Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2004., 10:56   #1
Ocinstvo....provjeravati ili ne!!???

Kako daleko ici za istinom?... Dali nam ona bas uvijek treba, ili je nekad bolje ne znati sve, jer ne znaci da cemo biti sretniji ako saznamo istinu??
Jel se mijenja odnos prema klincima koje obozavas, ako se utvrdi da nisu tvoji???
S druge strane, tog crva sumnje se ne da samo tako izbrisati.....


Citao malo o tome, cini mi se da bi se vecina rado vratila u ono stanje neznanja/vjerovanja.


Nije lako.....
ManaraM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 11:05   #2
Mislim da pitanje ocinstva ne promijeni odnos do djece toliko koliko do partnera.
KAda ih zavolis,volis ih bili tvoji ili tudji,tu se nista ne promijeni.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 13:19   #3
Nas se pita?!!!

A što bi ti da saznaš sa 10,15,25 godina da ti to nije pravi otac a voliš ga više od svega?

Osobno krivim majke (osim u izrazito iznimnim situacijama- doduše neznam koja bi to mogla biti).

Mislim da je biološko shvačanje porijekla i pripadnosti najvažniji element psihičkog razvoja djeteta.

Znači ISTINA, treba reći istinu ali od samog početka ili ako netko sumnja neka provjeri (bar danas ima metoda i metoda) ali na početku (ili kasnije zavisi koliko se može nositi sa istinom), ali nakon 10,15 godina - bolje ne potezati temu nego eto reći (supruzi ili kome već) da znaš(dotična bi ti trebala noge ljubit) ali djetetu ne govoriti ništa.
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 13:19   #4
dali se odnos mjenja, iskreno mislim da se mjenja za 1% - to je onaj mali crvić u glavi
još jedna mudrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 13:27   #5
I na ovo pitanje postoje dva tocno, ali i suprotna odgovora...

Vodeci racuna o postenju ( a i genetici!) odgovor je DA..

Vodeci pak racuna o ocu koji "ocuje" djetetu za stolom pomazuci mu u domacim zadacima, nocima bdije uz njega bolesnoga, hrani ga, ne samo hranom vec i ljubavlju, brine ine brige, a bioloski to propusta bilo vlastitm ili slucajnim odabirom, odgovor ja NE...

A zivot je negdje u sredini...svaka se majka rukovodi svojim interesima.
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 13:31   #6
Re: Ocinstvo....provjeravati ili ne!!???

Quote:
ManaraM kaže:
Kako daleko ici za istinom?... Dali nam ona bas uvijek treba, ili je nekad bolje ne znati sve, jer ne znaci da cemo biti sretniji ako saznamo istinu??
Jel se mijenja odnos prema klincima koje obozavas, ako se utvrdi da nisu tvoji???
S druge strane, tog crva sumnje se ne da samo tako izbrisati.....


Citao malo o tome, cini mi se da bi se vecina rado vratila u ono stanje neznanja/vjerovanja.


Nije lako.....

odgovoriti na ovo pitanje je jako teško (kao uostalom na monoga životna pitanja)
kroz forum kao odgovor na neka pitanja više puta sam pročitala: bolje ti je da neke stvari ne znaš, sretniji si kad ne znaš da nisi otac tog djeteta, sretnija kad ne znaš da te partner vara, općenito: sretniji si kad ne znaš ni za jednu lošu činjenicu

ali, te loše stvari postoje i ne mogu vječno ostati prikrivene
i ipak mislim, da kad njušiš da se laž mota po tvom životu, i kad njušiš da je istina nešto drugo od onog što ti se čini da jest - ja bih tu istinu pokušala otkriti

šta ja znam, stvarno mi je istina važnija
nekako mi se čini da ona kad - tad izađe na vidjelo, pa onda bolje prije nego kasnije, ne bih se željela jednog dana zapitati: ej, zar sam ne samo prevarena, nego još i slijepa, gluha i glupa kad nisam vidjela istinu?

a očinstvo...

ma kako god to sagledam: mislim da treba s istinom na čistac, pa tako i s očinstvom ili ne-očinstvom

kako može uspjeti nešto čemu je u temelju neistina?
__________________
i koka je rekla kako-ko
laila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:03   #7
Jel zna netko kako i gdje se to moze napraviti u Zagrebu?
ManaraM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:18   #8
Quote:
ManaraM kaže:
Jel zna netko kako i gdje se to moze napraviti u Zagrebu?
Vidim da si odlučio to napravit
Lorelai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:49   #9
roditelj nije onaj sto je napravio dijete nego onaj sto ga je odgojio
margarita is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:50   #10
ManaraM, prije nego sto "to" napravis, pitaj se najprije sto ces ako se ispostavi da dijete nije tvoje. Neces nista? Pa onda ne moras ni istrazivati. Zamisli si sve poslijedice, razmotri scenarije. Hoces se izderati na zenu? Izbacit ju skupa sa djetetom iz stana? Traziti rastavu? Jesi li zaista u stanju to uraditi?

Koliko ti je uopce vazno da je djete genetski tvoje? Ili se zapravo pitas dali te je zena prevarila, u kojem slucaju joj vise ne mozes vjerovati, pa bi zato raskinuo vezu?

Otvorit cu topic na Pravu da vidimo dali je genetski test uopce dozvoljen bez privole doticnih (t.j. djeteta i majke), pa svrati i tamo.
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 14:53   #11
Quote:
margarita kaže:
roditelj nije onaj sto je napravio dijete nego onaj sto ga je odgojio
Steta sto vecina roditelja nije svjesna ove cinjenice
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:27   #12
ne kuzim zasto roditelji ne bi dobili pri rodenju i genetsku kartu svog djeteta
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:30   #13
Quote:
zg_sash kaže:
ne kuzim zasto roditelji ne bi dobili pri rodenju i genetsku kartu svog djeteta
Da, ovo bi u startu moglo shebati cijeli djecji zivot...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:47   #14
ili majcin ...
ili neke budale koja misli graditi cijeli zivot na lazima
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 15:50   #15
@ oona

ne kuzim .... po toj logici ne bi smjelo biti niti rastave ?!

btw - mislim da se u odnosu prema djetetu NISTA ne mijenja, ali svakako u odnosu prema zeni, jer prakticno to znaci da je sve izgradeno na LAZIMA, a to fakat nije zivot.
Speedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:01   #16
Quote:
Speedy kaže:
@ oona

ne kuzim .... po toj logici ne bi smjelo biti niti rastave ?!

btw - mislim da se u odnosu prema djetetu NISTA ne mijenja, ali svakako u odnosu prema zeni, jer prakticno to znaci da je sve izgradeno na LAZIMA, a to fakat nije zivot.
Postenje je jedna vrijedna kategorija, ali sam ja primjetila da je vec poprilicno potrosena.....
A ono sto bih svakako htjela izbjeci je: DJECJA BOL I NAPLATA NEDUZNOM BICU...neka se odrasli obracunavaju na odrasli nacin, ukoliko umiju.

Rastava je, po meni, uvijek dobrodosla ukoliko osigurava u nastavku mirni djecji zivot...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:03   #17
Procjenjuje se da svakom 10. djetetu otac nije i genetski, sto oni (ocevi) naravno nemaju pojma.
Ne, nisam jos odlucio, jer sto ako se ispostavi da nisam genetski otac?... Nitko i nista mi ni priblizno ne znace kao oni. Ako im nisam genetski otac, hocu li i dalje moci bezrezervno biti uz njih kao i do sada?? Sto ako jedno je a drugo nije? Hoci li otici ili ostati? Ako ostanem, da li cu moci biti dovoljno jak i kada nekad popizdim ne reci joj da nek se o njima brine onaj tko ih je i napravio?

A sto s njom? To nebi stalo u vec prilicno punu casu.

Ili otici i poceti sve iz pocetka, ali kako kad nam priroda nije ugradila reset gumb?


Treba dobro prespavati, nista ne ciniti je isto odluka!
ManaraM is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2004., 16:08   #18
Quote:
ManaraM kaže:
Procjenjuje se da svakom 10. djetetu otac nije i genetski, sto oni (ocevi) naravno nemaju pojma.
Ne, nisam jos odlucio, jer sto ako se ispostavi da nisam genetski otac?... Nitko i nista mi ni priblizno ne znace kao oni. Ako im nisam genetski otac, hocu li i dalje moci bezrezervno biti uz njih kao i do sada?? Sto ako jedno je a drugo nije? Hoci li otici ili ostati? Ako ostanem, da li cu moci biti dovoljno jak i kada nekad popizdim ne reci joj da nek se o njima brine onaj tko ih je i napravio?

A sto s njom? To nebi stalo u vec prilicno punu casu.

Ili otici i poceti sve iz pocetka, ali kako kad nam priroda nije ugradila reset gumb?


Treba dobro prespavati, nista ne ciniti je isto odluka!
Uvijek su me ucili pa sam i sama naucila da je ljubav prema partneru razlicita od ljubavi prema djeci...i to uveliko.
Sto i kako uciniti u tvojoj situaciji ovisi prvenstveno o temeljima tvojih saznanja, da li su dovoljno realni ili ne...zasto si sada odlucio ovako reagirati, koliko su djeca stara?
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2004., 08:31   #19
Quote:
ManaraM kaže:
Procjenjuje se da svakom 10. djetetu otac nije i genetski, sto oni (ocevi) naravno nemaju pojma.
Ne, nisam jos odlucio, jer sto ako se ispostavi da nisam genetski otac?... Nitko i nista mi ni priblizno ne znace kao oni. Ako im nisam genetski otac, hocu li i dalje moci bezrezervno biti uz njih kao i do sada?? Sto ako jedno je a drugo nije? Hoci li otici ili ostati? Ako ostanem, da li cu moci biti dovoljno jak i kada nekad popizdim ne reci joj da nek se o njima brine onaj tko ih je i napravio?

A sto s njom? To nebi stalo u vec prilicno punu casu.

Ili otici i poceti sve iz pocetka, ali kako kad nam priroda nije ugradila reset gumb?


Treba dobro prespavati, nista ne ciniti je isto odluka!
Mislim da je čovjek u pravu. Nešto kod vas očito ne štima, pa je bolje istjerati zeca na čistinu. Vrijeme u tim slučajevima, nije saveznik.
 
Odgovori s citatom
Old 07.04.2004., 12:48   #20
rado bih znao kolikim "patnicama" se smrznul drek vriti na ovu ideju

steta je da se genetska karta ne dobiva odmah po rodenju djeteta
a istina ? kakav god okus imala , ipak je samo jedna

i na kraju , da preduhitrim dezurne : meni uopce ne igra ulogu da li sam genetski ili zamjenski ili kakav god otac
covjek zavoli i peseka i ribicu , pa kako bi se itko normalan odrekao ljubavi prema djetetu ?
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.