Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Da li to što imate dijete utječe na vaše mišljenje o abortusu
Imam dijete,protiv sam abortusa. 15 6.61%
Imam dijete,za pravo na abortus sam. 31 13.66%
Nemam dijete,protiv abortusa sam. 27 11.89%
Nemam dijete, za pravo na abortus sam. 113 49.78%
Imam dijete, abortus može samo iznimno. 9 3.96%
Nemam dijete, abortus može samo iznimno. 32 14.10%
Glasovatelji: 227. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2011., 17:21   #41
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Wrong. Ako osoba nije spremna brinuti se o djetetu onda ne treba ulaziti u seksualne odnose koji mogu rezultirati trudnoćom. Opcija za pražnjenje seksualnih impulsa, a i "stapanja" sa drugom osobom je bezbroj. Ako nisi spreman prihvatiti odgovornost seksa - > vagina close
A kako bi to ti vagine zaključavao ...???
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje colbert : 02.11.2011. at 18:01.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:23   #42
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Wrong. Ako osoba nije spremna brinuti se o djetetu onda ne treba ulaziti u seksualne odnose koji mogu rezultirati trudnoćom. Opcija za pražnjenje seksualnih impulsa, a i "stapanja" sa drugom osobom je bezbroj. Ako nisi spreman prihvatiti odgovornost seksa - > vagina close

isto bi, a vjerojatno i prije trebalo vaziti ako nemas kaj pametno za reci
ovi koji se jebu bar imaju opciju da isprave pogresku - abortus



dalje mi je bolje da fuckam.....
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:25   #43
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
A što ako netko nije spreman preuzeti odgovornost o djetetu kad se rodi ili kad ima jednu godinu, dvije, pet? Pod nož?
Za to postoje socijalne službe.
Koliko su učinkovite, to je već drugi par rukava.

Općenito bih uvela jedan iscrpan test za utvrđivanje je li netko sposoban da bude roditelj. Jep, militantna sam that way. Znam da je to zapravo nemoguće, ali nije grijeh sanjati. Isto tako je nemoguće spriječiti one koji se žele seksati da se seksaju, a tome zadatku nisu dorasli. Ali se šteta može smanjiti prije nego se baš sjebe nekoliko života.
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:27   #44
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

A kako bi to ti vagine zaključavao ...???
Ja ne bi nikako. Žena, ako ne želi djecu ima pravo odabrati metodu zaključavanja.

Zadnje uređivanje colbert : 02.11.2011. at 18:00.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:29   #45
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
isto bi, a vjerojatno i prije trebalo vaziti ako nemas kaj pametno za reci
ovi koji se jebu bar imaju opciju da isprave pogresku - abortus



dalje mi je bolje da fuckam.....
Zašto si se onda oglasio?
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:33   #46
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Ja ne bi nikako. Žena, ako ne želi djecu ima pravo odabrati metodu zaključavanja.
Znači pojas nevinosti a ključić izgubljen...uzela ga moralna policija.

U 21. stoljeću bi ženama zabranjivao seks - kao da su se vratila "dobra" stara vremena.
__________________
Čarolija... Svratište

Zadnje uređivanje colbert : 02.11.2011. at 18:00.
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:33   #47
zato je ne mogu shvatiti koliko je kolicina gluposti potrebna da netko misli kako se drugi nagon moze samo tako ponistiti
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:46   #48
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post

Znači pojas nevinosti a ključić izgubljen...uzela ga moralna policija.

U 21. stoljeću bi ženama zabranjivao seks - kao da su se vratila "dobra" stara vremena.
Ne bi ja ništa zabranjivao. Post dotične forumašice sugerirao je da ne postoji alternativa rješavanja odgovornosti osim abortusa. Rekoh joj jednu: izbjegavanje kontakta vagine i penisa. Druga je davanje djeteta na posvajanje. Treća je podvezivanje jajnika. Ima opcija, a žena ima pravo birati. Oduzimanje života drugom čovjeku je zločin, a ne dobra opcija ili nekakvo pravo na biranje.

Zadnje uređivanje colbert : 02.11.2011. at 18:01.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:48   #49
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
zato je ne mogu shvatiti koliko je kolicina gluposti potrebna da netko misli kako se drugi nagon moze samo tako ponistiti
Zašto je izrečeno glupost?
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:51   #50
@Kub

Lijepo bih te molila da obratis paznju na pravilno kvotanje, a ponekad i da upotrijebis multiquote.
Zahvaljujem.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 17:52   #51
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Ne bi ja ništa zabranjivao. Post dotične forumašice sugerirao je da ne postoji alternativa rješavanja odgovornosti osim abortusa. Rekoh joj jednu: izbjegavanje kontakta vagine i penisa.
Znači, dok god žena nije spremna postati majkom, ne bi se trebala upuštati u spolne odnose? Zanimljivo. Recimo da nije spremna prije 25. Ili 30. Trebala bi apstinirati? Yeah right.

Quote:
Druga je davanje djeteta na posvajanje.
I trudnoća. I porod. Piece of cake.

Quote:
Treća je podvezivanje jajnika.
Oh, nije spremna biti majka pa nek podveže jajnike. A što kad postane spremna?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:06   #52
pa samo ih odvežeš, bože tebe.
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:20   #53
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Znači, dok god žena nije spremna postati majkom, ne bi se trebala upuštati u spolne odnose? Zanimljivo. Recimo da nije spremna prije 25. Ili 30. Trebala bi apstinirati? Yeah right.
Pa to je otprilike konačni cilj katoličke crkve.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:20   #54
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Zašto je izrečeno glupost?
pa objasnjeno je u nastavku recenice

uostalom , postoji organizacija koja promice celibat , pa znamo kako i koliko im uspijeva, bilo muskima bilo zenskama
a i kod onih kod kojih se uspijeva odrzati tjelesna "cistoca", vjerujem da je poznato kako i koliko se dogada udara i utjecaja na psihu
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:22   #55
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Znači, dok god žena nije spremna postati majkom, ne bi se trebala upuštati u spolne odnose? Zanimljivo. Recimo da nije spremna prije 25. Ili 30. Trebala bi apstinirati? Yeah right.
Nije na meni da određujem što žena treba. Samo sam naveo opcije koje stoje na raspolaganju ako netko nije spreman prihvatiti odgovornost koju donosi dijete.
Quote:
Oh, nije spremna biti majka pa nek podveže jajnike. A što kad postane spremna?
Pitanje se temelji na lažnoj dilemi jer postoji više opcija. Ako nije spremna postati majka, a ne može izdržati bez vaginalnog seksa nak si kupi dildača. Dečko si ga nekak namontira i eto veselja.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:22   #56
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Pa to je otprilike konačni cilj katoličke crkve.
Meni je to zastrašujuće. Ali Kad Kub već predlaže tako nešto, pretpostavljam da ni on sam ne stupa u spolne odnose sve dok ne osjeti da je spreman postati roditelj. Ili ipak ne?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:27   #57
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Meni je to zastrašujuće. Ali Kad Kub već predlaže tako nešto, pretpostavljam da ni on sam ne stupa u spolne odnose sve dok ne osjeti da je spreman postati roditelj. Ili ipak ne?
Krivo. Postoji razlika između: ne biti spreman postati roditelj i biti spreman prihvatiti odgovornost ako se trudnoća dogodi.
Kub is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:32   #58
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Krivo.
A, znači ipak ista pravila ne primjenjuješ na sebe.

Quote:
Postoji razlika između: ne biti spreman postati roditelj i biti spreman prihvatiti odgovornost ako se trudnoća dogodi.
Slobodno malo pobliže objasni kako se prihvaća odgovornost u slučaju trudnoće ako nisi spreman na roditeljstvo, a da to ne uključuje davanje djeteta na posvajanje. Bude se roditeljem iako uopće nisi spreman biti roditelj, ne želiš dijete sad iz kojih god razloga? Smatraš da je dovoljno biti bilo kakav roditelj, a ne i dobar roditelj?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:36   #59
Quote:
Kub kaže: Pogledaj post
Krivo. Postoji razlika između: ne biti spreman postati roditelj i biti spreman prihvatiti odgovornost ako se trudnoća dogodi.
dakle, nisi spreman postati roditelj , ali si spreman preuzeti odgovornost za roditeljstvo , za koje nisi spreman?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2011., 18:41   #60
Vidim da je doslo vrijeme da malo linkam.

Street Children Stats

Primjer iz Egipta:
Quote:
Around 1 million children are believed to be on the streets of Egypt, most in Cairo and Alexandria. 9
• An UNODCCP study in Cairo & Alexandria, Egypt, had street children citing the following direct causes for being on the street:
o Childabuse(athomeoratwork)–82% o Neglect–62%
o Peerpressure–36%
o Sensationseeking–16%
o Otherbrothersandsisters–8%
Bilo bi zgodno da Kub primijeti postotak djece koja su zrtve obiteljskog nasilja i nemara.
Ali sva sreca da su ih ti krasni roditelji odlucili sacuvati! Svaki zivot je dragocjen pa makar ga proveo medju stakorima. (Zadnje dvije recenice su sarkasticne. Preciziram za svaki slucaj.)

Evo i jedan link iz Meksika.

Quote:
Mexico City has 1,900,000 underprivileged and street children. 240,000 of these are abandoned children. (Action International Ministries)
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:41.