Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2012., 21:28   #21
ja delam doma i ko većina mini firmi u vlastitom stanu sam
tak da mi bar ne mogu prigovorit da radim poslije radnog vremena
a to za grb i zastavu (Mesiće, Josipoviće i sl.) na poklon sam
dobila jednu keramičku šalicu sa crveno bijelim kockicama
vać je malo okrhnuta al moguće i to vrijedi ha?
nepta is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 08:20   #22
da vas pitam,
upravo došla iz apoteke, namjera mi bila da kupim kutiju prve pomoći, žena mi kaže da imaju samo one kutije za auto i ormariće za urede koji koštaju 700 kn i koje se zavidaju na zid,e sad mi nije jasno dali svi vi imate te ormare po zidovima sa znakom križa ili postoji još kakva mala kutija za primjenu u uredima za koju mi teta nije rekla?
kattya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:23   #23
Quote:
kattya kaže: Pogledaj post
da vas pitam,
upravo došla iz apoteke, namjera mi bila da kupim kutiju prve pomoći, žena mi kaže da imaju samo one kutije za auto i ormariće za urede koji koštaju 700 kn i koje se zavidaju na zid,e sad mi nije jasno dali svi vi imate te ormare po zidovima sa znakom križa ili postoji još kakva mala kutija za primjenu u uredima za koju mi teta nije rekla?
što zar nitko nema ovu kutiju pomoći u uredu??
kattya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 11:59   #24
Quote:
kattya kaže: Pogledaj post
što zar nitko nema ovu kutiju pomoći u uredu??
I ja sam još u dvojbama oko toga. Nisam pitala zadnji put ove što nam vode poslove zaštite, ali su nam stavili napomenu kako ju nemamo.
U međuvremenu, za svaki slučaj, stavili smo neku za auto, tek toliko da ne bude kazne, barem ne velike.
Glupo mi je davati 800 kn za te ormariće (najjeftiniji koji sam našla)!!
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2012., 13:19   #25
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
I ja sam još u dvojbama oko toga. Nisam pitala zadnji put ove što nam vode poslove zaštite, ali su nam stavili napomenu kako ju nemamo.
U međuvremenu, za svaki slučaj, stavili smo neku za auto, tek toliko da ne bude kazne, barem ne velike.
Glupo mi je davati 800 kn za te ormariće (najjeftiniji koji sam našla)!!
moira hvala što si se javila, ja pokušavam riješiti ovaj problem sa ormarićima jer me strah da mi ne uleti kakva inspekcija, mada ne znam gdje bi na zid objesila taj zidni ormarić, zato ako tko zna za neku kutiju koja se ne vješa na zid a udovoljava uvjetima neka se javi, stvarno se ne sjećam dali sam ikad po uredima vidjela zidni ormarić za prvu pomoć, pa ni u državnoj upravi...jedino po bolnicama...
kattya is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:03   #26
Ne isplati se kupovati to u ljekarnama. Metro i slični trgovački centri prodaju identićne ormariće za prvu pomoć za 300-350 kn.

Mislim da se ne mora staviti na zid, glavno je da bude negdje na vidljivom mjestu.
Ako ti je firma za zaštitu na radu napravila "plan evakuacije" iz ureda, pozicija prve pomoći bi trebala biti naznačena i tamo.
Tritan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:16   #27
Quote:
Tritan kaže: Pogledaj post
Ne isplati se kupovati to u ljekarnama. Metro i slični trgovački centri prodaju identićne ormariće za prvu pomoć za 300-350 kn.

Mislim da se ne mora staviti na zid, glavno je da bude negdje na vidljivom mjestu.
Ako ti je firma za zaštitu na radu napravila "plan evakuacije" iz ureda, pozicija prve pomoći bi trebala biti naznačena i tamo.
evo da se i ja uključim, mi smo uzeli firmu koja se bavi ovim poslovima da nam napravi tu procjenu opasnosti i sve ostale radnje koje idu uz to, međutim vidim da ekipa iz te firme je završila posao, znači osposobila radnike za rad na siguran način, od požara i napravili procjenu opasnosti, ono što nisu napravili je ispitivanje električnih instalacija i radnog okoliša. Zanima me dali su i taj dio trebali obaviti? Znači sad mi opet moramo tražiti firmu da nam ispita taj radni okoliš i elektorinstalacije...
angelika26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:26   #28
Quote:
Tritan kaže: Pogledaj post
Ako ti je firma za zaštitu na radu napravila "plan evakuacije" iz ureda, pozicija prve pomoći bi trebala biti naznačena i tamo.
Sami smo si je radili i ucrtali izlaze, vatrogasne aparate, kutiju prve pomoći i glavnu sklopku.
Gdje je ucrtana kutija, odložili smo ovu iz auta dok ne riješimo pitanje kutije
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 09:57   #29
tražila sam najmodavca (imamo ured u jednoj poslovnoj zgradi) atest o ispitivanju elektorinstalacija za naš ured, pitao me koji konkretno mi atest treba i u koju svrhu. E sad obzirom da se ne razumijem baš u ove tematiku elektroinstalacije a da ne ispadnem blesava što da mu odgovorim?
angelika26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2012., 13:58   #30
Baš to što si i napisala, vjerojatno ga nema čim pita koji atest
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2012., 20:59   #31
Quote:
dado08 kaže: Pogledaj post
Vezano uz vatrogasne aparate i zaštitu od požara ako u tvrtci/obrtu imate vatrogasne aparate morate ih svake godine servisirati i trebalo bi ih jednom u 3 mjeseca vizualno pregledati, vidjeti jesu dobri, jel sve na mjestu i o tome voditi zapisnik.
U kojem rasponu cijene se kreće servisiranje?
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 09:49   #32
Da li te odredbe vrijede i za poduzece u kojem nema zaposlenika vec direktor volontira, a sve se odvija na netu? Nema odredjenog radnog vremena vec se radi kad postoji potraznja.
alenfelt is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 18:49   #33
Quote:
tom_ kaže: Pogledaj post
U kojem rasponu cijene se kreće servisiranje?
Nama su bili obaviti godišnji pregled i servis aparata, imamo dva i platili smo 220 kn (s PDV-om)
__________________
Čovjek koji ne pravi greške, obično ne radi ništa..
moira_67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2012., 22:33   #34
Quote:
moira_67 kaže: Pogledaj post
Nama su bili obaviti godišnji pregled i servis aparata, imamo dva i platili smo 220 kn (s PDV-om)

Hvala na informaciji!
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 19:24   #35
Da li netko zna koliki je godišnji trošak po radniku za medicina rada jer vidim da je po zakonu obavezno sklopiti nekakav ugovor sa medicinom rada?

2. SLUŽBA MEDICINE RADA
Članak 81.
(1) Poslodavac je dužan osigurati radnicima usluge službe medicine rada kako bi se osigurao zdravstveni nadzor primjeren opasnostima i štetnostima za zdravlje i sigurnost kojima su radnici izloženi.
(2) Poslodavac može obavljanje poslova medicine rada ugovarati sa zdravstvenom ustanovom koja obavlja djelatnost medicine rada, odnosno sa specijalistom medicine rada u privatnoj praksi.

Članak 111.
(1) Novčanom kaznom od 10.000 do 20.000 kuna kaznit će se za prekršaj poslodavac:
- ako ne ugovori obavljanje poslova sa zdravstvenom ustanovom koja obavlja djelatnost
medicine rada odnosno sa specijalistom medicine rada u privatnoj praksi (članak 82. stavak
2.).
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 07:55   #36
Quote:
kattya kaže: Pogledaj post
što zar nitko nema ovu kutiju pomoći u uredu??
U Metrou ih je bilo za nekih 350,00 kn
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:27   #37
Quote:
tom_ kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koliki je godišnji trošak po radniku za medicina rada jer vidim da je po zakonu obavezno sklopiti nekakav ugovor sa medicinom rada?


2.).
Za ne povjerovati ali BESPLATNO je ! Bitno je sklopiti ugovor, ali treba im donijeti Procjenu zaštite na radu.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:15   #38
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Za ne povjerovati ali BESPLATNO je ! Bitno je sklopiti ugovor, ali treba im donijeti Procjenu zaštite na radu.
OK, hvala. Tko bi rekao da je nešto besplatno u ovoj državi.
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 23:16   #39
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
U Metrou ih je bilo za nekih 350,00 kn
Pretpostavljam bez sanitetskog materijala?
__________________
Popreko je kraće ali uokolo je brže.
Toom_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 01:05   #40
Quote:
tom_ kaže: Pogledaj post
Da li netko zna koliki je godišnji trošak po radniku za medicina rada jer vidim da je po zakonu obavezno sklopiti nekakav ugovor sa medicinom rada?
.
Ufff, mislim da to ne košta. Sklopio sam taj ugovor od kada je zakona, ali nisam nikada ništa platio
Sada vidim da ima već par postova na temu
vlado3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.