Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2012., 15:52   #41
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
sumnjam da je Lastan to zelio reci primjerom Askenaza.

Po cemu zakljucujues da je to genetski uvjetovano, a ne kulturno (specificnom drustvenom situacijom, ogranicenim mogucnostima, sklonost bzajednice visem vrednovanju obrazovanja kao vrijednosti isl...)?
Ne samo da ispada gneteski, nego prava mala eugenika tojes interbriding (koji po nekim istrazivanjima je rezultirao u' povecanoj frekveniciji odredjenih gena, kojih je IQ by-product selektivnog rezima koji je povecao nasljedne bolesti te grupe') objasnjeno poslovima kojima su se bavili (trgovina, knjigovodstvo) u odnosu na farmere te je taj ekonomski uspjeh proizveo reprodukcijski (povecanjem prijenosa 'boljih' gena unutar uske grupacije)... bla bla.

A sample of Gaucher disease patients show a startling occupational spectrum of high IQ jobs, and several other Ashkenazi disorder - idiopathic torsion dyatonia and non-classical adrenal hyperplasia - are known to elevate IQ. /iz Natural History of Ashkenazi Intelligence by Cochran, Hary, Harpeding
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Old 13.05.2012., 15:55   #42
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ne samo da ispada gneteski, nego prava mala eugenika tojes interbriding (koji po nekim istrazivanjima je rezultirao u' povecanoj frekveniciji odredjenih gena, kojih je IQ by-product selektivnog rezima koji je povecao nasljedne bolesti te grupe') objasnjeno poslovima kojima su se bavili (trgovina, knjigovodstvo) u odnosu na farmere te je taj ekonomski uspjeh proizveo reprodukcijski bla bla.

A sample of Gaucher disease patients show a startling occupational spectrum of high IQ jobs, and several other Ashkenazi disorder - idiopathic torsion dyatonia and non-classical adrenal hyperplasia - are known to elevate IQ. /iz Natural History of Ashkenazi Intelligence by Cochran, Hary, Harpeding
vidi vidi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 13.05.2012., 15:57   #43
Quote:
solna kaže: Pogledaj post
pa da, ali stvar je u tome što se takve osobe ili pokrete smatra rasističkima, iako imaju znanstveno provjerene činjenice o intelektualnoj superiornosti bijelaca, nema tu ničeh uvredljivog, to je činjenično stanje
barem zavrsi moj citat do kraja, znaci radi fizickog prepozavanja " ali ne i radi osudjivanja "

cinjenicko stanje - po cijem misljenju?? kojih znanstvenika?? ne vjerujem u te nebuloze .
svi imamo ista prava . a to sto u trenutku moci (fizicke, psihicke) nadjacamo druge i navedemo ih da misle kako smo iznad njih nije nista do primitivni nacin vladanja . - "ko je poceo rat"
__________________
Ooh, if I just wasn’t a lady, what wouldn’t I tell that varmint.
Licorne is offline  
Old 13.05.2012., 16:01   #44
Quote:
Licorne kaže: Pogledaj post
svi imamo ista prava
pa sad, to je drustvena odluka, ne neka objektivna cinjenica. I ideal "svi smo jednaki po rodjenju" je ideal koji se siri, implantira i prihvaca, nije urodjen. U stvari je dosta neprirodan, hijerarhija ne samo da postoji u prirodi nego je kod male djece vrlo jasna na gotovo isti nacin (tucnjave isl), a i kasnije u drustvu je neizbjezna koliko ju god sakrivali iza parola i ideja. Tako da je to nesto na sto se moramo ucit i dresirat nakon sto smo drustvenim razvojem dosli do takove ideje, nije bas samorazumljiva vrijednost po sebi
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 13.05.2012., 16:24   #45
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
što to znači? da se ne može magijom dijete od oca koji ima 60 iq poboljšanjem uvjeta stvoriti dijete s 100 iq, već 65 iq, recimo... i tako dalje, iz generacije u generaciju...
60 i 65 iq postoje samo u Vrapču i sličnim institucijama.
Teško zdrav čovjek bilo koje rase i boje može imati takav iq.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 16:25   #46
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
60 i 65 iq postoje samo u Vrapču i sličnim institucijama.
Teško zdrav čovjek bilo koje rase i boje može imati takav iq.
u africi zdravi ljudi imaju takav iq...

http://sq.4mg.com/NationIQ.htm

Quote:
70
South Africa 72
Sudan 72
Tanzania 72
Ghana 71
Nigeria 67
Guinea 66
Zimbabwe 66
Democratic Republic of the Congo 65
Sierra Leone 64
Ethiopia 63
Equatorial Guinea 59
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Old 13.05.2012., 16:27   #47
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Ne samo da ispada gneteski, nego prava mala eugenika tojes interbriding (koji po nekim istrazivanjima je rezultirao u' povecanoj frekveniciji odredjenih gena, kojih je IQ by-product selektivnog rezima koji je povecao nasljedne bolesti te grupe') objasnjeno poslovima kojima su se bavili (trgovina, knjigovodstvo) u odnosu na farmere te je taj ekonomski uspjeh proizveo reprodukcijski (povecanjem prijenosa 'boljih' gena unutar uske grupacije)... bla bla.
Hm,kako god bilo,ne može se nepismen čovjek baviti knjigovodstvom pa sve da mu je genetika od samo boga na nebesima.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 16:28   #48
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
u africi zdravi ljudi imaju takav iq...
To nije moguće. U tom slučaju ne bi znali ni peći meso.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 16:38   #49
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Kako ne,posebno u linku koji postavlja neki bošnjački seljo-beljo.
Čuj,"www.bosanski-nacionalisti.com"koji intelektualni autoriteti.
Admine zamolio bih karton za prvi dio rečenice.
Što se linka tiče,kao što rekoh,naletio sam na njega,i sam tek sad vidim "nacionalisti",zadovoljan?
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 16:45   #50
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Admine zamolio bih karton za prvi dio rečenice.
Što se linka tiče,kao što rekoh,naletio sam na njega,i sam tek sad vidim "nacionalisti",zadovoljan?
Pa i nisam,mislim kako je tebi ono "www.bosanski-nacionalisti.com" bilo jednako lako primjetiti kao i ostalima.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 16:45   #51
Quote:
Zoran Oštrić kaže: Pogledaj post
Mislim da bi administratori trebali zaključati ovu temu. Rasisti imaju više nego dovoljno drugih mjesta na svemrežju da sebe same uvjeravaju kako pripadaju superiornoj rasi.
Ja osobno nisam rasist,niti s tim imam ikakvih problema.Postavio sam temu jer me zanima vjerodostojnost navodnih činjenica.I što ljudi misle o tome.Kao što me zanima razlika između vukova,i pasa,tako me zanima razlika između npr. crnaca i bijelaca.Ne jer sam rasist,nego jer me to zanima.U onom pdf-u su neke zanimljive stvari.

Lastane,molim te,i sve ostale,pročitajte cijeli pdf,pa ćeš vidjeti da su mislim svi socijalni uvjeti uzeti u obzir.I kod crnaca koji loše žive,i ovih drugih.
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 16:47   #52
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Admine zamolio bih karton za prvi dio rečenice.
Prvi dio rečenice se odnosio na osobu koja je to orginalno postavila na internet,a ne na tebi koji si stavio na forum hr.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 16:47   #53
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
pa sad, to je drustvena odluka, ne neka objektivna cinjenica. I ideal "svi smo jednaki po rodjenju" je ideal koji se siri, implantira i prihvaca, nije urodjen. U stvari je dosta neprirodan, hijerarhija ne samo da postoji u prirodi nego je kod male djece vrlo jasna na gotovo isti nacin (tucnjave isl), a i kasnije u drustvu je neizbjezna koliko ju god sakrivali iza parola i ideja. Tako da je to nesto na sto se moramo ucit i dresirat nakon sto smo drustvenim razvojem dosli do takove ideje, nije bas samorazumljiva vrijednost po sebi
to je razumna odluka.
tezimo toj ideji, ravnopravnosti, jednakosti. jer suprotno tome dobivamo nered, nezadovoljstvo (manjine, ali ipak nezadovoljstvo) .

postavljamo se prema slabijima vladarski, jer nam osjecaj jakosti, nadmoci pricinjava nam zadovoljstvo, korist.

cisto sto mozemo procjeniti da je neko slabiji od nas ne daje nam pravo da njim i vladamo (djeca sve sto mogu uradice, sto je u njihovim granicama, ali kod djece suosjecajnost nije izrazena, barem kod te nasilne) .

a to sto nije urodjeno, pa urodjen nam je razum - razumna odluka . to nije pravedno prema drugome (pravedno kazem u punom smislu) .

hijerarhija u prirodi se objasnjava nacinom - kracim putem do cilja, uspjeha.
kraci put predstavlja uporebu sile, onda se i rasisti postavljaju isto - nisu spremni ici putem sopstvenog znoja i rada, nego ce upotrebom svoje moci iskoristiti "manje bitne" ljude, a oni ce se fokusirati na vece ideje pa ce po tome jos postati i ljudi "velikih ideja i planova, velikih djela" i to sve preko ledja "malih ljudi". "veliki " ljudi su ambiciozni diktatori.

i gdje je tu pravednost? necemo se valjda porediti sa hijerarhijom prirode pored ovakvog uma . ne mozemo se poistovjetiti sa prirodom (iako je dio nas)
ali mi se vodimo umom, a ne zivotinjskim porivima .
__________________
Ooh, if I just wasn’t a lady, what wouldn’t I tell that varmint.
Licorne is offline  
Old 13.05.2012., 16:51   #54
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Lastane,molim te,i sve ostale,pročitajte cijeli pdf,pa ćeš vidjeti da su mislim svi socijalni uvjeti uzeti u obzir.I kod crnaca koji loše žive,i ovih drugih.
Na onom pdf ima i laži,kao i pravih napada na ljudsko dostojantvo. Ljudi koji su ono pisali otvoreno uspoređuju crnačko građenje kolibica sa gradnjom gnijezda kod mošusnog štakora.Koja bi osoba s inteligencijom većom nego u tog glodavca ikad tako nešto mogla napisati
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 17:00   #55
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Prvi dio rečenice se odnosio na osobu koja je to orginalno postavila na internet,a ne na tebi koji si stavio na forum hr.
Onda ok.A koliko vidim,ti si jednini zamijetio što piše u linku
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 17:03   #56
Quote:
Gluskab kaže: Pogledaj post
Na onom pdf ima i laži,kao i pravih napada na ljudsko dostojantvo. Ljudi koji su ono pisali otvoreno uspoređuju crnačko građenje kolibica sa gradnjom gnijezda kod mošusnog štakora.Koja bi osoba s inteligencijom većom nego u tog glodavca ikad tako nešto mogla napisati
Dio mog uvosnog posta:Sasvim slučajno sam naletio na jedan pdf,koji govori o bijelcima kao superiornoj rasi.I to relativno dobro argumentirano,izuzet nekih gluposti,kao što je opis ljepote i slično.
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 17:14   #57
Dakle spominjete da je usporedba inteligencija udar na ljudsko dostojanstvo.I da se tim "činjenicama" prekriva rasizam.Onda sam se ja stavio u drugu ulogu.U ulogu podčinjenog.Hrvati imaju prosječan iq 89 mislim,a Hong Kong ima oko 110.I meni to osobno ne pada teško,ljudi su jednostavno pametniji.Iako je moj iq dosta visok,ali pošto spadam u prosjek Hrvata,kod njih onda očito ovakvih kao ja ima na bacanje.I to mi uopće ne stvara komplekse,ni uvredu.Da li bi se crnci onda trebali vrijeđati,AKO je ovo točno?A definitivno ima nešto u tome,jer ne znam crnačku zemlju koja ima dobar standard,a gdje god su došli uglavnom prave probleme.Zašto recimo hrvati,kojih ima 2 mil po svijetu,nikad nisam čuo da postoji hrvatski kvart,kroz kojeg se ljudi boje prolaziti da ih enko en upuca.A mnogi su kao i ti crnci,došli bez lipe u džepu,trbuhom za kruhom.Osim ako su čak i Hrvati manje politički zanemareni od crnaca,to je onda druga stvar.Ali što onda reći za indijance u Americi,otjerali su ih u rezrevate,pa koliko znam nisu nasilni.

Da pokažem da razmišljam objektivno,moram reći da sam često razmišljao o tome da li smo mi slaveni gluplji od drugih.Jer ne postoji ni jedna slavenska zemlja u kojoj se dobro živi.To mi je isto vrlo zanimljivo.
Admiral Koljač is offline  
Old 13.05.2012., 17:33   #58
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Dakle spominjete da je usporedba inteligencija udar na ljudsko dostojanstvo.
Usporedba čovjeka i glodavca je udar na ljudsko dostojantvo.
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 17:41   #59
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
A definitivno ima nešto u tome,jer ne znam crnačku zemlju koja ima dobar standard,a gdje god su došli uglavnom prave probleme.Zašto recimo hrvati,kojih ima 2 mil po svijetu,nikad nisam čuo da postoji hrvatski kvart,kroz kojeg se ljudi boje prolaziti da ih enko en upuca.
Argument ti je slab,jer nisu crnci jedina ljudska skupina u svijetu koja je sklona nasilju i problemima.Ako bi išli voditi neku anketu,neko prosječno mišljenje čovjeka na ulici o tome,onda bi to što ti pričaš o crncima jedan rekao za Albance,drugi za Bošnjake,treći za Srbe,četvrti za Crnogorce,peti za Korejce, šesti za Alžirce,sedmi za Poljake,osmi za Irce i tako u krug kroz nacije i meridijane.Uvijek bi nekome pripadnici neke nacije koju susreće bili pijanci, nasilnici,seljačine ili što ti ga znam,dileri,a opet isto da pripadnike tih prozvanih nacija pitaš za mišljenje,oni bi isto tako prozivali(unutar svoje narodnosti)ljude iz određenih sela ili kvartova itd. I što se time postiglo,reklo i saznalo,aj mi reci...
Gluskab is offline  
Old 13.05.2012., 17:45   #60
Quote:
Admiral Koljač kaže: Pogledaj post
Ali što onda reći za indijance u Americi,otjerali su ih u rezrevate,pa koliko znam nisu nasilni.
Kako gdje i kako tko. Daleko od toga da nema rezervata s visokom stopom svih vrsta nasilja i kriminala,kao i onih s niskom.
Gluskab is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:55.