Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 17:01   #1
Pjevanje / Kako naučiti pjevati?

Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 17:13   #2
Ovaj.. nije baš da svoj glas smatram opremom.. al dobro.. ne kužim zašto je ovo bilo premješteno..
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 00:55   #3
imaš pm
__________________
less is more no more
bounce like yo' ass had the hiccups...
Maskota is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 23:04   #4
Wink

Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
Išla sam na pjevanje na Rock akademiju 2g i moram priznati da me dosta razočarala.. naučila ja jesam dosta, rekli su ljudi oko mene da mi se strašno poboljšao glas, ali ja u zadnje vrijeme nisam vidjela nikakvog napretka i željela sam napraviti malu pauzu. Osim tog, povećale su se cijene full, malo su mi se zamjerile neke stvari i nemam više nikakvu želju ići na pjevanje tamo. Sad me opet počela vući želja za pjevanjem pa me zanima ide li itko od vas na satove pjevanja i možete li mi preporučiti nešto tipa Rock akademije, ali kvalitetnije ili pak dati neki broj profe pjevanja koja daje privatne satove a dobra je? Može i na PM. Hvala
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
Pun gluposti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 00:40   #5
Quote:
Pun gluposti kaže: Pogledaj post
Ima jedna dobra no nisam siguran dal još uvijek daje satove pjevanja.....zadnje što sam čuo o njoj je da je otišla pjevat u HNK....neznam ali evo ti broj pa možeš provjeriti...098302914 Branka Sekulić
Enjoy...Btw.si pjevala di da te se može čut?Koji stil imaš?Samo nemoj reć narodnjake molim te nemoj reć narodnjake radije laži nego da kažeš narodnjake...
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Patuljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 01:26   #6
Quote:
Zlipa Tuljak kaže: Pogledaj post
O, pa naravno da sam pjevala cajke, zato i oću novu profu jer me stara nije naučila dobrom vibratu.
Imaš PM
Hmm....jesi ti sigurna da tražiš profu za pjevanje?
Jel i ja te mogu štošta naučit he he he...
Sudeći po onom videu sa youtubea ne diraju te baš narodnjaci ahh....doctor,doctor....we got a live one!
Iskreno volim bee gees i jedva čekam da vidim taj d.i.s.c.o.!Idem i na Bundek i na trg!
__________________
Ako želiš pobijediti , nesmiješ izgubiti!
Pun gluposti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 12:26   #7
Pomoć! - pjevanje

želim naučiti pjevati lijepo...
inače jako loše pjevam i imam jako mali raspon glasa, ali mislim da bih mogla poboljšati to...
ne vjerujem da bi sad postiga sa ovim glasom koji imam neke super rezultate, ali ipak bih pokušala.

nemam novaca sad za neke tečajeve ili sl...
(a ni vremena puno)
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
nešto da ima neke tehnike pjevanja za početnike ili sl... ako je moguće na hrvatskom. (iako razumijem i engleski)
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 19:20   #8
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 21:43   #9
Quote:
Tuli_Kupferberg kaže: Pogledaj post
Ajme... pa jako teško. Ovisi što bi pjevala...
pa ne mora to biti nešto sad neznam ja šta.
već da me ne bude u društvu sram pjevati, tek toliko da imam ugodan glas (koliko toliko).
znam da nikada neću moći pjevati onako kako zaista želim, ali ipak bih pokušala bar malo popraviti to svoje pjevanje.

postoji li neki link ili priručnik?
bilo što...
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:07   #10
http://www.youtube.com/results?searc...singing+lesson
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:09   #11
lijepo od tebe
hvala
~Cherry~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:13   #12
nema na čemu
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 01:54   #13
Da li možda netko slučajni zna da li u Zagrebu postoji priprema za srednju glazbenu školu(a da to nije rock akademija)
inače ona traje dvije godine pa se možeš upisati u srednju glazbenu ili pak nastaviti opet dvije godine samo izabereš nove predmete...
Loolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 22:45   #14
Quote:
Loolita kaže: Pogledaj post
Da li možda netko slučajni zna da li u Zagrebu postoji priprema za srednju glazbenu školu(a da to nije rock akademija)
inače ona traje dvije godine pa se možeš upisati u srednju glazbenu ili pak nastaviti opet dvije godine samo izabereš nove predmete...
srednju glazbenu za solo pjevanje niti ne možeš upisati bez 2 pripremna razreda čiji prvi upišeš
AKO prođeš audiciju koja je uvijek u 6. mjesecu u svim glazbenih školama u zagrebu
+ ne smiješ imat manje od 16.god. niti više od 21.god.
+ ne idi u baloković
+ u muzičkim školama se radi klasika
eto toliko
Wawindaji is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2011., 16:37   #15
Quote:
Wawindaji kaže: Pogledaj post
srednju glazbenu za solo pjevanje niti ne možeš upisati bez 2 pripremna razreda čiji prvi upišeš
AKO prođeš audiciju koja je uvijek u 6. mjesecu u svim glazbenih školama u zagrebu
+ ne smiješ imat manje od 16.god. niti više od 21.god.
+ ne idi u baloković
+ u muzičkim školama se radi klasika
eto toliko
Srednja glazbena se može upisati, ali se mora položiti solfeggio, klavir i pjevanje iz 2 razreda pripremne škole i nakon toga se polaže prijemni za srednju glazbenu. Dakle, može se ići i na privatne satove, samo što je naravno to jako jako skupo, mjesečno za pripreme bi trebalo oko 400 eura.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 11:08   #16
Ja bih htjela savjet...
Imam prosječan, neloš glas. Ni dobar, ni los.Nemam neki ekstra sluh , ali relativno imas sluha. Pa od prija koje nemaju nešto previše sluha možda i najbolji, ali opet... Neke pjesme mogu lijepo otpjevat neke bas i ne. Nemam mali raspon glasa , ali ni nešto velik.
Kada pjevam imam problema s disanjem. Već nakon sat -dva vremena pjevanja vise ne mogu pjevat bas kako treba . I neke tonove ne mogu otpjevat jer trebam "prodisat" . Ponekad kad idem u jako visoke tonove mi se glas stiša i puca. Mislim da imam mezospran, ali ponekad naginje na alt. Mama mi je rekla da ponekad falširam,iako nije to sto posto sigurno jer ni ona bas ne zna sto to znaci ? Ponekad kaze mi da pjevam kroz nos , kako to poboljsat? I neke dane kad sam super raspolozenja super pjevan , nekad bas i ne.... neke dane mogu otpjevat neku pjesmu sutra dan uopce ne mogu... dali mogu ikako poboljšat glas i u prosjeku koliko ga mogu poboljšat?
__________________
Crveni Karton -Vetar duva oko kuće

(pisma)

Zadnje uređivanje ja sam 111 : 25.05.2014. at 11:19.
ja sam 111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 19:44   #17
?

Jel' ovo ok? Pjevanje na karaoke, uključen je echo na karaokama do 80%, oko 20 sec gasim echo tako da ne bi ispalo da je autotune, a i na kraju snimke se čuje odjek.
Samo mi je nos začepljen, ako sam negdje fulala nevezano sa disanjem, onda je do mene jer prehlađena nisam.
Pjevala sam na neku svoju verziju, nisam se trudila skidati Adele.
Ovo drugo 'fire' koje zvuči kao 'faaj' zanemarite, nos mi je začepio dovod zraka na tren. :P

P.S. Jel' za glas bolje jaje ili med? Jaje sam konzumirala jedno dva tjedna, glas bude bar za petinu bolji, ali je jaje odvratno za piti i teško mi sjeda na želudac.
Med sam također konzumirala oko dva tjedna, glas je bolji za petinu, ali previše me grlo počne peći nakon osmog dana.

http://vocaroo.com/i/s0USKX7l2MNv
__________________
'Srce se može lomiti samo jednom. Sve drugo su samo ogrebotine.'
Eclipse Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 21:20   #18
nije lose napisao sam to isto i na chatu al meni je bolje ovo http://vocaroo.com/i/s1KcVe0taa2G
Andrejjj is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 18:34   #19
Quote:
Eclipse Shadow kaže: Pogledaj post
Jel' ovo ok? Pjevanje na karaoke, uključen je echo na karaokama do 80%, oko 20 sec gasim echo tako da ne bi ispalo da je autotune, a i na kraju snimke se čuje odjek.
Samo mi je nos začepljen, ako sam negdje fulala nevezano sa disanjem, onda je do mene jer prehlađena nisam.
Pjevala sam na neku svoju verziju, nisam se trudila skidati Adele.
Ovo drugo 'fire' koje zvuči kao 'faaj' zanemarite, nos mi je začepio dovod zraka na tren. :P

P.S. Jel' za glas bolje jaje ili med? Jaje sam konzumirala jedno dva tjedna, glas bude bar za petinu bolji, ali je jaje odvratno za piti i teško mi sjeda na želudac.
Med sam također konzumirala oko dva tjedna, glas je bolji za petinu, ali previše me grlo počne peći nakon osmog dana.

http://vocaroo.com/i/s0USKX7l2MNv
Puno bi korisnije bilo da si maknula tu jeku. Isto tako, najednom si promijenila tonalitet na "it's bringing me out of dark". Inače imaš potencijala. Jaja su mit, nemaju nikakve veze sa glasnicama. Med može djelovati blagotvorno. Najvažnija je dobra hidracija i odmor.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2010., 16:48   #20
Quote:
~Cherry~ kaže: Pogledaj post
pa me zanima postoji li neka stranica na internetu o tome.
ja sam tražila po internetu, ali nema ništa konkretno.

možete li mi dati kakav savjet?
ima ti stranica na you tube-u...
http://www.youtube.com/user/SingingSuccess
mikistcro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.