Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2014., 00:31   #5701
Quote:
ketty1 kaže: Pogledaj post
mislim da ne spadam u tu kategoriju ljudi koji uživaju bit nesretni. Al opet, kad razmislim, stvarno ostavljam takav dojam. Ne znam, zbunjuje me sad to
On iskoristava cinjenicu da su ljudi okovani emocijama i navikama. Lijepih trenutaka ces imati skoro sa svakom osobom koju nadjes. Odvagni koliko ti se isplati ostati s njim jer po ovome sto si napisala on te ne ojacava nego oslabljuje.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:32   #5702
Znam da, samo sam htjela potvrdu od nekog tko je potpuno objektivan u cijeloj priči

Imam frendicu kojoj apsolutno sve pričam, savjetovala mi je slično.. Ostalima ipak ne bih, preosobno je.
ketty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:33   #5703
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
On iskoristava cinjenicu da su ljudi okovani emocijama i navikama.
Upravo tako
ketty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:33   #5704
On te zlostavlja, makni se od njega.

Znam kako se osjećaš jer sam i sama prekinula takvu farsu nedavno. Ne, nije bilo jednostavno, ali rez je bio potreban jer su se počele događati sve stvari koje si ti ovdje opisala.
Nisam imala drugog izbora jer u takvim bolesnim odnosima na kraju možeš jedino birati čija će psiha, samopoštovanje i samopouzdanje ostati neoštećeni, a vjeruj mi, s manipulatorima ćeš uvijek TI izvući deblji kraj.
Bježi iz te nezdrave veze dok još imaš snage usprostaviti se, dok si svjesna da je puno toga krivo i što je krivo, dok te još okružuju ljudi koji te vole. Nećeš se ni okrenuti a godine će proći, ostati ćeš bez većine ljudi s kojima si sada okružena, i što je najgore od svega, oštetit će te psihički - možeš se pozdraviti sa samopouzdanjem, samopoštovanjem, ambicijama, snovima, željama, svojim JA.
Zlostavljač uzima komadić po komadić tebe, sve dok od tebe ne ostane samo ljuštura. Tek tada za njega počinje prava zabava, a za tebe pakao.

Zapamti: jedina veza koja ti u životu treba uvijek biti na prvom mjestu i radi koje sve trebaš riskirati je veza - sa samom sobom. Slušaj sebe. Znaš što ti je činiti.
Sretno
-Joker- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 00:40   #5705
Ti si ,srećom, djelovala odmah

Hvala, nadam se da ću skupit hrabrosti kao i ti
ketty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:01   #5706
Quote:
ketty1 kaže: Pogledaj post
Znam da, samo sam htjela potvrdu od nekog tko je potpuno objektivan u cijeloj priči
Ma to ti je bezveze. Razlog zasto si s njim je subjektivan a ne objektivan.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:02   #5707
Zapravo... trebala mi je godina i pol da shvatim da moja svemirska ljubav nije svemirska, niti je više ljubav. Zanimljivo je to kako sam nalazila opravdanja za njegove uvrede (nakon kojih bi se ispričavao, izjavljivao ljubav, neće više nikad...znaš već i sama) preko kojih sam prelazila na svakodnevnoj bazi, a istovremeno nisam htjela vidjeti tužnu istinu da te osoba koja te doista voli neće uvrijediti čak ni kad je nevjerojatno ljuta na tebe. Znaš li zašto?
Zato što osim ljubavi, prema tebi gaji i poštovanje. Poštuje tebe kao osobu dovoljno da te ne želi vrijeđati odvratnim riječima ma koliko bijesan/što već u tom trenu bio.
Tako sam i ja počela shvaćati, kada sam ga molila u svađi da me ne vrijeđa, da mi ne skida sve svece s neba, ne psuje majku, ne pljuje moju osobnost, inteligenciju, snove...on bi samo posprdno pitao jesam li možda kraljica kojoj se ne smije ništa reći. Mislim da razumiješ što želim reći ovime, pametna si ti cura

Kakav je prema ostalim ljudima kada nešto nije po njegovom? Ispucava li se i na njima tako? Je li prema nekom autoritetu agresivan ili ipak može normalno odreagirati?
-Joker- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:06   #5708
Mislim da je prilično razmažen kada nešto nije po njegovom, ali pred drugima se može kontrolirati i ne ispada manijak. Što se autoriteta tiče, plane kad mu nešto ne paše, ali ne ispucava se - ne dere se i slično. To je više neka pasivna agresivnost.
Prema meni je drukciji, dao si je maha previše.

I razumijem ovo za kraljicu, meni je reko da se ponašam kao malo glupo derište.
ketty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 01:34   #5709
Dao si je previše maha, s time se slažem. Isto tako vjerujem da si mu ti u zadnjih 3 (?) godine dala više prilika da svoje ponašanje i izražavanje dovede u red. I nije, je li tako?
I iako si prijetila prekidom nakon raznih scena, kad su se te iste scene opet ponovile, ti si preko svega opet prešla, bez ikakvih sankcija za njega?
Gle, prvih par puta kada si prešla preko uvreda preko kojih nisi smjela, on se ohrabrio.
Bit ću slikovita. Zaključio je da si ti njegov mali slatki otirač na koji se on može posrati kad god poželi, a kad govno na vrijeme počisti i to mjesto pošprica parfemom, ti procvjetaš jer te pošpricao parfemom (a ono masivno govno...? znaš odgovor - zaboravit ćeš da je ikada postojalo iako će ti i dalje smrad i fleka koju je govno ostavilo i dalje smetati). Kužiš kaj hoću reći ovom metaforom? Znaš što? Ima i onih koji ne seru na otirače, nego ih paze i maze kao da su ručno tkani perzijski tepisi.

Zanimljivo, pred drugima može kontrolirati svoju narav ali se zato na tebi sve lomi. Ako se može suzdržati pred npr. šefom koji ga terorizira na poslu i njega ne stjera u rodni kraj, ali se zato na tebi iskaljuje za svaku sitnicu, to je znak da tog ljigu od šefa voli i poštuje više od tebe. Ružno, ali tako je.
Dokaz da je dotični manipulativni iskompleksirani ispljuvak koji sve svoje nedostatke projicira na tebe. Fuj. Ne treba ti takav iskompleksirani kreten u životu, vjeruj mi.

Meni je dosta pomogla slavna tema o šupendarama i tema o znakovima upozorenja za posesivne veze i partnere (ne znam sad točan naziv, no vjerujem da obje teme možeš na forumu pronaći u par klikova mišem), savjetujem ti da pročitaš priče i savjete na tim temama, vjerujem da ti mogu samo pomoći.
-Joker- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 08:21   #5710
Quote:
ketty1 kaže: Pogledaj post
Ne znam više ni sama što da napravim.
Ništa nemoj napravit, po mom mišljenju vi pomalo naginjete sadomazohističkoj vezi, i iako si ti svjesna da si u lošoj vezi ima biti da ne možeš bez njega

Quote:
S jedne strane ga stvarno volim jer osim ovog nabrojanog zna biti stvarno lijepih trenutaka s njim, smijemo se , šećemo, pričamo.. A s druge strane OVO. Psihički me izjeda sve to skupa, pokvari mi raspoloženje i dan u trenu tim ispadima. Iskreno, bojim se prekida jer mislim da se neću snaći s nekim drugim. Najviše me u vezi drži ta nesigurnost.
Pričekaj neka prođe još vremena pa da vidiš hoće li ti se svidjeti i kad te krene tući, ako se na to budeš ložila onda znači da si stopostotni mazohist, ovako samo naginješ tome. Mazohisti su ljudi koji pate od niskog samopoštovanja, i sama kažeš da kad si s njim nemaš trunke poštovanja prema sebi, pa je on idealan partner za tebe .
Regul is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 08:31   #5711
Quote:
wildfire kaže: Pogledaj post
To ti je ono - izvana juj, iznutra fuj.
Najtužnije je što ovo nije ograničeno samo na muškarce.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:20   #5712
Quote:
-Joker- kaže: Pogledaj post
Gle, prvih par puta kada si prešla preko uvreda preko kojih nisi smjela, on se ohrabrio.
znam, nije da sam samo šutila i trpila, ali ako mu se u takvom stanju pokušam suprotstavit automatski poludi još više i kaže nešto u stilu - šta ne možeš jednom zašutit i pustit me da budem ljut

Quote:
-Joker- kaže: Pogledaj post
to je znak da tog ljigu od šefa voli i poštuje više od tebe. Ružno, ali tako je.
da, prema svima ima kolko tolko strpljenja osim mene..


Quote:
-Joker- kaže: Pogledaj post
Meni je dosta pomogla slavna tema o šupendarama i tema o znakovima upozorenja za posesivne veze i partnere
hvala, budem pročitala sigurno
ketty1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:51   #5713
što ćeš duže ostajati u toj vezi, to će šteta po tvoje samopouzdanje biti veća, a onda će ti trebati puno više vremena da to isto samopouzdanje ponovno stekneš
jer kad se jednom ono izgubi, jako, jako ga je teško ponovono graditi i sagraditi
i nemoj se iznenaditi kad u jednoj od svađa doleti s njegove strane šamarčina ili nešto još žešće- želiš li to čekati?
a i bez fizičkog zlostavljanja, verbalno je najčešće ubojitije

neke teme na forumu koje bi ti mogle pomoći:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=581784&page=6

https://www.forum.hr/showthread.php?t=769429

ostali linkovi:

http://www.tportal.hr/lifestyle/obit...g-nasilja.html

http://www.medikus.hr/psiha/1416-trp...tavljanje.html

http://zena.hr/savjetovaliste/tag/ps...vljanje/1/6534
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 09:54   #5714
Ketty, baš kao što su ti i neki kolege forumaši preporučili, ne samo da bi bilo dobro da čitaš teme o znacima nasilja u vezi, nego ćemo i spojiti tvoju temu u zbirni topic, jer je prikladnije da se nalazi tamo. Sretno i uvaži savjete onih koji su prošli ono što tebe muči.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 10:13   #5715
Quote:
ketty1 kaže: Pogledaj post
Znam da će biti bolje s vremenom ako ga ostavim, ali javljaju se tolike oscilacije u osjećajima. Prvo - samouvjerenost i olakšanje, a zatim nesigurnost i strah. Kad čitam druge slične teme vidim da se ljudi boje napustiti tu vezu iz straha da nisu dovoljno dobri za druge (jer su im zlostavljači isprali mozak).

Što je najgore, 2 osobe kojima sam to ispričala ne mogu vjerovati i misle da sam ja kriva što je on takav ( s jedne strane i jesam što si to dopuštam) jer ga svi ovako znaju kao društvenog i simpatičnog dečka.
Takve osobe su emocionalni manipulatori. Jako dobro znaju što rade. Svi su ti dali većinom isti savjet - bjež od njega. Ali stvarno.

Jedna stvar je bit simpatičan i društven u društvu s ostalim ljudima, a druga stvar je ponašanje sa voljenom osobom u 4 zida koju nitko ne vidi osim vas dvoje. Jel se on ponaša ok prema tebi? Prvo je počelo sa zabranama, sada sa deranjima i izderavanjima...što je sljedeće? Fizičko nasilje? Premlada si za takva sranja i teror. Život nije idealan, ali ovo tvoje mi više liči na neku robiju, tešku kaznu. Zašto si to radiš?
Znam da je teško napustiti osobu koju voliš i do koje ti je stalo, ali kad ovako objektivno pogledaš na priču, on tebe ni ne voli, ni ne poštuje, tu nema ljubavi. Samo neka stara navika.
Savjetujem ti da hrabro kreneš dalje. Sretno!
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 02:11   #5716
..........................................

Majko mila kolko pacijenata
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 17:26   #5717
Thumbs up pomozi doktorice

susjeda nisu to pacijenti niti malo , samo traze sebe, savjet topla rijec
odobravanje podrska i respekt, a da toga ima nebi veze i brakovi pucali na
prvi kiks , kako je ono bilo receno i potpisano "i u dobru i zlu" danas toga nema
ili mi se tako cini

pozdrav

Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Majko mila kolko pacijenata
american beauty is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 17:50   #5718
Nek se "traže" dalje od normalnih ljudi.
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2014., 16:36   #5719
Quote:
patuljica kaže: Pogledaj post
velik broj vas je,pretpostavljam,bilo u nekoj vezi koju biste okarakterizirali kao nasilnu ili posesivnu (i ne mislim pritom nuzno na ekstreme,tipa batine ili izoliranje od prijatelja).
zanima me, jesu li postojali neki znakovi za uzbunu u prvih par dejtova?
znam da ih je tesko opisati,ali ako ima rjecitih,molim vas potrudite se
Pa bilo je kod maj vajf oduvijek odvajanje od prijatelja, u početku iz čiste zlobe, danas iz navike .
67th is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 20:40   #5720
Osoba koja vas uistinu voli nikad vas neće izolirati od prijatelja, naprotiv biti će sretna što imate dobar društveni život i prihvatiti će ljude koji su bili tu prije njega, sve ostalo je posesivnost i želja za kontrolom, ne razumijem zašto to toliko žena ne shvaća i onda kasnije udara glavom u zid? Kako može biti ljubav braniti nekome da se druži s drugim ljudima?
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:36.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger