Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2015., 10:08   #101
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Šta dobroga se može izroditi iz zla,ništa,zar da ukradem jednom prijatelju 10 kn. da bih te iste dao drugom i na taj način zlo pretvorio u dobro,jednostavnije je uzet od sebe da bi dao drugome,dobro stvara dobro,zlo uvijek stvara zlo.
Lekcija dolazi iz zla iz toga učimo - a učenje je dobro. I dobro i zlo su samo naše konstrukcije jer niti jedno ne postoji odvojeno i samostalno za sebe osim u našoj glavi.
U svakom zlu nečeg dobrog narodna je mudrost.

https://tomajjavidtash.files.wordpre...12/yinyang.jpg
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 10:16   #102
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Nemoj te me vatati za riječ, ali stav Crkve prema čudesnim ozdravljenjima je da ih ne prihvaćaju u smislu to je sigurno Božje djelovanje, bez obzira kakvi argumenti i dokazi bili... jel to katarza, psihološki efekt, jel to placebo ili uistinu Božja milost ne može nitko potvrditi,
Vjera čini čuda jer smo mi više no što crkva i religije kažu; imamo veliki potencijal mentalni, psihički za kojeg ne znamo da postoji a koji nas može iscjeliti i napraviti čuda.
Stvar je samo kako to aktivirati - neki će ići za molitvom a neki za nečim drugim. No, rezultati često neće biti dobri, pa će većina bolesnika koji se mole umrijeti od svoje bolesti.
Njih nitko neće spominjati u duhu božjeg milosrđa jer su to neuspjeli pokušaji.

KC ne srlja kad ne proglašava čuda samo tako, ali srlja kad naglašava božansku milosrđe eto sad će proglašene i crkvena godina toga, ali čuda proglašava u duhu 7 sekretara SKOJ-a neprikriveno ideološki da bi što više vode nanijela na svoj mlin.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:09   #103
moram priznat da je i meni malo čudno zašto neki ljudi koji ozdrave ne pokažu dokumente od prije da su bili bolesni i da su ozdravili.

Npr, da ja nedaj Bože bolujem od neke teže bolesti i da ozdravim, pa stavila bi to u novine, neke medije, nebi otkrila svoj identitet ali pohvalila bi se time, čisto zato i da drugi mogu potražiti pomoć na taj način. Inaće jesam vjernica, i apsolutno vjerujem u takva ozdravljenja, ozdravljenja preko molitve.

to mi je vrh vrhova.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:34   #104
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
moram priznat da je i meni malo čudno zašto neki ljudi koji ozdrave ne pokažu dokumente od prije da su bili bolesni i da su ozdravili.
Počevši od svoje okoline kojima i kad prikažeš sve dokaze opet će naći razlog da opovrgnu tvoju tvrdnju rekavši da si ti zapravo sama sebe izliječila od neizlječive ili teško izlječive bolesti, a ne neki Bog i molitva bez obzira koliko ti bila sigurna da je to bio sam Bog.

Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Npr, da ja nedaj Bože bolujem od neke teže bolesti i da ozdravim, pa stavila bi to u novine, neke medije, nebi otkrila svoj identitet ali pohvalila bi se time, čisto zato i da drugi mogu potražiti pomoć na taj način. Inaće jesam vjernica, i apsolutno vjerujem u takva ozdravljenja, ozdravljenja preko molitve.

to mi je vrh vrhova.
Zbilja misliš da bi te ljudi ohrabrili radi takvog istupa ili možda prije osudili,ima slučajeva di su ljudi izašli u novine sa takvim tvrdnjama pa je omalovažavanje istih dovelo do toga da više nikad ne spomenu takvo nešto niti onima koji vjeruju, a kamoli koji ne vjeruju,te su se povukli u samoću ili su prisiljeni ne izlagati se više na takav način.

Bog uvjeri one koji to traže od njega na najbolji način,a za one koji se ne žele otvoriti Bogu , niti jedan dokaz od čovjeka neće biti dovoljan da ga uvjeri da je to Božja ruka.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 15:56   #105
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Počevši od svoje okoline kojima i kad prikažeš sve dokaze opet će naći razlog da opovrgnu tvoju tvrdnju rekavši da si ti zapravo sama sebe izliječila od neizlječive ili teško izlječive bolesti, a ne neki Bog i molitva bez obzira koliko ti bila sigurna da je to bio sam Bog.



Zbilja misliš da bi te ljudi ohrabrili radi takvog istupa ili možda prije osudili,ima slučajeva di su ljudi izašli u novine sa takvim tvrdnjama pa je omalovažavanje istih dovelo do toga da više nikad ne spomenu takvo nešto niti onima koji vjeruju, a kamoli koji ne vjeruju,te su se povukli u samoću ili su prisiljeni ne izlagati se više na takav način.

Bog uvjeri one koji to traže od njega na najbolji način,a za one koji se ne žele otvoriti Bogu , niti jedan dokaz od čovjeka neće biti dovoljan da ga uvjeri da je to Božja ruka.
Neznam, ali možda bi potakla nekog da i on proba ozdravit na taj način. Meni su najviše približili vjeru ljudi koji je žive, masu ljudi mi je i ogadilo , al nedam se, uvjek se čapidam za nešto..

Ljudi poput tebe, trebaju biti primjer, jer ti si pokazao da je sve moguće.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:07   #106
KAd subjektivno iskustvo postane tendencija da bude kolektivno onda imamo zlo na ovom svjetu a uz to ako se još u instituciju popne na tron imamo diktaturu jednog razmišljanja.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:24   #107
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Neznam, ali možda bi potakla nekog da i on proba ozdravit na taj način. Meni su najviše približili vjeru ljudi koji je žive, masu ljudi mi je i ogadilo , al nedam se, uvjek se čapidam za nešto..
Pa moje svjedočenje i je poticaj na ne odustajanje koliko god čovjeku teško bilo u određenom trenutku,dakle pokaz da molitva Bogu može biti uslišana ako je čovjek spreman otvoriti srce njemu.

Mnogi dokazi na ovom forumu ,na drugim temama o Bogu i vjeri su iznijete i prikazane,međutim oni koji ne vjeruju uvijek to okreću u svoju korist na sve moguće načine,zato ja shvaćam da i dokaz koji bi im ja stavio pred oči bi bio preokrenut onako kako njima odgovara,zato dokaze prepuštam Bogu da takvim osobama on sam prikaže tijekom njihova života.

Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Ljudi poput tebe, trebaju biti primjer, jer ti si pokazao da je sve moguće.
Oh, vjeruj mi ,bez obzira da li ču ja nekome biti primjer ili ne, ja nikako nisam pokazao da je sve moguće,Bog je taj i jedini koji to pokazuje,ja bi sebe jedino nazvao oruđem Božjih ruku i primjerom da milost istog prelazi granice ljudske volje.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.

Zadnje uređivanje zoki0307 : 09.05.2015. at 16:37.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:26   #108
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
KAd subjektivno iskustvo postane tendencija da bude kolektivno onda imamo zlo na ovom svjetu a uz to ako se još u instituciju popne na tron imamo diktaturu jednog razmišljanja.
Potpis
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:35   #109
Red face

Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
Neznam, ali možda bi potakla nekog da i on proba ozdravit na taj način. Meni su najviše približili vjeru ljudi koji je žive, masu ljudi mi je i ogadilo , al nedam se, uvjek se čapidam za nešto..

Ljudi poput tebe, trebaju biti primjer, jer ti si pokazao da je sve moguće.
Ima puno svjedocanstava, bilo iscjeljenja putem vjere, na karizmatskim skupovima, bilo alternativom. E sad buduci da zapravo ne znamo sto se desava, i da takva iscjeljenja nisu pravilo, ljudi su skepticni prema tome. Tu nema pravila. Meni jedino smeta kad se kaze da je neko iscjeljenje od Boga, a neko nije, mislim na neko iscjeljenje alternativom.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:39   #110
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Ima puno svjedocanstava, bilo iscjeljenja putem vjere, na karizmatskim skupovima, bilo alternativom. E sad buduci da zapravo ne znamo sto se desava, i da takva izljemcenja nisu pravilo, ljudi su skepticni prema tome. Tu nema pravila. Meni jedino smeta kad se kaze da je neko iscjeljenje od Boga, a neko nije, mislim na neko iscjeljenje alternativom.
TO razmišljanje je posljedica stare zablude da oko zemlje sve se okreće a tko kaže suprotno na lomaču s njime.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:53   #111
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Lekcija dolazi iz zla iz toga učimo - a učenje je dobro. I dobro i zlo su samo naše konstrukcije jer niti jedno ne postoji odvojeno i samostalno za sebe osim u našoj glavi.
U svakom zlu nečeg dobrog narodna je mudrost.

https://tomajjavidtash.files.wordpre...12/yinyang.jpg
Tvoje poznavanje yingyang/a te i svrstava u osobe koji vjeruje u nešto,iako po ostalim komentarima još uvijek nisi sigurna što bi to nešto bilo,dakle tvojim prihvaćanjem yingyang/a vjeruješ u zlo ali i u dobro,međutim svrstavanjem da mala laž će donijeti dobro još nije to pokazala,mala laž izrečena prvom prijatelju u kojem umanjuješ drugog prijatelja će dovesti do toga da taj prvi prijatelj slučajno kaže tvoje izlaganje tom drugom,pri čemu će taj drugi zasigurno uduplati svoje laži o tebi.Ovo je tako malen primjer s kojim se svaki čovjek susreo u životu.U mojem svjedočenju ozdravljenje nikako ne može predstavljati zlo(bol) jer zlo(bol) koju sam trpio je potpuno nestala kad sam ozdravio.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 17:24   #112
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
TO razmišljanje je posljedica stare zablude da oko zemlje sve se okreće a tko kaže suprotno na lomaču s njime.
I to je jedan od razloga zasto na neki nacin ljudi imaju averziju prema religijskim dogmama, ne prema Bogu. I to je jedan od razloga zasto nisam isla u Surkovac. Inace smatram Ivu Pavica velikim karizmatikom, ali dio retorike napadanja tj.svrstavanja pod zlo i onoga sto nema veze sa zlom mi smeta. Evo pod tim utjecajem da je npr.bioenergija zlo citam ispovjed jedne prijateljice o cudotvornom izljecenju djeteta na cudenje ljecnika koji nisu davali nikakve sanse. Ona jednostavno nije prihvacala ne, molila je, meditirala, zahvaljivala i "slucajno" naisla na "alternativca" ciji su tretmani pomogli. Moja reakcija pod uvjeravanjem da je sav new age zlo, moja reakcija je bila to je djelo zlog, a ondsa suze i budenje, tvoje misli su zle. Postavila sam ovo pitanje u jednoj prekrasnoj grupi stovatelja Surkovca. Komentari, to nije iscjeljenje, samo Isus iscjeljuje, ona je zavedena, rade bolest nego sotona i sl. Naravno ovo su radikalni pristupi, onih koji su pod utjecajem takve karizmatske retorike. Bilo mi je jako zao.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:06   #113
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
KAd subjektivno iskustvo postane tendencija da bude kolektivno onda imamo zlo na ovom svjetu a uz to ako se još u instituciju popne na tron imamo diktaturu jednog razmišljanja.
Od više subjektivnih iskustava, dolazi se do objektivnog. Sinteza. Metoda.

Ako se uzme kršćanstvo i sintezu i njegovog iskustva kroz dogmatski nauk, onda se barem može reći da je on dan čovjeku na slobodno prihvaćanje.

Postoje ozdravljenja u kršćanstvu koja prave diskontinuitet u prirodnome redu odvijanja procesa, ali tu se prema vjerovanju radi o Milosti. Milost se ne može uvjetovati, niti determinirati, zato se stvari oko djelovanja milosti kroz molitve i sakramente, ne mogu nužno objektivizirati.

Ono (djelovanje milosti) se upravo verificira na razini subjektivnog iskustva.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:37   #114
Nitko ne sudi osobno iskustvo generalno ,no osobno iskustvo kad poprimi megalomanske težnje onda postane problem za okolinu,to je ono kad kažem vezano za tron jednoga.Megalomani postaju nasilni da unište sve što je različito od njhova iskustva...Hvala bogu što nismo to susreli u povjesti što se tiče globalne slike.Imali smo sreće zaista.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:40   #115
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Od više subjektivnih iskustava, dolazi se do objektivnog. Sinteza. Metoda.

Ako se uzme kršćanstvo i sintezu i njegovog iskustva kroz dogmatski nauk, onda se barem može reći da je on dan čovjeku na slobodno prihvaćanje.

Postoje ozdravljenja u kršćanstvu koja prave diskontinuitet u prirodnome redu odvijanja procesa, ali tu se prema vjerovanju radi o Milosti. Milost se ne može uvjetovati, niti determinirati, zato se stvari oko djelovanja milosti kroz molitve i sakramente, ne mogu nužno objektivizirati.

Ono (djelovanje milosti) se upravo verificira na razini subjektivnog iskustva.
Lijepo receno i u sustini se slazem. Ali evo moja dilema. Znam da krscanski nauk direktno ne sili nikoga na prihvacanje, da je stvar izbora pojedinca. Ali sto je sa utjecajem na slobodnu volju tj. kad ti je dato na izbor uz napomenu ako ne izaberes propasti ces, ceka te vjecna kazna, nema spasenja i sl. Kao ono tvoja volja da izaberes Boga ili zlo. To mi se cini "ucjenom" slobodne volje. Ovo sam malo pojednostavila i iz vlastitog iskustva i osjecaja.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:50   #116
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Lijepo receno i u sustini se slazem. Ali evo moja dilema. Znam da krscanski nauk direktno ne sili nikoga na prihvacanje, da je stvar izbora pojedinca. Ali sto je sa utjecajem na slobodnu volju tj. kad ti je dato na izbor uz napomenu ako ne izaberes propasti ces, ceka te vjecna kazna, nema spasenja i sl. Kao ono tvoja volja da izaberes Boga ili zlo. To mi se cini "ucjenom" slobodne volje. Ovo sam malo pojednostavila i iz vlastitog iskustva i osjecaja.
Bog te stvorio da se opredjeliš za Njega, a ako se ne opredjeliš - nagrabusio si
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 19:52   #117
Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Postoje ozdravljenja u kršćanstvu koja prave diskontinuitet u prirodnome redu odvijanja procesa, ali tu se prema vjerovanju radi o Milosti. Milost se ne može uvjetovati, niti determinirati, zato se stvari oko djelovanja milosti kroz molitve i sakramente, ne mogu nužno objektivizirati.
Onda ispada da Bog ima i mističnu prirodu, što i jest točno, ali mi je drago da to kršćanin shvaća
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:07   #118
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Lijepo receno i u sustini se slazem. Ali evo moja dilema. Znam da krscanski nauk direktno ne sili nikoga na prihvacanje, da je stvar izbora pojedinca. Ali sto je sa utjecajem na slobodnu volju tj. kad ti je dato na izbor uz napomenu ako ne izaberes propasti ces, ceka te vjecna kazna, nema spasenja i sl. Kao ono tvoja volja da izaberes Boga ili zlo. To mi se cini "ucjenom" slobodne volje. Ovo sam malo pojednostavila i iz vlastitog iskustva i osjecaja.
Ovo je van teme, ne bih ju širila.Čini mi se da postoji cijela tema o slobodnoj volji, pa čak i na filozofiji.

Ne treba puno znanja da bi se znalo kako čovjek koji često odabire ne-dobro (ili jače rečeno, zlo) svojom voljom, baštini i plodove svoga odabira.
Idući sukcesivno, nije čudo da će oko sebe i u sebi stvoriti polje adekvatno tome.
Dakle, ako bježi od Dobra i Istine i Ljubavi, zar bi ga Ljubav trebala "silovati" da bi ju zahvatio?

Ne radi se o ucjeni već o mogućnosti preobrazbe čovjeka u svakom trenutku...........

Pakao je stanje manjkavosti koju čovjek ustrajno i nepozivo odabire za sebe.

Zar bi ga Bog, silom zalijepio za stvorenje koje je stvorio?
Naprotiv, on nudi Milost, pa čak i onda kad je čovjek debelo zaglibio u mrak, tvrdeći da je upravo Mrak njegova neopoziva odluka.
naftali is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 20:20   #119
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Nije baš tako, obično radi skepse i da će ispasti malo "ludi" ljudi o ovakvim stvarima rijetko govore, a oni koji nisu skloni povjerovati u ovakve slučajeve neće ni nakon svih dokaza... jer ustvari možda je samo placebo efekt ili psiha, katarza, hipnoza npr...
A gdje bi danas bilo čovječanstvo da su prvi istraživači mislili što će reći ljudi, što će reći okolina, što će reći selo, kako će se njih percipirati, kako će se gledati na njihove pothvate... treba ići grlom kroz jagode ako se boriš za nešto u što duboko vjeruješ.

Nije stvar da netko povjeruje u ovakvu praksu, nego da se vidi što je točno bilo posrijedi. Ako imamo čudo, onda je potrebno to i dokumentirati, zar ne. Pa i sam Vatikan ima razne komisije i procedure prije negoli nešto ili netko dobije status sveca, čudotvorca ili svetog mjesta. Ni oni ne vjeruju ljudima na riječ, slijepo.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Meadow, u svijetu postoje zle sile koje ne popuštaju pri pojavi dobroga,sve bi razglasila sa svojim dokazima,i na taj način određene močne ljude kojima je zlo jedini cilj u životu usmjeriti na sebe i na svoju obitelj,zar zbilja misliš da ti kao obična osoba pri pokušaju prijave npr. nekog političara zbog nekog zlodjela i sa dokazima u ruci bi uspjela preživjeti dovoljno da posvjedočiš nešto što će ionako biti zataškavano?Draga Meadow, nažalost,ali bez veće sile nema ni veće snage.
Kakve zle sile i političari?

Ti tvrdiš da si bio teško bolestan, magično si ozdravio i imaš nalaze koji tomu svjedoče. Da te je netko mislio ubiti, već bi to napravili, zar ne. Eto liječnici koji su vodili tvoj slučaj, nakon što su vidjeli tvoje izlječenje doslovno "s neba", mogli su zvati tajne službe or sth da te odvedu u mrak.

No nisu, i dalje si živ i zdrav, i evo tu nama pišeš.
Tako da ne znam zašto bi bio problem malo detaljnije objasniti što se točno dogodilo prilikom tvog izlječenja. Mi ostali nismo liječnici, no NOD jest.

Ako vjeruješ da je to istina, onda se ne bi trebao sramiti istine.
I Isus je umro za istinu, na kraju krajeva.
Onda ne vidim niti jedan razlog protiv da ti ne izađeš sa svojim slučajem.

Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ja sam postao predmet napada 3,4 osobe kojima je jedini cilj umanjiti vjeru vjerniku.

Shvati da nije napisano radi onih koji ne vjeruju već onih koji vjeruju.

Moje pravo na obranu od njihovih komentara je onakvo za kakvu ja smatram da je ispravna,i nijednim svojim protukomentarom ja njih ne vrijeđam i stoga je nebitno je li ti vidiš smisao u ovome i ne.

Pustite li vjernike malo da se izjasne uvidjet će te da vi koji ne vjerujete zapravo ni nemate potrebe biti na ovoj temi.

I na kraju, prestanak vaših komentara na ovoj temi,tu istu baca u zaborav i na dno topica,dakle budučnost ove teme ne ovisi toliko o meni već o vama koji nevjerujete(nekako pretpostavljam jer ipak isti najviše komentiraju), ali vas nešto "više" navodi da se suprostavljate tome,zar nije to nešto "više" vrijedno otkrivanja pa bilo to dobro ili loše.

Mir s tobom.
Kakvog napada, pa tko te napada, lijepo te pitamo, no ti eto imaš dojam da si pod napadom, iako ne znam zašto.

Ne možeš govoriti neke stvari, i to ozbiljne po zdravlje i život, i onda poslije ne želiš nikako to dokazati. Ovo su ozbiljne stvari, zamisli da teško bolesna osoba ide čitati ovakve postove i odluči da će se samo moliti jer eto, molitva djeluje i liječi, odbije terapiju... ali na kraju, njoj molitva ne pomogne!

Zato je bitno razjasniti stvari.

Quote:
naftali kaže: Pogledaj post
Kada mi je neki dan brat bio na pregledu kod uglednog liječnika,koji je inače redovni profesor na fakultetu, doktor znanosti, ali i čovjek koji je među Mirkom Miočićem i Pauletićem, pokazao vrhunsko znanje na kvizovima (ovo spominjem zbog širine znanja!), rekao mu je:

"Uz ovu agresivnu kemoterapiju i Božju pomoć, vjerujem da će vam biti dobro i da ćete ozdraviti".

Postoje ugledni znanstvenici (a ovaj zaista jest), koji imaju duboko znanje o svijetu i čovjeku, ali su svjesni da time ne završava sadržaj spoznaje i Znanje.
S obzirom na varijabilnost utjecaja terapija na stanje pacijenata, ali i situacija koje nisu uobičajene (da ne kažem, čudesne s medicinskog aspekta), teško je isključiti utjecaj koji, iako je nemjerljiv ili jasno detektiran, može pokazivati učinke. "Tamna materija" je barem, ako ništa, vrckava.

Dakle,za početak, možemo barem ostaviti tu mogućnost. Pitam se, kako to da ovaj znanstvenik ostavlja tu mogućnost, pa još ju stavlja i uz bok svojoj struci u kojoj je došao da spoznajnog "vrha" piramide, a da ju ja ne mogu ostaviti?

Ja vjerujem da čovjek može biti ozdravljen po Božjoj intervenciji, ali još više vjerujem da je ona neodvojiva od drugog čovjeka ili onoga kojemu je Bog dao toliku moć spoznaje i inteligencije, da kroz znanost čini upravo to!

Postavljaju se ona bukvalna pitanja, a zašto to Bog ne učini direktno i "pucne prstom"?
Pa čini(o) je, kako mi katolici vjerujemo, kao Sin.

Sin je uzeo ljudsku narav.
Dakle, Bog to čini kroz Čovjeka.
Na taj način, čovjek koji je u nevolji i čovjek koji mu je (kadar) želi pomoći (molitvom ili nekim drugim darom npr. spoznajom...Bog kroz njega) imaju šansu za voljeti se.

Ozdravljenja su mjesta ljubavi, vjere čovjeka u čovjeka, ali i vjere u Boga.

Ne treba duhovnu dimenziju čovjeka odcijepljivati od njega, već prihvaćati čovjeka holistički, cjelovito.

Dakle, ne vidim zbog čega bi se ozdravljenja putem molitve i duhovnog uzdignuća, trebala apriori odbaciti.
Možda da sačekamo situaciju aposteriori?
Bi li ti rekla bratu da odbije liječenje i da se samo i isključivo moli?
Ako ne, zašto ne?
Ako da, zašto da?

Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
moram priznat da je i meni malo čudno zašto neki ljudi koji ozdrave ne pokažu dokumente od prije da su bili bolesni i da su ozdravili.

Npr, da ja nedaj Bože bolujem od neke teže bolesti i da ozdravim, pa stavila bi to u novine, neke medije, nebi otkrila svoj identitet ali pohvalila bi se time, čisto zato i da drugi mogu potražiti pomoć na taj način. Inaće jesam vjernica, i apsolutno vjerujem u takva ozdravljenja, ozdravljenja preko molitve.

to mi je vrh vrhova.
Bravo, upravo ovo!

Treba poslužiti drugima kao pozitivan primjer, i svakako jasno i glasno reći, posvjedočiti i dokumentirati, ne bojati se istine, jer i Isus je išao grlom u jagode i dao život u zamjenu za ono što se borio!

Zadnje uređivanje Meadow : 09.05.2015. at 20:36.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 21:27   #120
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Pa moje svjedočenje i je poticaj na ne odustajanje koliko god čovjeku teško bilo u određenom trenutku,dakle pokaz da molitva Bogu može biti uslišana ako je čovjek spreman otvoriti srce njemu.

Mnogi dokazi na ovom forumu ,na drugim temama o Bogu i vjeri su iznijete i prikazane,međutim oni koji ne vjeruju uvijek to okreću u svoju korist na sve moguće načine,zato ja shvaćam da i dokaz koji bi im ja stavio pred oči bi bio preokrenut onako kako njima odgovara,zato dokaze prepuštam Bogu da takvim osobama on sam prikaže tijekom njihova života.



Oh, vjeruj mi ,bez obzira da li ču ja nekome biti primjer ili ne, ja nikako nisam pokazao da je sve moguće,Bog je taj i jedini koji to pokazuje,ja bi sebe jedino nazvao oruđem Božjih ruku i primjerom da milost istog prelazi granice ljudske volje.
nevjerujem da izokreću nego nisu upoznati sa vjerom pa neznaju. Bog je pokazao preko tebe tako da si ti sudionik i vrlo si važan u tome.

Ugl drago mi je zbog tebe i zbog masu ljudi koji su izlječeni na taj način, sve se može ako se vjeruje, nekima možda treba više vremena...a neko još nije na toj razini pa mora proći razne kušnje..

Ja sam jako daleko od tvoje razine, ali trudim se i vjerujem da me Bog voli.
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:09.