Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2015., 23:37   #1
Imam poremecaje, ali ne znam koje

Kako stoji u nazivu teme smatram da je to neki poremećaj, ali ne znam što.
Ukratko imala sam 3 veze do sada.
I svaki puta s kim god da bi bila u vezi uvijek sanjam neke druge dečke. Npr
Kada sam bila sa 2. dečkom sanjala sam ovog prvog..kada bi imali odnos zamisljala sam da se j... sa 1. deckom.. i uvijek sam u 2.dečku vidjela ovog prvog.

Sada kada sam u vezi sa 3-cim opet ista prica. Opet zamišljam ovog prvog. Sanjam prvog. Čak ne mogu ni imati orgazam a da ne zamislim scenu s ovim prvim. Stalno mi se vrte slike tog prvog decka. Ponekad zamisljam da je i tu.

I uvijek kada sanjam većinom sanjam bolesne snove na koje se napalim i onda doživim org. Npr. Ja u mrtvacnici ležim mrtva kao leš i taj prvi dolazi da me kremira..ali ne radi to nego kada me vidi golu vodi me u sobu i pozeli da me j... u snu dok se ne raspadnem sva i tu se ja budim i dozivljavam org uzivo. Znam zvući bolesno ali samo me bolesni snovi mogu napaliti.

Prividjaju mi se i neki likovi i sjene tokom noći pa ne mogu da spavam. Po danu mi se obično miču stvari sa stola. Kao da bježe i kada pogledam budu na mjestu gdje su i bile. Isto tako u svim predmetima ili prostorijama ne vidim ih čisto nego kao da vidim cijelu prostoriju u obliku slova i brojeva gdje se one miču i stvaraju razne oblike medjusobno. Idu ravno pa budu kao neke prizme..pa se sužavaju pa idu u krug itako u krug. To viđam od malih nogu. I te pojave budu i dan i noć.

Često imam i misli da uzmem nož i da sasječem dečka pored sebe dok spava ili da mu ubijem porodicu..da mu ubijem psa ili njegove prijatelje i kao da uživam u tome..ali se ubrzo saberem jer vidim da je to zlo..

Nikome ne pričam o tome..pretvaram se da je sve u redu i drugim ljudima izgledam i normalno jer nikome ne otkrivam svoje probleme.

Ne znam što mi je. Ima li kakva dijagnoza za to i koja? Hvala
tryingtoholdon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 09:50   #2
Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
Kako stoji u nazivu teme smatram da je to neki poremećaj, ali ne znam što.
Ukratko imala sam 3 veze do sada.
I svaki puta s kim god da bi bila u vezi uvijek sanjam neke druge dečke. Npr
Kada sam bila sa 2. dečkom sanjala sam ovog prvog..kada bi imali odnos zamisljala sam da se j... sa 1. deckom.. i uvijek sam u 2.dečku vidjela ovog prvog.

Sada kada sam u vezi sa 3-cim opet ista prica. Opet zamišljam ovog prvog. Sanjam prvog. Čak ne mogu ni imati orgazam a da ne zamislim scenu s ovim prvim. Stalno mi se vrte slike tog prvog decka. Ponekad zamisljam da je i tu.

I uvijek kada sanjam većinom sanjam bolesne snove na koje se napalim i onda doživim org. Npr. Ja u mrtvacnici ležim mrtva kao leš i taj prvi dolazi da me kremira..ali ne radi to nego kada me vidi golu vodi me u sobu i pozeli da me j... u snu dok se ne raspadnem sva i tu se ja budim i dozivljavam org uzivo. Znam zvući bolesno ali samo me bolesni snovi mogu napaliti.

Prividjaju mi se i neki likovi i sjene tokom noći pa ne mogu da spavam. Po danu mi se obično miču stvari sa stola. Kao da bježe i kada pogledam budu na mjestu gdje su i bile. Isto tako u svim predmetima ili prostorijama ne vidim ih čisto nego kao da vidim cijelu prostoriju u obliku slova i brojeva gdje se one miču i stvaraju razne oblike medjusobno. Idu ravno pa budu kao neke prizme..pa se sužavaju pa idu u krug itako u krug. To viđam od malih nogu. I te pojave budu i dan i noć.

Često imam i misli da uzmem nož i da sasječem dečka pored sebe dok spava ili da mu ubijem porodicu..da mu ubijem psa ili njegove prijatelje i kao da uživam u tome..ali se ubrzo saberem jer vidim da je to zlo..

Nikome ne pričam o tome..pretvaram se da je sve u redu i drugim ljudima izgledam i normalno jer nikome ne otkrivam svoje probleme.

Ne znam što mi je. Ima li kakva dijagnoza za to i koja? Hvala
Kakav si odnos imala sa prvim dečkom?
Maštanje i razmišljanje o bivšoj ljubavi tijekom odnosa ne mora biti problematična stvar, u sexu se često služimo maštarijama da bi pojačali doživljaj, možda je pomalo kinky pa nas takva pomisao (da samo sa nekim drugim) dodatno pali... Obično je to povremeno i ljudi tome ne pridodaju značaj (kao ni ostalim maštarijama koje mogu biti poprilično nastrane, homosexualne naravi i sično). Možda previše obraćaš pozornost na tu maštariju..?

Na snove također ne obraćaj pozornost, svi sanjamo čudne i neobične stvari, tvoji erotski snovi su podosta nastrani no na tvom se mjestu ne bih opterećivao time.. Snovi ti ne mogu naštetiti..

Na ovo boldirano treba obratiti pažnju..
Nije "normalno" da učestalije imamo takve misli i porive da naštetimo drugima pored sebe. Isto tako nije normalno da imamo izražene halucinacije u našem doživljaju vanjskog svijeta. Kao što nije "normalno" da recimo čujemo glasove u svojoj glavi. Može biti da su takve stvari svojevrsne manifestacije OKP (opsesivno kumpulzivnog poremećaja) ili čak neke ozbiljnije dijagnoze.
Što se tiče misli da nekome želiš naštetiti, moguće je da previše pažnje njima posvećuješ jer one u tebi bude određene emocije (kažeš privid užitka) i ta konfrontacija misli, osjećaja i činjenice da je to zlo u tebi izaziva nemir. Obzirom da misao izaziva konkretnu osjećajnu reakciju ti njoj daješ više značaja nego što je potrebno, misao je samo misao ako je "materijaliziraš" odnosno daš joj previše na važnosti opsjedati će te.

Što se tiče vizualnih halucinacija, ne znam koliko je to ozbiljno, možda i tu previše pažnje daješ blagim vidnim halucinacijama koje većina nas uzima zdravo za gotovo pa im previše daješ na značaju.

Ukoliko imaš izražene kompulzivne misli, dakle ukoliko te konstantno opsjedaju misli i potrebe da uzmeš nož i nekome naštetiš, ukoliko čuješ glasove u svojoj glavi koji mogu biti neugodni i natjeravati te da učiniš nešto, ili imaš vizualne halucinacije koje ti smetaju u životu, ili si zbog toga bilo kome možeš naštetiti trebala bi se hitno javiti psihijatru.

Ukoliko ovo što si opisala nije posebno značajno odnosno znaš da te povremeno uhvati kada si sama sa sobom i prestane kada ti koncentracija ide u drugom smijeru (baviš se nekim poslom) obično je riječ o nekom obliku OKP-a kojeg ćeš riješiti tako da se ne opterećuješ tim mislima i doživljajima i nemaš straha od istih, dakle ne daješ im na značaju. Kroz neko vrijeme trebale bi prestati. Ukoliko to nije slučaj i smetaju ti bilo bi dobro da se obratiš psihijatru.
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2015., 20:27   #3
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
bilo bi dobro da se obratiš psihijatru.
Točka.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2015., 07:50   #4
Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
K

Prividjaju mi se i neki likovi i sjene tokom noći pa ne mogu da spavam. Po danu mi se obično miču stvari sa stola. Kao da bježe i kada pogledam budu na mjestu gdje su i bile. Isto tako u svim predmetima ili prostorijama ne vidim ih čisto nego kao da vidim cijelu prostoriju u obliku slova i brojeva gdje se one miču i stvaraju razne oblike medjusobno. Idu ravno pa budu kao neke prizme..pa se sužavaju pa idu u krug itako u krug. To viđam od malih nogu. I te pojave budu i dan i noć.

Često imam i misli da uzmem nož i da sasječem dečka pored sebe dok spava ili da mu ubijem porodicu..da mu ubijem psa ili njegove prijatelje [U]i kao da uživam u tome..[/U]ali se ubrzo saberem jer vidim da je to zlo..
Ovo te definitivno kvalificira za odlazak psihijatru...Ali toliko, pretpostavljam, znaš i sama.

Naime, slušne i vidne halucinacije nešto su što nikako ne dolazi "samo od sebe", bez neke popratne dijagnoze.

U rijetkim, jako rijetkim situacijama kada se osoba nađe pod ekstremnim stresom, moguće je da doživi iste kao reakciju...Svojevrstan ptsp. Ali ti veliš kako te stvari vidiš/čuješ godinama, te nisi navela ni jedan događaj koji bi bio "triger" za takvo nešto...
Svi mi ponekad imamo pokoju neželjenu misao. Evo, ja kad sam rodila, znalo mi se dogoditi da držim bebu u ruci i kad izađem na terasu doleti mi misao "šta da mi sad ispadne ili da ju ispustim"??!Ta je misao u meni izazivala enormnu paniku i strah, užasnula me. Toliko da neko vrijeme nisam prilazila balkonu Ali vidi, ja sam se užasnula na nju. Ti pišeš da bi takva misao (da ubijaš dečka) u tebi izazvala reakciju kao da uživaš u tome...Dakle, maštanje o tome tebi ostavlja prostor da misliš kako bi te to ispunilo zadovoljstvom...E vidiš, taj je dio "kritičan".

To je ono što nije baš najnormalnije u svemu tome...Velim, svi katkad imamo neku misao koja nas sablazni, no, uglavnom nas još više sablazni pomisao kako bi posljedice te iste bile katastrofalne...Nema tu nikakvog uživanja ili bilo kakvog osjećaja ugode u umu. Samo horor.

Ako tome pridodamo slušne i vidne halucinacije, imamo popriličan "opus"psihičkih smetnji koje definitivno mora procijeniti neka stručna osoba. Postoje terapije kojima bi sve to skupa mogla značajno smanjiti. Ne govorim tu samo i isključivo o medikamentima, iako, i oni značajno poravljaju stvari.
Nemaš što izgubiti. Ne srami se odlaska psihijatru. Ta danas svaki psihić ima svog psihića...Nije da smo baš previše "normalna" nacija generalno

Ne dozvoli da se sve to još više produbljuje jer to sve skupa u budućnosti može postati mnogo veći problem. Možeš doista i nauditi sebi. ili drugima...Ne riskiraj,

Vizavi snova...tu se ne zabrinjavaj previše. Neki su ljudi više kinky (takvi će imati sličnovjetne snove), neki manje...Dok god na taj način ne dovode u opasnost sebe i druge, sigurno je. Čovjek sanja svašta. Doslovno svašta. Ali ne smatram da snovima treba odavati preveliku pažnju.

Quote:
tryingtoholdon kaže: Pogledaj post
Ne znam što mi je. Ima li kakva dijagnoza za to i koja? Hvala
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 18:29   #5
"Autorica" je trol. U jednoj temi na US govori kako je u vezi na daljinu godinu dana, u drugoj temi na LJES-u se planira vjenčati sa tipom koji joj predbacuje da nije utegnuta, a u ovoj temi "vidi prikaze". Previše kontradiktorno.
spectrumix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.