Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2014., 19:26   #661
Quote:
tarmiqua kaže: Pogledaj post
znači budući da sam ja trenutno na komplikacijama u trudnoći - zaposlena, tata ne može dobiti bolovanje za starije bolesno dijete? ili mu na preporuku pedice otvara njegov liječnik opće prakse? ili može dobiti bolovanje ali mu hzzo neće platiti?
zasto ne bi mogao dobiti?
pa ako ti moras mirovati, ne mozes njegovati bolesno dijete, vozati ga po specijalistima itd.
pediajtrica bi trebala dati potvrdu, sa kojom on otvara bolovanje na sebe kod svog dr opce prakse
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 14:51   #662
Zna li netko?

Dobila sam pola plaće u prosincu, cijelu plaću u siječnju, veljači i ožujku. (prije toga bila sam na drugom dijelu porodiljnog). u ožujku imam 4 dana bolovanja za dijete do tri godine. kako se to obračunava, plaća mi je 400 kuna veća od maksimalnih 4250. Mogu li se nadati da ću dobiti barem 4000 tisuće?
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:23   #663
pa za ta 4 dana ce ti obracunati na 4250 a ostalo ces dobiti svoju normalnu placu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:34   #664
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pa za ta 4 dana ce ti obracunati na 4250 a ostalo ces dobiti svoju normalnu placu
super, znači dobit ću ne puno manju plaću od svoje normalne.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 15:42   #665
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
super, znači dobit ću ne puno manju plaću od svoje normalne.
pa, tako bi svakako moralo biti
3 pune place su dosta da ti ne ulazi porodiljni u prosjek.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:44   #666
Pozz svima, molim jednu pomoć. Pošto nikad nisam bila na bolovanju ne znam koliko će mi skinuti s plaće. Plaća mi je oko 5000kn (državna firma), dijete ima 6 god i bila sam na bolovanju 2 tjedna (vodene kozice-dijete), dakle 10 radnih dana. Koliko bi mi mogli skinuti otprilike? Hvala unaprijed
salica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:54   #667
25% skidaju za djecu do 7 godina a najvise isplacuju cca 4 i 200
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 13:56   #668
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
25%
Tako puno? Čekaj, 1250kn manju plaću?
salica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:00   #669
wtf, jesu oni to smanjili jos??
idem sad gledati da kopiram tu i pise 70% i do 7 godina i od 7 godina!!


Privremena spriječenost za rad radi njege člana obitelji - djeteta od navršene 3 do navršenih 7 godina starosti

Pravo na naknadu plaće traje za svaku utvrđenu bolest najviše do 60 radnih dana.

Naknada plaće iznosi od 70% od osnovice za naknadu.

Od prvog dana obračunava ju i isplaćuje poslodavac, ali na teret sredstava HZZO-a, s time ne može iznositi više od 4.257,28 kuna.

Pod djetetom se smatra osim vlastitog djeteta i posvojeno dijete, pastorče, te dijete koje je na osnovi rješenja nadležnog tijela za poslove socijalne skrbi osiguraniku povjereno na čuvanje i odgoj.

Pravo na naknadu plaće ne pripada osiguraniku za vrijeme dok se nalazi na godišnjem odmoru, odnosno plaćenom dopustu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 14:05   #670
Užas.... Hvala puno SummerNight
salica01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 23:57   #671
Ma ne, dobijes 70 posto place
__________________
InsAnity is hereditary; you get it from your children
danila is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 07:22   #672
Quote:
salica01 kaže: Pogledaj post
Pozz svima, molim jednu pomoć. Pošto nikad nisam bila na bolovanju ne znam koliko će mi skinuti s plaće. Plaća mi je oko 5000kn (državna firma), dijete ima 6 god i bila sam na bolovanju 2 tjedna (vodene kozice-dijete), dakle 10 radnih dana. Koliko bi mi mogli skinuti otprilike? Hvala unaprijed
znači pola mjeseca (ugrubo) si radila , a pola bila na bolovanju zbog njege djeteta starijeg od 3. god. , prosječna neto plaća ti je 5000 kn ?

1. za pola mjeseca koje si radila dobiti ćeš pola svoje plaće 2500 kn + skoro sav porez i prirez koji inače plaćaš na plaći (pogledaj neku platnu listu)

2. za pola mjeseca koje nisi radila dobiti ćeš 70 % od svoje neto plaće , za pola mjeseca pola tog iznosa . 70 % od 5000 kn je 3500 kn; pola toga je 1750 kn

dakle primanja će ti biti : 1750+2500+porez = 4250 + porez

ako nemaš uzdržavanih osoba na svojoj poreznoj kartici i živiš u zgb - primit ćeš oko 4900
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 13:41   #673
buduci da sam opet zaboravila nazvati i pitati pedicu da pitam vas, jel imam ja pravo na dan bolovanja za voditi dijete na pretrage?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2014., 21:04   #674
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
buduci da sam opet zaboravila nazvati i pitati pedicu da pitam vas, jel imam ja pravo na dan bolovanja za voditi dijete na pretrage?
imaš .. ja sam neki dan dobila dan bolovanja na dijete jer sam je vodila u bolnicu na kontrolu.
mislim da nema veze jesu to pretrage, kontrole...trebala bi dobiti
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 14:16   #675
hvala!
bum vidjela jel mi se da zajebavat s papirologijom il cu trosit dan godisnjeg.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 23:42   #676
Evo i mene na temi... Malac (3,5) ima streptokok... 10 dana antibiotika i bolovanja.
Sad čitam da će mi za plaću uzeti prosjek zadnjih 6 mjeseci i mislim da ću poluditi jer sam počela raditi 03.03. a prije toga sam bila ba njezi, dakle onih 2130 kn naknade će mi totalno uništiti plaću!! Luda sammm!!!!!!
Morala sam potpisati da muž radi...
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 14:55   #677
Bolovanje za dijete

Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Evo i mene na temi... Malac (3,5) ima streptokok... 10 dana antibiotika i bolovanja.

Sad čitam da će mi za plaću uzeti prosjek zadnjih 6 mjeseci i mislim da ću poluditi jer sam počela raditi 03.03. a prije toga sam bila ba njezi, dakle onih 2130 kn naknade će mi totalno uništiti plaću!! Luda sammm!!!!!!

Morala sam potpisati da muž radi...


jos je gore, na zalost. za te mjesece kad si bila na njezi ce ti se racunati nula! ... ja znam da sam skoro pala u nesvijest kad sam se vratila s porodiljnog, a mali u jaslicama je naravno odmah pobrao bolestine... pa su mi rekli da ce mi izracunati nule u prosjek i racunati onda minimalnu naknadu, a to je nesto tipa 1800 kn



i sto se tice ovih 70% nakon 3 godine i maksimuma od 4200 kn, meni su zadnji put isplatili 70% od tih famoznih 4200 kn (krivo su mi prvo obracunali i onda ih je hzzo upozorio pa sam morala vratiti novce ).
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 23:21   #678
Ne, ne, ne, ne govori mi toooo!!!!!!!!

Ne mogu vjerovati! Baš me zanima koliko plaću ću na kraju dobiti!!
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 16:49   #679
Quote:
Wellisia kaže: Pogledaj post
Evo i mene na temi... Malac (3,5) ima streptokok... 10 dana antibiotika i bolovanja.
Sad čitam da će mi za plaću uzeti prosjek zadnjih 6 mjeseci i mislim da ću poluditi jer sam počela raditi 03.03. a prije toga sam bila ba njezi, dakle onih 2130 kn naknade će mi totalno uništiti plaću!! Luda sammm!!!!!!
Morala sam potpisati da muž radi...
dobiti ćeš 70 % svoje plaće za 03 i 04 mj (max 4250) ako bolovanje otvaraš u lipnju (sad)
ako si bolovanje otvorila u svibnju dobiti ćeš obračun prema minimalnoj osnovici za plaćanje doprinosa za zdr. - a to je ove godine oko 2100 kn

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
jos je gore, na zalost. za te mjesece kad si bila na njezi ce ti se racunati nula! ... ja znam da sam skoro pala u nesvijest kad sam se vratila s porodiljnog, a mali u jaslicama je naravno odmah pobrao bolestine... pa su mi rekli da ce mi izracunati nule u prosjek i racunati onda minimalnu naknadu, a to je nesto tipa 1800 kn
te nule u obračunu nemaju nikakvog utjecaja na visinu naknade.

ako u prosjeku plaće za bolovanje 3 mjeseca imaš nule, i 3 mjeseca plaću , plaća se dijeli sa brojem sati koje si stvarno radila , znači fondom sati za 3 mjeseca - i opet dobiješ prosjek svoje plaće .
ono što utječe na visinu naknade je broj isplata u 6-mjesečnom razdoblju prije bolovanja , ako nemaš dvije isplate ( a imaš uvjet staža) - dobiješ ovih gore spomenutih cca 2100 . ako si išla na bolovanje brzo nakon povratka sa porodiljnog/njege , nisi imala dvije isplate i to je razlog smanjene plaće.

obzirom da wellisa radi od 03.03 - ako bolovanje otvara u lipnju ima već dvije isplate i neće ju to kačiti
knjiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 18:57   #680
Quote:
knjiza kaže: Pogledaj post
dobiti ćeš 70 % svoje plaće za 03 i 04 mj (max 4250) ako bolovanje otvaraš u lipnju (sad)
ako si bolovanje otvorila u svibnju dobiti ćeš obračun prema minimalnoj osnovici za plaćanje doprinosa za zdr. - a to je ove godine oko 2100 kn


te nule u obračunu nemaju nikakvog utjecaja na visinu naknade.

ako u prosjeku plaće za bolovanje 3 mjeseca imaš nule, i 3 mjeseca plaću , plaća se dijeli sa brojem sati koje si stvarno radila , znači fondom sati za 3 mjeseca - i opet dobiješ prosjek svoje plaće .
ono što utječe na visinu naknade je broj isplata u 6-mjesečnom razdoblju prije bolovanja , ako nemaš dvije isplate ( a imaš uvjet staža) - dobiješ ovih gore spomenutih cca 2100 . ako si išla na bolovanje brzo nakon povratka sa porodiljnog/njege , nisi imala dvije isplate i to je razlog smanjene plaće.

obzirom da wellisa radi od 03.03 - ako bolovanje otvara u lipnju ima već dvije isplate i neće ju to kačiti

Bolovanje sam otvorila 10.6.14.
Ja sam se malo uspaničila pa sam zaboravila da sam ja u stvari na poslu od 28.01.2014. samo što sam odmah išla iskoristiti stari i nešto novog GO pa sam počela raditi tek 03.03. Ali i GO se računa kao isplata plaće, jel tak?
Wellisia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.