Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2011., 18:15   #81
Jesi gotov s ad hominem "argumentima"?

Imaš pravo, to nije kazna, to je odmazda, ne služi ničemu nego stvaranju atmosfere straha i strahopoštovanja, a gadno je kad i to ne ide, onda pribjegavaš opravdanjima u koja ni sam ne vjeruješ.

Razred nije vod i ne možeš se prema njemu tako ponašati(na stranu sad i prića o vojsci).

Evo jedan konstruktivan prijedlog za Okruglicu i slične nastavnike, prekvalificiraj se u nešto drugo i nemoj više nikad ući u razred, bit će bolje i za vas i za nesretnike kojima ste dopali.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 20:43   #82
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Jesi gotov s ad hominem "argumentima"?

Imaš pravo, to nije kazna, to je odmazda, ne služi ničemu nego stvaranju atmosfere straha i strahopoštovanja, a gadno je kad i to ne ide, onda pribjegavaš opravdanjima u koja ni sam ne vjeruješ.

Razred nije vod i ne možeš se prema njemu tako ponašati(na stranu sad i prića o vojsci).

Evo jedan konstruktivan prijedlog za Okruglicu i slične nastavnike, prekvalificiraj se u nešto drugo i nemoj više nikad ući u razred, bit će bolje i za vas i za nesretnike kojima ste dopali.
Nemam pojma što bi ovaj post trebao značiti.

U mom postu je nula ad hominem argumenata. Ne razumiješ što je točno ad hominem.

U tvojim postovima je nula konstruktivnih prijedloga.
I, još uvijek radiš upravo ono što sam rekao, miopično promatraš situaciju zato da bi mogao zanovijetati i glumiti pravednika.
"To nije kazna, to je odmazda", "atmosfera straha", "razred nije vod", sve tamo od "gaženja" itd. itd.... to je sve samo jedan blablabla bez ikakvog značenja. Nepotrebno dramatiziranje da zamuti konverzaciju.


Timing testiranja ili format testiranja u kompletnom semestru je ovdje samo način kako postaviti stvari da se klince primiri i da se semestar odradi kvalitetnije.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 15:27   #83
Ne, timing i format testiranja je ovdje u slučaju osvete i kolektivnog kažnjavanja.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 15:44   #84
OK

Napredovao si, još uvijek ne kužiš posve, ali barem više nije u svrhu "atmosfere straha", vojničkih odreda i "gaženja"


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 20:59   #85
uh dobra tema . sjecam se situacije kad je jedan momak u mom razredu pravio probleme kod novog profesora . profesor je dobro fizicki građen ali sto se predavanja tiče objasni dobro i pusti da ucenici pricaju ali do neke određene granice . mi pricamo on opomene i kaze ko bude prico izlazi na plocu odgovarat i leti van i dobiva neopravdan . i tako na jednom satu mi se raspricali i opomen on nas . mi se smirimo ali jedan kolega u razredu i dalje priča . i isto tako pravi se on faca neće prestat pričat neće da odgovara na ploču , profa mu daje neopravdan i keca u dnevnik i onda se ucenik digne i nesto poce pricat. i onda je profa poludio . došo kod njega i dere se na njega . ako neces da se smiris ajmo vani pa cemo to rijesit kako treba -jer se budali kao sto si ti nemoze nesto lijepo reć . Tada se taj momak samo pokupio ,izašo van i nikad vise nije smio nista radit na tom satu .
__________________
JBL.CROWN.SOUNDCRAFT.KORG.DBX.LEXICON.
pa1x pro elite is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:41   #86
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
"Nemiran" je eufemizam stoljeća.

Radi se o učeniku koji pohađa jednu srednju školu i ima veliki problem s prihvaćanjem autoriteta.
Na sve moje pokušaje da ga malo smirim, odgovor je: "Neću".

Inače sam strpljiva osoba, ali ovdje izgubih živce do neba i natrag i ponovo.

Sjedi u klupi ispred mene i okreće se da bi pričao s učenicama u klupi iza njega.
Ok. Upozorim ga da se okrene naprijed i rješava zadatak.
Situacija se ponovi.
Opomenem ga opet i zajedno s njim riješim prvi zadatak u pokušaju motivacije za gradivo.
Osjećao se uspješnim i motiviranim niti jednu cijelu minutu.
Opet se okreće i opet ga opominjem i tražim da sjedne u neku drugu klupu: "Neću".

Pa majčicu ti tvoju...

Kažem mu u redu i da smije ostati tu sjediti, ali zaprijetim strožom mjerom: "Ako se i dalje budeš okretao, slijedi izlazak iz razreda i neopravdani sat."
Je li pomoglo? Nije.

Na kraju, kad se počeo ustajati s mjesta i hodati po razredu, ometati druge i raditi nered, rekla sam mu da napusti učionicu: "Neću".
Sljedeći korak bi bio odlazak po pedagoga(da odem s njim- ne mogu, jer bi odgovor bio opet NEĆU, pedagog bi morao doći u razred).

Opet, meni je žao zvati pedagoga... to je svojevrstan i moj neuspjeh.
Ionako sam na zamijeni od samo par tjedana i ne želim stvarati problem, a opet- ako će mu svi popuštati samo da izbjegnu komplikacije, što će od njega biti nakon škole?

Na kraju je napustio razred, na "jedvite jade".

Što s njim, kako s njim, kako općenito s djecom koja imaju nezdrav odnos prema autoritetu?
Prvo, autoritet je nešto što se zaslužuje.
Nije nešto što se podrazumeva.

Ni jedan nastavnik nema prava očekivati da ga učenici a-priori doživljavati kao autoritet.

U tvom su slučaju moguće dve stvari:
1. problem je u njemu
2. problem je u tebi

Obe varijante su jednako moguće (lažem: u stvari je druga varijanta češća)

Porazgovaraj s kolegama - ako postoji JEDAN koji će reći da nema problema s tim malim, da ga mali poštuje i da je zainteresovan za njegov predmet - onda je problem u tebi.
pokušaj od tog kolege saznati na koji način izgrađuje svoj autoritet kod dece, na čemu se bazira taj autoritet.

Ako ne postoji niko kod koga se taj mali može kontrolisati - problem je u njemu.
Pošalji ga kod psihologa/pedagoga.
Ako odbije, ne insistiraj - reci da je on u poziciji da te odbije, ali da njegovo odbijanje vuče sa sobom određene posledice - da će sledeći korak biti da psiholog dođe u razred.
On se, naravno, može i prema psihologu poneti kao prema tebi - ali i to vuče posledice u vidu poyivanja roditelja na razgovor.

Naravno, i roditelji mogu odbiti da dođu - ali to za posledicu ima sudski poziv.
Reci mu da za domaći nacrta shemu mogućih posledica te varijante.

I pri tome budi cool


Još predloga, ako je problem u njemu (a nemoj smetnuti s uma da je možda problem i u tebi) - ako je nemiran, on ne može pratiti nastavu.
Digni ga, pitaj ga nešto - ako ne zna, oceni po propisu.

I pri tome budi cool
šparoga haiku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 15:43   #87
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Ali što ću time od njega napraviti?
Ako ga naučim da neposluh i radnje na štetu drugih rezultiraju nagradom, kakva će on osoba biti nakon srednje škole?
Da, znam... političar
Zašto stavljaš neposluh i radnje na štetu drugih u isti koš?

Neposluh je temelj napretka.

"Samo neposlušna deca mogu postati bolja od svojih roditelja"
(Dušan Radović)
šparoga haiku is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:37   #88
Quote:
okruglica kaže: Pogledaj post
Nemam jednog učenika u razredu.
Imam ih trideset.
Neki od njih snose dio krivice i mislim da nije pogrešno to i kazniti.

Ne u smislu instantne jedinice, već prvo upozorenjem, dodatnim zadatkom, pa ako je potrebno i ispitivanjem.

Naravno, to ne znači da bi nemiran učenik prošao bez kazne, samo je razlika u tome što to ne bi imalo učinka da se napravi samo njemu, dok bi ovo drugo moglo djelovati.

da kazniš moje dijete zato jer se smijalo glupim ili pametnim forama nekoga koga ti ne možeš dovesti u red imala bi problema sa mnom
pravih problema
perzefona ti je lijepo napisala što da proučiš i kako se s tim nositi
jedino nesposoban profesor ne zna držati red u razredu
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 20:47   #89
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Tako da je IMO posve u redu u mnogim situacijama i tu cjelinu tretirati tako.




-Stipe
je, još da uvedu i sat samokritike
ukoliko moj mulac radi na satu nešto što ne smije raditi nemam ništa protiv da se s njim postupi primjereno
dakle, izvuci ga pred razred, izrešetaj ga, zapali mu jedinicu , a doma će dobiti još po tintari
no učini to zbog toga jer ne znaš kako primiriti dežurnog komedijaša imati ćeš problema sa mnom
zbog čega se ne bi smijao i ja bi se smijala da neko sprda autoritet, a da ovaj ne zna što će
on njoj kaže neću i ona kaže u redu, onda smiješ ostati, a trebao bi ispaštati klinac koji na to odvali od smijeha
nema to veze s nikakvim moraliziranjem
želim da je profesor mog djeteta neko ko zna raditi svoj posao
ne znam što je gore , profesor koji ne zna izaći na kraj s djecom ili profesor koji jako voli moje dijete
u oba slučaja dijete ne dobija ono što treba dobiti, kvalitetnu naobrazbu
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:02   #90
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
je, još da uvedu i sat samokritike
ukoliko moj mulac radi na satu nešto što ne smije raditi nemam ništa protiv da se s njim postupi primjereno
dakle, izvuci ga pred razred, izrešetaj ga, zapali mu jedinicu , a doma će dobiti još po tintari
no učini to zbog toga jer ne znaš kako primiriti dežurnog komedijaša imati ćeš problema sa mnom
Tko, ja?
Uh-oh.
Ti si neka opasna?

Quote:
zbog čega se ne bi smijao i ja bi se smijala da neko sprda autoritet, a da ovaj ne zna što će
Pa, iako te općenito respektiram i zbog načina kako inače komuniciraš i zbog onoga što komuniciraš na forumu, ovdje mislim da to nije pretjerano zrelo i odraslo od tebe.

Učiš li i klince da se smiju u takvoj situaciji?

Ja bih pokazao razumijevanje za rookie profesora u toj situaciji, a ne posegnuo za ismijavanjem, i dan danas kad sam na nekoj edukaciji.

Quote:
on njoj kaže neću i ona kaže u redu, onda smiješ ostati, a trebao bi ispaštati klinac koji na to odvali od smijeha
nema to veze s nikakvim moraliziranjem
želim da je profesor mog djeteta neko ko zna raditi svoj posao
ne znam što je gore , profesor koji ne zna izaći na kraj s djecom ili profesor koji jako voli moje dijete
u oba slučaja dijete ne dobija ono što treba dobiti, kvalitetnu naobrazbu
Slažem se da bi idealno bilo izolirati jednog klinca kao odgovornog i onoga čije se ponašanje treba korigirati. Kad god je to moguće-
S druge strane, to se nekad već razvije u razrednu atmosferu. Mislim isto tako da profesor treba imati na raspolaganju i da je opravdano da koristi i kolektivnije metode / testove.

Nešto kao kad na forumu nekog banaju s jedne strane, a zatvore cijelu temu s druge.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 21:33   #91
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post



Pa, iako te općenito respektiram i zbog načina kako inače komuniciraš i zbog onoga što komuniciraš na forumu, ovdje mislim da to nije pretjerano zrelo i odraslo od tebe.

Učiš li i klince da se smiju u takvoj situaciji?
naravno da nije odraslo od mene, ali u toj situaciji ja sam mulica u razredu
da se kao autoritet prema meni postavlja neko ko očito nije dorastao situaciji pa, bi li tebi takva osoba mogla biti pretpostavljani i bi li ju poštovao

.


Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Slažem se da bi idealno bilo izolirati jednog klinca kao odgovornog i onoga čije se ponašanje treba korigirati. Kad god je to moguće-
S druge strane, to se nekad već razvije u razrednu atmosferu. Mislim isto tako da profesor treba imati na raspolaganju i da je opravdano da koristi i kolektivnije metode / testove.

Nešto kao kad na forumu nekog banaju s jedne strane, a zatvore cijelu temu s druge.


-Stipe
uvijek je moguće
da nije, ne bi postojali profesori kod kojih su takve situacije izuzetno rijetke, a kad se i dogode riješene su vrlo brzo
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 00:14   #92
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
naravno da nije odraslo od mene, ali u toj situaciji ja sam mulica u razredu
da se kao autoritet prema meni postavlja neko ko očito nije dorastao situaciji pa, bi li tebi takva osoba mogla biti pretpostavljani i bi li ju poštovao
Probat ću ti malo drugačije dočarati cijelu priču.

Ajde da stvari postavimo ovako. Prvo, što bi ti učinila kao odrasla da si u takvoj situaciji? Uzmi da si to baš ti, sada, s nekim znanjem, životnim iskustvom (a ne klinka). Npr. tako nešto te može zadesiti u autoškoli. Neki mulci se prave mangupi, instruktor koji drži predavanja ima problema da s njima izađe na kraj.
On vam pokušava prezentirati neka prometna pravila, ovi se prave mangupi, 18godišnji klinci ko 18godišnji klinci. Ti si tamo i kao odrasla znaš zašto si tamo.

Bi li se tada "smijala što mu sprdaju autoritet" kako si ranije rekla, ili bi imala drugačiji stav?
Što kad razmisliš malo smatraš primjerenijim? Kako bi postupala?


I onda, ako se oko toga možemo složiti i ako sad nešto drugo ipak smatraš primjerenijim, zašto svoje dijete ne bi tako odgajala i poučavala?
Baš za to te dijete kao svojeg roditelja i treba.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 15:25   #93
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Probat ću ti malo drugačije dočarati cijelu priču.

Ajde da stvari postavimo ovako. Prvo, što bi ti učinila kao odrasla da si u takvoj situaciji? Uzmi da si to baš ti, sada, s nekim znanjem, životnim iskustvom (a ne klinka). Npr. tako nešto te može zadesiti u autoškoli. Neki mulci se prave mangupi, instruktor koji drži predavanja ima problema da s njima izađe na kraj.
On vam pokušava prezentirati neka prometna pravila, ovi se prave mangupi, 18godišnji klinci ko 18godišnji klinci. Ti si tamo i kao odrasla znaš zašto si tamo.

Bi li se tada "smijala što mu sprdaju autoritet" kako si ranije rekla, ili bi imala drugačiji stav?
Što kad razmisliš malo smatraš primjerenijim? Kako bi postupala?



-Stipe
nije na meni da postupam
ja sam platila auto školu i imam pravo dobiti ono što sam platila
ukoliko mi davatelj usluge nije sposoban dati uslugu za koju je plaćen to nije problem tih klinaca niti moj već njegovog poslodavca
apsolutno ne bi platila uslugu koja mi nije dana, a kad bi taj i takav instruktor još dodatno se iživljavao na meni jer ne može izaći na kraj s mangupima, pa, to je poprilično nemoguća situacija
perzefona je lijepo objasnila što se može napraviti i profesor bi trebao biti sposoban raditi posao za koji dobija plaću
ukoliko to nije onda je fulao profesiju i nemam nikakve simpatije na njega zbog toga
to je ko da me pitaš a kako bi ti vadila ljude iz vatre da si vatrogasac
ja nisam vatrogasac

moja nona je bila profesor, moja majka je profesor, moj barba je profesor i nikad niko nije imao problema s učenicima
tj nije imao problem koji ne ide pod opis radnog mjesta
umjesto da se kuka kako pravilnik štiti učenika trebalo bi pravilnik proučiti
on daje i te kakve ovlasti profesoru
zašto ovaj učenik radi gluposti pokretačici topica
zato jer može
jer na njeno "napravi" on kaže "neću" i ona kaže "ok"
sama je napisala da drugim profesorima to ne radi i sada bi drugi morali ispaštati zbog nesposobnosti nekoga da radi posao za koji je plaćen

to je ko da ja svom djetetu nešto zabranim, pa kad se on dovoljno dugo dere, baca po podu, vrišti, da mu onda to dozvolim
dakle ukoliko se ponaša pristojno ga kaznim ( ne možeš), ako se ponaša ko kreten onda ga nagradim ( možeš)
i onda krivim djecu s kojom se druži umjesto da krivim samu sebe
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 16:38   #94
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
nije na meni da postupam
ja sam platila auto školu i imam pravo dobiti ono što sam platila
ukoliko mi davatelj usluge nije sposoban dati uslugu za koju je plaćen to nije problem tih klinaca niti moj već njegovog poslodavca
apsolutno ne bi platila uslugu koja mi nije dana, a kad bi taj i takav instruktor još dodatno se iživljavao na meni jer ne može izaći na kraj s mangupima, pa, to je poprilično nemoguća situacija
Ah, ček, ček, ček... Prije nego smo produžili dalje, na ovo sam ciljao.
Koliko vidim, u ovoj situaciji gdje si ti prisutna, a mulci "sprdaju autoritet koji se teško s tim nosi", si sad odjednom željna usluge koju si platila i svoje edukacije koju si želiš. (a i javno obrazovanje smo svi mi platili našoj djeci)
Više se nisi pridružija smijehu i sprdanju?


E vidiš, upravo to je moja poanta. Da ti zapravo možeš promatrati situaciju šire i kompletnije, i da si došla do nekog zaključka.
Dijete tih stvari nije baš toliko svjesno kao ti. I ne može baš samo biti svjesno svega (važnosti tog obrazovanja po sebe, kulture ophođenja itd.). Ti ga možeš usmjeriti i na to mu ukazati. Takve stvari su dobar kućni odgoj.

I onda će i djetetova reakcija u toj situaciji vjerojatno biti bolja. (bolja od pridruživanja nekom neodgojenom ponašanju spram profesora)

I onda će, nadalje, i profesoru biti lakše izolirati tog jednog koji je zapravo korjen problema.

I onda se čitava priča mijenja na bolje. To je ono na što ti hoću ukazati.
Dok bi nekim aktivnim pridruživanjem i odobravanjem nečemu "samo zato jer se može" očigledno samo otežavala, ovako si dio kreiranja kulturnijeg društva u kojem je svima bolje.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 18:27   #95
Postoje li u Hrvatskoj parične kazne za učenike odnosno za njihove roditelje za vrijeđanje,psovanje,udaranje sa strane učenika?
snezana mk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:06   #96
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
perzefona je lijepo objasnila što se može napraviti i profesor bi trebao biti sposoban raditi posao za koji dobija plaću
Zar profesori dobivaju plaću da bi učenike 3. razreda srednje škole učili bontonu? Ili terapirali učenike s emocionalnim poremećajima?

Za sve manjkavosti u sustavu tu je profesor, da odradi tuđi dio posla, da preuzme tuđu odgovornost i da se zadovolji mizernom plaćom bez obzira na sve?

Srednja škola nije obavezna i ne znam zbog čega se učenicima koji namjerno ometaju rad u školi, ne zabrani prisustvovanje nastavi, uz pravo polaganja predmetnog/razrednog ispita eventualno, umjesto da ih se kažnjava za izostajanje. Neki u školu dolaze samo zato da ne bi bili zapisani, a onda svoju frustraciju iskaljuju ometanjem nastave na kojoj ne žele ni biti.
Meni je nelogično da neopravdano izostajanje s nastave automatski povlači niz pedagoških mjera, sve do isključenja iz škole, dok se za aktivno ometanje nastave (što je po meni samo destruktivniji oblik izbjegavanja nastave), krivnja u cijelosti svaljuje na profesore.

Pa zašto ne bi profesori bili odgovorni i za učeničko markiranje onda? I za sve drugo što se još uvijek smatra učenikovom odgovornošću?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2011., 23:43   #97
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
I onda vidiš da ti taj Pravilnik dopušta da bez ikakvog objašnjenja i obrazloženja prozoveš učenika i prorešetaš ga. I postaviš pitanja za koja znaš da na njih nema odgovora i upišeš jedinicu. Ako kaže: "Neću!" i za to postoji ocjena.
Ja obratno - postavim pitanja za koja znam da će ih odgovoriti i uvalim ocjenu iznad one koja bi bila opravdana.

Rezultat - učenik čuva ocjenu o kojoj je mogao samo sanjati - ne želi to pokvariti. Dovoljan je jedan značajan pogled da se smiri.

Stvarno mi je već nekoliko puta na taj način uspjelo pripitomiti razredne izgrednike.

P.S. Naravno, ne prozovem takve na ploču u trenutku kad stvaraju nered, već vrebam priliku kad su mirni i dobri.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 15:17   #98
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ah, ček, ček, ček... Prije nego smo produžili dalje, na ovo sam ciljao.
Koliko vidim, u ovoj situaciji gdje si ti prisutna, a mulci "sprdaju autoritet koji se teško s tim nosi", si sad odjednom željna usluge koju si platila i svoje edukacije koju si želiš. (a i javno obrazovanje smo svi mi platili našoj djeci)
Više se nisi pridružija smijehu i sprdanju?


E vidiš, upravo to je moja poanta. Da ti zapravo možeš promatrati situaciju šire i kompletnije, i da si došla do nekog zaključka.
Dijete tih stvari nije baš toliko svjesno kao ti. I ne može baš samo biti svjesno svega (važnosti tog obrazovanja po sebe, kulture ophođenja itd.). Ti ga možeš usmjeriti i na to mu ukazati. Takve stvari su dobar kućni odgoj.

I onda će i djetetova reakcija u toj situaciji vjerojatno biti bolja. (bolja od pridruživanja nekom neodgojenom ponašanju spram profesora)

I onda će, nadalje, i profesoru biti lakše izolirati tog jednog koji je zapravo korjen problema.

I onda se čitava priča mijenja na bolje. To je ono na što ti hoću ukazati.
Dok bi nekim aktivnim pridruživanjem i odobravanjem nečemu "samo zato jer se može" očigledno samo otežavala, ovako si dio kreiranja kulturnijeg društva u kojem je svima bolje.


-Stipe
kriva ti je analogija i zbog toga ti je kriva poanta
u tom i takvom slučaju ja ne dobijam uslugu koju trebam dobiti, ali za to uopće ne krivim mangupe, već dotičnog profesora i vlasnika auto škole koji zapošljava nesposoban kadar , a vrhunac svega bi valjda bilo da taj i takav instruktor kazni mene jer ne zna onoga kojega treba
naravno da ni jedan roditelj neće poticati dijete da se pridruži mangupu i da zlostavlja profesora, ( no da jesam dijete, pa , u toj dobi ti još čeoni režnjevi nisu dovoljno razvijeni i da, postoje profesori kojima smo radili svašta.
jer smo mogli ) ali to ne mjenja na činjenici da se radi o nesposobnom profesoru koji nije u stanju raditi svoj posao







Quote:
VelmaX kaže: Pogledaj post
Zar profesori dobivaju plaću da bi učenike 3. razreda srednje škole učili bontonu? Ili terapirali učenike s emocionalnim poremećajima?

Za sve manjkavosti u sustavu tu je profesor, da odradi tuđi dio posla, da preuzme tuđu odgovornost i da se zadovolji mizernom plaćom bez obzira na sve?

Srednja škola nije obavezna i ne znam zbog čega se učenicima koji namjerno ometaju rad u školi, ne zabrani prisustvovanje nastavi, uz pravo polaganja predmetnog/razrednog ispita eventualno, umjesto da ih se kažnjava za izostajanje. Neki u školu dolaze samo zato da ne bi bili zapisani, a onda svoju frustraciju iskaljuju ometanjem nastave na kojoj ne žele ni biti.
Meni je nelogično da neopravdano izostajanje s nastave automatski povlači niz pedagoških mjera, sve do isključenja iz škole, dok se za aktivno ometanje nastave (što je po meni samo destruktivniji oblik izbjegavanja nastave), krivnja u cijelosti svaljuje na profesore.

Pa zašto ne bi profesori bili odgovorni i za učeničko markiranje onda? I za sve drugo što se još uvijek smatra učenikovom odgovornošću?

kako si došla do zaključka da je posao profesora srednje škole da učenika uči bontonu
posao mu je da obrazuje, a da bi to bilo moguće mora osigurati odgovarajuću radnu okolinu
ukoliko to nije sposoban, znači da ne radi posao za koji je plaćen
što se pak tiče drugog dijela tvoga posta o manjkavosti našeg obrazovnog sustava tu se u mnogočemu slažem s tobom, ali to ovdje nije tema
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 16:46   #99
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
kriva ti je analogija i zbog toga ti je kriva poanta
Situacija je jednaka, samo sam tebe stavio u nju. Nije čak ni analogija, samo je zamijenjen subjekt. Tvoja kćer u razredu ili ti u razredu, a ti kao ti zato jer imaš neko veće životno iskustvo pa možeš bolje razlučiti bitno od nebitnog.
Poanta je bila da uočiš koliko ćeš drugačiji pogled tada imati i koliko ćeš se manje "uključivati u sprdanje autoriteta" kako si ranije navodila (što je konkretan dio na koji sam ti htio ukazati).
Uoči kako to više ne spominješ kad se radi na primjeru tvojeg obrazovanja. Tada već jako želiš da se uspostavi red i kvalitetnija atmosfera.

Quote:
u tom i takvom slučaju ja ne dobijam uslugu koju trebam dobiti, ali za to uopće ne krivim mangupe,
To je čudno. Oni su ti, koji su uzrok problemima.

Inače, IMO, da bi nakon toga bilo riješeno na najbolji način, svatko bi trebao kakav-takav dio priče iznijeti.
Jedan od problema kod današnjeg društava je "ja nisam kriv, stoga automatizmom ti izvoli napraviti sve, ja ne želim ni prstom mrdnuti i sve je na tebi" tendencija promatranja.

Takav plastičan pristup jednostavno ne dovodi daleko. Ne mogu svi okretati glavu i prebacivati SVE na nekog drugog. Dio, da. Ali sve? Neće dobro funkcionirati.

POGOTOVO kad je još uparen s "pa zašto se ne bih još ja pridružila sprdanju, kad već mogu" otežavanjem situacije kakvo si ranije zastupala. To je jako nefer.
IMO, olakšavanje bi bilo u toj situaciji i korektniji, i bolji, i kulturniji pristup.

Quote:
već dotičnog profesora i vlasnika auto škole koji zapošljava nesposoban kadar , a vrhunac svega bi valjda bilo da taj i takav instruktor kazni mene jer ne zna onoga kojega treba
Pokušaj na trenutak izaći iz "instruktor kažnjava tog i tog, mora kazniti tog i tog" kruga u kojem se vrtiš cijelo vrijeme da bi se rasprava mogla proširiti.

I nemoj na silu svaljivati svu krivicu u situaciji na kadar. Pogledaj ostale sudionike priče.

Da netko prođe kroz crveno i spuca se u tvoj auto, ti bi valjda krivila semafor.



-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2011., 17:42   #100
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post

Da netko prođe kroz crveno i spuca se u tvoj auto, ti bi valjda krivila semafor.



-Stipe
mislim da je ovo više"svi su prošli na zeleno" a tu je kriv semafor

mislim ima puno ljudi koji vladaju znanjem kao i profesor(ili više) pa ne predaju jer nisu sposobni i svjesni su toga.

nije bit profesor samo čitat iz knjige i stavljat folije na grafoskop....dobrih profesora nema mnogo danas

....vidiš racimo kak ih velia psihološki izmanipulira....zvuči kao dobra profesorica

nisam stručan al govorim iz perspektive razrednog provokatora
SimBin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.