da sam u pravu - htjela je da dođemo k njima, a oni su 45 min vožnje od nas, a ja sam rekla da ne jer je premali, bar nek navrši mjesec dana.
Uostalom tad je posebno bio u fazama da ako ne spava je na cici i kaj bum onda došla tamo i onda ga tamo dojila

Samo si složita kako vam paše - beba je najbitnija!!!
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 18:08   #82
nitko bez volje da primi peglu, krpu ili kantu u prvih mjesec dana nije dobrodošao. u mom slučaju to je bila moja stara 2 tjedna dok se ne priberem i dok se ne okuražim a onda smo se nas troje uglazbljivali ca mjesec i pol u miru božjem .cerek: i onda smo počeli po sitno i po pozivu.
__________________
To prove his love for her, he swam the deepest river, crossed the widest desert and climbed the highest mountain.She divorced him.
He was never home.
Sandra October is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 18:34   #83
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
nitko bez volje da primi peglu, krpu ili kantu u prvih mjesec dana nije dobrodošao.
ovo si dobro rekla!

meni jos dan danas nitko nije pomogao, osim moje mame koja je bila kod nas 10dana kad sam rodila, 2dana kad je D imao mjesec dana i 5dana sada kad me ukocila ruka i nisam ga mogla ni dici ni presvuci... ona mi je i ispeglala i skuhala. ali samo ona, nitko drugi nije nasao za shodno da pita jel treba pomoci....

svi se poigraju s njim koliko njima odgovara, i onda odu i ostave ga cendravog meni

eh da, ja sam bila u privatnom rodilistu pa smo imali individualniji pristup (po pitanju svega)
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:29   #84
moja me beba osposobila da napokon kažem NE
doduše svima osim mojoj mami koja nije pomogla nego je dan nakon što sam došla iz bolnice došla na ručak koji sam ja skuhala
ali volim ju
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 22:47   #85
šta sve kukate kako vam nitko nije pomogao, zar vam je netko dužan pomoć, nije vam trebalo pomagat dok ste pravili djecu

obitelj i prijatelji uglavnom dolaze jer vas žele vidjeti,a u dosta slučajeva i jer je red i zbog obaveze(da i toga ima...). tu i tamo koja susjeda bane koju nit želite vidjet nit vam se kafeniše s njome, njoj pristojno pokažete bebu, rečete joj da je ne dira i ne uzima (jer je upravo zaspala, počme plakat kad je se uzme, premalena je i ne može dražati sama glavicu i ne date je nikome da je uzima dok ne ojača-jako dobro, iskreno opravdanje koje nitko nema prava osporiti...itd) i nakod 15 min max, kažete da ste umorni, morate podojiti bebu...hvala vam što ste došli, ali ja nemam vremena više sjedit umorna sam, moram podojiti...i sl. i eto

što se tiče diranja i uzimanja bebe, ja je u ruke neću dat nikome dok ne ojača osim da je uzimamo ja dragi, naše mama(djedovi ako ih ne bude strah) moj brat(vrijedi kao i za djedove) i od MM sestra...ali nikome neću dat da je puno nosa. ostalima neću dati ni da je diraju, ako je tko krene dirnuti ljepo ću ih zaustaviti i zamoliti da operu ruke prije nego je diraju...vjerujem da će onda mnoge proć volja od diranjai okranut će očima i komentirati da sam frik, ali zaboli me neka stvar

uf što sam se raspisala
__________________
BUBIC
Baš kad odlučim spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
16.12. stigla Iva :)
BUBI* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 23:47   #86
ja u posjete idem kad beba napuni cca 3 mjeseca ili kasnije.
samo kod najbliskijih frendica kod kojih ja uđem u stan i sama si uzimam šta ću piti i inače, ne samo poslije poroda, e, kod njih sam išla i prije ta tri mjeseca, nakon tjedan - dva, ali samo jer su me one zvale, inače ne bih ni kod njih. ruke obavezno operem, bebu ne diram po rukama, pomazim je preko robice i to je sve bebu mlađu od 3 mjeseca nisama u životu na ruke uzela baš me zanima koliko će mi trebati da se uhodam sa svojom oko kupanja i presvlačenja

moja će beba biti zimska i to će biti "isprika" da gosti baš ne dolaze cca 3 mjeseca - gripa, bla, bla...
mama će mi doći pomoći, to sigurno
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 23:48   #87
Quote:
Sandra October kaže: Pogledaj post
nitko bez volje da primi peglu, krpu ili kantu u prvih mjesec dana nije dobrodošao.
hehehe, tako nekako
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 08:28   #88
Meni je sve to stvarno smiješno, da se roditelji, posebno mama koja je upravo rodila, moraju prilagođavati svima ostalima kad je njihovo dijete u pitanju. Ne pada mi napamet ni inače da se nekome samo pojavim na vratima,a naročito kad ima novorođenče.
Čini mi se da kad je trudnoća u pitanju pravila pristojnosti ne vrijede baš previše. Npr. kad me na poslu kućni majstor pita kad ćemo više imati dijete i tako svi si uzimaju za pravo komentirati, naročito ovakvi padobranci.
I da mi se takav nacrta na vratima, lijepo bih rekla da je trebao nazvati jer trenutno ne primamo posjete i hvala, doviđenja. Pa govorimo o tek rođenom djetetu a ne o igrački.
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 12:18   #89
sada kada moja beba ima 4 i pol mjeseca ja si ne mogu zamisliti da mi je netko dolazio dok je imala mjesec dana
osim toga ja sam svima rekla da ne želim nikakve posjete dok beba nema 2 mjeseca
i sada kada dolaze poprilično sam angažirana i nije mi to jednostavno za izvesti iako je ona već velika beba
muž radi po cijeli dan, nas dvije same
i onda bi oni malo došli......malo znači sat vremena....a svi ostaju duže....
i kada pitaju koje mi vrijeme odgovara --- mislim si da takvo vrijeme ne postoji, nije svaki dan isti, ne spava uvijek u isto vrijeme, nije uvijek isto raspoložena, navečer je kupanje, umorna je i ukomirana sva i svi jedva čekamo da joj osiguramo mir i da spokojno zaspe
a velika većina ljudi bi došla predveče (jer njima tako odgovara)
i pitaju kada da dođemo --- oko 10 - 11 ujutro....malo im čudno al' baš me boli patka....ja sam bitch koja se ne rihta prema drugima
Hrvach is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:21   #90
ma je, tak se i ja nekak nosim... s tim da mi još mrak padne na oči kad netko krene za mnom u spavaču sobu!!!! kao, vidjet gdje beba spava i takve fore!
kažem, beba me osposobila da odj....am ljude kad mi ne pašu (a što hrvač kaže, ne pašu zapravo nikad ), ali grozno je kad moram spojit svoju želju da se ne petljam u odnose npr mojih roditelja (koji su, btw rastavljeni i oboje u drugom braku) i mog djeteta sa potrebom za komforom i mirom. pa ne želim nikome od njih reći da ne može doći, jer to bi značilo da im nedam da vide bebu, a kad dođu svi bi ju držali na rukama (mrzim kad ju netko hoće držati!), svi bi mi hodali po cijelom stanu u cipelama, ulazili mi u spavaću sobu...
i svi bi oni sve to ponavljali svaki vikend
s time da ja moram pospremati za njima, a i naravno paziti da se međusobno ne susreću
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2008., 13:32   #91
meni ide na zivce sto rodbina ceka da mi dodemo njima umjesto oni nama....

ja sam mislila da ce mi svasta smetati ali ispalo da ne smeta....moze mi bilo tko doci bilo kada, budemo doma ili se spustimo na kavicu, ili setnju, nekako sam opustena po tom pitanju.... dapace kad mi netko treba doci sad biram termine kad je D budan tako da ga izmore igrama i onda meni lipo izmoren zaspe kad oni odu
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 16:35   #92
ne znam zašto ali ja po ovom pitanju sasvim drukčije razmišljam nego neke od vas... meni je termin u 12 mj., što se posjeta tiće, moji žive ravno ulicu dalje od nas, i ja nekako zamišljam da će moja mama svako jutro prije posla doći mi skuhati kavu, donijeti doručak,.... a svekrva ručak ili tako nešto. ne daj Bože nekog zla, ali zašto se ja nakon poroda nebi lijepo odmorila koliko je god to više moguće, kad se beba rodi ionako će biti zima pa sigurno neću ni izlaziti. trenutno mislim da mi ni posjeti neće smetati, npr. ako netko od rodbine poželi vidjeti bebu (naši stričevi i strine, itd), pa i te žene su prije nas rodile i njima su dolazili u babinje, valjda znaju da se ne treba predugo zadržavati, ne dolaziti ako su prehlađeni, ne pokušavati dizati bebu ako spava... a frendice ionako jedva čekaju da se beba rodi!!
__________________
12.12.2008 Emma 07.01.2011 Dino
litlle_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:04   #93
Quote:
litlle_girl kaže: Pogledaj post
pa i te žene su prije nas rodile i njima su dolazili u babinje, valjda znaju da se ne treba predugo zadržavati, ne dolaziti ako su prehlađeni, ne pokušavati dizati bebu ako spava... a frendice ionako jedva čekaju da se beba rodi!!
He-he-he, svi se mi tome nadamo, ali, znaš kak se kaže: 'Nada je kurva'. Upravo o tome se i radi u ovom topicu - da su neke strine, ujne, tete, kume... zaboravile kak je to roditi i da ti par dana nakon dolaska iz bolnice i nije baš do višesatnog druženja.
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 10:24   #94
Quote:
alex k. kaže: Pogledaj post
He-he-he, svi se mi tome nadamo, ali, znaš kak se kaže: 'Nada je kurva'. Upravo o tome se i radi u ovom topicu - da su neke strine, ujne, tete, kume... zaboravile kak je to roditi i da ti par dana nakon dolaska iz bolnice i nije baš do višesatnog druženja.
Joj to je istina, ja se samo sjetim dok je seka rodila, ajme svaki dan sam tamo visila (bili su dva ulaza do mojeg), no ja sam dadiljala i bila sa svojim starcima, a ona si je ljepo za to vrijeme ošla malo prileći...onda mi je nakon dva tjedna već bilo neugodno , pa jedan dan nisam došla, a moj šogi je odmah pital a di nam je tetka danas ! Nadam se samo da im se nisam zamjerila, al znam da će i oni kod mene visiti kad god budu mogli, isto će im biti prva nećakinja...

No čitajući ovaj topic striktno sam odlučila u spavaću sobu nema pristupa, samo onima koje ja pozovem da vide bebin kutak...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 11:14   #95
Quote:
tincica31 kaže: Pogledaj post
Joj to je istina, ja se samo sjetim dok je seka rodila, ajme svaki dan sam tamo visila (bili su dva ulaza do mojeg), no ja sam dadiljala i bila sa svojim starcima, a ona si je ljepo za to vrijeme ošla malo prileći...onda mi je nakon dva tjedna već bilo neugodno , pa jedan dan nisam došla, a moj šogi je odmah pital a di nam je tetka danas ! Nadam se samo da im se nisam zamjerila, al znam da će i oni kod mene visiti kad god budu mogli, isto će im biti prva nećakinja...

No čitajući ovaj topic striktno sam odlučila u spavaću sobu nema pristupa, samo onima koje ja pozovem da vide bebin kutak...
Ma, druga je stvar kad ti dođe mama, tata, sestra, brat... nego kad ti dolazi sva uža i šira rodbina. Ok, dođu vidjeti bebu, pokažeš ju, ali sad nekakvo višesatno natezanje po rukama i slinjenje ne kužim. To je ionak mala, mala bebica koja samo spava i papa i baš ništ ne kuži. Kad se bude htjela i znala igrati, onda neće nikoga biti blizu.
Ja sam već sad na mukama, a termin mi je za nešto manje od dva mjeseca... Nisam osoba koja ima 'muda' nekom reći u facu nešto tipa: 'Čuj, ne možeš mi navlačiti bebu, ne možeš u sobu, dođite nam u posjet tek za mjesec-dva, itd...' Joooooj.... Ispalit ću u 9. mjesecu!
__________________
22. rujna 2008.
alex k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 11:25   #96
Quote:
alex k. kaže: Pogledaj post
Kad se bude htjela i znala igrati, onda neće nikoga biti blizu.
mislim da je bas obratno... vise ce ljudi biti tu da se igraju sa djetetom kad bude imao godinu,dvije i vise nego sada dok je samo beba i dok trebas pomoc (dok se ne snades).... ali vecini ljudi je sada beba dosadna, pogledaju je i to je to...a oni koji ga hoce navlaciti po rukama - jednostavno reci NE!!!
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 17:15   #97
Ma alex ak se budete teško snalazili vidjet ćeš da ćeš bez pardona ljude odbiti i reči da dođu nakon nekog vremena. Baš mi je nekidan frendica pričala, teško joj je bilo s dojenjem, baš su se mučile, i curica je pala na težini, bome je rekla svima ko je zvao da joj ne dolaze jer je ona bila luda. a sad je predobra bebica...neki se odmah snađu, a nekim treba malo duže i ja svakog takvog razumijem, samo se nadam da će i mene razumjeti.

Rekla sam ovom svom danas da nema ulaženja u spavaću sobu kad dođe beba, a on je samo ispalio, a kaj bumo ak budu htjeli vidjeti taj ljepi kimbać? No sad sam se i ja zamislila jer će nam ujedno dolaziti ljudi i pogledati novi stan, pa ih bum morala provesti kroz cijeli stan , vidli su ga samo ovi tu najbliži, a ja imam familije i iz daleka da te glava zaboli...i kak sad neće ući u spavaću sobu...kad sam i ja takva, sve volim vidjeti, pogotovo ak sam negdje prvi puta, ajme muke...
__________________
Prodaja
Sara...
Sara je konačno s nama! :):):)
tincica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 07:48   #98
Ja sam svima naglašavala prije poroda da ćemo ih zvati, dobro osim naših roditelja i naših dida i baka.

I tako su svi pristojni, samo na me ekstra došla vjenčana kuma i to je to, ma njih bi ionako pozvali

Al stvar je u tome što ne znaš kako ćeš funkcionirati - evo moj popišanac još nema ritam ustabiljen i uz to voli dugo biti na bajpasu i sad mi netko dođe i ja odem u sobu i on papa, ljudima je blesavo ako su došli vidjeti ga da oni budu u dnevnom boravku a nas dvoje u spavaćoj - i tako on zna cicati po sat vremena. Onda mi je blesavo nekome reći dođi tad a onda ispadne da on cica.
Stvar je u tome što ne znaš kakva će beba biti i kako ćete funkcionirati. Vibor ima mjesec i po i još nemamo ustaljeno vrijeme spavanja i papanja iako su budne faze zaigranosti sve duže ne znam kad će se potrefiti.

Tako, kad nam se malo ustabili ritam ćemo početi zvati - super nam je što su godišnji pa su ljudi na odmoru
A ionako ludim kad ga i naši stalno žnjaraju...

Idemo još malo ojačati, cijepiti se i to a onda će biti vremena za druženje.

I da, ako vam muževi mogu uzeti slobodne dane za bebu plus malo godišnjeg - to je fenomenalno - mm je bio s nama doma prva tri tjedna - spas - on je sređivao kuću i kuhao a ja sam bila u fazama dojenje-spavanje
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 16:58   #99
Jednom smo nekom maminom brližem rodu otišli kada su dobili 3. dijete, ali to samo zato jer živimo u različitim državama i potrefilo se da smo taman tada bili tamo (dijete je imalo 15 dana). Inače, nema šanse da idem nekamo na babinje tih prvih par mjeseci. To mi je grozno.

Užasno mi je neukusno i nekulturno kad se netko pojavi prvih par dana. Mislim, di je tim ljudima obraz i kultura? Doma ih ničemu nisu učili?

Već vidim da kod mene nitko neće biti prva dva mjeseca sigurno. Osim najuže obitelji.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2008., 15:10   #100
Posjete u babinjama...prihvatljive ili ne?

Ne znam jeli stvar u meni ali ovo mi se čini nenormalnim;ovih dana trebam roditi (trenutno 40+1)a pošto mi muž nije iz grada u kojem živimo njegovi rođaci počeli su mi najavljivati svoje dolaske.Sad,ja stvarno ne znam gdje ti ljudi misle boraviti jer mi smo podstanari u stanu koji se sastoji od kuhinje,sobe i kupatila.Uostalom i da nije toga kada dođem kući iz bolnice nije mi potreban pun stan ljudi već mir za mene i moje djete,stvarno ne mogu niti zamisliti kako bi to trebalo izgledati,valjda ne očekuju da im i kuham
Kada sam to rekla mužu on se našao jako uvrjeđen jer kako ja mogu reći da ne želim da mi dolaze njegova braća i kum,on im neće reći da ne mogu doći i neka ja kažem svojoj rodbini da ne dolaze
Rekoh mu da moja rodbina neće doći boraviti kod mene već samo u posjetu a i zamolila sam ih da mi ne dolaze omah čim izađem jer se trebam malo oporaviti.Na to je zašutio i mislila sam da smo to rješili ali eto danas njegov brat se opet najavljuje a MM planira gdje će ih smijestiti....
Pa stvarno ne znam tko je tu lud,a ja i ako nisam uskoro ću biti...
Aelis 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:18.