Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2017., 11:41   #161
Quote:
šumska jagoda kaže: Pogledaj post
Ne, ides na zadnji kat (ne sjecam se vise je li bio 5. ili 4.). Kad izadjes iz lifta vrata ravno su humana (na lijevo pedijatrija). Ponekad su vrata zakljucana pa im treba pozvonit. Kad udjes na humanu na desno je soba od sestara, tamo se javis.

Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk
hvala ti
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:45   #162
Snelly mirovanje za implantaciju - postoje istrazivanja na temu i opcenito onako generalno struka je slozna da utjecaja nema.

Poneki mpo moze opreza radi preporuciti mirovanje i kad nije nuzno potrebno - mnogi to znaju i kod low responda. Al nikako nije smjernica.

Bez obzira na vrstu postupka, pozeljno jest usporit malo ritam i oporavit se psihofizicki. Ja se u fetovima ponasam recimo skroz normalno ali ipak ne treniram hard core i sl. da mi taj nesretni kortizol ipak ne divlja

Eh, u stimulaciji je druga prica, osjecaj je varljiv. U jednom momentu mislis da si ok a u drugom si na operacijskom stolu. Kod uvecanih jajnika treba ipak pojacat oprez.

Mjaukalo tek sad vidim, glavu gore draga
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 11:57   #163
Quote:
Lena84 kaže: Pogledaj post
Ja osijecam nesto dole, pikanja neka, ali samo tu i tamo...e sad mene brine sto si rekla da progesteron smiruje grceve, znaci da nebi trebala osijetiti M kad dode?! ajme to bi bilo sjajno ako vec misli doci! nisam imala sad poslje transfera nista slicno menstrualnim grcevima, nisam imala za sad ni ono znojenje nocno pred M. Danas bi kao trebala dobiti. Idem kupiti test u dm, pa ako ne dode sutra ga radim
Danas mi je 11dpt.
Lena, sjećam se da si rekla da menstruacija bi bila 13.03.
Mislim da možeš i danas napraviti test, s obzirom da je 13.03..
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:09   #164
blackberry čestitke

lena,jako se nadam za tebe

mjaukalo,užasno mi je žao
TweetyBirdy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 13:43   #165
Bok curke, evo mene opet. Čitam vas svaki dan i pratim. Nadam se da će se nizati lijepe vijesti. Ja dobila mengu i sad se trebam naručiti za FET pa se nadam da ću se i ja pridružiti betačekalicama. ali luda sam već, stalno je zauzeto, nikako dobit Rijeku

Lena, držim fige na najjače
Mjaukalo, žao mi je
Blackberry, čestitke
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:05   #166
Ja čekam mengu ,a ona ne dolazi Znam da nije bila dobra ovulacija, ali danas mi je 15dpo.

Trudna nisam, nije bilo ništa ovaj ciklus jer sam bila bolesna ko pas (srećom pa nije bio FET) i imali smo doma razne peripetije
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:15   #167
cure, hvala
cajna sutra radim test...ne danas, no no, ako je plus nema kamo pobijeći a ovako dam ovoj kozi od M da se pojavi još danas . bolje joj je da ne dođe!

Snow još nisi dobila!? pišaj test da vidiš kako će se pojaviti(provjereno)

Lavica sretno! mogu misliti kako ih je teško dobiti, ja sam zadnji put uzela telefon i od 9h ujutro do 13h zvala svakih 5, 10min... a najveća je vjerojatnost da ih dobiješ između 12 i 14h
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:17   #168
Nemam test a i neću trošiti para na njih kad znam da nije bilo akcije
Ono, taman kad hoćeš da dođe, ona gnjavi... Danas sam 32dc

mjaukalo žao mi je
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:21   #169
Evo, dobila Rijeku iz 28 puta!!! U subotu sam naručena i sad me zanima jedna stvar. Ja nisam imala transfer jer mi je endometrij bio tanak i sad u subotu mi je 8dc. Pretpostavljam da mi neće odma radit transfer jer je prerano. Dal ću morat ić svaki drugi dan na ultrazvuk kao za folikulometriju ili? Ima neko iskustva? Možda je glupo pitanje, ali prvi mi je put. Please help
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 14:28   #170
Hvala Lena, zvala sam od 12.30, a dobila ih u 14.05. Već sam mislila odustati i iskušati sreću sutra
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:00   #171
cure drage, hvala vam.
vanesssa- ovo mi je bio 5 transfer (niti jedan se nije zapelcao), ukupno mi je ovo (što preko HZZO-a, što privatno) mislim 8 pokušaj. Sve skupa traje već 4 godine. Preko HZZO-a imam još 1 stimurlirani i to u svibnju i 1 u priordnom ciklusu. Na jesen ću navršiti 42 godine (ajme pa kak?!?!?), zato ću postupke malo zgusnuti i o onda možda još maksimalno 1 ili 2 privatno a onda odustajem.
mjaukalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 15:34   #172
Quote:
Lavica1308 kaže: Pogledaj post
Evo, dobila Rijeku iz 28 puta!!! U subotu sam naručena i sad me zanima jedna stvar. Ja nisam imala transfer jer mi je endometrij bio tanak i sad u subotu mi je 8dc. Pretpostavljam da mi neće odma radit transfer jer je prerano. Dal ću morat ić svaki drugi dan na ultrazvuk kao za folikulometriju ili? Ima neko iskustva? Možda je glupo pitanje, ali prvi mi je put. Please help
Lavice, ideš na folikulometriju svaka dva dana ( možda u početku tek treći dan jer je folikul mali). Opet isto kao u prirodnom ciklusu, prati se rast folikula i pokušava se uhvatiti trenutak ovulacije. Dakle, čeka se da folikul sam pukne, nema punkcije:klap:. Od tog dana ovulacije, ( koji se računa kao da je taj dan bila punkcija), se čeka onoliko dana koliko ti je star zamrznut embrij. Pretpostavljam da imaš blastociste, dakle, transfer ide peti dan nakon ovulacije. Možda ćeš morati početi stavljati utriče i prije transfera.Meni su ponekad rekli da počnem s utričima odmah nakon ovulacije,ponekad dva dana nakon ovulacije,ponekad tek nakon transfera. Svaki put drukčije. FET je inače blažen u odnosu na ET, jer nema stimulacije i punkcije. Meni je bilo najgore ono iščekivanje na dan transfera, jesu li mrvice preživile ili nisu. To mi se dogodilo dva put. Prvi put od pet stanica samo jedna preživjela i nije se oplodila ( to je bio sekundarni ET), a drugi put nisu preživjele dvije blastice, i to lijepo ocjenjene prije smrzavanja. Gore sam se tad osjećala nego nakon negativne bete. Ali to se ipak ne događa često. Nadam se da će kod tebe biti sve ok. Koliko imaš smrzlića?
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 18:45   #173
mjaukalo baš mi je žao.
panika i ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 20:35   #174
Lea, hvala ti puno. Super si mi to objasnila. Moram se psihički pripremit. Ja imam 3 smrznute blastice. I ja se nadam da se meni to neće dogoditi. Mogu si misliti kakvo je to razočarenje
Baš mi je žao da ti se to dogodilo. Nakon svih inekcija, folikulometrija i punkcije, misliš da si na konju pa sve za čas padne u vodu. i onda opet sve iznova..teško treniranje živaca i strpljenja...ali bitno da se na kraju vidi rezultat. Nadam se da ćemo i mi brzo tvojim stopama. Sigurno je to predivan osjećaj
__________________
Don't dream your life, live your dream;-)
Lavica1308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:59   #175
Quote:
Lavica1308 kaže: Pogledaj post
Lea, hvala ti puno. Super si mi to objasnila. Moram se psihički pripremit. Ja imam 3 smrznute blastice. I ja se nadam da se meni to neće dogoditi. Mogu si misliti kakvo je to razočarenje
Baš mi je žao da ti se to dogodilo. Nakon svih inekcija, folikulometrija i punkcije, misliš da si na konju pa sve za čas padne u vodu. i onda opet sve iznova..teško treniranje živaca i strpljenja...ali bitno da se na kraju vidi rezultat. Nadam se da ćemo i mi brzo tvojim stopama. Sigurno je to predivan osjećaj
Bolje je znati što očekivati nego da tamo doživiš šok kao ja. Stanice imaju malu šansu preživljavanja, ali blastocistama je velika šansa da prežive odmrzavanje,tako da se ne moraš bojati. Ovo što se meni dogodilo više je iznimka nego pravilo,tako da se ne moraš bojati. Sretno draga!
lea13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 05:59   #176
Lena, sreeetnooo!!!!! Javi nam rezultat testa, neka bude veliki plus!!!
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 06:02   #177
Quote:
mjaukalo kaže: Pogledaj post
cure drage, hvala vam.
vanesssa- ovo mi je bio 5 transfer (niti jedan se nije zapelcao), ukupno mi je ovo (što preko HZZO-a, što privatno) mislim 8 pokušaj. Sve skupa traje već 4 godine. Preko HZZO-a imam još 1 stimurlirani i to u svibnju i 1 u priordnom ciklusu. Na jesen ću navršiti 42 godine (ajme pa kak?!?!?), zato ću postupke malo zgusnuti i o onda možda još maksimalno 1 ili 2 privatno a onda odustajem.


Nemoj gubiti nadu!! a koja vam je dijagnoza? U cemu je problem?
vanesssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 07:51   #178
Lena Sretno. Javi rezultat!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:16   #179
evo javljam veliki minus ...mislila sam da bude tako jer me noćas rasturalo dolje, ne kao inače kad moram dobiti, ali vjerojatno zbog progesterona je drugačije, tako da sam si mislila da bude - . Sad čekanje da dođe gospođa, a onda ispočetka, nema predaje!
Nego još imam 2 crinone gela, za danas i sutra, stavit ću to reda radi, ali neznam kad bi trebala očekivati M...koliko otprilike kasni na progesteronu? znam da je individualno....ali žuri mi se dalje
Lena84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2017., 08:17   #180
Žao mi je
Meni je došla menga 3-4 dana uglavnom nakon progesterona. Ali jednom došla drugi dan i jednom nakon 8 dana
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.