Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2010., 10:36   #1
Beba prohodala sa 6 mjeseci?!

što kažete na tu temu? moja beba ima sad 6 mj i nemogu zamislit da hoda!!
smokvica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:40   #2
reka mi je jedan stari sa sela da su njemu pričali da je jedini od dice prohoda sa 6 mjeseci,ali njih tada nisu držali,nosali,nego su se čeličili i on je sigurno tad prohoda..a danas,evo moj mali je prohoda sa 9 mjeseci i pedijatrica mi je rekla da je puno bitnije da u ovom periodu dobro puže,pa ga uvijek guram na pod da puže,ali on to maherski,dolipeta do zida i diže se šetat..

evooo...
http://www.24sata.hr/fun-i-sexy/beba...puzati/159106/

Zadnje uređivanje ludaaa25 : 16.02.2010. at 10:47.
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:42   #3
Ček jel ti imaš neki primjer da je to tako bilo, netko ima dijete koje je tako rano prohodalo ili je ovo tema di može biti i naslov beba prohodala čim se rodila
O čem pričamo, ako je hipotetski, ili čisto da meljemo ne može, ako postoji primjer, dokaz, neki tekst ih novina, onda bi se možda dalo pričati o tome, ovako NE!
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:43   #4
super za tvoju bebu, moja prva prohodala sa 12mj, a druga sa 10mj i nikad nisu puzale!
smokvica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:44   #5
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ček jel ti imaš neki primjer da je to tako bilo, netko ima dijete koje je tako rano prohodalo ili je ovo tema di može biti i naslov beba prohodala čim se rodila
O čem pričamo, ako je hipotetski, ili čisto da meljemo ne može, ako postoji primjer, dokaz, neki tekst ih novina, onda bi se možda dalo pričati o tome, ovako NE!
nisi pročitala danas 24 SATA!
smokvica13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:45   #6
Quote:
smokvica13 kaže: Pogledaj post
što kažete na tu temu? moja beba ima sad 6 mj i nemogu zamislit da hoda!!
a čije je to dijete tako rano počelo hodati?? meni to zvuči ko SF ima napredne djece, ali da baš HODA sa 6 mjeseci
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:46   #7
Quote:
smokvica13 kaže: Pogledaj post
super za tvoju bebu, moja prva prohodala sa 12mj, a druga sa 10mj i nikad nisu puzale!
ozbiljno,meno pedica rekla da je bitno za motoriku i kralježnicu da ga guram puzat,mi mu svi pokazivali kako se puže prije par mjeseci,i nikako nije htio,ali sya osam je počeo,i sad puže brzinom munje hahhaha,ali mu draže hodat..i otvarat ladice...
a stvarno o kojoj mi bebi pričamo..
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:46   #8
Quote:
smokvica13 kaže: Pogledaj post
nisi pročitala danas 24 SATA!
pa ne čitaju svi 24 sata

stavi link, ne da mi se tražiti
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:47   #9
Quote:
smokvica13 kaže: Pogledaj post
nisi pročitala danas 24 SATA!
Onda daj link, da ljudi znaju na kaj misliš.

http://www.24sata.hr/fun-i-sexy/beba...puzati/159106/
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 10:55   #10
Moja je prohodala s deset miseci, al je jako jako malo puzala, a nisan ju nahodavala, frajerica se već sa 7 miseci držala za rub kreveta, kauča, regala i hodala.
__________________
Sara 14.10.2007,Petra 4.7.2011.
sara_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:01   #11
Moj mali ima 6 mjeseci i da hoda....nezamislivo mi je.Niti bih željela,nek sve ide svojim tokom.Ovo je vjerujem možda bilo forsirano,a mali sam od sebe sklon ranom hodanju i eto rezultata-pojavi se u novinama.
A koliko je to dobro,nek kažu stručjaci.
Moja je mala prohodala samostalno sa 14mj.što je mene tada brinulo.A sad smatram da je tako možda i bolje,jer dijete nikad nije palo.Kad je bila 100% sigurna tek je onda samostalno prohodala.Al dobro ona je takva, preoprezna u svemu.
poison5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:03   #12
Quote:
poison5 kaže: Pogledaj post
Moj mali ima 6 mjeseci i da hoda....nezamislivo mi je.Niti bih željela,nek sve ide svojim tokom.Ovo je vjerujem možda bilo forsirano,a mali sam od sebe sklon ranom hodanju i eto rezultata-pojavi se u novinama.
A koliko je to dobro,nek kažu stručjaci.
Moja je mala prohodala samostalno sa 14mj.što je mene tada brinulo.A sad smatram da je tako možda i bolje,jer dijete nikad nije palo.Kad je bila 100% sigurna tek je onda samostalno prohodala.Al dobro ona je takva, preoprezna u svemu.
da da,sa ovim se slažem,ne valja forsirat,ja svog guram da sjedi da puže ali on je neoprezan i hoće hodat i mene strah da ne padne pa se ne pristraši,kažu mi moji da sam tako ja sa 10 mjeseci krenula pa pala dobro,pa tek sa 13 nastavila
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:03   #13
Ako se posjeo sam s 3 mjeseca onda nije tako nemoguce da je prohodao sa 6.
Ko zna kaj je s malim, mozda nesto nevalja.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:06   #14
moja je sjedila sama sa 4,5 mjeseca. stajala na nogama sa 6...prohodala "tek" sa 11 mjeseci..nikad nije puzala
lana74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:11   #15
evo tu ima i video 6-mjesečna beba hoda

iz videa je vidljivo da ga roditelji oslanjaju na nogice što je dosta štetno za malo djete
čije nogice nisu dovoljno snažne za takav teret
mislim da je tu bio prisutan ljudski faktor
i vjerojatno bi bilo najbolje ga ne poticati na hodanje ali ja sam samo laik
nadam se da će se roditelji posavjetovati sa stručnjacima

i da velika je razlika kad se beba sama posjedne ili kad ju mi posjednemo
nelly.nelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:18   #16
potpis na nelly...izgleda kao da je naučeno

i Miha se počeo ditzati sa 6,5 mj a prohodao tek sa 11...dug je proces od dizanja da sam krene.
NIsmo nikad probali dići ga pa pustiti..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:19   #17

A mogla sam si i misliti da je nesto ovakvo. Pa ta mali ni ne stoji a kamoli da hoda.
Covjek pomisli da dijete zbilja hoda od naslova. Ovo je moja radila sa 7 mjeseci i takve stvari se ne trebaju poticati.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:20   #18
pa većina beba će sa 6 mjeseci htjeti hopsati i "stajati" dok ih se drži..
u članku piše da može sam preći 2 m, ali na ovom filmiću to nije ni približno tako.. ok, on stoji, ali je toliko klimav da nema šanse da solo pređe i metar.. tih 3 koraka je čisti pokušaj balansa prije nego padne - ono, teturanje

nadam se da će netko roditeljima reći da bi bilo bolje ne forsati dijete radi malo slave..
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:21   #19
Sad ja ulijećem sa glupim pitanjem

Od kada se zapravo računa da je djete prohodalo, kako počne hodati držeći se za stvari okolo ili kad počne samo bez oslonca praviti korake?

Ja sam gledala na ovo drugo...








A ovo sa hodanjem sa 6 mjeseci me podsjeća na moju sveki koja je svoju djecu (navodno) sa 6 mj. trpala da sami sjede i seru na tutu. Navodno je moguće, ali više mi vuče na roditeljsko preseravanje i silovanje djece, nego na odgoj i pomoć djetetu.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 11:31   #20
shtefy,kad hoda bez pridržavanja to je prohodavanje. Držanje za namještaj je samo uvertira u prohodavanje.
Jao,ne kužim čemu ovakva vijest. Da bi se pohvalili? Da bi drugi roditelji možda dobili poriv da i njihovo dijete rano prohoda pa da ga forsiraju?

Ne mogu zamisliti bebu od 6 mj da hoda,osim toga bitno je puzanje prije prohodavanja. Mislim da mu nisu ni dali priliku da puzi

Moj je prohodao sa 15 mj,motorički zdrav. I sad je spretniji od mene u egzibicijama,mamu mu smotanu
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.