Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 13:27   #61
Upravo tako, a sto ako ja imam I mramu I viper I zblj I koristim sve?

Ocu reci, meni to sto si objasnila ne znaci alternativno, vec uobicajeno. Danas su marame, slingovi, meitai I sl.najnormalnija pojava I vjerujem da ih dosta mama dosta koristi. Ja prva.
Zivot afrikanki je drugaciji od naseg prvenstveno u mogucnostima.. Mi mozemo imati I ostala pomagala..
Sto se tice energije, beba koja ne lamacu nogama Isl.su izmislili ovi iz zapadnjackog drustva kao nesto bolje, drugacije,.. (isto kao I prije da je adaptirano bolje od majcinog mlijeka). Afrikanke su u toj poziciji da nemaju izbora nego vezati bebu u maramu c i j e l i dan (time I mlohavost). Mi imamo izbora.. Dakle, mi nosimo bebe u klokanici, ali I marami! I time nosanje u maramu spavanje sa roditeljima I davanje sise na zahtjev nije nimalo alternativno, cudno, drugacije, neobicno,... Nego potpuno uobicajena pojava.
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:33   #62
o, jeste se uhvatile marame, kao da ja pričam o nošenju bebe u marami! i to nazivam alternativnim pristupom!

zaboravite maramu. što mislite o 24-satnom fizičkom kontaktu između bebe i neke bliske odrasle osobe?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:39   #63
Iskreno mene uzasno strah roditelja koji svoju djecu puste plakati pri uspavljivanju jer dijete placem ne manipulira, nego komunicira I sto znaci „pusti ga da se isplace“. Sto to tocno treba isplakati? svoje potrebe zbog kojih doziva majku? I kakvu poruku je dijete dobilo time sto je 5 dana dreljobeljilo dok nije „naucilo samo zaspati“? i sto je najbolje, nije naucilo, nego je uvidjelo da na njegove potrebe nitko ne odgovara i odustalo je. I to se zove sindrom gasenja djeteta No, pri gasenju se ne misli na gasenje placa, nego osobnosti, izrazavanja svojih potreba, cak se znalo dogadati da djeca i fizicki stanu s rastom i napredovanjem na tezini. I super je to kad beba prestane plakati, ali razmislite malo sire i u doglednoj buducnosti kada budu tinejderi kakvi ce biti ako ste im sada dali poruku da njihove zelje i potrebe nisu vazne

Alati AT roditelja su zblizavanje pri rodenju, dojenje, nosenje djeteta, zajednicko spavanje, vjerovanje djetetovu placu, sumnja u zagovornike discipliniranja i postavljanje ravnoteze i granica. Iako sam knjigu nedavno kupila i nisam imala pojma da „moj stil odgoja“ ima cak i ime moj malac je vise-manje odgajan uz koristenje ovih alata koliko smo to bili u mogucnosti (jos uvijek me muci ovo zblizavanje pri porodu ) i kako je ispao mogu ti posvjedociti forumasice koje nas poznaju. Vecinom na djecjim rodendanima mora pregledat sve igracke, istrazit sve sobe u kuci, probat svu hranu, upalit sve uredaje, a nije bas da se drzi mojih skuta i da se boji svijeta. Sjeti me se samo kad dreknem na njega kad krene kopat po smecu I koliko god bili noseni sa 6 mj. se u bebi javlja urodeni interes za istrazivanjem svijeta, a s godinu dana definitivno samo trazi da vise ne bude noseno nego da trci okolo samostalno
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:39   #64
Lali ne znam za Rodu i taj clanak, ali nije to mambo dzambo nego se pristup zove „povezujuce roditeljstvo“ imas i knjigu o tome od dr. Searsa (posudim ti ju kad ti i princeza stasate i krenete s nama po kavama )
Radi se o tome da spavanje s roditeljima samo cini dobro djetetu krenuvsi od prevencije SIDSa, smanjenje kolicine apneja, odmorna majka i jos masu stvari.
A maltarenje rukicama i nogica, pitala pink kako im ne zakrzljaju, zato jer su u marami neprestano nosene i moraju vjezbati prilagodavajuci se tvome tijelu. Moj je spavao sa mnom jer mm nije AT roditelj, nosila sam ga u marami i MT (iako je u knjizi preporuka u slingu) i propuzo je „bez vjezbanja“. Jedan dan se digo na sve 4 i pobaco mi veš s onog rostilja za susenje Isto tak o je i prohodao vecer prije rockasa. Digo se i ošo I opet nije bilo klasicnog „vjezbanja“ hodanja, kao ni padanja i razbijanja nego je od starta cvrsto krenuo.

Isto tako je pink rekla da je cula da zajednicko spavanje povecava mogucnost SIDSa pozivajuci se (vjerojatno) na ono istraživanje iz '99 u kojem su iz matice umrlih uzeli podatke od '90 do '97 u kojima je umrlo 515 djece, a spavali su sa svojim roditeljima. Pa su ustvrdili da je jako opasno da djeca spavaju s roditeljima jer godisnje umre 64 djece koji spavaju s roditeljima, a nisu rekli da ih umre puno vise koji ne spavaju jer godisnje u SADu umre 5000 djece od SIDSa. (đis koja recenica spetljana, no skuzili ste bit )

I putnica je rekla da je taj pristup „uvijek i sve“ ili kako je vec definirala. NIJE! Veliko poglavlje u knjizi govori o ravnoteži i granicama u kojoj naglašavaju važnost sretne i odmorne majke
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:40   #65
Iskreno mene uzasno strah roditelja koji svoju djecu puste plakati pri uspavljivanju jer dijete placem ne manipulira, nego komunicira I sto znaci „pusti ga da se isplace“. Sto to tocno treba isplakati? svoje potrebe zbog kojih doziva majku? I kakvu poruku je dijete dobilo time sto je 5 dana dreljobeljilo dok nije „naucilo samo zaspati“? i sto je najbolje, nije naucilo, nego je uvidjelo da na njegove potrebe nitko ne odgovara i odustalo je. I to se zove sindrom gasenja djeteta No, pri gasenju se ne misli na gasenje placa, nego osobnosti, izrazavanja svojih potreba, cak se znalo dogadati da djeca i fizicki stanu s rastom i napredovanjem na tezini. I super je to kad beba prestane plakati, ali razmislite malo sire i u doglednoj buducnosti kada budu tinejderi kakvi ce biti ako ste im sada dali poruku da njihove zelje i potrebe nisu vazne
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:40   #66
Alati AT roditelja su zblizavanje pri rodenju, dojenje, nosenje djeteta, zajednicko spavanje, vjerovanje djetetovu placu, sumnja u zagovornike discipliniranja i postavljanje ravnoteze i granica. Iako sam knjigu nedavno kupila i nisam imala pojma da „moj stil odgoja“ ima cak i ime moj malac je vise-manje odgajan uz koristenje ovih alata koliko smo to bili u mogucnosti (jos uvijek me muci ovo zblizavanje pri porodu ) i kako je ispao mogu ti posvjedociti forumasice koje nas poznaju. Vecinom na djecjim rodendanima mora pregledat sve igracke, istrazit sve sobe u kuci, probat svu hranu, upalit sve uredaje, a nije bas da se drzi mojih skuta i da se boji svijeta. Sjeti me se samo kad dreknem na njega kad krene kopat po smecu I koliko god bili noseni sa 6 mj. se u bebi javlja urodeni interes za istrazivanjem svijeta, a s godinu dana definitivno samo trazi da vise ne bude noseno nego da trci okolo samostalno

I da, mi imamo i kolica (koja mrzi iz dubine duse) i maramu i MT i viper smo imali (i njega je mrzio) i krevetic (koji nam sluzi kao polica za hrpu slikovnica i maminih knjiga ) i ine druge stvari (da se ne hvalimo sad ) i koristili smo ih po potrebi. Do 6. mj. smo se puno nosili i spavali na mami, od 6. sam ga nagovarala na kolica „vidi kako je svijet saren i zanimljiv“, a dobijala blago teleci pogled „ajd ti mene zavezi blizu sise jer od tamo jos bolje vidim“ Pa smo kombinirili Da je bio dijete drugacijeg karaktera, drugacije bi postupala.
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:42   #67
izvinte na kolicini teksta
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 13:42   #68
Pa 24h sam sa svojim malim! Nije zavezan na meni 24h (ali mislim da nije ni afrikankama), ali smo onda stalno skupa. I mislim da je to za njega mrak.. I meni nije to nista neobicno, tako I treba biti kada su tako mali. Neobicnije mi je sto se moramo razdvojiti jer ja moram ici raditi.

Edit: Magicna, potpisujem te skroz
Edit edita: nejde mi izdajanje nikako na onu pumpu, boli za popizdit. Blazene moje rucice
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:01   #69
Lali, kad si već postavila temu,mogla si bar pravilno napisati
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:25   #70
ustvari ja sam taj članak doživjela sasvim drugačije, naime promovira se određeni pristup ali ne radikalno u smislu 24 sata. jedino je opisan jedan radikalan primjer, i to je to. slikovitije je, jeli
tema i poanta je "faza naručja"...
anyway, to su danas već dosta prihvaćena stajališta (i hvala bogu da jesu), da teško da ih se može baš nazvati alternativnim... hm
__________________
Čuda ne postoje.
Postoji samo ljudsko neznanje.
Precious X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:35   #71
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
o, jeste se uhvatile marame, kao da ja pričam o nošenju bebe u marami! i to nazivam alternativnim pristupom!

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dakle, kupit kolica, kinderbet i viper se danas smatra uobičajenim
ne imat ih, nego bebu stalno imat u marami uza se - alternativno/drugačije/nekonformistički
Između ostalog PRIČAŠ o nošenju bebe u marami...ajde se skoncentriraj malo.

Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
zaboravite maramu. što mislite o 24-satnom fizičkom kontaktu između bebe i neke bliske odrasle osobe?
Joj daj prestani sve tak bukvalno doživljavat...24-satni fizički kontak sigurno ne podrazumijeva da ti beba BUKVALNO mora biti u dodiru s tijelom 24h. Ono ako se odkelji dok idem pišat...pik puj ne važi.

Evo i u tom famoznom tekstu piše: Ta faza se jednostavno sastoji od 24-satnog kontakta dojenčeta s odraslom osobom ili starijim djetetom.
Kontakta, a ne 24-satnog FIZIČKOG kontakta.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:38   #72
Quote:
Precious X kaže: Pogledaj post
...
naime promovira se određeni pristup ali ne radikalno u smislu 24 sata.
anyway, to su danas već dosta prihvaćena stajališta (i hvala bogu da jesu), da teško da ih se može baš nazvati alternativnim... hm
Igzekli.
__________________
Što želi propasti, treba pustiti da propadne.
Mag is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 14:50   #73
uffff...htjela sam sad opet krenut objašnjavat, al nema veze...
vidim da se sve bukvalno shvaća (pa možda onda tako i ja) i da se sve svodi na to je li netko u pravu ili u krivu
da se razumijemo, ja ne provodim to niti pokušavam zagovarati

najsretnija sam bila kad mi je beba blaženo odspavala prvu noć u svom krevetiću, a u njemu spava i danas - ne mislim da je to nešto bolje za nju niti mislim da je spavanje u roditeljskom krevetu nužno bolje - napravila sam tako jer je meni ugodnije i nama (meni i MM-u) više paše. da nije htjela, ne bih ju zbog naše komocije maltretirala, puštala da plače ili disciplinirala da spava u svom krevetiću. budući da je, eto, htjela - super za sve (iako, dok nije počela spavati noć, poslije prvog buđenja bi ionak ostala kod nas)

isto tako, ne boli me srce kad ju spustim u kolica i odem s njom u šetnju dva sata. štoviše, super mi je to. dalje, kad zaspi po danu (daaaa, počela je spavat po danu, dva put po pol sata, ali i to je nešto! ), odnesem ju u spavaću sobu i ostavim ju da tamo spava.

dakle, ajmo zaboravit tko je u pravu, tko u krivu, jel alternativno il šmalternativno i diskutirat...

evo, radim sve ove gore opisane stvari koje su prema tom AP pristupu loše. al, opet, odgovaram na svaki njen kmeč, nosim ju na rukama ako skužim da to hoće (pa i hodam, trčim, plešem, skačem ako vidim da joj paše) i apsolutni sam protivnik discipliniranja 'pusti ju da plače, prestat će' metodom, na tezu o jačanju pluća mi se
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:07   #74
Sad tek nis ne razumin ..evo I treca stranica..

Gle, niko tu nije u pravu/krivu.. Ja se bar ne takmicim no, ako raspravljamo da li je taj (alternativni) pristup ok o kojen ti pises, ja ti govorin da taj pristup meni nije alternativan I ne da mi je ok, nego jedna sasvim normalna stvar ziku?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:24   #75
Ja isto vise nis ne kuzim
Trebali smo nesto teoretski raspravljat o prednostima i manama zapadnjackog majcinstva vs. majcinstva afrikanki?
Ili sam opet promasila ceo fudbal

Zapravo, jedina poanta koju sam izvukla je da majke ne mogu vodit suvislu diskusiju
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:24   #76
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Sad tek nis ne razumin ..evo I treca stranica..

Gle, niko tu nije u pravu/krivu.. Ja se bar ne takmicim no, ako raspravljamo da li je taj (alternativni) pristup ok o kojen ti pises, ja ti govorin da taj pristup meni nije alternativan I ne da mi je ok, nego jedna sasvim normalna stvar ziku?
Što ti znači ovo-ziku?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:27   #77
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post

Zapravo, jedina poanta koju sam izvukla je da majke ne mogu vodit suvislu diskusiju
Ovo je jedina pametna rečenica u napisane 4 stranice škrabotina!!
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:58   #78
bah, nema veze
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 15:59   #79
Quote:
pink5 kaže: Pogledaj post
Ovo je jedina pametna rečenica u napisane 4 stranice škrabotina!!
škrabotina? magic je napisala baš lijepa 3 posta
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 16:07   #80
Zmijice.. ...
..al neka smo se mi fino napricale..

Pink.. Zi-ku.. Ku-zis, zis-Ku.. Pa skraceno je zi-ku..Vidi se da ne zivis u zg... I ljutiti ce se na nas putnica radi chata..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.