Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.03.2015., 22:07   #1241
jedno pitanje imam dijabetis tip II i još sam na tabletama ali mislim da ću uskoro morati preći na inzulin pa pitam da li netko zna da li mogu kao vozač teškog teretnog vozila raditi taj posao sa uzimanjem inzulina,mislim što kaže zakon
robi64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 11:41   #1242
Quote:
cipelić kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru, da tip 2 još uvijek.

HBa1C mi je bio 7 (prošle godine 6,2) i sad mi je cilj da bude bliže 6 na kontroli,i nadam se da bude jer mi je uglavnom ispod 10 šećer a prije je bilo dana kad je bio i 15, tko zna možda i veći,ne mjerim stalno jer nemam puno trakica .Kupim tu i tamo preko oglasa za 100 kn....
ali sam i jela često i kalorično i puno UH (zato se i borim s kilama....)Sad sam napokon stala na loptu kako se kaže, pa se nadam da će i kile kroz godinu dana otići... JEdem doslovno sve ali puuuno manje,izbjegavam bijele UH.
I hodam svaki dan 40-60 min.
Bok ! Kako si ? Najbitnije je da hemoglobin bude ispod 6,5 % i to je onda nalaz zdrave osobe.Želim ti puno sreće i ako ikako mogu pomoći,javi se !!!
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2015., 15:41   #1243
Quote:
robi64 kaže: Pogledaj post
jedno pitanje imam dijabetis tip II i još sam na tabletama ali mislim da ću uskoro morati preći na inzulin pa pitam da li netko zna da li mogu kao vozač teškog teretnog vozila raditi taj posao sa uzimanjem inzulina,mislim što kaže zakon
jedino kaj znam za profesionalne vozace mora biti razina secera u krvi ispod 10 i u mokraci 0
johnny00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 00:17   #1244
Da li je uopste moguce da neko ima secer 50?
Do 6 je normalna vrijednost. (?)
Baka mog dragog je takodje bila dijabeticar i sama je sebi davala inzulin.Vec na 14 su smatrali da je kriticno stanje.
Ali 50 !?!

Moj otac(60 god.) je 45 god. tip I dijabeticar i u julu je imao 84 izmjeren secer, bio je u komi,, jedva je prezivio,tada nikog od nas nije bilo i bio je u nesvjesnom stanju u kuci nekoliko sati säm.. Nekoliko mjeseci poslije toga je nadjen uzrok njegovih hiperglikemija u to vrijeme(hronicna leukemija).

Usput ja sam dijabeticar takodje(vec 17 god.) tip I ,solidno regulisan i imam jos nekoliko autoimunih bolesti... pa trazim uzroke toga svega...
etomiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2015., 00:22   #1245
Imao bi jedno pitanje za sviju.. Da li je neko vas ( dijabeticara tip 1) kao dijete uzimao cesto antibiotike?
etomiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2015., 14:53   #1246
Imam dijabetes tip 2
danas sam dobila nalaz za albumin u mokraći koji je:
4 mg/L normoalbuminurija <20
albumin u 24 satnom urinu 4 mg/dU < 30


dali je to ok?? nemogu puno naći na internetu o tome a doktorici idem za tjedan dana.
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 07:57   #1247
itko ?
bucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:01   #1248
Odem jucer izvaditi nalaze radi kontrole i nivo secera pokazuje 6,21..ponovim i danas, kad ono jos veci secer 6,63.Sutra imam neki HbA1 test, zna li netko kako se to radi, odakle vade krv??I inace da pitam kolike su mogucnosti da imam dijabetes po ovim rezultatim, znam da mozda necu dobiti pravi odgovor, ali eto svaki odgovor ce dobro doci, mene su rijeci doktorice toliko prepale da jednostavno ne znam sta bi od sebe, jbg znate kako je..i ne znam da li je bitno, ali imam 20 godina, nemam nikakve simptome secerne bolesti, bas nikakve.
3plex is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2015., 15:27   #1249
Quote:
3plex kaže: Pogledaj post
Odem jucer izvaditi nalaze radi kontrole i nivo secera pokazuje 6,21..ponovim i danas, kad ono jos veci secer 6,63.Sutra imam neki HbA1 test, zna li netko kako se to radi, odakle vade krv??I inace da pitam kolike su mogucnosti da imam dijabetes po ovim rezultatim, znam da mozda necu dobiti pravi odgovor, ali eto svaki odgovor ce dobro doci, mene su rijeci doktorice toliko prepale da jednostavno ne znam sta bi od sebe, jbg znate kako je..i ne znam da li je bitno, ali imam 20 godina, nemam nikakve simptome secerne bolesti, bas nikakve.
Izvade ti krv iz vene.
Nije strašno

Ukoliko HbA1c bude uredan, za početak ima smisla odraditi i OGTT (test opterećenja glukozom) - popiješ malo glukoze i par puta ti piknu krv kako bi se dobila nekakva slika o tome kako tvoj organizam "gospodari" glukozom.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 16:09   #1250
Quote:
3plex kaže: Pogledaj post
Odem jucer izvaditi nalaze radi kontrole i nivo secera pokazuje 6,21..ponovim i danas, kad ono jos veci secer 6,63.
Nemoj se odmah tako prepadati, ne znači da imaš dijabetes. Ovisi što si i koliko kasno dan
prije jela i ujutro išla na vađenje krvi. Uostalom i taj strah od ovog malog povišenja vrijednosti
šećera je isto stres koji si doživjela, a i to pogoduje višim vrijednostima kod mjerenja.

Quote:
Sutra imam neki HbA1 test, zna li netko kako se to radi, odakle vade krv??I inace da pitam kolike su mogucnosti da imam dijabetes po ovim rezultatim, znam da mozda necu dobiti pravi odgovor, ali eto svaki odgovor ce dobro doci, mene su rijeci doktorice toliko prepale da jednostavno ne znam sta bi od sebe, jbg znate kako je..i ne znam da li je bitno, ali imam 20 godina, nemam nikakve simptome secerne bolesti, bas nikakve.
Za HbA1 vade krv iz vene. Test pokazuje vrijednosti visine šećera u organizmu u prethodna 3 mjeseca. Za sada, test HbA1 je jedino sigurno mjerilo za utvrditi da li netko boluje od dijabetesa.


Nemoj paničariti, vjerojatno si malo nediscipliniranije se odnosila prema sebi - što će reći,
možda si malo spavala, neredovito jela, malo više junk food, cola, sokovi koji su puni šećera, puno
slatkiša ili si preskočila koji obrok i tako. Skuliraj se, vjerujem da se sve može vratiti u normalu
ako si posvetiš malo više pažnje. Uostalom, vrijednosti šećera do 7 moglo bi se reći da se toleriraju
kao granične.
__________________
-------------------------------------------
https://www.youtube.com/watch?v=MVlMSBeVPs8
Kolli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 19:15   #1251
Koliko se ostaje u bolnici za dijabetis tip 2? NJekoliko dana, tjedana ili kako to vec ide? Neke pretrage se rade pa se ceka dok se secer ne spusti na neku normalu ili ? Šećer varira oko 13 vec duze
hypnosis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:49   #1252
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Koliko se ostaje u bolnici za dijabetis tip 2? NJekoliko dana, tjedana ili kako to vec ide? Neke pretrage se rade pa se ceka dok se secer ne spusti na neku normalu ili ? Šećer varira oko 13 vec duze
U bolnici ćete obaviti neke pretrage,da vam mogu dati odgovarajuću terapiju.Ležat ćete nekih desetak dana.Tako je i meni bilo.Ja dijabetičar
tip 1.Brzo će te to obaviti,ne brinite !
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 10:53   #1253
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Koliko se ostaje u bolnici za dijabetis tip 2? NJekoliko dana, tjedana ili kako to vec ide? Neke pretrage se rade pa se ceka dok se secer ne spusti na neku normalu ili ? Šećer varira oko 13 vec duze
Ako je uigrana ekipa cca 7-10 dana.
Možda i brže, a može biti i koji dan više.

Par dana te pikaju (u pravilu u prst), bar 3x dnevno i ovisno o interakciji tvog organizma, terapije i dijete, te rezultatima učinjene obrade se donosi odluka i o trajanju boravka.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 15:55   #1254
Quote:
hypnosis kaže: Pogledaj post
Koliko se ostaje u bolnici za dijabetis tip 2? NJekoliko dana, tjedana ili kako to vec ide? Neke pretrage se rade pa se ceka dok se secer ne spusti na neku normalu ili ? Šećer varira oko 13 vec duze
dijabetes imam već 10 godna...2...nijedan dan nisam bila u bolnici,ambulantno mi je oređena terapija tabletama koje mi samo tijekom ovih godina miijenjaju...
danas bila na jednoj drugoj pretrazi i preporuka liječnika je
odmah prijeći na inzulin...gušterača narasla od muke a inzulin ne proizvodi ...
kaže isto da nema potrebe za bolnicom... određuje se ambulantno ...ne znam dal je istina samo prenosim...
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 20:15   #1255
Exclamation Forum o dijabetesu

Za one koji još ne znaju, otvoren je forum o dijabetesu.

Dosada forum HSDU-a, pa zatim dijabetičkog društva, sada je neovisan o društvima.

Nalazi se na www.tim-studio.net/Forum/WEB


Ekipa Vas čeka
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2015., 16:36   #1256
Pozdrav !

Evo jedno brzinsko pitanje, ako netko zna.
Da li negdje u nekom zakonu piše da dijabetičari ne smiju raditi noću?
Zahvaljujem!
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 10:53   #1257
Quote:
Hataitla kaže: Pogledaj post
Pozdrav !

Evo jedno brzinsko pitanje, ako netko zna.
Da li negdje u nekom zakonu piše da dijabetičari ne smiju raditi noću?
Zahvaljujem!
Bok ! Dijabetičari mogu raditi sve što i zdrave osobe,bilo danju ili noću !
O čemu se točno radi ?
retko28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 12:08   #1258
Quote:
retko28 kaže: Pogledaj post
Bok ! Dijabetičari mogu raditi sve što i zdrave osobe,bilo danju ili noću !
O čemu se točno radi ?
Jasno ti je da je ovo što si napisao apsolutno netočno.
Dijabetičari imaju neka ograničenja - npr. nemreš biti pilot ak imaš DM tip1...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 14:16   #1259
Bio na sistematskom glukoza 6,01,mjerio narednih dana te je to bilo 5,7 pa 6,1 5,9 tu negdje oko 6. Inace sam pretil, moj lijecnik kaze nije dijabetes, da je cak vrijednost do 7 normalna,ali da smanjuju svake godine vrijesnosti zbog farmaceutske industrije, moram na dijetu i sl. Sta vi mislite trebam li zahtjevati dalju obradu. Nemam nekih simptoma poput zedji,ucestalog mokrenja, mutnog vida i sl
syntr is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:33   #1260
Quote:
retko28 kaže: Pogledaj post
Bok ! Dijabetičari mogu raditi sve što i zdrave osobe,bilo danju ili noću !
O čemu se točno radi ?
Medicina rada je izdala svjedodžbu s ograničenjem rada noću dijabetičaru ovisnom o inzulinu, iako se radi o mnogo lakšem radnom mjestu od ovog na kojem je taj dijabetičar sada. Obrazloženje doktorice je da je zakonom zabranjen dijabetičarima noćni rad.
Zanima me da li je to zaista točno i u kojem zakonu bi to moglo pisati, da mogu pogledati.
__________________
Hataitla
Hataitla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:18.