Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti

Društvene znanosti Sociologija, antropologija, etnologija... Podforum: Jezikoslovlje

Pogledaj rezultate ankete: Legalizacija homoseksualnih brakova
Da 532 63.41%
Ne 283 33.73%
Ne znam 29 3.46%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 839. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2012., 11:23   #41
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Upravo to je ono što je Milanović indirektno najavio prije par dana, a što je na tragu i onoga što je Lučin pokušao progurati kroz zakon prije nešto više godina - registrirano partnerstvo. Koliko sam shvatila, upravo to će biti novi Vladin prijedlog u vezi s rješavanjem pitanja istospolnih zajednica.
Registrirano partnerstvo. Zvuči kao poslovno udruženje, enterprise.

Mate Matić&Ana Anić d.o.o, tvrka za upravljaje imovinom i raspodjelom stečene dobiti.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:45   #42
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Registrirano partnerstvo. Zvuči kao poslovno udruženje, enterprise.

Mate Matić&Ana Anić d.o.o, tvrka za upravljaje imovinom i raspodjelom stečene dobiti.
Riječ je o uvriježenom terminu i nema potrebe za sprdanjem.

Par linkova u svrhu edukacije:
http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_union
http://queer.hr/887/straight-registrirano-partnerstvo/
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 11:50   #43
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Možeš li objasniti o kakvoj se punomoći radi?
S "dečkom" sam skoro 14 godina u vezi. Živimo zajedno 4 godine. On nema bliže obitelji (roditelji, braća, sestre, bake, djedovi, ujaci, stričevi, nećaci...). Najbliži rod su mu majčine sestrične i bratići te njihova djeca s kojima nema nikakvog kontakta. Ja imam roditelje i brata. Bili smo kod odvjetnika da se raspitamo kako da jedan od nas naslijedi drugog u slučaju smrti. Prema trenutnim zakonima, ako su nam rekli istinu, nikako. Ne možemo sve ostaviti jedan drugom kao što to mogu učiniti muž i žena.
Zašto ne biste mogli oporučno jedan drugome ostaviti?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:07   #44
Quote:
Velia kaže: Pogledaj post
Riječ je o uvriježenom terminu i nema potrebe za sprdanjem.

Par linkova u svrhu edukacije:
http://en.wikipedia.org/wiki/Civil_union
http://queer.hr/887/straight-registrirano-partnerstvo/
Oh, hvala vam lijepa.

Ovaj drugi linki je posebno urnebesan;
"Za početak, radi se braku-light. Obveze i dužnosti parova u takvoj zajednici su donekle izmijenjene i umanjene, porez je manji, a i okončavanje partnerstva traje puno kraće i uz manje glavobolje kroz koju straight parovi prečesto prolaze prilikom brakorazvodnih parnica: od problema skrbi nad djecom pa do podijele imovine; što očito intrigira parove željnih opuštenijih bračnih odnosa i one koji nisu sigurni jesu li za veliki korak poput braka spremni."

Radi se o braku-light, kaže.
Revidirao sam svoj stav u potpunosti. Ova zajednica je zbilja korisna i potrebna, jer prepoznaje želje parova koji "nisu sigurni jesu li za veliki korak poput braka spremni." Ali ne mogu se zapitati što je s onima parovima koji nisu spremni ni za registrirano partnerstvo, a htjeli bi da se njihova veza nekako registrira i regulira zakonom? Za njih ne postoji opcija, stoga su očito zanemareni i diskriminirani.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:18   #45
Drugi link sam stavila jer ukazuje na to koliko se heteroseksualaca također odlučuje na tu opciju.



Inače, evo zanimljiv članak koji ima veze s temom.
Nažalost, nemam trenutno vremena da ga prevedem.
Quote:
In the Daily Telegraph today Cristina Odone maintained that "anyone who wants to improve lives in this country knows that the traditional family is key". But the tradition she invokes is imaginary. Far from this being, as cultural conservatives assert, a period of unique moral depravity, family life and the raising of children is, for most people, now surely better in the west than at any time in the past 1,000 years.
__________________
Those who dance are considered insane by those who cannot hear the music. (G.C.)
Velia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:31   #46
Dobro, ja se uglavnom sprdam, ali ono što me zanima je sljedeće; koja je svrha registriranja neke random ljubavne veze? Tj. gdje je interes države u poticanju takve veze nekog para, recimo oslobađajući ih poreza na darove i nasljeđivanje ili subvencijama za stanovanje? Čime njihova veza opravdava taj proračunski trošak?
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:06   #47
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Zašto ne biste mogli oporučno jedan drugome ostaviti?
Moje laičko tumačenje zakona:
Možemo mi napisati oporuku, ali zakonski nasljednici (definirani zakonom, u koje spadaju supružnici, djeca, roditelji, braća, sestre, djedovi, bake i ostala rodbina - naravno ne svi odjednom jer postoje neki redovi nasljeđivanja) mogu osporavati tu oporuku i tražiti ono što im po zakonu pripada. (Nužni dio je polovica onoga što bi nekome pripalo po zakonu kada nema oporuke.)

U slučaju muža i žene, kada jedno od njih umre, a nemaju djece, preživjela osoba nasljeđuje sve, i ako nema oporuke. Roditelji preminule osobe ako su živi, nemaju pravo na bilo što jer postoji preživjeli supružnik.

Dva muškarca ili dvije žene koji žive u "istospolnoj zajednici" nisu jedno drugome zakoniti nasljednici. Ako nema oporuke, sve će naslijediti roditelji ili neka druga rodbina. U slučaju oporuke kojom bi jedan partner sve ostavio drugom, roditelji mogu osporavati tu oporuku i tražiti bar nužni dio. Kako bi oni, po zakonu, kada nema oporuke u potpunosti naslijedili svoje dijete, onda je nužni dio polovica od svega. Znači, roditelji bi morali dobiti polovicu svega, a partneru ostaje samo polovica.

Dakle, gay partneri koji mogu živjeti godinama, možda desetljećima, ne mogu ostaviti sve što imaju jedan drugom bez straha da se neće morati povlačiti po sudu s nekim od "zakonitih" nasljednika. Što je najgore, možda se radi o roditeljima, braći, sestrama i ostalima koji su se "odrekli" svojih jer su pederi i lezbe, izbacili ih iz stanova, iz života... Ali kada njihov umre, imaju sva prava naslijediti ga, a partner može ostati bez svega.

Kao što sam i napisao, to je moje laičko tumačenje. Možda sam nešto i pogriješio, ali mislim da nisam puno fulao.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 13:27   #48
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Dobro, ja se uglavnom sprdam, ali ono što me zanima je sljedeće; koja je svrha registriranja neke random ljubavne veze? Tj. gdje je interes države u poticanju takve veze nekog para, recimo oslobađajući ih poreza na darove i nasljeđivanje ili subvencijama za stanovanje? Čime njihova veza opravdava taj proračunski trošak?
Što znači ovo "random"? Hetero veze nisu random? Planirane su i prije rođenja?
Gdje je interes države u poticanju hetero brakova? Vjerojatno je odgovor u djeci. Što onda s hetero parovima koji ne mogu ili ne žele imati djece? Hoćemo li im dati neki rok da naprave djecu, a ako to ne učine ukinuti im povlastice jer država nema interesa?
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:29   #49
Quote:
maar11 kaže: Pogledaj post
Nisam homofob, ali sam više protiv nego za.
Nisam rasist, ali sam više protiv međurasnih brakova nego za njih.

Nisam muški šovinist, ali više sam protiv ženskog prava glasa nego za njega.

Sve je OK. Nisam kreten, samo imam kretenske stavove.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 14:32   #50
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Dobro, ja se uglavnom sprdam, ali ono što me zanima je sljedeće; koja je svrha registriranja neke random ljubavne veze? Tj. gdje je interes države u poticanju takve veze nekog para, recimo oslobađajući ih poreza na darove i nasljeđivanje ili subvencijama za stanovanje? Čime njihova veza opravdava taj proračunski trošak?
Što, priljev u državni proračun važniji je od jednakopravnosti svih građana, bez obzira na seksualnu orijentaciju?
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 15:39   #51
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
A kako koriste i zašto bi uopće postojali, te gdje je granica, jer kao što je već netko napisao, zašto bi se onda brak ograničio na samo dvije osobe? Nasljeđivanje i ostale pravne zavrzlame se lako riješe, preko punomoći npr., pa zašto onda ne bi omogućili ljudima da imaju neograničeni broj bračnih partnera?
Da, zašto bi se brak ograničio na samo dvije osobe?
Što se tiče nasljeđivanja i pravnih aspekata svega i svačega, već postoji gomila situacija u kojima je više osoba dužno ili obavezno (na) nešto stoga ne kužim to izdvajanje braka kao nečeg posebnog.
__________________
Talk to the face, talk to the face!
Starija Sestra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 17:15   #52
Quote:
Bryan K kaže: Pogledaj post
homoseksualnost nije bolest i sasvim je prirodna. zalosno je sta ne kuzite da je sve ono sta se pojavljuje u prirodi nastalo iskljucivo djelovanjem iste - prirodno.
Po toj logici botulizam je isto prirodan, jer nastaje prirodno. Istovremeno je i bolest.

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Možeš li objasniti o kakvoj se punomoći radi?
S "dečkom" sam skoro 14 godina u vezi. Živimo zajedno 4 godine. On nema bliže obitelji (roditelji, braća, sestre, bake, djedovi, ujaci, stričevi, nećaci...). Najbliži rod su mu majčine sestrične i bratići te njihova djeca s kojima nema nikakvog kontakta. Ja imam roditelje i brata. Bili smo kod odvjetnika da se raspitamo kako da jedan od nas naslijedi drugog u slučaju smrti. Prema trenutnim zakonima, ako su nam rekli istinu, nikako.
Nema veze. Izvanbračna zajednica se nakon tri godine zajedničkog života izjednačava sa brakom. Imaš ista prava kao da si u braku. U ovom vašem slučaju, izvanbračne zajednice, u bračnu stečevinu, ako živite zajedno 4 godine, spada sve što ste stekli nakon te tri godine zajedničkog života ( ne i tokom! ), jer ste od tada u izvanbračnoj zajednici. Sve što ste stekli prije, ne spada u bračnu stečevinu. Tebi ili njemu, kao partneru u izvanbračnoj zajednici pripada nužni dio, bez obzira na rodbinu.

Quote:
Ne možemo sve ostaviti jedan drugom kao što to mogu učiniti muž i žena.
To ne mogu niti muž i žena učiniti. No, postoji način. Potpišite ugovor o doživotnom uzdržavanju, nakon toga sva imovina koja se odredi, ne ide u ostavinsku masu.

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Moje laičko tumačenje zakona:
Možemo mi napisati oporuku, ali zakonski nasljednici (definirani zakonom, u koje spadaju supružnici, djeca, roditelji, braća, sestre, djedovi, bake i ostala rodbina - naravno ne svi odjednom jer postoje neki redovi nasljeđivanja) mogu osporavati tu oporuku i tražiti ono što im po zakonu pripada. (Nužni dio je polovica onoga što bi nekome pripalo po zakonu kada nema oporuke.)
Nužni dio nije polovica.

Quote:
U slučaju muža i žene, kada jedno od njih umre, a nemaju djece, preživjela osoba nasljeđuje sve, i ako nema oporuke. Roditelji preminule osobe ako su živi, nemaju pravo na bilo što jer postoji preživjeli supružnik.
Imaju pravo na nužni dio.

Quote:
Dva muškarca ili dvije žene koji žive u "istospolnoj zajednici" nisu jedno drugome zakoniti nasljednici. Ako nema oporuke, sve će naslijediti roditelji ili neka druga rodbina. U slučaju oporuke kojom bi jedan partner sve ostavio drugom, roditelji mogu osporavati tu oporuku i tražiti bar nužni dio. Kako bi oni, po zakonu, kada nema oporuke u potpunosti naslijedili svoje dijete, onda je nužni dio polovica od svega. Znači, roditelji bi morali dobiti polovicu svega, a partneru ostaje samo polovica.
Isto je kao i u braku, dakle nisu po ničemu izuzetak.

Quote:
Dakle, gay partneri koji mogu živjeti godinama, možda desetljećima, ne mogu ostaviti sve što imaju jedan drugom bez straha da se neće morati povlačiti po sudu s nekim od "zakonitih" nasljednika. Što je najgore, možda se radi o roditeljima, braći, sestrama i ostalima koji su se "odrekli" svojih jer su pederi i lezbe, izbacili ih iz stanova, iz života... Ali kada njihov umre, imaju sva prava naslijediti ga, a partner može ostati bez svega.

Kao što sam i napisao, to je moje laičko tumačenje. Možda sam nešto i pogriješio, ali mislim da nisam puno fulao.
Pogriješio si i napisao sam ti gdje si pogriješio.

Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nisam rasist, ali sam više protiv međurasnih brakova nego za njih.

Nisam muški šovinist, ali više sam protiv ženskog prava glasa nego za njega.

Sve je OK. Nisam kreten, samo imam kretenske stavove.
Nisam pedofob, ali sam protiv pedofilije.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 18:52   #53
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Što znači ovo "random"? Hetero veze nisu random? Planirane su i prije rođenja?
Random veza u smislu svaka odnosno bilo koja veza, heteroseksualna ili homseksualna, u kontekstu registriranog partnerstva. Dakle, kritizirao sam registrirano partnerstvo kao takvo, neovisno o spolu partnera.

Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Gdje je interes države u poticanju hetero brakova? Vjerojatno je odgovor u djeci. Što onda s hetero parovima koji ne mogu ili ne žele imati djece? Hoćemo li im dati neki rok da naprave djecu, a ako to ne učine ukinuti im povlastice jer država nema interesa?
Gledaj, brak je prvi korak za podizanje obitelji, a obitelj je temeljna jedinica društva koja opskrbljuje društvo novim članovima i pruža tim novim članovima financijsku potporu, socijalizira ih i uvodi u društvo sve dok nisu sposobni postati samostalni članovi istoga. Brak, i obitelj, su regulirani zakonom i privilegirani u nekim stvarima, kao što su porezne olakšice i subvencije, od strane država, kojoj je dakle u interesu poticati instituciju braka i obitelj upravo zbog prije navedenih razloga.
Međutim ne prisiljava nekoga da se obavezno prokreira, ali je pretpostavka braka buduća prokreacija i država pruža stabilan zakonski okvir u kojemu bi se taj proces odvijao. Dakle pruža generalni zakonski okvir u kojoj bi se prokreacija kao pretpostavak braka realizirala, i to potiče raznim mjerama, ali ne inzistira na konkretnim rezultatima, tj. djecom. Vjerojatno nema za tim potrebe jer se iz većina brakova izrodi neko dijete, a kosilo bi se možda i s određenim ljudskim pravima.

Što se tiče istospolnih brakova u kontekstu svega navedenog, činjenice da istospolni par po defaultu ne može dobiti zajedničko djete te da im je mala brojnost u generalnoj populaciji znači da država nema posebnog interesa da regulira i potiče takvu vezu. Razlog zbog kojeg bi se mogla predomisliti je izričita želja većine građana da se takva veza omogući, ili politički pritisci sa progresivnog Zapada.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:02   #54
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Što, priljev u državni proračun važniji je od jednakopravnosti svih građana, bez obzira na seksualnu orijentaciju?
Ja sam se više trudio prikazati da država ima interes u poticanju braka (subvencije, olakšice), radi natalitetne politike i socijalizacije i odgoja novih članova društva. Zbog izostanka navedenog kod istospolnih parova, zbog njihove nemogućnosti da dobiju zajedničke potomke, država nema nekog interesa da regulira i potiče takvu vezu, osim zadovoljstva samih građana, a svi znamo da joj to nije prioritet sve dok se ne radi o značajnom biračkom tijelu. ()
Naravno, ja sam jako progresivan, pa sam za istospolne brakove i za posvajanje djece(čime bi se uklonila moja zamjerka). Jedva da kome šteti, a usrećuje ljude, pa ne vidim neki problem. No ne smatram da nepostojanje istospolnog braka ni na koji način obespravljuje ikoga.
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:04   #55
ovim potezom vlade napravljen je mali korak na dugom putu evolucije našeg društva ka toleranciji i proširenju skučenih svjetonazora.
rezultati će se vidjeti (barem se nadam) tek možda za 2 genracije.

ono što ne mogu shvatiti je, kako ljudi jednostavno nikako da nauče gledati svoja posla.

što npr. Antu i ženu mu Katu briga što će se njihov susjed Ivan danas sutra ubračiti sa svojim partnerom Markom. na koji način to ugrožava njihov bitak i integritet?
na koji način je ugrožen njihov brak i obiteljski život činjenicom da su homo parovi u ciivlnom braku ili u eto registriranoj životnoj zajednici.

bit ću zahvalna ako mi netko od protivnika homo braka to uspije objasniti.
__________________
Thoughts are the shadows of our feelings - always darker, emptier and simpler.
Velvet Black is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:12   #56
Quote:
Clint Eastwood kaže: Pogledaj post
Ja sam se više trudio prikazati da država ima interes u poticanju braka (subvencije, olakšice), radi natalitetne politike i socijalizacije i odgoja novih članova društva. Zbog izostanka navedenog kod istospolnih parova, zbog njihove nemogućnosti da dobiju zajedničke potomke, država nema nekog interesa da regulira i potiče takvu vezu, osim zadovoljstva samih građana, a svi znamo da joj to nije prioritet sve dok se ne radi o značajnom biračkom tijelu. ()
Naravno, ja sam jako progresivan, pa sam za istospolne brakove i za posvajanje djece(čime bi se uklonila moja zamjerka). Jedva da kome šteti, a usrećuje ljude, pa ne vidim neki problem. No ne smatram da nepostojanje istospolnog braka ni na koji način obespravljuje ikoga.
Ako netko ima pravo na brak a netko drugi nema, taj je obespravljen. Pa makar za papir na kojem piše da je u braku.

Ali kao što rekoh, država ima svoj ustav i pravne principe zbog kojih bi se morala brinuti i o interesima građana od kojih nema izravne financijske koristi.

Ali ono. Homoseksualci su u pravilu bogatiji (jer ne troše na djecu) i promućurna će ih država željeti privući.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:15   #57
Quote:
Lastan kaže: Pogledaj post
Nisam rasist, ali sam više protiv međurasnih brakova nego za njih.

Nisam muški šovinist, ali više sam protiv ženskog prava glasa nego za njega.

Sve je OK. Nisam kreten, samo imam kretenske stavove.
Prve dvije rečenice se neću ni truditi komentirati.
A treća.. Ne vjerujem da sam kreten zbog stavova koje imam o ovoj temi isto kao što ti nisi kreten zbog svojih stavova o istoj. Vjerovatno različito tumačimo riječ homofob.

Zadnje uređivanje maar11 : 15.05.2012. at 19:15. Reason: tipfeler
maar11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:27   #58
Quote:
maar11 kaže: Pogledaj post
Prve dvije rečenice se neću ni truditi komentirati.
A treća.. Ne vjerujem da sam kreten zbog stavova koje imam o ovoj temi isto kao što ti nisi kreten zbog svojih stavova o istoj. Vjerovatno različito tumačimo riječ homofob.
Nisam ja ni rekao da si kreten. Božesačuvaj.

Ali ne vidim razliku između tvoje rečenice koju sam komentirao i svoje prve dvije.
Osim pedesetak godina razmaka.
__________________
···•••··· That’s an easy guess. I’m clearly an annoying person and have problems with both genders. ···•••··· Soulless minion of orthodoxy ···•••···
Pušenje je ovisnost, a pušači smrde. ···•••··· Words to live by: Nie mój cyrk, nie moje małpy. ···•••··· hr.wikipedia i kriplovi ···•••··· 2D:4D = 0.863
···•••··· Detektor sarkazma, razrađen, uščuvan, svježe kalibriran, s atestom, povoljno prodajem ili mijenjam za artikl po dogovoru. ···•••···
Lastan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:33   #59
Dragi moji,

prvi puta se javljam na ovaj forum i da se razumijemo a p s o l u t n o sam protiv istospolnih brakova, neka se nitko ne naljuti i posvajanja djece istih. Zar vi smatrate da je normalno da djete ima 2 mame ili 2 tate??? Halo??? Zamislite kada to isto dijete krene u školu i kada mu vršnjaci primjete da nema normalnu sredinu u kojoj živi, vama je to normalno??? Šta vam trebaju parade po gradovima??? Zašto mi ne paradiramo??? Tko je tu lud??? Mene ne zanima što radite u svoja 4 zida ali gledati vas na cesti kako se ljubite ... Molim samo vaše mišljenje ne mislim nikoga vrijeđati
kij is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 19:38   #60
Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Dragi moji,

prvi puta se javljam na ovaj forum i da se razumijemo a p s o l u t n o sam protiv istospolnih brakova, neka se nitko ne naljuti i posvajanja djece istih. Zar vi smatrate da je normalno da djete ima 2 mame ili 2 tate???
Nije. Zato oduzmimo djecu svim samohranim roditeljima, jer nije normalno da dijete nema i mamu i tatu.

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Halo??? Zamislite kada to isto dijete krene u školu i kada mu vršnjaci primjete da nema normalnu sredinu u kojoj živi, vama je to normalno???
Ah, što će selo reći sindrom. Puno toga objašnjava.

Quote:
kij kaže: Pogledaj post
Šta vam trebaju parade po gradovima??? Zašto mi ne paradiramo??? Tko je tu lud??? Mene ne zanima što radite u svoja 4 zida ali gledati vas na cesti kako se ljubite ... Molim samo vaše mišljenje ne mislim nikoga vrijeđati
Paradiraš svaki dan. Svaki put kad se držiš za ruke s mužem/dečkom. Svaki put kad se poljubite na javnom mjestu i nitko vas ne gađa pepeljarama.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.