Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 10:12   #4161
pogrešan datum joppd

Pomoć, otišao mi je joppd danas sa jučerašnim datumom. Kako napraviti ispravak?
tontonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:22   #4162
https://www.porezna-uprava.hr/obraza...sca-JOPPD.aspx
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2017., 02:04   #4163
Molim za odgovor,

obrtnik je čitav osmi mjesec bio na bolovanju na teret HZZO-a. U istom mjesecu je sebi isplatio neoporezivu potporu za bolovanje duže od 90 dana.

Do 15.09. treba se predati joppd ( i za bolovanje i za neoporezivu naknadu ).

Je li se šalje jedan JOPPD ili ove dvije kategorije treba razdijeliti na dva JOPPD-a?

Hvala,
holli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 22:23   #4164
Molim pomoc,
Predala sam pdv obrazac 20.9.2017. za kolovoz 2017. I dobila potvrdu o zaprimanja.
Danas sam bila na eporetna i dobila poruku da nisam poslala pdv obrazac. Iznenadila sam se , opet pogledala poslane obrasce i pronašla ga i jos su ga i obradili. Vidjela sam novo stanje pdv a na ppk. Zanima me sto znaci poruka? Što se dogadja?pokusala sam zvati ali nitko se ne javlja. Je li itko imao sličnu situaciju?

Hvala
pkarla is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:51   #4165
Quote:
holli kaže: Pogledaj post
Molim za odgovor,

obrtnik je čitav osmi mjesec bio na bolovanju na teret HZZO-a. U istom mjesecu je sebi isplatio neoporezivu potporu za bolovanje duže od 90 dana.

Do 15.09. treba se predati joppd ( i za bolovanje i za neoporezivu naknadu ).

Je li se šalje jedan JOPPD ili ove dvije kategorije treba razdijeliti na dva JOPPD-a?

Hvala,
Bolovanje nek ti bude jedan joppd, a naknada za bolovanje duže od 90 dana drugi (neoporezivi primitak takve vrste je šifra 20) radi lakšeg praćenja.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 09:52   #4166
Quote:
pkarla kaže: Pogledaj post
Molim pomoc,
Predala sam pdv obrazac 20.9.2017. za kolovoz 2017. I dobila potvrdu o zaprimanja.
Danas sam bila na eporetna i dobila poruku da nisam poslala pdv obrazac. Iznenadila sam se , opet pogledala poslane obrasce i pronašla ga i jos su ga i obradili. Vidjela sam novo stanje pdv a na ppk. Zanima me sto znaci poruka? Što se dogadja?pokusala sam zvati ali nitko se ne javlja. Je li itko imao sličnu situaciju?

Hvala
provjeri s kojim datumom ti je poslana poruka o obrazcu a s kojim datumom si ti dobila potvrdu zaprimanja. ako je sve na kontima ok nemaš razloga za brigu.inače ova tema je samo za JOPPD.Možeš ovdje više pitanja postaviti https://www.forum.hr/showthread.php?t=1001011&page=12
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 09:44   #4167
Poštovani,
ima li tko vremena da mi pomogne oko JOPPD-a, naime radnik je radio samo tri dana u prošlom mjesecu, te mu je doprinos zaštite zdravlja na radu 1,95 kn, kad napravim JOOPD stalno mi javlja grešku na strani B 12.4. greška nije dobar iznos doprinosa zaštite zdravlja na radu. Ne znam što bih ispravila.........stalno radim isto od kad je JOPPD uveden. Molim jednu dobru dušu za pomoć. Hvala!!!
talas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 12:35   #4168
Quote:
talas kaže: Pogledaj post
Poštovani,
ima li tko vremena da mi pomogne oko JOPPD-a, naime radnik je radio samo tri dana u prošlom mjesecu, te mu je doprinos zaštite zdravlja na radu 1,95 kn, kad napravim JOOPD stalno mi javlja grešku na strani B 12.4. greška nije dobar iznos doprinosa zaštite zdravlja na radu. Ne znam što bih ispravila.........stalno radim isto od kad je JOPPD uveden. Molim jednu dobru dušu za pomoć. Hvala!!!
Dala si nam premalo informacija da bismo znali da li je uopće izračun dobar. Na koliko je prijavljen brutto i kako si dobila taj iznos. Možda nekaj krivo računaš. Daj napiši izračun,pa ćemo ti lakše pomoći.
Recimo,ako je na minimalcu 3.276,00 bruto :
3.276 : 168 sati x 24 odrađena sata = 468,00 x 0,5% doprinos = 2,34 kn.
Ovo je za minimalac,a ne znam kak si došla do 1,95 kn.
Znači, prvo daj sve podatke: brutto, na koje radno vrijeme je prijavljen,koliko je sati odradio....
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 13:45   #4169
Pozdrav,imala bi jedno pitanje jer nisam baš doma kad se govori o obračunu plaća i joppd obrascu...

Naime od 04.mj. poduzeće je imalo zaposleno 19 radnika a ne 20 ili više no svejedno se svaki mjesec zadužio JOPPD obrazac pod oznakom izvješća 4 za naknadu za zapošljavanje jedne osobe sa invaliditetom.

Kako sada stornirati te zadužene obrasce (znači to je pet mjeseci x 982,80 kn odnosno 4.914,00 kn. Dali je moguće pod X.1. upisati -5 a pod X.2. -4.914,00 kn pa bude tih pet mjeseci stornirano ili se treba nekako drugačije?

hvala unaprijed!
__________________
...Trag u beskraju...
vanilla sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 14:55   #4170
Molim za pomoć.
Noćas sam poslala joppd za doprinose i kao oznaku za obrazac sam stavila datum 16.10. (a doprinosi moraju bili plaćeni do 15. zaboravila sam na taj detalj) i odmah sam pustila i uplatu sa oznakom izvješća 16.10. i nisam čekala odgovor porezne. Jutros sam dobila poruku porezne da je greška u joppd i da treba biti datum 15. E sada me zanima da li mogu ja danas pustiti novi joppd obrazac sa oznakom 15.10. a preko SNU povezati uplatu koja je išla sa datumom 16.10 sa tim novim obrascem joppd koji ću pustiti sa datumom 15. Nadam se da sam dobro objasniila i da ste shvatili problem.
jana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 09:11   #4171
Quote:
jana5 kaže: Pogledaj post
Molim za pomoć.
Noćas sam poslala joppd za doprinose i kao oznaku za obrazac sam stavila datum 16.10. (a doprinosi moraju bili plaćeni do 15. zaboravila sam na taj detalj) i odmah sam pustila i uplatu sa oznakom izvješća 16.10. i nisam čekala odgovor porezne. Jutros sam dobila poruku porezne da je greška u joppd i da treba biti datum 15. E sada me zanima da li mogu ja danas pustiti novi joppd obrazac sa oznakom 15.10. a preko SNU povezati uplatu koja je išla sa datumom 16.10 sa tim novim obrascem joppd koji ću pustiti sa datumom 15. Nadam se da sam dobro objasniila i da ste shvatili problem.
Možeš
konto12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 07:47   #4172
Molim za savjet.
Trebao bi ispraviti sate rada na JOOPD obrascu iz 8.mj. Sad me zanima dali je dovoljno poslati ispravak sa tocnim podacima ili treba prvo sve ponistiti pa poslati dopunu?

Hvala na pomoći!!
lkrivicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 07:50   #4173
Quote:
lkrivicic kaže: Pogledaj post
Molim za savjet.
Trebao bi ispraviti sate rada na JOOPD obrascu iz 8.mj. Sad me zanima dali je dovoljno poslati ispravak sa tocnim podacima ili treba prvo sve ponistiti pa poslati dopunu?

Hvala na pomoći!!
Neki dan mi teta u poreznoj rekla da se mogu sa vrstom 2 nadodati samo računovodstveni tj. financijski podaci.ako je u pitanju mijenjanje podataka ispred financijskih onda ide vrstom 2 stornirati red (sve na 0,00 uz iste početne šifre) pa sa 3.dodati ispravne podatke.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 07:58   #4174
Quote:
vanilla sky kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imala bi jedno pitanje jer nisam baš doma kad se govori o obračunu plaća i joppd obrascu...

Naime od 04.mj. poduzeće je imalo zaposleno 19 radnika a ne 20 ili više no svejedno se svaki mjesec zadužio JOPPD obrazac pod oznakom izvješća 4 za naknadu za zapošljavanje jedne osobe sa invaliditetom.

Kako sada stornirati te zadužene obrasce (znači to je pet mjeseci x 982,80 kn odnosno 4.914,00 kn. Dali je moguće pod X.1. upisati -5 a pod X.2. -4.914,00 kn pa bude tih pet mjeseci stornirano ili se treba nekako drugačije?

hvala unaprijed!
a ovo je kompliciranije. vidi ovdje i još nazovi Poreznu upravu za dogovor.
https://www.porezna-uprava.hr/obraza...a%20objavu.pdf
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 10:18   #4175
Bok svima.....trebam hitno pomoć. Kad se predaje JOPPD obrazac za isplatu kamata na pozajmice vlasnika društvu, pod 6.1. sam upisala 1101, a pod 6.2. 1005. Porezna javlja grešku.....nepostojeća kombinacija. Da li je netko već slao JOPPD i s kojim oznakama. Hvala unaprijed )
-nana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 20:06   #4176
Quote:
lylette kaže: Pogledaj post
a ovo je kompliciranije. vidi ovdje i još nazovi Poreznu upravu za dogovor.
https://www.porezna-uprava.hr/obraza...a%20objavu.pdf

Hvala na linku... Pregledala sam sve primjere već ranije no nigdje nisam naišla na ovakav slučaj... Uglavnom izvješće pod oznakom 4/na stranici A ne mogu stavljati podatke sa minusom, znaci najlogičnije bi mi bilo da predam obrazac pod tim brojem sa oznakom 2 kao nadopunu pa jednostavno upišem nulu pod X?
Iako nisam bas sigurna da bi se tako stornirala ta zaduženja, a porezna uprava ih niti ne vodi na svojim kontima
A ništa, budem ih probala pitati iako mi rijetko budu od koristi kod takvih slucajeva
__________________
...Trag u beskraju...
vanilla sky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 09:10   #4177
Quote:
vanilla sky kaže: Pogledaj post
Hvala na linku... Pregledala sam sve primjere već ranije no nigdje nisam naišla na ovakav slučaj... Uglavnom izvješće pod oznakom 4/na stranici A ne mogu stavljati podatke sa minusom, znaci najlogičnije bi mi bilo da predam obrazac pod tim brojem sa oznakom 2 kao nadopunu pa jednostavno upišem nulu pod X?
Iako nisam bas sigurna da bi se tako stornirala ta zaduženja, a porezna uprava ih niti ne vodi na svojim kontima
A ništa, budem ih probala pitati iako mi rijetko budu od koristi kod takvih slucajeva
Ja sam imala slučaj nadodavanja na vrstu 4 a nisam sigurna da li 2ka ispravlja 4ku ili 9ka zato najbolje pitati u Poreznoj
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2017., 11:02   #4178
Pozdrav!

Imam ne isplaćenu poduzetničku plaću za 8 mjesec, zaboravljena ispata za samostalnog obrtnika! Sad bi se isplatila naknadno i vidim da se u obračunskoj listi nema što mijenjati osim eventualno broja primitka!

Dali se može normalno poslati joppd obrazac sa današnjim danom isplate ili se mora nešto mijenjati!
Zvao sam teb i čovjek mi kaže da se ništa ne dira, nego se isplati sa zakašnjenjem i pošalje normalni joppd obrazac. nisam dobio njihov odjel za plaće, stalno je zauzeto, pa nisam 100% siguran što da napravim, jer nisam siguran da je on siguran što mi je rekao da napravim!?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 12:58   #4179
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Imam ne isplaćenu poduzetničku plaću za 8 mjesec, zaboravljena ispata za samostalnog obrtnika! Sad bi se isplatila naknadno i vidim da se u obračunskoj listi nema što mijenjati osim eventualno broja primitka!

Dali se može normalno poslati joppd obrazac sa današnjim danom isplate ili se mora nešto mijenjati!
Zvao sam teb i čovjek mi kaže da se ništa ne dira, nego se isplati sa zakašnjenjem i pošalje normalni joppd obrazac. nisam dobio njihov odjel za plaće, stalno je zauzeto, pa nisam 100% siguran što da napravim, jer nisam siguran da je on siguran što mi je rekao da napravim!?
On je mislio da napraviš JOPPD sa datumom isplate kad je trebalo pa platiš po tom obrascu i zadužene kamate kad ih bude bilo.
lylette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:20   #4180
Quote:
lylette kaže: Pogledaj post
On je mislio da napraviš JOPPD sa datumom isplate kad je trebalo pa platiš po tom obrascu i zadužene kamate kad ih bude bilo.
Ma nije on ništa mislio, jer nezna! Zavo sam ga bio opet. Na kraju sam zvao sinesis i sve riješio! Ali ovako je kako si ti napisao!
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.