Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2013., 17:29   #41
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
ma nema sanse da ce tome tako biti.
Po udruzi računovođa to već jest tako, ovlašteni računovođa je samo onaj tko ima njihov certifikat...ali ne bud lijena baš ću ih jedan dan zvati i pitati mogu li dobiti taj certifikat na osnovu završenog stručnog studija bez polaganja njihovih ispita, baš me zanima odgovor,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 18:33   #42
odgovor će ti biti otprilike ovako "kolegice kad krenemo s novim ciklusom upišite se, odslušajte, izađite na ispit, položite i cetrifikat dobivate" .....
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:12   #43
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Po udruzi računovođa to već jest tako, ovlašteni računovođa je samo onaj tko ima njihov certifikat...ali ne bud lijena baš ću ih jedan dan zvati i pitati mogu li dobiti taj certifikat na osnovu završenog stručnog studija bez polaganja njihovih ispita, baš me zanima odgovor,
bas me zanima odgovor
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:13   #44
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
odgovor će ti biti otprilike ovako "kolegice kad krenemo s novim ciklusom upišite se, odslušajte, izađite na ispit, položite i cetrifikat dobivate" .....
to bi bilo jako glupo...sto ce ljudima onda fax ako mogu zavrsiti srednju i tecaj.
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 19:37   #45
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
to bi bilo jako glupo...sto ce ljudima onda fax ako mogu zavrsiti srednju i tecaj.
o kakvoj srednjoj i tečaju ti tipkaš?
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:44   #46
Quote:
lealea2706 kaže: Pogledaj post
to bi bilo jako glupo...sto ce ljudima onda fax ako mogu zavrsiti srednju i tecaj.
Nije baš tako...moraš imati završen bilo kakav faks, i nekoliko godina iskustva (ovisno o vrsti faksa) i položiti nekih 8 ispita ako se ne varam...

Sve je to ok, i nemam ja ništa protiv, ali mi je nerazumno da oni koji su par godina polagali hrpu stručnih ispita (napisala sam ranije kojih) ne mogu dobiti automatizmom taj papir...iliti na zahtjev...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 21:59   #47
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
.....Sve je to ok, i nemam ja ništa protiv, ali mi je nerazumno da oni koji su par godina polagali hrpu stručnih ispita (napisala sam ranije kojih) ne mogu dobiti automatizmom taj papir...iliti na zahtjev...
hm, nemam ni ja ništa protiv nikoga pa ni onih sa završenim faksom, ali ovo da netko dobi automatizmom taj papir, to zaista ne bi bilo uredu, zna se koje uvjete mora zadovoljiti, mora imati iskustva nekoliko godina, znači znati posao u praksi, a koliko ljudi kad izađu s faksa znaju to svi znamo.....
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:09   #48
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
hm, nemam ni ja ništa protiv nikoga pa ni onih sa završenim faksom, ali ovo da netko dobi automatizmom taj papir, to zaista ne bi bilo uredu, zna se koje uvjete mora zadovoljiti, mora imati iskustva nekoliko godina, znači znati posao u praksi, a koliko ljudi kad izađu s faksa znaju to svi znamo.....
A zasto je onda jedan od uvjeta zavrsen bilo koji fax, ako cemo tako rezonirati onda bi trebalo ukinuti taj uvjet.
MDamir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 22:19   #49
pa bilo je do 2003 ili 2004 da su mogli i ljudi sa srednjom i 10 god kao voditelj računovodstva biti polaznici za ovlaštenog
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2013., 23:22   #50
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
hm, nemam ni ja ništa protiv nikoga pa ni onih sa završenim faksom, ali ovo da netko dobi automatizmom taj papir, to zaista ne bi bilo uredu, zna se koje uvjete mora zadovoljiti, mora imati iskustva nekoliko godina, znači znati posao u praksi, a koliko ljudi kad izađu s faksa znaju to svi znamo.....
Nedica, ja ne govorim o bilo kojem faksu, već Računovodstvo i financije gdje se uči i polaže: osnove računovodstva, računovodstvo, financijsko 1 i 2, menađersko rač., računovodstvo novčanih tokova, rač.banaka, rač.troškova, platni promet, porez na dohodak, pdv, osnove financija, financije poduzeća 1 i 2 itd...ima toga još ali mislim da je navedeno i više nego dovoljno...i vjeruj mi tko položi taj i nauči, pogotovo financijsko - ispit traje 4 sata, za prolaz treba rješiti 42 promjene, PD obrazac, Bilanca sve bez ijedne greške, za višu ocjenu je GFI, i nakon toga još usmeni..
Ali recimo da se načelno slažem i za uvjet nekoliko godina iskustva u struci...
iako je i to diskutabilno što znaš i radiš a što će ti netko napisati da radiš..

Ali uvjerena sam i bez iskustva da oni koji završe taj faks više znaju od nekoga tko je položio 8 ispita, a ima završen faks npr.Kineziološki, u krajnjem slučaju znanje im je šire....

Pa da daju i neku provjeru znanja za taj papir ok, ali da netko tko je sve to položio bi trebao ponovo slušat 8 predmeta, polagat i platiti sve to mi nikako nije u redu.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 05:12   #51
Quote:
nedica kaže: Pogledaj post
o kakvoj srednjoj i tečaju ti tipkaš?
za rrif tecaj moras imati fax? to je nesto novo?
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 09:28   #52
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
...Ali recimo da se načelno slažem i za uvjet nekoliko godina iskustva u struci...
iako je i to diskutabilno što znaš i radiš a što će ti netko napisati da radiš..

Ali uvjerena sam i bez iskustva da oni koji završe taj faks više znaju od nekoga tko je položio 8 ispita, a ima završen faks npr.Kineziološki, u krajnjem slučaju znanje im je šire....

Pa da daju i neku provjeru znanja za taj papir ok, ali da netko tko je sve to položio bi trebao ponovo slušat 8 predmeta, polagat i platiti sve to mi nikako nije u redu.
Ja ti na ovo gledam ovako, kao što i sam program ima za cilj profesionalnog računovođu usmjeriti znanjima potrebnim za njihove zadatke u suvremenom okruženju, a to su briga za uspješno poslovanje, priprema namjenskih informacija za odlučivanje, uvođenje novih informacijskih sustava, vrednovanje bilančnih pozicija, strateško odlučivanje, predviđanje ishoda poslovanja tekućeg i budućeg razdoblja, oporezivanje, savjetovanje uprave i drugo. Temeljni cilj je osigurati stalan profesionalni razvoj računovođa.
nedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 14:17   #53
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Po udruzi računovođa to već jest tako, ovlašteni računovođa je samo onaj tko ima njihov certifikat...ali ne bud lijena baš ću ih jedan dan zvati i pitati mogu li dobiti taj certifikat na osnovu završenog stručnog studija bez polaganja njihovih ispita, baš me zanima odgovor,
A ti bi to tako odmah, čim si faks završila, na lipe oči? I ja bi odmah bio ovlašteni revizor, a rođak bi htio biti ovlašteni geodet ima još samo godinu dana studiranja.

Šta ne misliš da u praksi bi trebala nekoliko godina voditi računovodstvo poduzeća, napraviti završni račun i ostale gluposti? Čisto da ti prođe kroz ruke nekoliko vrsta poduzeća, da vidiš kako je to upravljati troškovima i prihodima, malo buđetiranja, novčanih tijekova u praksi isto nije na odmet...
__________________
This is the life we belong to Our gift divine
SoulForged is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2013., 17:17   #54
sto se mene tice mogu odrediti da ispitu za ovlastenog racunovodju moze pristupiti samo osoba sa vss ....ekonomski fakultet , smjer racunovodstvo ili financije..sa 5 godina iskustva u racunovodstvenim poslovima...i to bi bilo ok. Ovo kad netko sa srednjom zavrsi tecaj i onda je ta osoba ovlasteni racunovodja i moze potpisivati fin izvjestaje a netko sa ekonomskim faxom ne moze , mi je presmijesno.
lealea2706 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 17:53   #55
Quote:
SoulForged kaže: Pogledaj post
A ti bi to tako odmah, čim si faks završila, na lipe oči? I ja bi odmah bio ovlašteni revizor, a rođak bi htio biti ovlašteni geodet ima još samo godinu dana studiranja.

Šta ne misliš da u praksi bi trebala nekoliko godina voditi računovodstvo poduzeća, napraviti završni račun i ostale gluposti? Čisto da ti prođe kroz ruke nekoliko vrsta poduzeća, da vidiš kako je to upravljati troškovima i prihodima, malo buđetiranja, novčanih tijekova u praksi isto nije na odmet...
Ma otkud si ti pao sada...rekla sam da se načelno slažem s uvjetom par godina iskustva u struci, btw imam "samo" 13 godina iskustva...i da završen faks RiF gdje sam položila 5 puta više ispita, zamisli sve iz prve, bez ijednog pada, i ja nisam ovlaštena jer nemam papir Udruge nego bi trebala položiti još 8 ispita (koje sam već polagala) i pljunuti lovu da bi bila ovlaštena...a zamisli prije su neki i samo sa srednjom i 2 godine iskustva dobili taj papir. Smatram da to nije pravedno, i rekla sam da nemam ništa protiv da i lupe neku provjeru, ali da moram ponovo ići na predavanja, polagat i plaćat s tim se ne mogu složiti da je to ok.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2013., 22:31   #56
Može objašnjenje. Koliko to koristi i dobro dođe osobama koje rade npr. u službi računovodstva recimo u bankama.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 00:00   #57
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Može objašnjenje. Koliko to koristi i dobro dođe osobama koje rade npr. u službi računovodstva recimo u bankama.
Po meni ti ne koristi, računovodstvo banaka je druga priča, drugačija knjiženja, drugačiji kontni plan...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 09:48   #58
Ok. Hvala.
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 11:34   #59
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Po udruzi računovođa to već jest tako, ovlašteni računovođa je samo onaj tko ima njihov certifikat...ali ne bud lijena baš ću ih jedan dan zvati i pitati mogu li dobiti taj certifikat na osnovu završenog stručnog studija bez polaganja njihovih ispita, baš me zanima odgovor,
Pozdrav đavolici...i svim ostalima naravno

htio sam samo malo prokomentirati ono što je đavolica govorila o certifikatima i fakultetima

Ja sam 2004 diplomirao na EFZG, smjer financije. I onda sam se htio zaposlit kao broker ili investitor/dealer međutim za to mi je trebao naravno - brokerski ispit, a koji se sastojao od 5.000,00 kn i pola ispita "upravljanje financijama" (ne osam već pola ispita sa EFZG-a). Da stvar bude još tužnija, ukoliko nakon 6 ,jeseci po završetku ispita ne dobiješ posao, nećeš dobiti ni licencu, a ispit ti propada zajedno sa 5.000,00 kn. Koliko je to glupo?

Posao kao investor/dealer nisam dobio jer je moja ideja bila rasprodat sve dionice i obveznice, mislim jel postoji itko pametan a da je mislio da će hrvatske tvrtke rast??? ))) wtf ne, ja sam rekel, kupi švicarce i zbuksaj se, al gle, onda više nema brokerskih provizija i eto odi ti lijepo kući pa si kupi švicarce

Radio sam u banci i imao sam doticaj sa mnogim u bankama i fondovima i mogu samo reć - hrpetina rođaka - jada i bjede koji "upravljaju" našim II. i III. stupovima = pljačka stoljeća

I zato đavolice ne brini, morat ćeš da platiš
a kad se odlučiš, javi se pa idemo zajedno jer će i meni trebat taj C.
duldul is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2013., 23:40   #60
Quote:
duldul kaže: Pogledaj post
Pozdrav đavolici...i svim ostalima naravno

htio sam samo malo prokomentirati ono što je đavolica govorila o certifikatima i fakultetima

Ja sam 2004 diplomirao na EFZG, smjer financije. I onda sam se htio zaposlit kao broker ili investitor/dealer međutim za to mi je trebao naravno - brokerski ispit, a koji se sastojao od 5.000,00 kn i pola ispita "upravljanje financijama" (ne osam već pola ispita sa EFZG-a). Da stvar bude još tužnija, ukoliko nakon 6 ,jeseci po završetku ispita ne dobiješ posao, nećeš dobiti ni licencu, a ispit ti propada zajedno sa 5.000,00 kn. Koliko je to glupo?

Posao kao investor/dealer nisam dobio jer je moja ideja bila rasprodat sve dionice i obveznice, mislim jel postoji itko pametan a da je mislio da će hrvatske tvrtke rast??? ))) wtf ne, ja sam rekel, kupi švicarce i zbuksaj se, al gle, onda više nema brokerskih provizija i eto odi ti lijepo kući pa si kupi švicarce

Radio sam u banci i imao sam doticaj sa mnogim u bankama i fondovima i mogu samo reć - hrpetina rođaka - jada i bjede koji "upravljaju" našim II. i III. stupovima = pljačka stoljeća

I zato đavolice ne brini, morat ćeš da platiš
a kad se odlučiš, javi se pa idemo zajedno jer će i meni trebat taj C.
Pozdrav i tebi...ma ako ću i ići onda ću ići na forenziku, ipak nešto specijalizirano, a ovo mi nema smisla nikakvog, nije meni problem to položiti nego je stvar principa i bacanja novca nepotrebno...dala bi im ja ispit iz financijskog koji sam ja polagala da vidim prolaznost, ...
To je samo uzimanje para...skupit ću ja ljude i otvorit udrugu Financije i Računovodstvo, pa ću izdavati certifikate,
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:22.