Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 20:45   #121
Da, to baš izgleda kao da je zahvatilo površinu jezera srednje veličine, a da stvari budu još jezivije, lavina je zahvatila ljude na spavanju. 120 ih je opečeno, ima nestalih.

Da sve bude još žalosnije, lokalni "okolištarci" su još 2003. Vladu upozoravali na rizik od ovakvih situacija, jer se količina otpada nagomilala na 30 mil. tona, a kompanija u čijem je vlasništu bilo ovo otpadno smeće tvrdi: According to the current evaluation, company management could not have noticed the signs of the natural catastrophe nor done anything to prevent it while carefully respecting technological procedures. Između ostalog, negiraju da su trebali naći za shodno poduzeti veće mjere opreza pri radu s rezervoarom.

...jesu li oni nenormalni ili samo jako drski? Ili meni nešto promiče?
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:00   #122
Jap, još kažu da po EU standardima taj tekući mulj nije opasan.
__________________
Nikada ne raspravljaj sa budalom, ljudi možda neće vidjeti razliku...
- When I came to Makarska I saw Bosance how eat on beach I thought to myself: What the fuck!? I couldn't believe what I was watching. So I called my babo and I said to him: Babo, La Bosanci esta muy locco, What the fuck!?
posmatrač is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:13   #123
Ali to je nenadjebivi bezobrazluk. Sve da se tamo nagomilalo 30 tona mahunarki, kad se lavina toga sruči na tebe, nećeš proći lišo, kamoli otpad, za koji oni sada imaju obraza reći, niti da je toksičan, niti da je bilo potrebe za većim oprezom pri poslovanju. Želim im sudbinu BP-a, u novčanom smislu. Oderat bagru, bar zbog ovakvih izjava dan nakon tragedije.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:18   #124
Jel ima opasnosti za Dravu i Dunav?
To je ipak sjeverozapad Mađarske, pa i nije toliko blizu
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 21:20   #125
Pa, tehnički ima (spominjan je samo Dunav), mada je neko generalno mišljenje da nema potrebe za panikom, te da se prelijevanje može zaustaviti, tj. spriječiti.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 23:10   #126
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jel ima opasnosti za Dravu i Dunav?
To je ipak sjeverozapad Mađarske, pa i nije toliko blizu


Opasnost je postojala za Dunav, ne znam da li i dalje postoji.
U blizini postoji ogranak reke koji se uliva u Dunav (kruzic na slici)
Za Dravu nema opasnosti.

times12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 00:50   #127
Quote:
Hroboatos kaže: Pogledaj post
..a nitko da bekne. Prava ekološka katastrofa, a i njihovi se politikanti vade kako je sve, kao, u redu.

A tupavi Amerikanci u komentarima pišu o "trećem svijetu". Madžarska im je "treći svijet".

Tupavci.
Nisi napisao gdje i kakvi su komentari, no ja sam o toj nesreći prvo pročitao na NY Times (iako tamo ne odem čitati vijesti iz regije).
Hello Operator is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:58   #128
Otrovni crveni mulj stigao do Dunava, komšije u panici

http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101007027

Ovo je katastrofa...
times12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 11:40   #129
Quote:
times12 kaže: Pogledaj post
Otrovni crveni mulj stigao do Dunava, komšije u panici

http://www.sarajevo-x.com/svijet/clanak/101007027

Ovo je katastrofa...
Nema mjesta nikakvoj panici. Mađarsku treba tužiti za nadoknadu štete, bilo bi poželjno da to učine zajednički sve države koje će biti pogođene zagađenjem, prije svih Srbija i Hrvatska. I ne se osvrtati na moguću podršku Mađarske učlanjenju RH u EU. Ovo je već drugi put u godinu dana da ta država priređuje svinjarije sa rijekama (prošlogodišnji vodni val) i oba puta njeni dužnosnici su nas uvjeravali kako Hrvatskoj ne prijeti nikakva opasnost. Nek i oni idu dođavola - ako se već svađamo sa manje više svim susjedima, možemo i s njima
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 18:05   #130
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Nema mjesta nikakvoj panici. Mađarsku treba tužiti za nadoknadu štete, bilo bi poželjno da to učine zajednički sve države koje će biti pogođene zagađenjem, prije svih Srbija i Hrvatska. I ne se osvrtati na moguću podršku Mađarske učlanjenju RH u EU. Ovo je već drugi put u godinu dana da ta država priređuje svinjarije sa rijekama (prošlogodišnji vodni val) i oba puta njeni dužnosnici su nas uvjeravali kako Hrvatskoj ne prijeti nikakva opasnost. Nek i oni idu dođavola - ako se već svađamo sa manje više svim susjedima, možemo i s njima
Zašto bi tužili Mađare?

Kao da su oni htijeli da se to dogodi?

Jbg,ulizujemo se svima koji nas pljuju i gaze i sada da se kačimo sa jednom od recimo 4 zemlje na sviejtu s kojima imamo fer i korektne odnose?

Hrvatska bi se više trebala uključiti u pomoć Madžarkoj
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:01   #131
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post

Jbg,ulizujemo se svima koji nas pljuju i gaze i sada da se kačimo sa jednom od recimo 4 zemlje na sviejtu s kojima imamo fer i korektne odnose?
Ne podržavam tužbu, ali ni taj mega burazerski stav, čisto jer smo s njima ok (kao da je i to uvjetovano nekom velikom ljubavi). Ali je malo teško pronaći razumijevanja za državu, (a pritom mislim na vlast) koja je upozoravana na moguću katastrofu, i koja sad ispašta svoj nemar i bahatost na ovako užasan način. I rekla bih istu stvar da se ovo dogodi i nama, bar je od nas to za očekivat, fala Bogu, ima primjera.

Dunav je praktički na*ebao, na šta može to izaći, uzmimo primjer rijeke Marcali, najviše pogođene otpadom, u kojoj je sav živi svijet potpuno uništen.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:02   #132
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Hrvatska bi se više trebala uključiti u pomoć Madžarkoj

A kad su se oni uključili kad je nama trebala pomoć?

Ti si iz Vukovara, barem bi ti trebao to znati.
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:17   #133
Ovo ne bi trebalo biti natjecanje u filantropiji, al ja bih pomogla da mogu. Stradala su strarčad, djeca, dok su živi neće se vratit na svoje, a žive u državi koja daje toliku sigurnost da jučer vlasti smiruju ljude tako da im govore da, ako se ovako nešto ponovi, oni imaju vatrogasce na licu mjesta.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:31   #134
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Ovo ne bi trebalo biti natjecanje u filantropiji, al ja bih pomogla da mogu. Stradala su strarčad, djeca, dok su živi neće se vratit na svoje, a žive u državi koja daje toliku sigurnost da jučer vlasti smiruju ljude tako da im govore da, ako se ovako nešto ponovi, oni imaju vatrogasce na licu mjesta.

Nemoj me pogrešno shvatiti, meni je svakoga žao i svakome želim pomoći ako sam u mogućnosti.

Ovo što se desilo je žalosno do bola...nedaj bože nikome...

Ali samo mrzim spike, kao eto MI HRVATI smo obavezni...to nam je dužnost...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:37   #135
Quote:
felga kaže: Pogledaj post

Ali samo mrzim spike, kao eto MI HRVATI smo obavezni...to nam je dužnost...
Znam, i ja sam rekla da mi je malo kmetovska ta spika da bezuvjetno držimo stranu svakome s kim imamo dobre diplomatske odnose, koji su uglavnom uvjetovati zajedničkom koristi. Naravno, sve to mimo ovakvih situacija, tu mislim da je jednostavno ljudski željeti pomoći, ne zato jer su nam Mađari dobri susjedi, nego jer im se dogodila tragedija. Po toj logici, trebalo nas je bolit kuki za Haiti, recimo.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 21:43   #136
Quote:
Linda Hathor kaže: Pogledaj post
Znam, i ja sam rekla da mi je malo kmetovska ta spika da bezuvjetno držimo stranu svakome s kim imamo dobre diplomatske odnose, koji su uglavnom uvjetovati zajedničkom koristi. Naravno, sve to mimo ovakvih situacija, tu mislim da je jednostavno ljudski željeti pomoći, ne zato jer su nam Mađari dobri susjedi, nego jer im se dogodila tragedija. Po toj logici, trebalo nas je bolit kuki za Haiti, recimo.

Upravo to i ja hoću reći.

Moral je u pitanju, a ne nikakva dužnost radi diplomatskih dobrih odnosa.

Hrvatsku je isto zadnjih mjeseci svašta nešto zadesilo, pa nitko se nije pretrgao puno da pomogne.

Bitno je da mi uvijek moramo drugome pomagati...to je najvažnije...
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 16:01   #137
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
A kad su se oni uključili kad je nama trebala pomoć?

Ti si iz Vukovara, barem bi ti trebao to znati.
Ono malo kalašnjikova za Vukovar je došlo iz Mađarske
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:44   #138
Laku noć, Mađarska

Nakon što "genijalni" potezi Orbanove vlade, poput efektivne nacionalizacije privatne mirovinske štednje, smanjenja ovlasti ustavnog suda kako dotična akcija ne bi bila odbačena zbog svoje neustavnosti, oporezivanja aktive banaka, pa i porez na preslatke i preslane proizvode (link) nisu spasili državu, mađarska vlada ide dalje: PDV je povećan na 27 %, a porez koji bi trebali plaćati obrtnici i mala poduzeća (radi se o nekakvom "jedinstvenom" porezu koji valjda zamijenjuje porez na dobit i još neke namete, koliko sam otkrio guglanjem) se povećava na
nevjerojatnih 37%: http://danas.net.hr/svijet/page/2011/11/24/0089006.html

To se sve događa u svjetlu novog pada vrijednosti forinte, zbog koje je mađarski javni dug naglo skočio sa 75% na 82% GDP-a., te novog traženja pomoći od strane MMFa.

Uglavnom, prilično je jasno da ovakvim potezima mađarska vlada reže granu na kojoj sjedi. Daljnjom eksproprijacijom sredstava građana i poduzetnika, što ostaje za investicije, razvoj gospodarstva, zapošljavanje?

Sve u svemu, bojim se da nije pretjerano reći - laku noć Mađarska.

Zadnje uređivanje clouseau : 24.11.2011. at 19:53. Reason: pravopis
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 19:49   #139
Zanimljivo, tim više, jer su do sada cca 60% mjesta Sutivan (otok Brač) "tiho pokupovali" Mađari. Gotovo isto je i sa mjestom Primošten (kod Šibenika).
Izgleda da je i u tom društvu nastalo duuuboko raslojavanje.
data_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2011., 20:28   #140
Ovo bi trebali pratiti oni koji i kod nas zazivaju slične mjere.
Bumo vidli koliko mađarskih poduzetnika bude smanjilo posaoi otpustilo radnike, a koliko preselilo poslovanje , npr. u Slovačku i Rumunjsku.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.