Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2005., 00:46   #1
Exclamation Down sindrom

opet ja

Već znate, lipi moji, kako sam dosadna i nesnosna i čak mogu puno pisat kad je riječ o mom ditetu.

Ovu temu otvaram za jednu brižnu majku, našu novu članicu koja je 06.09.2005. rodila malog anđela sa downovim sindromom. Zove se Dominik i prelsadak je

Poželimo im dobrodošlicu i pišite onako lijepo kako samo vi znate


Edit:
Eto dragi moji, odonda se skupila lijepa ekipica, puno korisnih informacija, sklopilo poneko pravo prijateljstvo, ali ono sto je najvaznije isprela se tanka, stalna i neprekinuta nit ljubavi i podrske. putnica


ovo su nasi domacini: kliknite na ime

Jurica (chilimama) 05.12.1985.
Korina (Tija) 27.11.2002.
Lucija (Lulu) 26.05.2003.
Lena (mura) 11.07.2003.
Bruno (Doly) 04.08.2003.
Ivan (Suza27) 06.07.2004.
Gadurica (Gadurica) 18.05.2005.
Olivera (aleksa) 12.07.2005.
Dominik (Babanroga) 06.09.2005.
Mia (Swanmia) 20.01.2006.
Lara (tom2001) 29.05.2006.
Nicol (Prikolica) 27.10.2006.
Jona (Styria) 07.07.2007.

i neki korisni linkovi:


udruge
downcentar pula
http://www.zajednica-down.hr/
udruga za down sindrom zagreb
udruga za down sindrom rijeka
udruga za down sindrom karlovac
udruga puž
hrvatsko logopedsko društvo
http://www.downsindrom.org.yu/


općenito
medicina.hr
plivazdravlje.hr
poliklinika harni


ministarstva
ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta
ministarstvo obitelji, branitelja i m. solidarnosti


grupe potpore
mame i bebe forum
roda forum


poticajni linkovi
stjepan šaban/životni uspjeh
proud-mommy
loveandlearning.com
http://www.ds2008.co.uk/


inozemni linkovi
http://www.downsyn.com/index.php
http://www.altonweb.com/cell therapy
http://www.stem-cell-transplantation.com/
Teaching Reading to Children with Down Syndrome
Partners for life/Billboard pro life campaign


YouTube
All about Kathy
Dreams
Down syndrom slide show
Down syndrom is a gift
Down syndrom, not my baby?!
on voji svoju bebu


Dobrodosli

Zadnje uređivanje putnica : 11.12.2007. at 04:06.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 03:58   #2
Dobrodosao Dominik.
Puno srece bebi i roditeljima.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 07:02   #3
Dobrodoslica Dominiku bio nam zdrav, veseo i cio. Cestitke roditeljim.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 10:57   #4

Najiskrenija dobrodoslica jos jednom dobricini bez granica.
Jer upravo takva su ta djeca i ljudi.
Rajn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 11:02   #5
Rita & Karmela... thanks!

ajme Tija kaj si ti brza... evo par rijeci:

Dominik se rodio 06.09.2005.g., 3600g, 51 cm, Apgar 10/10.
Ima regularni oblik DS-a. Zdravstveno sve pet.
Dojenje nam ide super.
S obzirom na mali sistolicki sum upuceni smo kardiologu koji je napisao da ima "malen jos otvoren ovalni otvor sa L-D santom bez hemodinamskog znacenja" i jos je napisao "S nase strane djecaka smatrati zdravim."
Na pregledu sa mjesec dana je ustanovljeno da je dobio 750g i da ima sve ok reflekse.
Ima 1.5 g starijeg brata Bornu.
Dominik se rodio u Petrovoj, trudnoca je bila u potpunosti uredna, obiteljska anamneza b.o.

u biti ni na samom porodu kada su mi ga dali na par minuta nisam skuzila da nesto nije u redu.... tek kasnije kad me muz nazvao i rekao da su ga zvali da se vrati sam skuzila da nesto nije ok.

prvih pet dana je bio na intenzivnoj i na pretragama, a pocela sam ga dojiti nakon 3 dana, vec peti dan su ga prebacili na drugi kat i donosili mi ga na dojenje zajedno sa ostalim bebicama.... , a sedmi dan smo otisli doma.

na otpusnom pismu je pisalo da je sve ok, samo da odemo provjeriti taj sum, sto smo i napravili i sve 5.

s 3 tjedna je jos uvijek bio malo zut, pa smo isli i to provjeriti, pa je teta dotkorica izvadila krv i pregledala ga i napisala slijedece: "Koza zuckasta, dobro prokrvljena, uredno razvijenog paniculusa, cista. Pulmo posve cisto vasikularno disanje. Kukovi malo labaviji. Neuroloski status: tipicnog aspekta. Tonus muskulature slabiji uz urednu spontanu morotiku. Patel refl. + Moro + u prve dvije faze. R.aut hoda + Step +- R bijega prisutan, nesto slabiji. U polozaju na trbuhu oslobadja disne puteve."
ispalo je da ima samo malo produzenu zuticu koja je prosla u roku od iducih par dana, krvna slika je bila ok, bilirubin nije presao razinu "za suncanje".

nasa pedijatrica na pregledu sa mjesec dana je isto tako rekla da joj se cini skroz ok i da vjezbamo kukice i siroko povijamo sto i radimo i da se vidimo za mjesec dana...
on je dosta zivahan, mase rucicama, dize glavicu, ljuti se kad je gladan, zamahuje prema igracki objesenoj iznad njega...

sada Dominik ima oko 5 kg i dugacak je oko 56-57 cm (tocno cemo znati na pregledu sa 2 mj....


zasto sam kontaktirala Tiju i zasto pisem ovdje o svom posebnom djetetu?
onaj sok iz bolnice je bio jak i intenzivan tim vise sto nisam znala apsolutno nista o daunicima, dapace, nikada u zivotu nisam vidjela niti jednog iako znam da postoje i znam da to i nije bas toliko rijetko, tako da bih htjela pomoci demistifikaciji posebne djece posebice djece sa Downovim sindromom na nacin da svi koji imaju takvo dijete pisu o razvoju, mogucnostima, a posebice o naravi te djece i njihovom svakodnevnom zivotu... jos kada ubacimo koju slikicu...
procitala sam dosta Tijinih postova i cini mi se izuzetno jaka i stabilna osoba, pa vjerujem da ce ona jako puno pomoci svima nama....

pozdravcek
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 12:36   #6
Sve sto mogu reci je sretno i da uzivate jedni u drugome. Imala sam prilike raditi s jednom grupom djece s dawnovim sindromom i mogu ti reci da nikada tako zahvalnu i osjetljivu djecu nisam vidjela i da smo se super zabavili.
Tko god ti kaze da toj djeci nesto fali ima pravo jer jedino ali bas jedino sto ima fali je zloba.
Pusa mami i Dominiku.
sabrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 12:55   #7
Pozdrav Dominiku i mami
Čini mi se da Dominik ima super nalaze
Jeste li već krenuli na fizikalnu terapiju?
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:05   #8
Fizijatar nam je iduci na redu...
prvo cemo vidjeti sto ce nam pedijatrica na dvomjesecnom pregledu reci... on je poprilicno cvrst, ali mi se ipak cini da je to puno manje nego sto je Borna u njegovim mjesecima, ali opet, Borna je bio jako velika beba (sa 2 mjeseca je imao preko 8 kg)...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:07   #9
Svu srecu svijeta vam zelim...
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 13:13   #10
Ne dajte da vas ne pošalju fizijatru, mislim da bi trebali vježbati radi hipotonije, ali u svakom slučaju bi ga fizijatar trebao vidjeti.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 14:09   #11
Ja ima susjeda s down sindromom. Ne mogu riječima opisati koliko je to drago dijete. Stalno je nasmijan, ma naprosto ga obožavam. Jako je muzikalan, prekrasno pleše, ma posebno dijete. Dobar je ko kruh, obožava životinje, zna se satima igrati s mojom mačkom. Sada ima već 14 godina, no još uvijek je onako bebast.
Uvjerena sam da će i tvoj Dominik izrasti u tako dragog dečeca. Uživaj u svakoj minuti s njim.

Pozdrav i svako dobro!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 14:10   #12
Lijepi pozdrav i sretno malom Dominiku i njegovima
deatwin is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 15:52   #13
sve najbolje. imala sam priliku upozanti neku djecu s downovim sindromom i stvarno sam odusevljena...nitko toliko ljubavi ne pruza kao ti mali andjeli.
bit ce sve super. uzivaj u svom sincicu
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 16:43   #14
Sve najbolje i dobrodosli i hvala na krasnom postu
dodouprolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 17:06   #15
Čestitke i puno pozdrava mami i bebi. Moja maleno dvogodišnjak ima prijateljicu (iz zgrade) sa downom...krasno dijete..umiljto i nasmijano.
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2005., 23:16   #16
dobrodosli
Lisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 01:15   #17
Dobro došli mama i bebek! Sve najbolje vam želim i nadam se da ćete se još dugo družiti s nama!

Tija, jel te mala još ponekad zovne mamama? Preslatko mi je to!
Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 01:28   #18
Dominik je imenjag moga sina. Snaga jedne majke je neizreciva a gdje ima ljubavi ima i napretka! puno sreće malom Dominiku!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 02:03   #19
Sve najbolje malom Dominiku, mami, tati i bratu!
__________________
If it weren’t for a good horse, a woman would be the sweetest thing in the world.
Virtuela
Virtuel@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2005., 13:03   #20
Quote:
Tila kaže:
Tija, jel te mala još ponekad zovne mamama? Preslatko mi je to!
ma ne , ona je sad vejika
Lijepo i čisto kaže mama ali različitim naglascima, ovisi već šta joj treba
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:40.