Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2010., 13:48   #1041
ja sam probala onaj crni sampon od dr.temta o kojem je vec netko govorio i mogu reci da je dobar. smrdi na gumu ali nije strasno. imala sam sad jednu fazu gdje mi je vlasiste bilo grozno, nikakav sampon mi nije mogao umiriti nadrazenu kozu i samo se perutalo. oprala sam kosu dvaput u jednom tjednu s crnim samponom i stanje se znatno popravilo... ako jos niste nasli sampon koji vam odgovara preporucam ovaj sampon. malo je skup (85kn) ali meni je pomogao.. medjutim,koliko sam skuzila po svim postovima koje ovdje citam - ono sto pase jednom forumasu ne mora pasati drugom.. stoga, najbolje da nadjete sampon koji vam odgovara i drzite ga se. ovako skupe sampone ja ne planiram kupovati svaki put (pogotovo jer mi djeluju i malo agresivno) ali ih kombiniram s obicnim samponom protiv peruti. sretno!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???

Zadnje uređivanje mejan : 19.12.2010. at 14:01.
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:49   #1042
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
kak je nabavljas?
najlakse mi je preko amazon.com,stigne za 10tak dana
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:57   #1043
Quote:
a1exa kaže: Pogledaj post
Ja bi ti preporučila ovo, taj i ja koristim http://coner.hr/ljekarne/?str=kozmet...korne%20prhuti
meni je svrbež bio užasan, inače mi je vlasište osjetljivije i uvijek me malo svrbilo ako je šampon bio agresivniji ali ovakav svrbež, u takvom intenzitetu mi se pojavio najednom. jedina zamjerka je cijena, 90 kn za 100 ml, ali kaj ćeš
probala sam taj... nije los ali nije ni nesto... ali kao sto sam vec rekla - sve je to individualno. seboreja se razlikuje od ljudi do ljudi. ja je imam na vlasistu i na prsima i totalno se razlicito manifestiraju (dok je na vlasistu crvenilo, svrbez, krastice, perutanje.. na prsima se javlja izrazito crvenilo koje tesko prolazi i javlja se izrazit svrbez na granici s peckanjem i boli)
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 13:57   #1044
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
najlakse mi je preko amazon.com,stigne za 10tak dana
i koliko kosta? koliko ga ima (ml)?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:01   #1045
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
i koliko kosta? koliko ga ima (ml)?
evo link pa pogledaj
http://www.amazon.com/Heimlich-Natur...2763553&sr=8-1
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 16:28   #1046
meni se seboreja javlja samo u potiljačnom dijelu. sad se počela širiti prema gore. koristila sam kelulal ds, pa squaphane(valjd se tak piše), oronazol, razne kortikosteroide, sad zadnje sam mazala sa maslinovim uljem ali i dalje je to prisutno. e sad, s obzirom da me to jako svrbi i rade se kraste, da li je moguće da se iza na tom potiljačnom dijelu povećaju limfni čvorovi od toga?
__________________
Dominik stigao 25.06.09.
micamacazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 14:14   #1047
ajde da i meni neko pomogne, ha?
bila neki dan kod svoje dr da mi da nekaj protiv tog crvenila, meni se crveni i ljušti brada,
područje oko nosa i iznad kapaka, pogotovo sad u zadnje vrijeme kad je i hladno.
međutoa, rekla dr da mi neće niš dat, nit uputnicu za dermatologa, jerbo sam trudna,
pa će mi vjerojatno dat neki kortikosteroid, a neželim se s tim mazat, eto kaj ja mogu koristit?
ovo će me izluuuudit... već me mjesecima ljudi pitaju kaj mi je s bradom, jer nemogu to sakrit niti puderom čak.
__________________
Moja prodaja - - - Lilypie
hera86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2010., 18:39   #1048
Pa pošto si trudna ni ja ti nebi davao kortić koji će ti pomoć na tjedan dva a kasnije po starom. Doktorici možeš platit kavu što je razumna žena!
Moja preporuka je za početak uzmi sensibio DS od bioderme jer ima potpuno prirodne sastojke i omegu3 s njom i rezultata mora bit.

Ima još jedna ultra jeftina kombinacija koju sam koristio kad nisam imao niti lipe za skupe kreme. Šampon protiv perutanja + plava nivea. Opereš lice sa šamponom garnier ili h&s i kasnije lagani sloj nivea-e. Tak ujutro i navečer, koža ko u bebe :9

Zadnje uređivanje CroMan132 : 26.12.2010. at 18:53.
CroMan132 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 10:14   #1049
Molim vas ako mi ntko može objasnit,bi li mi pomogao SILVERX SPREJ kod problema seborojičnog dermatitisa u vlasištu i na poznatim zonama(prs,nos,obrve)?
Čuo sam mnogo dobrih komentara za ovaj proizvod pa evo ako netko može neka odgovori!
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2010., 19:23   #1050
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
probala sam taj... nije los ali nije ni nesto... ali kao sto sam vec rekla - sve je to individualno. seboreja se razlikuje od ljudi do ljudi. ja je imam na vlasistu i na prsima i totalno se razlicito manifestiraju (dok je na vlasistu crvenilo, svrbez, krastice, perutanje.. na prsima se javlja izrazito crvenilo koje tesko prolazi i javlja se izrazit svrbez na granici s peckanjem i boli)
Istina, baš je individualno. što je nekom dobro drugom ne pomaže baš.
__________________
Nema tebi smrti bez malja.:o....MacaTZ
a1exa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 02:45   #1051
Quote:
hera86 kaže: Pogledaj post
ajde da i meni neko pomogne, ha?
bila neki dan kod svoje dr da mi da nekaj protiv tog crvenila, meni se crveni i ljušti brada,
područje oko nosa i iznad kapaka, pogotovo sad u zadnje vrijeme kad je i hladno.
međutoa, rekla dr da mi neće niš dat, nit uputnicu za dermatologa, jerbo sam trudna,
pa će mi vjerojatno dat neki kortikosteroid, a neželim se s tim mazat, eto kaj ja mogu koristit?
ovo će me izluuuudit... već me mjesecima ljudi pitaju kaj mi je s bradom, jer nemogu to sakrit niti puderom čak.
ima jedna kombinacija trava za prehranu, zajedno sa ribljim uljem isto za konzumaciju...djeluje iznutra, na onih 5 slojeva kože do kojih krema ne može doći...
smiju se uzimati i za vrijeme trudnoće...
KLiK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 16:11   #1052
.

Pozdrav ljudi.. čitao sam dosta vaših postova-iskustava, preporuka i slično i vidim da nema smisla jer se samo gomilaju informacije a ništa konkretno ne izlazi iz toga jer jedni govore jedno, drugi drugo i tako dalje..

Seboreju imam oko 3 godine, simptomi standardni samo što mi se pojavljuje i na rukama, točnije ispod bicepsa( na obje ruke ).

Promjene od općenitog prema konkretnom- 3 koraka

1. mijenjanje prehrane - prelazak na laganiju bez puno ugljikohidrata i masti, također bez pikantne hrane

2. korištenje čajeva

3. korištenje kreme ili gela
POTREBNAPOMOĆ----ako znate za nekakvu kremu ili gel za koji ste čuli da pomaže(da nije kortikosteroid) i znate provjereno iz prve ruke da djeluje samo pišite...

Hvala unaprijed
superprognoza55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2010., 16:27   #1053
Quote:
pedjaeviva kaže: Pogledaj post
aha..hvala
ja sam inace malo sumnjicava po tim narucivanjima izvana tako da ne znam... mozda narucim... hvala svejedno
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 01:34   #1054
Pokušajte izbaciti chili ,ljutu papriku,celer i peršin.Meni se dosta seboreja popravila od kada sam navedeno izbacio.
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
zagi1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 14:48   #1055
Quote:
zagi1234 kaže: Pogledaj post
Pokušajte izbaciti chili ,ljutu papriku,celer i peršin.Meni se dosta seboreja popravila od kada sam navedeno izbacio.
hmh,to ionak ne jedem.... a slatko?? cula sam da slatko i masno dosta utjecu na seboreju!? sto ima smisla - jer seboreja nastaje zbog prekomjernog izlucivanja loja.... a ja sam ovisna o cokoladama, iako masnu hranu izbjegavam u sirokom luku
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 20:35   #1056
Slučajno sam naletjela na ovu temu pa da pitam ako netko zna: imam bebu (8 mjeseci) koja ima atopijski dermatitis i seboreični dermatitis tjemena. Taj seboreični nam u zadnje vrijeme pravi veliki problem jer se mali stalno češe, noću slabo spava zbog toga. Dermatolog nam je rekao pošto muku mučimo s tjemenicom da mu glavu namažem uljem, stavim kapicu i ostavim tako par sati, a onda lagano istrljam trljačicom. Tjemenica je stalno tu, nikako je riješit, a sad i svrbež. Nemam više pojam što raditi, odnosno čime ga mazati i prati kosu. Mazala sam i kremom koja sadrži blagi kortikosteroid iako sam veliki protivnik takvih krema, ali na kraju morala zbog svrbeža.
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 00:47   #1057
Quote:
ančica11 kaže: Pogledaj post
Slučajno sam naletjela na ovu temu pa da pitam ako netko zna: imam bebu (8 mjeseci) koja ima atopijski dermatitis i seboreični dermatitis tjemena. Taj seboreični nam u zadnje vrijeme pravi veliki problem jer se mali stalno češe, noću slabo spava zbog toga. Dermatolog nam je rekao pošto muku mučimo s tjemenicom da mu glavu namažem uljem, stavim kapicu i ostavim tako par sati, a onda lagano istrljam trljačicom. Tjemenica je stalno tu, nikako je riješit, a sad i svrbež. Nemam više pojam što raditi, odnosno čime ga mazati i prati kosu. Mazala sam i kremom koja sadrži blagi kortikosteroid iako sam veliki protivnik takvih krema, ali na kraju morala zbog svrbeža.

ima u ljekarnama od mustele kupit sampon protiv tjemenica moja necakinja( 9 mj) ima uzasne tjemenice i mazali uljem ali nista nije pomoglo ko dva pranja tim samponom.
mmz<3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 22:21   #1058
Lijek koji pomaže kod Seboreje

Obzirom da i sam imam probleme sa Seborejom na licu, ispod očiju, oko nosa i na dijelu čela, koristim "Diprogenta" kremu koju možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta.

Obzirom da se radi o kostikosterodu, terapiju provodim kada crvenilo dođe do izražaja, koža počinje peći, neposredno prije pojave ljuštenja, u pravilu 2 do 3 puta mjesečno. Diprogenta definitivno pomaže već poslije prvog mazanja i nema ju potrebe nanositi svaki dan.

Dodatno, dermatolog mi je propisao "Protopic 0,1 %" što povremeno koristim između uporabe Diprogente sa kojom se ne bi smjelo pretjerati. Ova mast je iz uvoza i drži ju jedna privatna ljekarna iza Kvatrića.

Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći. Meni pomaže već par godina.
Jasezezam is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 00:55   #1059
Urinoterapija,besplatno i učinkovito
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2011., 17:33   #1060
Quote:
Jasezezam kaže: Pogledaj post
Obzirom da i sam imam probleme sa Seborejom na licu, ispod očiju, oko nosa i na dijelu čela, koristim "Diprogenta" kremu koju možete kupiti u svakoj ljekarni bez recepta.

Obzirom da se radi o kostikosterodu, terapiju provodim kada crvenilo dođe do izražaja, koža počinje peći, neposredno prije pojave ljuštenja, u pravilu 2 do 3 puta mjesečno. Diprogenta definitivno pomaže već poslije prvog mazanja i nema ju potrebe nanositi svaki dan.

Dodatno, dermatolog mi je propisao "Protopic 0,1 %" što povremeno koristim između uporabe Diprogente sa kojom se ne bi smjelo pretjerati. Ova mast je iz uvoza i drži ju jedna privatna ljekarna iza Kvatrića.

Nadam se da će ovo iskustvo nekome pomoći. Meni pomaže već par godina.
Seboreju po licu,tijelu i kosi imam već 15 godina.
Svakome tereapija djeluje invidualno.
Davno sam izbacio kortiko kreme.
Sve promjene,na kosi,licu,tijelu tretiram izraelskom clear cream-kremom
rezultati su za oko 500% bolji,to jest brži i manje ima recidiva u odnosu na zapadnu medicinu ,tima bioderma ili uriage DS kreme
pedjaeviva is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:03.