Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2009., 17:09   #61
Nedavno sam vidio zagrebački taksi - Mercedes E-klasa (W212) najnoviji model (ne može biti stariji od ~6 mjeseci jer je model tek tada došao na tržište). Početna cijena dizelaša je 48000€!! Kako on može imati ekonomski isplativu računicu
Treba taj auto i održavati i osigurati...
Treba i razmislit da taj ima istu cijenu vožnje po km kao i 25 godina stari mercedes W123 kakvi se još znaju vidjeti po gradu.

=> Niti jedan, ni drugi da nema monopola ne bi mogli opstati...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2009., 17:24   #62
Taj novu Mecu sigurno nije zaradio taxiranjem...
kiki_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 12:00   #63
evo vratija se iz tunisa......

start kosta 1.6kn
obracunska racunica je 12 lipa.... koliko sam uspija skuzit je 12 lipa je 100 m...

gorivo: 30 litara je 32 dinara sto bi bilo oko 128 kn....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:15   #64
kaj se tice mecke

moguce da ju je zaradio taksiranjem samo njega neces nac na stajalistu.vozi neke poslovnjake ili tako nesto.svi koji se voze cesce ili imaju zelju za tim nek si nadju stalnog taksistu
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 23:16   #65
Ei ljudi, jel bi mi netko mogao izračunat kolko bi me otprilike došao prijevoz od črnomerca do fontane(tj. trebam ići u jednu kuću nakon pruge,pa je fontana orijentir), po danu....ne znam kolko je to kilometara....
btw.ja sam imala jednog taksistu koji je vozio na svoju ruku i cijene su bile oko 50 kn uvijek, ali mi se zamjerio zbog nekih stvari i sad ne želim više se vozit s njim,pa ako netko ima nekog takvog jel bi mi mogao poslat br.na pm?
kiddo1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 20:25   #66
naravno da neće ukinuti monopol taxi službe. priča bi u tom slučaju išla ovako:

-glas novinara u offu:"stotine taksista danas su sporom vožnjom kroz grad i glasnim trubljenjem upozorile na svoj egzistencijalni problem s kojim bi se uskoro mogli suočiti ukoliko se provede deregulacija njihove djelatnosti u našem glavnom gradu. za potrošače bi to moglo značiti i niže cijene taksi usluga, no nitko zapravo ne zna kakve bi cijene donijelo njihovo slobodno formiranje na tržištu. ono što je sada sigurno, jest činjenica da ovi nezadovoljni ljudi takav potez zakonodavca smatraju izravnim atakom na svoju egzistenciju."

-glas i video taksiste vulgaris: "zadnji put smo digli cijene prije 5 godina, još smo i spuštali cijene, a od tada znate i sami što se je dešavalo sa gorivom, treba platiti lizing rate, gorivo, doprinose, poreze, i kad se podvuče crta, ovo je posao u kojem se vrlo slabo zaradi, za jedan težak, stresan i odgovoran posao. mi taksisti smo prvi bili kad je grmilo, na prvim linijama onda, u sunji, na baniji, vukovaru - a to smo i sada! sve se ovo radi samo zato da se raščisti teren za neke tajkune koji će doći za 100-200 auta na ulice, spustit cijene ispod svake razine i istjerat nas normalne, male obrtnike iz posla. e pa neće! trubili smo i trubit ćemo ispred poglavarstva i markovog trga! nismo ovu hrvatsku stvarali i za nju krvarili da bi nas iz nje istjerali taksi tajkuni! bogami neće! kad treba, besplatno vozimo i umirovljenike i branitelje i sirotinju, kad je ljudima hitno za bolnicu - ni sam ne znam koliko puta nisam naplatio! i sad nam se ovako vraća!

i naravno, kad se otvori fronta - branitelji, tajkuni, mi mali - jadni, stvori se kritična masa da se te dogovorne cijene spuste za kunu dvije i sve se vozi po starom...
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 09:27   #67
Quote:
MaxTheBoss kaže: Pogledaj post
Od zracne luke Pleso do Zagreba TAXI-jem je 150kn, a Germanwingsom od Zagreba do Frnkfurta ili nekog drugog grada u drugoj drzavi vec od 19 eura!
točno al opet, lakše je držat pravac po zraku i malo drijemati za komandama nego vozit slalom po ZG i izbjegavat tatine sinove i wanna be racere sa BMW ima!!!
lampion is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 16:27   #68
taksisti su samo iskoristili situaciju koju im je omogućilo poglavarstvo svojim propisima i odlukama.

dobrobiti deregulacije i ukidanja monopola nitko ozbiljno ne gleda, nitko to ne želi na ozbiljan način sagledatiu u korist gradskog prometa, u korist građana.

gleda se kako da se namiri onih nekoliko službenika po sistemu:
"a di sam ja tute". u slobodnom tržištu njega (službenika sa pruženom rukom) tute nema. ali kad se treba dodjeljivati koncesija, koja zlata vrijedi, kad se udruženje taksista nekome treba uvuć u pakšu - e, onda njih ima tute...ovo je prljava simbioza poglavarstva i taksista i korist građana se tu ne gleda.
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2009., 18:49   #69
Quote:
Noćobdija kaže: Pogledaj post
dobrobiti deregulacije i ukidanja monopola nitko ozbiljno ne gleda, nitko to ne želi na ozbiljan način sagledatiu u korist gradskog prometa, u korist građana.
Primjeti da ce vecina građana zastitu od monopola zazivat upravo od onih koji taj monopol omogucuju.
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2009., 21:41   #70
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Primjeti da ce vecina građana zastitu od monopola zazivat upravo od onih koji taj monopol omogucuju.
nda, kome da se obratis ako ne onima koji se bave pruzanjem zastite - bandinjo je kum tolikima
Noćobdija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:02   #71
Thumbs down Ukidanje Monopola!!!

Eto opet su se Taxisti pobunili! Cvile kako nemogu delat jeftinije! E pa ovako....da malo iskalkuliramo.....
Recimo da naplačuju 5kn/km imali bi daleko više posla i nebi imali mrtvog hoda. Recimo da bi lupali oko 5000km mjesečno ako to pomnožimo sa 5 kn to je 25 000kn. Prosječan auto troši oko 50 lipa po kilometru, ali recimo da u ovim gradskim gužvama troši i cijelu kunu. Znači ode 5000kn na gorivo i ostaje oko 20 000 za sve ostale troškove i naravno čistu zaradu. Pa kaj imate 15 000kn troškova mjesečno? Mislim ako ti auto radi toliko troškova zguraj ga u savu! Kome farbate oći? A nismo uopće uzeli u obzir da skoro svi voze na plin!!!

I šečer na kraju pravdaju se troškovima periodičnih pregleda, guma, servis i ostalog.... Kaj moj auto nema gume? A di su sve povlastice na kupnju vozila, cestarine..... Zarada od reklama? A i na kraju sve je više taksista koji taksiraju kombijima što je dokaz da im nije tak teško(ipak kombi nema potrošnju kao i auto), a i skoro svi imaju 2 auta (radni i privatni, a 2 auta su dupli trošak održavanja)!!!

I naši taxisti također trpaju ljude ko stoku u auto(pod mostom, relacija Hrelič)!
Ali glavno da tvrde da se ne boje konkurencije, ali buju prosvjedovali, valjda zato kaj ionako neznaju kaj bi delali, a šah svaki dan dojadi prije ili kasnije!
U svim metropolama je normalno da ima više taxi udruženja i svi rade, ali kod nas ne! Niti slućajno!!!

A nisam još dodao da njih policija ne zaustavlja. Voze se ko kraljevi ulica. Nekoliko njih mi je reklo da se uopće ne trebaju vezati jer im Policija gleda kroz prste, a je Prekjućer platio lijepo 500kn jer sam u žurbi zaboravio pojas. Znaći sve u svemu i povlastice kod Policije jer oni moraju žuriti i juriti radi mušterija pa je NORMALNO da moraju raditi i prekršaje!!!

I na kraju prijete ne samo štrajkom nego i blokadama ulica. E pa sad neka i njih policija hapsi kako je i aktiviste s Cvjetnog!!!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!

Zadnje uređivanje Nadobudan : 18.02.2010. at 15:53.
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 15:10   #72
imaš teme na autima i zagreb pdf

nek samo prosvjeduju,mislim da će policija njima trebati više
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:24   #73
Osijek

U Osijeku je danas počeo raditi taxi Cammeo
vožnja do 5km košta 13kn :-) (promotivna cijena prvi mjesec ili dva, kasnije 20kn)
Od kuće do posla tramvaj me dođe 8 kn.
Dress code tamna odijela, novi auti, vozač otvara vrata prilikom ulaska, izlaska, pomogne oko torbi, i izdaje račun na kraju vožnje

Hvala Vam, Osijek napokon dobio taxi službu koje se ne mora stidjeti !!
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 17:53   #74
ajde nek više i u zg dođu da se mogu i po kiši opustiti
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2010., 04:58   #75
Thumbs up Potpisujem!

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ajde nek više i u zg dođu da se mogu i po kiši opustiti
I ja ih oćekujem i podržavam. Treba uništit ovu gamad lopovsku bez obzira što mi pola familije i poznanika radi u Taxiju! Neka propadnu pa makar su moji. Jedno je pljačka, a drugo poštena zarada i preživljavanje! Ćim dodju u ZG smijat ću se s guštom taxistima na Glavnom i to u facu. Prvi dan rada Cammela u Zg idem na Glavni da se onoj bagri od lopova na Glavnom i Autobusnom smijem u facu!!!! Znaju da su lopovi i još glume žrtvu!!!
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 14:46   #76
evo, nevjerojatan uspjeh osječkih taksista, našli su računicu i odjednom mogu voziti i za 12kn-5km

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...3/0371006.html

vjerujem da će isto se dogoditi i u zg
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2010., 22:39   #77
Thumbs up Jeeeeeeddva čekaaaamm......

Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo, nevjerojatan uspjeh osječkih taksista, našli su računicu i odjednom mogu voziti i za 12kn-5km

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...3/0371006.html

vjerujem da će isto se dogoditi i u zg
Ajde više kad buju došli u zg da se više ne gužvam u ovim mutavim tramvajima i da se ovim našim taxistima smijem dok pored njih prolazim u jeftinom taksiju!!!???
__________________
I ja sam mislio da sam majstor dok nisam završio školu. Sad znam koliki sam bio fušer!!!
Nadobudan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 12:13   #78
negdje u 9 ili 10mj mislim da dolaze tek
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:07   #79
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
evo, nevjerojatan uspjeh osječkih taksista, našli su računicu i odjednom mogu voziti i za 12kn-5km

http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...3/0371006.html

vjerujem da će isto se dogoditi i u zg
Vjerovatno i hoće. Upitno je samo koliko dugo, dok ne dignu cijene. Tako je to bilo i u Rijeci... Par godina Cameo je u pušingu, onda kad neće biti starih taxista onda će dignuti cijene...

Pa zar stvarno misliš da za par godina kad jedino cameo i ostane, neće dignuti cjene, zar ti stvarno misliš da cameo to radi iz čistog altruizma kako bi ljudima dao zadovoljstvo jeftinog prijevoza a da sami nebi zaradili niti kune...
_zuti_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 17:11   #80
Quote:
_zuti_ kaže: Pogledaj post
Vjerovatno i hoće. Upitno je samo koliko dugo, dok ne dignu cijene. Tako je to bilo i u Rijeci... Par godina Cameo je u pušingu, onda kad neće biti starih taxista onda će dignuti cijene...
I ako Cameo tada nabije cijene bez prepreka ulasku dolazi konkurencija i cijene se opet stabiliziraju točno na razini na kojoj treba.

Gdje je problem?
Monsignor.m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:52.