Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 22:45   #1061
jedino tako ili brak [fiktivni ili pravi].

mozes kao student probati, ali dosta ograniceno... u svakom pogledu.
miloshz is offline  
Old 21.10.2006., 15:43   #1062
U D nije obaveza imati opremu za slepanje,ali je po novom obaveza lanaca u autu cini mi se od kad padne prvi snijeg,obavezno tekucine za ciscenje stakla
maksica6 is offline  
Old 21.10.2006., 20:00   #1063
Trokut i prva pomoc.
Lance ne moras imati, samo ako si na podrucju gdje su trenutno obavezni.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 23.10.2006., 15:04   #1064
Quote:
maksica6 kaže:
U D nije obaveza imati opremu za slepanje,ali je po novom obaveza lanaca u autu cini mi se od kad padne prvi snijeg,obavezno tekucine za ciscenje stakla

... ma da i termosicu sa cajem, i obavezno cisto doljne rublje,...
Seminom is offline  
Old 24.10.2006., 16:51   #1065
Koliko ja znadem od prosle godine je donesen zakon da su u zimskim uvijetima OBAVEZNI-ili zimske gume( nema zimsko ljetne gume)
maksica6 is offline  
Old 25.10.2006., 09:27   #1066
Pitala muza, kaze da nisu.
A zimske gume se zimi podrazumijevaju, no to nije auto oprema = ono kaj moras imati u autu pod obavezno. Ili?
Lanci su nesto sto se koristi samo kad stvarno drugacije ne ide. Nije ih obavezno imati cak ni u Alpama, ali je zimi glupost nemati ih jer kad zapadne snijeg, bez lanaca te jednostavno ne puste dalje od mjesta na kojem su (trenutno) obavezni.
Nama se dogodilo da smo u Austriji usli u selo u kojem smo htjeli i ostati, ali nas dalje nisu pustili jer od tuda su bili obavezni. Na pocetku mjesta smo morali prvo lance staviti, pa ih je muz iduci dan psujuci skidao jer su do tad cestu ocistili i vise nisu bili obaveza.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 25.10.2006., 09:46   #1067
Zimske gume moraš imati na autu, a ne u autu.. obavezno

Najmanje 4mm ako se ne varam, a u Sloveniji od nedavno zimske gume sa najmanje 3mm profila ili ljetne takodjer sa najmanje 3mm profila uz obavezne lance u gepeku za svaki slučaj.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 25.10.2006., 14:27   #1068
Jao, ne spominji profile. Mjerili muzu Janezi ljeti, bio je za dlaku manji... Jebo im je sve po spisku jos tri mjeseca kasnije.
Ne sjecam se koliko su ga oderali, ali jesu.
I zasto bi netko zimi morao obavezno imati lance ako je cesta suha i/ili nije obaveza imati lance na gumama?
Lance nigde EU ne moras imati u autu pod obavezno. Samo bez njih neces proci tamo gdje ti i kad ti trebaju stvarno. Dakle, kaj oni seru? Mislim da djubrad (sorry eventualnim Slovencima ) ljude samo sikaniraju.
Vec sam rekla da hocu u Hrvatsku prek Turske ako treba, samo da bandu slovensku ne vidim.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 25.10.2006., 15:23   #1069
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jao, ne spominji profile. Mjerili muzu Janezi ljeti, bio je za dlaku manji... Jebo im je sve po spisku jos tri mjeseca kasnije.
Ne sjecam se koliko su ga oderali, ali jesu.
I zasto bi netko zimi morao obavezno imati lance ako je cesta suha i/ili nije obaveza imati lance na gumama?
Lance nigde EU ne moras imati u autu pod obavezno. Samo bez njih neces proci tamo gdje ti i kad ti trebaju stvarno. Dakle, kaj oni seru? Mislim da djubrad (sorry eventualnim Slovencima ) ljude samo sikaniraju.
Vec sam rekla da hocu u Hrvatsku prek Turske ako treba, samo da bandu slovensku ne vidim.
Zato jer zimi može doć do iznenadne sniježne mećave.
__________________
Oprosti mi tata.. za sve grube riči..

Ignore lista: McAucliffe
Kruška is offline  
Old 30.10.2006., 22:39   #1070
Quote:
bibobu kaže:
Nikakva, ako nemas nekog poslodavca koji zeli zaposliti bas tebe, a voljan je zbog toga proci svemogucu torturu.
a sto podrazumijevas pod "svemogucu torturu"?
Monkey In Winter is offline  
Old 30.10.2006., 23:03   #1071
Quote:
Monkey In Winter kaže:
a sto podrazumijevas pod "svemogucu torturu"?
Frendicaje to radila i nije na kraju uspjela, neznam tocno moram je pitati.
Uglavnom poslodavac je rekao da zeli tu osobu da radi kod njega. Ispunio joj je neke formulare (ono da ce ju zaposliti sigurno, da ce imati normalnu placu koji ce pokriti njezine troskove zivota), onda je ona to fino predala i cekala odgovor dosta dugo (neznam tocno, ali cini mi se 2-3 mj.)
Onda su njemu poceli slati sa biroa za zaposljavanje sve one koji su kvalificirani za taj posao i to redom prvo Nijemce, pa onda ove iz EU sa boravkom u Njemackoj, pa onda izvan EU sa boravkom u NJ...
Uglavnom covjek spizdio, svakoga je morao primiti na razgovor iako je unaprijed znao da ih nece primiti. Poslali su mu nekih 300. Sve ih je odbio, a njoj ipak nisu dali dozvolu za rad.
bibobu is offline  
Old 30.10.2006., 23:40   #1072
Quote:
bibobu kaže:
Sve ih je odbio, a njoj ipak nisu dali dozvolu za rad.
bez obzira kaj nikog od njih nije zaposlio?! hm, izgleda da se fakat potrude da ti ne daju papire. njemacka temeljitost
Monkey In Winter is offline  
Old 31.10.2006., 00:03   #1073
Quote:
Monkey In Winter kaže:
bez obzira kaj nikog od njih nije zaposlio?! hm, izgleda da se fakat potrude da ti ne daju papire. njemacka temeljitost

Mjesto je kao fol ostalo prazno, covjek je stvarno imo volje i dalje tjero da zeli bas nju iz razloga sto mu je potreban neko tko govori Hrvatski i da bas u nju ima povjerenja. Na kvalifikaciju nije mogo jer ih ima previse koji su zadovoljavali te uvjete. No nisu smatrali da je to bitno!
Mjesecima poslje su mu slali ponude iako je mjesto bilo zatvoreno. BTW, cura je radila kod njega na crno . Nakon nekog vremena mu je uletila inspekcija, srecom nisu je nasli.
bibobu is offline  
Old 03.11.2006., 13:07   #1074
mislim da je teško išta generalizirati. Imam frneda koji je tražio posaou Austriji (grazu) i usprkos toga što je dipl. ing. građevine nije uspio jer ga nije nitko htio zaposliti bez radne dozvole koju pak ne može dobiti bez posla i to je tako jebeno začarani krug.
Dok mi druga frendica, sa vrlo slabim kvalifikacijama, preko poznanstva otišla u Koeln i tamo radi u restoranu bosansko-hrvatskog bračnog para kao pomoćna radnica u kuhinji s time da ponekad i konobari. Izdali joj radnu vizu tu u Zagrebu. Plaća joj je 1100 eura s time da daje gazdi 200 za stan i hranu. Prema tome mislim da se svugdje možeš snaći ako imaš petlje....
Sunsilk is offline  
Old 03.11.2006., 14:49   #1075
Quote:
Sunsilk kaže:
Dok mi druga frendica, sa vrlo slabim kvalifikacijama, preko poznanstva otišla u Koeln i tamo radi u restoranu bosansko-hrvatskog bračnog para kao pomoćna radnica u kuhinji s time da ponekad i konobari. Izdali joj radnu vizu tu u Zagrebu. Plaća joj je 1100 eura s time da daje gazdi 200 za stan i hranu. Prema tome mislim da se svugdje možeš snaći ako imaš petlje....

Po restoranima je malo drugacije, prvo je slabo i nikako njemaca koji to uopce zele raditi, a drugo nikada, ama bas nikada nisam u nasm restoranu naletila na njemca koji tamo radi. Isto tako i stranci iz drugih zemalja. Rijetki su primjeri di njemci konobare u nasem restoranu. Imam par godina iskustva po nasim restoranima i stvarno to nigdje nisam srela. E tu je prednost za nase, takve poslove se moze dobiti. Vlasnik restorana navede da treba nekoga sa poznavanjem Hrvatskog jezika i Hrvatske kuhinje i sve za pet. Prije se takve dozvole sredivale bez problema no proslu godinu sam od frendice cula da je morala ici zavrsiti kuharsku skolu jer joj takvu vizu bez skole nisu vise htjeli produziti.
bibobu is offline  
Old 04.11.2006., 18:03   #1076
Ja zivim sa muzem u Münchenu ali samo jos 4 tjedan
blond lady is offline  
Old 04.11.2006., 18:09   #1077
Unhappy

Quote:
Feuerfuchs kaže:
Nije fino pricati o mooshammeru a da se ne ubaci i fotka sa Daisy.


Jeste culi da je Daisy umrla prije par dana
bibobu is offline  
Old 05.11.2006., 13:11   #1078
...neka, imala sigurno veci sprovod nego sto cemo ti i ja imati.
Seminom is offline  
Old 05.11.2006., 13:29   #1079
Dortmund i okolica!

Hallo!
Ja zivim u Dortmundu 3 godine jer sam se ovamo udala. Inace sam iz okolice Zagreba. Imam 31 god. i sincica od 1 god. Strasno sam tuzna i usamljena i mislim da se nikad necu uspjeti priviknuti na novu sredinu. Jel netko bio u ovakvoj situaciji pa da mi moze dati koji prijedlog sto da ucinim?
Ima li netko iz Dortmunda ili okolice?
Dilara is offline  
Old 05.11.2006., 14:28   #1080
Ja sam se adaptirala

Sa djetetom ti je to jos puno lakse!
Fino trazi djecju grupu za igranje i upisi se tamo. Tvoj jos moze i na krabbelgrupe njih ti obicno organiziraju u crkvenim prostorijam(no nema nista veze sa crkvom ili religijom), crkva obicno dava prostorije na koristenje.
Tamo ces upoznati mamice iz svoje okoline i druziti se, razmjenjivati iskustva. Pa onda fino na djecje igraliste da vidis kako se upoznaje ljude.
jel ti muzic nas ili stranac (ak smijem pitati)???
bibobu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.