Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 20:38   #41
Quote:
libertango kaže: Pogledaj post

Imaš diplomu i iskustvo, počni tražiti novi posao, ako je toliko nepodnošljivo, otići ćeš kad tad ako ti se već sad gadi.
Obično ne postaje bolje nego gore s vremenom a tamo si već 4 godine.
Ne pada mi na pamet da ja bježim, kako se koja situacija pojavi riješiti ću je, kao i jučerašnju. Ako odem, onda su oni jači, a vidiš ja se slažem sa Italy, ja sam realno jača.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:41   #42
Ali kad već pitaš za metode riješavanja stresa.


Radi svoj posao najbolje što znaš i umiješ.
Nastoj biti korektna prema svima i nedaj se zajebavati.

Meni nije bio nikakav problem rad s kolegama nego stalno mijenjanje planova i rokova od strane direktora (kad sam imala fenomenalne kolege), da je to štimalo nikad ne bih otišla iz firme.

Ovako sam i ja pucala po šavovima.

Kolegica na zadnjem poslu mi je rekla da njoj pomaže joga da ostane bistra, posao je inače grozan, međuljudski odnosi dno dna, ja nisam mogla izdržati više od tri dana, od jedne kolegice mi se ježila koža koliko je bila sjebana, nezadovoljna s plaćom i gazdama i odlućila se na meni istresti ali sam dala otkaz je je plaća bila mizerna i za mizeriju ne planiram ostajati u takvom kolektivu s takvim pojedincima koji će mi podmetati, ali eto ta druga kolegica radi već par mjeseci i eto ona si pomaže na taj način, ima zanimaciju, vježba, odradi svoj šihtu na poslu korektno (kad ova druga poremećena kolgica počne divljati ova se samo isključi) i ide doma.
Negdje ili u nečemu jednostavno moraš naći ispušni ventil.

Zadnje uređivanje Libertango : 19.06.2010. at 20:53.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:42   #43
mene trenutno najviše iritiraju bolesnici s kojima sam okružena, nadređeni koji nam namjerno, i bez potrebe, stvaraju psihozu, jer oni žele da se zaposlenici pitaju "jesam li uistinu dovoljno radio ovaj mjesec da zaslužim plaću?", "jesam li uistinu dovoljno radio danas, pa mogu doma u 16h?" (naš psycho maniac direktor točno u pet do četri izlazi iz svog ureda i promatra tko ide doma u četri, a tko ostaje, nije mu bitno jel rašpaš nokte kad ostaneš, bitno je da ostaneš - pitam ja vas kolko je to sick, sick, sick), kod nas je drama za godišnji, drama za izlaske ranije s posla ili kašnjenje zbog doktora ili bilo kakve privatne obaveze. a nije mobbing, jer je sve tako suptilno servirano, da im nemaš kaj za prigovorit. fuj, fuj, fuj.
i zato: kaj je najgore kaj mi se može dogoditi - da me bolesnik spraši. i kaj onda stići će i njega pravda jednom. nadam se.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:50   #44
Quote:
jongerica kaže: Pogledaj post
mene trenutno najviše iritiraju bolesnici s kojima sam okružena, nadređeni koji nam namjerno, i bez potrebe, stvaraju psihozu, jer oni žele da se zaposlenici pitaju "jesam li uistinu dovoljno radio ovaj mjesec da zaslužim plaću?", "jesam li uistinu dovoljno radio danas, pa mogu doma u 16h?" (naš psycho maniac direktor točno u pet do četri izlazi iz svog ureda i promatra tko ide doma u četri, a tko ostaje, nije mu bitno jel rašpaš nokte kad ostaneš, bitno je da ostaneš - pitam ja vas kolko je to sick, sick, sick), kod nas je drama za godišnji, drama za izlaske ranije s posla ili kašnjenje zbog doktora ili bilo kakve privatne obaveze. a nije mobbing, jer je sve tako suptilno servirano, da im nemaš kaj za prigovorit. fuj, fuj, fuj.
i zato: kaj je najgore kaj mi se može dogoditi - da me bolesnik spraši. i kaj onda stići će i njega pravda jednom. nadam se.
Često nadređeni potiču psihozu, pa i međusobne obračne, umjesto da to smiruju.
Nije mi jasno zašto i mislim da to dugoročno ne može dobro utjecat na rezultate rada., kratkoročno da, ali ogoročno nužno dolazi do zamora materijala.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 20:55   #45
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
Često nadređeni potiču psihozu, pa i međusobne obračne, umjesto da to smiruju.
Nije mi jasno zašto i mislim da to dugoročno ne može dobro utjecat na rezultate rada., kratkoročno da, ali ogoročno nužno dolazi do zamora materijala.
zašto? pa zato kaj na taj način liječe neke svoje komplekse. to sam davno shvatila. al ta spoznaja mi ni najmanje ne pomaže.
slažem se, dugoročno umanjuje motivaciju svima, a time utječe na loše poslovanje firme, a kad njega njegovi nadređeni pitaju u čemu je problem, pa u zaposlenicima naravno nesposobi. treba ih mjenjat.
ja sam prije dva mjeseca svjedočila tome kako je jedna kolegica dobila otkaz jer su oni s*ebali nekaj s njenim ugovorom o radu. i onda da priznaju grešku i pokušaju se s njom dogovorit - ne, oni joj daju otkaz. zbog svoje greške.
ma neću više ništa pisat, samo se bez veze uzrujavam u subotu navečer.

svi vi kojima je koma na poslu, evo jedne svjetle točke - sljedeći tjedan radimo (oni koji nisu spojili) samo tri dana
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 21:25   #46
Heroji
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2010., 23:32   #47
Šampioni i njohove firme (kad je već riječ o radnoj atmosferi)
Gianpiero is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 00:31   #48
Quote:
Gianpiero kaže: Pogledaj post
Šampioni i njohove firme (kad je već riječ o radnoj atmosferi)

Fenomenalno je.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 10:41   #49
Kod mene na poslu ista situacija.Posao sam po sebi bi mi bio ok,samo da nije tih međuljudskih odnosa.Tuga i jad.Nekada se pitam koliko se nisko čovjek može spustiti?Ali nekako opstajem među svima njima već 4 godine.Ne dam se zajebavati.Tako sam došla na glas kao jako zajebana osobaI to mi sasvim odgovara.Najsretnija sam kada mi radni dan prođe a nitko mi se ne obrati
Nemam živaca slušati nebuloze koje se redovito odnose na one koji nisu prisutni.Dok se međusobno ližu.Ima dana da kada čujem svoje ime samo kratko kažem :ODJEBI.Mogu si to dozvoliti,jer dobro radim,i prije svega nije me briga šta će tko misliti o meni,pogotovo ljigavi supozitoriji poput njih.Nekada sam se trudila sa svima biti u dobrim odnosima,trebala je proći čitava vječnost da shvatim da je to nemoguće,barem ovdje gdje ja radim.
Tako sam se prestala truditi.
Pokušavam se fokusirati na to da posao odradim što bolje a sa ljudima razgovaram što manje.Nekada sam jako zahvalna što mi radni dan traje samo 8 sati
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:08   #50
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Kod mene na poslu ista situacija.Posao sam po sebi bi mi bio ok,samo da nije tih međuljudskih odnosa.Tuga i jad.Nekada se pitam koliko se nisko čovjek može spustiti?Ali nekako opstajem među svima njima već 4 godine.Ne dam se zajebavati.Tako sam došla na glas kao jako zajebana osobaI to mi sasvim odgovara.Najsretnija sam kada mi radni dan prođe a nitko mi se ne obrati
Nemam živaca slušati nebuloze koje se redovito odnose na one koji nisu prisutni.Dok se međusobno ližu.Ima dana da kada čujem svoje ime samo kratko kažem :ODJEBI.Mogu si to dozvoliti,jer dobro radim,i prije svega nije me briga šta će tko misliti o meni,pogotovo ljigavi supozitoriji poput njih.Nekada sam se trudila sa svima biti u dobrim odnosima,trebala je proći čitava vječnost da shvatim da je to nemoguće,barem ovdje gdje ja radim.
Tako sam se prestala truditi.
Pokušavam se fokusirati na to da posao odradim što bolje a sa ljudima razgovaram što manje.Nekada sam jako zahvalna što mi radni dan traje samo 8 sati
Da i ja sam kao zajebana.
Ako nisi spreman biti instrument u rukama svake šuše onda si zajeban i problematičan.
E , a ovo za odjebi, to bi mi bio pregolemi gušt, ali za sada ipak nisam došla do te faze. Makar sam nekima rekla: Ne seri i šta me zajebavaš bez veze, a vidiš u kojoj sam gužvi.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:21   #51
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
.Ima dana da kada čujem svoje ime samo kratko kažem :ODJEBI.Mogu si to dozvoliti,jer dobro radim,i prije svega nije me briga šta će tko misliti o meni,pogotovo ljigavi supozitoriji poput njih.
Blago tebi što to možeš reći. Mene je šefica prijavila ravnatelju zato što sam joj, nakon što se izderala na mene da dignem roletu koju sam napola spustila zbog prejakog sunca, rekla: "neću"
Baba je napisala cijeli dopis kako je apsolutno neprihvatljivo da zaposlenici koriste riječ "neću" u svom vokabularu.
U početku mi je bilo komično, sve dok zbog toga nisam dobila poziv pravne službe na iznošenje obrane. Čak sam načula da ću dobit opomenu zbog tog svog teškog prijestupa/verbalnog delikta.
Jebate u kakvom svijetu živimo...pa sad ti ostani normalan i radi s takvim pacijentima

Sve u svemu...Jad,jad,jad,jad prejadni a nemaš kud...
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:36   #52
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Blago tebi što to možeš reći. Mene je šefica prijavila ravnatelju zato što sam joj, nakon što se izderala na mene da dignem roletu koju sam napola spustila zbog prejakog sunca, rekla: "neću"
Baba je napisala cijeli dopis kako je apsolutno neprihvatljivo da zaposlenici koriste riječ "neću" u svom vokabularu.
U početku mi je bilo komično, sve dok zbog toga nisam dobila poziv pravne službe na iznošenje obrane. Čak sam načula da ću dobit opomenu zbog tog svog teškog prijestupa/verbalnog delikta.
Jebate u kakvom svijetu živimo...pa sad ti ostani normalan i radi s takvim pacijentima

Sve u svemu...Jad,jad,jad,jad prejadni a nemaš kud...
E ovo je zbilja i u jednom.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:44   #53
Quote:
Stella1 kaže: Pogledaj post
E ovo je zbilja i u jednom.
Aha. Najbolje je što mi nitko nije vjerovao da se to desilo pa sam fotokopirala prijavu i sad je svima pokazujem okolo.
Ipak, ponosna sam što nakon 2 godine rada s tom spodobom još nikad je nisam odalamila . A to je stvarno uspjeh s moje strane.
Ali bojim se da neću još dugo izdržat...
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 19:51   #54
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Aha. Najbolje je što mi nitko nije vjerovao da se to desilo pa sam fotokopirala prijavu i sad je svima pokazujem okolo.
Ipak, ponosna sam što nakon 2 godine rada s tom spodobom još nikad je nisam odalamila . A to je stvarno uspjeh s moje strane.
Ali bojim se da neću još dugo izdržat...
Pa da,kada sam ovo pročitala...moj je posao još dobar.Pa zar nema netko iznad nje kome bi se mogla žaliti?
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:06   #55
Quote:
hipersenzibilna kaže: Pogledaj post
Pa da,kada sam ovo pročitala...moj je posao još dobar.Pa zar nema netko iznad nje kome bi se mogla žaliti?
Ima, gđa. Štefica-šefica pravne službe koja je njena dobra frendica i koju je moj kolega jednom načuo kako govori da će mi prvom prilikom odrapiti opomenu pred otkaz da me "malo spusti na zemlju"
Tako ti je to kad si najmlađa i jedina s VSS u grupi od 10-ak polupismenih klimakteričnih baba, od kojih se glavna osjeća posebno ugroženo jer se boji da ću joj otet posao pa svim silama želi srediti da dobijem otkaz.
Na žalost, zmijin plan itekako uspijeva jer nakon što sam 2 god trpila psiho teror koji je kulminirao s tom idiotskom prijavom završila sam na bolovanju i najesen planiram dati otkaz. Znam da je kukavički i da bih se trebala boriti za svoje mjesto ali rađe bih čistila ulice nego oglupljivala iz dana u dan s takvim spodobama.
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:26   #56
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Ima, gđa. Štefica-šefica pravne službe koja je njena dobra frendica i koju je moj kolega jednom načuo kako govori da će mi prvom prilikom odrapiti opomenu pred otkaz da me "malo spusti na zemlju"
Tako ti je to kad si najmlađa i jedina s VSS u grupi od 10-ak polupismenih klimakteričnih baba, od kojih se glavna osjeća posebno ugroženo jer se boji da ću joj otet posao pa svim silama želi srediti da dobijem otkaz.
Na žalost, zmijin plan itekako uspijeva jer nakon što sam 2 god trpila psiho teror koji je kulminirao s tom idiotskom prijavom završila sam na bolovanju i najesen planiram dati otkaz. Znam da je kukavički i da bih se trebala boriti za svoje mjesto ali rađe bih čistila ulice nego oglupljivala iz dana u dan s takvim spodobama.
Jooj baš mi je žao ali evo da te malo razvedrim:

takvu Šteficu-šeficu sam i ja imala... i zbog takve sam dala otkaz jer nisam mogla baviti njen teror i za mj dana uzela bi mi godinu života.... nije prošlo par godina eto ti njenog životopisa u rukama... javila se na natječaj na kojem sa ja radila selekciju.... znaš na koju hrpu je njen otišao????

znam da će neki reći da sam zločesta (možda i neki malo gori pridjev), ali onaj tren kad sam joj slala e-mail sa onim velebnim tekstom: Zahvaljujemo se na odazivu, ali nažalost niste odabrani. potpis ja vratile su mi se one ukradene godine

(a uvijek mi je govorila da moj fax ne vrijedi i da mi uzalud pare koje sam dala za njega )
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:36   #57
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Jooj baš mi je žao ali evo da te malo razvedrim:

takvu Šteficu-šeficu sam i ja imala... i zbog takve sam dala otkaz jer nisam mogla baviti njen teror i za mj dana uzela bi mi godinu života.... nije prošlo par godina eto ti njenog životopisa u rukama... javila se na natječaj na kojem sa ja radila selekciju.... znaš na koju hrpu je njen otišao????

znam da će neki reći da sam zločesta (možda i neki malo gori pridjev), ali onaj tren kad sam joj slala e-mail sa onim velebnim tekstom: Zahvaljujemo se na odazivu, ali nažalost niste odabrani. potpis ja vratile su mi se one ukradene godine

(a uvijek mi je govorila da moj fax ne vrijedi i da mi uzalud pare koje sam dala za njega )
OOOOOOO kada bi barem svi imali takvu priliku
Vjerujem da si uživala
__________________
Savjest i kukavičluk,ista su stvar.Samo što savjest ljepše zvuči.
Rippersenzibilna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 20:43   #58
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Jooj baš mi je žao ali evo da te malo razvedrim:

takvu Šteficu-šeficu sam i ja imala... i zbog takve sam dala otkaz jer nisam mogla baviti njen teror i za mj dana uzela bi mi godinu života.... nije prošlo par godina eto ti njenog životopisa u rukama... javila se na natječaj na kojem sa ja radila selekciju.... znaš na koju hrpu je njen otišao????


Ne mogu vjerovati da ti se pružila takva prilika
Čestitam! Ova je za sve nas
hlebinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 21:01   #59
Quote:
hlebinka kaže: Pogledaj post
Ima, gđa. Štefica-šefica pravne službe koja je njena dobra frendica i koju je moj kolega jednom načuo kako govori da će mi prvom prilikom odrapiti opomenu pred otkaz da me "malo spusti na zemlju"
Tako ti je to kad si najmlađa i jedina s VSS u grupi od 10-ak polupismenih klimakteričnih baba, od kojih se glavna osjeća posebno ugroženo jer se boji da ću joj otet posao pa svim silama želi srediti da dobijem otkaz.
Takvu sam i ja šeficu imala na posljednjem poslu... Bezobrazna krava koja je prvih mjesec dana glumila da je simpatična i draga, a kad je nekaj sj...la optužila je mene jer sam kao "nova i ne znam posao"... Pa se nastavilo... Sve jer je bila ugrožena i bojala se da ću joj otet posao (za koji, by the way uopće nisam bila zainteresirana)...
The Reader is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 09:37   #60
Šta reći nego jupi! Utorak, a ne moram ići raditi.
Inače, tu kada čitam vidim neki su uspjeli naći normalnije radno mjesto, promjenom posla, to mi je drago vidjeti.
Neke su budale izgnale, što je strašno, ali čopor svugdje čini svoje.(:
S druge strane, moji problemi nisu tako luđački kao hlebinkini.
Ja sa jednim kolegom ne razgovaram jer nisam htjela svojim papirom pokriti njegov drek, pa je on to doživio kao nekolegijalno, a ja mislim da je on napravio masivnu pogrešku, zbog koje smo svi mogli nahebat i onda mi krajnje šuftovski to donio na stol da ja to pokrijem svojim papirom. Ja sam postupila ispravno i učinjeno je kako je trebalo, a on to doživljava kao da je učinjeno po mom. On je čovjek pokušao napraviti prostu zamjenu teza, nije on šuft, nego ja. Zabole me što ne razgovaramo, zapravo mi je to uljepšalo život na poslu, jedna budala manje. Ali da sam si priskrbila neprijatelja jesam.
Inače on i onaj sa početka priče su veliki prijatelji i pobratimi, dva tijela, jedna duša.

Inače, razmišljam o tome da si prikeljim uokvirenu diplomu na zid, načelno mi je to totalno seljoberski, ali sada bi je baš malo prikeljila, pa nek pati koga smeta.
__________________
"Kako možemo braniti jednu civilizaciju koja samo nosi to ime, a obožava u nama životinje i cijeni samo materijalno?" M. Gandhi
Stella1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:10.