Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2014., 13:02   #281
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Znas kaj, na kraju svi kazu da je proslo milijun puta bolje nego sto su mislili.
2 frendice letjele u usa (jedna u dallas, druga u ny) s klincima od godinu i godinu I pol, klinci spavali veci dio puta, ostatak vremena su ih zabavljale, nikakvih drama nije bilo.

Nas je vec bio stariji kad smo letjeli cca 3 sata, nije spavao, malo gledao kroz prozor, malo crtao, citao slikovnice, igrao se s auticima, pa malo na tabletu... Divan je bio, a ja se pripremila na svasta.
zapravo pitam jer mi je muž nedavno letio u usa. i veli bilo par dječice i da je bio užas s njima. da ne bi htio biti u koži njihovih roditelja. iznurili su sve prisutne.
ma lako za 3h. to brzo prođe. čak o 5-6-7 sati. kad su presječeni spavanjima ili makar jednim spavancem.
al pol dana + jet leg auč
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 13:53   #282
Quote:
Dragonfly kaže: Pogledaj post
evo samo da apdejtam iskustvo iz prve ruke :
krenuli u 6 h ujutro, stali 3 puta i za 8 i pol sata stigli na Bodensko jezero.
Nije bilo nekih većih trauma na moje iznenađenje, odspavao je dva puta po sat vremena i samo pred odredište bio nemoguće cendrav...
sad još treba preživjeti put natrag :-)

hvala vam svima na korisnim savjetima!
super
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 16:47   #283
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
zapravo pitam jer mi je muž nedavno letio u usa. i veli bilo par dječice i da je bio užas s njima. da ne bi htio biti u koži njihovih roditelja. iznurili su sve prisutne.
ma lako za 3h. to brzo prođe. čak o 5-6-7 sati. kad su presječeni spavanjima ili makar jednim spavancem.
al pol dana + jet leg auč
S nama je sada bilo troje djece u avionu, nismo culi niti jedno da cendra. Sto ih se prije navikne, lakse je s njima. Meni su bili puno iritantniji Amerikanci koji su bacali smece po podu i maltetirali stjuardesu ili frajer iza mene koji se izuo i podigao svoje ekstremno smrdljive noge.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 17:24   #284
Quote:
Liana- kaže: Pogledaj post
S nama je sada bilo troje djece u avionu, nismo culi niti jedno da cendra. Sto ih se prije navikne, lakse je s njima. Meni su bili puno iritantniji Amerikanci koji su bacali smece po podu i maltetirali stjuardesu ili frajer iza mene koji se izuo i podigao svoje ekstremno smrdljive noge.
Stvarno, sad kad razmislim, kad god sam letjela (doduse, nisam nikad isla preko bare), nikad djecu nisam cula da cendraju, vriste i rade gluposti. stjuardese im podijele bojanke, roditelji smisle neke aktivnosti I stvarno nikad nisam prisustvovala nekoj drami.
Dobro, govorim o klincima 1+, ne bas o malim bebama.
Znala sam vidjati i djecu koja su sama putovala pa su ih stjuardese zabavljale kad su mogle.

Puno vise me uvijek zivciraju japanci koji se non stop naslikavaju, bucne druzine koje se dovikuju preko redova i one ekipe koje se nazderavaju i locu u avionima samo zato jer je valjda besplatno.
Ne znam koji bi mi kuki trebao biti da trazim repete na letu od 3 sata i uz to popijem s kompanjonom litru malvazije (nas zadnji let-bracni par srednjih godina )
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2014., 20:08   #285
Mi smo prije par godina letili prek bare i bila je jedna bebeica od mozda 3-4 mj i uglavnom je spavala, bar ono sto sam ja vidjela jer sam i ja uglavnom spavala

Zato su neki iz nasih krajeva cim smo usli sazuli (a sjedili 2 reda ispred nas i bili uzasno glasni) cipele pa su se na moju vrlo glasnu opasku ipak obuli: nemres ti balkanca ne skuzit, taj skine cipele cim ude u avion
Pa mi muz rekao da sam nepristojna, a ja njemu: a oni nisu? Pa ja sam bar cijeli avion spasila smrada
Stvarno mi ljudi nisu jasni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 07:30   #286
Sinoc smo se vratili s puta s 7 mj starom bebom. Odavde 4 h voznje autom do aerodroma, zatim 2 leta od 4 h i pauzom koja je potrajala zbog kasnjenja. Isto i u povratku.
Mali je spavao, jeo, igrao se. Nas dvoje smo puno losije to podneli od njega.
Cak nemam odnos prema nocnom ili dnevnom letu. Oba smo prosli i u oba slucaja je sve bilo ok.
Tamo je beba spavala kao nikad u zivotu. Vratili smo se odmorni.
Jedino sto nam nije bilo ok je AS koju smo rentali. Sa ovim iskustvom bih nosila svoju. Nisam predvidjela da nam to moze biti problem. Ostalo je proslo super - put, mjenjalje smjestaja, lokacija, pjesacenja, klimatskih uslova.

Zadnje uređivanje Smiling Helena : 12.05.2014. at 07:42.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 18:26   #287
Quote:
Smiling Helena kaže: Pogledaj post
Sinoc smo se vratili s puta s 7 mj starom bebom. Odavde 4 h voznje autom do aerodroma, zatim 2 leta od 4 h i pauzom koja je potrajala zbog kasnjenja. Isto i u povratku.
Mali je spavao, jeo, igrao se. Nas dvoje smo puno losije to podneli od njega.
Cak nemam odnos prema nocnom ili dnevnom letu. Oba smo prosli i u oba slucaja je sve bilo ok.
Tamo je beba spavala kao nikad u zivotu. Vratili smo se odmorni.
Jedino sto nam nije bilo ok je AS koju smo rentali. Sa ovim iskustvom bih nosila svoju. Nisam predvidjela da nam to moze biti problem. Ostalo je proslo super - put, mjenjalje smjestaja, lokacija, pjesacenja, klimatskih uslova.
Super da je sve islo tako dobro

Obicno to tako bude, mjesecima unaprijed brines sto ako ovo, kako ono... a na kraju se pitas sto je uopce trebao biti problem. Meni se to vec puno puta desilo, pa sam pocela razmisljati na nacin: kad dodjemo budemo vidjeli kako cemo. I uvije bude nekako, obicno dapace bude super
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 01:54   #288
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Super da je sve islo tako dobro

Obicno to tako bude, mjesecima unaprijed brines sto ako ovo, kako ono... a na kraju se pitas sto je uopce trebao biti problem. Meni se to vec puno puta desilo, pa sam pocela razmisljati na nacin: kad dodjemo budemo vidjeli kako cemo. I uvije bude nekako, obicno dapace bude super
Tako nekako sam se osjecala.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 04:22   #289
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
zapravo pitam jer mi je muž nedavno letio u usa. i veli bilo par dječice i da je bio užas s njima. da ne bi htio biti u koži njihovih roditelja. iznurili su sve prisutne.
ma lako za 3h. to brzo prođe. čak o 5-6-7 sati. kad su presječeni spavanjima ili makar jednim spavancem.
al pol dana + jet leg auč

Evo, i naš prvi intekontinentalni let je iza nas, 10,5 sati, u smjeru istoka, znači jet leg, beba tada 9,5 mjeseci. Prošlo bez vrištanja, mislim da osim ljudi oko nas nitko u avionu nije shvatio da je beba na letu. Malo spavala, malo smo se igrali, malo se prošetali do wc-a na presvlačenje i let prošao. Stuardese su joj donijele dvije igračke, a mi smo imali i svojih igračaka. Ovaj put smo checkirali kolica u Zg bez obzira na 4 sata čekanja u Beču jer ona i ovako ne bi izdržala 4 sata u kolicima. Uzeli smo nosiljku jer je ipak lakše s njom u nosiljci nego s 10 kg na rukama. Na aerodromu je sjedila na podu i igrala se. Iz Beča smo poletjeli nešto prije 14 sati tako da je njoj veći dio leta bio dan i zapravo je tvrdo zaspala zadnja dva sata leta. Ali bez obzira na to, nije bilo nikakvih problema. Jet leg ju je uhvatio kada smo sletjeli pa je prespavala vlakove do konačnog odredišta i drugi dan je više spavala, no nakon toga smo sve prilagodili novoj vremenskoj zoni. Bio je pun avion Japanaca, ali ih se nije previše čulo, bili su prilično pristojni. I dalje mi Amerikanci ostaju najiritantnija nacija na letovima.

Pohvale Austrianu čija nas je posada prve uvela u avion zbog bebe, posložili su nam košaru za nju relativno brzo i došli svako malo provjeriti trebamo li što.
Liana- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 20:26   #290
da jasno da svi imate dječicu koja su mali anđeli kad god putuju negdje

možda jedan od deset letova sam proveo bez da moram trpiti urlanje ili smrad govana malih posranaca, ali baš iznimno s vašom djecom nikad nema problema. naravno.
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 23:36   #291
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
da jasno da svi imate dječicu koja su mali anđeli kad god putuju negdje

možda jedan od deset letova sam proveo bez da moram trpiti urlanje ili smrad govana malih posranaca, ali baš iznimno s vašom djecom nikad nema problema. naravno.
ovo je jako, jako ruzno

i vjerovao ili ne, al ubija me u pojam. moja nije mala (3 god) i ne sere u pelene, ali je turboaktivno dijete i ceka nas let od 8+ sati (a mozda i 10+, ovisi o Port of Entry). ja premirem od straha kako cemo to zdurati, i onda kad naletim na kometare poput tvojih, bas mi bude... koma.

gle, postoje djeca. i ljudi lete s njima. kad sam isla turisticki, nisam vodila dijete, al sad kad emigriramo, ejebiga, ako budemo u istom avionu, morat ces je istrpit, i usput zahvali erha sto nas masovno goni u emigraciju

ako tebi bas jako smetaju djeca u avionu, mozes
a) platiti za 1st class i zahtjevati kojesta
b) bukirati sjediste prema sredini/kraju aviona; jer bebe i malu, usranu pelnavu djecu obicno stave blizu wc-a i na sjedala ispred kojih je nosivi stup aviona - edabi im mogli montirati plane crib.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 00:33   #292
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
ovo je jako, jako ruzno

i vjerovao ili ne, al ubija me u pojam. moja nije mala (3 god) i ne sere u pelene, ali je turboaktivno dijete i ceka nas let od 8+ sati (a mozda i 10+, ovisi o Port of Entry). ja premirem od straha kako cemo to zdurati, i onda kad naletim na kometare poput tvojih, bas mi bude... koma.

gle, postoje djeca. i ljudi lete s njima. kad sam isla turisticki, nisam vodila dijete, al sad kad emigriramo, ejebiga, ako budemo u istom avionu, morat ces je istrpit, i usput zahvali erha sto nas masovno goni u emigraciju

ako tebi bas jako smetaju djeca u avionu, mozes
a) platiti za 1st class i zahtjevati kojesta
b) bukirati sjediste prema sredini/kraju aviona; jer bebe i malu, usranu pelnavu djecu obicno stave blizu wc-a i na sjedala ispred kojih je nosivi stup aviona - edabi im mogli montirati plane crib.
možda je jako jako ružno ali meni je puno ružnije kad me na letu od 10 sati inkomodira urlanje i smrad govana
vjerovala ili ne, jednako tako bi me smetalo i da pokraj mene urla i u gaće sere četrdesetogodisnji biznismen u armani odijelu tako da to nema apsolutno nikakve veze s djecom

no u jednom si u pravu, djeca imaju pravo inkomodirati koga god žele i onaj kome to smeta ne može ništa drugo nego se postaviti na glavu. što opet ne znači da to mene ne smije smetati i da ne smijem podići glas protiv toga.
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 13:15   #293
ma daj laluna kaj obracas paznju?! djeca su djeca, svi smo bili djeca i vecina ce.imati djecu pa ce im biti smijesno kako su im se djeca gadila.
a da smetaju, smetaju. pa kaj? oni barem ne mogu nista protiv toga, djeca su.
kad odrasli smetaju to je puno gore.
sto mene svasta smeta zivotu..... di bi dosla kad bi se nervirala oko svega. ili odi u prasumu zivi ili trpi ljude svih vrsta.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 23:12   #294
Ma La Luna, sto brines? Bit ce super, a i ak nece trajat ce samo 10-12 sati
Mi smo odlicili klince za zimu isto voditi na malo dulji put (imat ce 3 i 6) i uopce ne brinem kako ce u avionu, a let traje... U stvari nemam pojma koliko, mislim nekih 2 + 10h, znam samo da presjedamo u Parizu ali prekratko da se zaletimo do tornja I za tjedan dana opet nazad

Malo cemo setati, malo ce se igrati igrackama, malo igrice na tabletu, koji crtic, klopa, junor ce sigurno odspavati, itd. Ak su mogli put u autu od 6-7 h gdje su vezani u AS cijelo vrijeme ovo ce im bit piknik.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 12:37   #295
La Luna, moj je puno mladji, pa je lakse. Citala sam i cula od prijatelja trikove za djecu uzrasta tvoje cure. Kupe im novu igracku i zamotaju kao poklon koji dobije u avionu. Kazu to daje nekoliko sati mira. Crtici i tablet kazu da su must have za putovanja. Ako mozes smisliti kakvu igru koju biste igrale od poletanja do slijetanja, bilo bi super. Tesko mi je zamisliti sta je interesantno trogodisnjacima pa nisam od konkretne pomoci.
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 14:18   #296
La Luna, pisale smo vec na nekoj drugoj temi ovo ljeto tips and tricks za prezivljavanje u avionu.

Ono sto se nama pokazalo vrlo efikasnim: nova igracka, omiljena igracka, tablet, slikovnice i bojanka.
Bez ikakvih problema prosli letovi.

Malo gledate kroz prozor, puno trkeljate, pa se malo igrate, pogledate koji crtic, odspavate, jedete, zavirite u wc (jaaako interesantno mjesto ) i prodje vrijeme.

Mislim da vam je lakse utoliko sto vise nije beba.
S bebama je teze, ipak se ne mogu 10 sati igrati sa zveckom.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 19:22   #297
Quote:
žoan kaže: Pogledaj post
da jasno da svi imate dječicu koja su mali anđeli kad god putuju negdje

možda jedan od deset letova sam proveo bez da moram trpiti urlanje ili smrad govana malih posranaca, ali baš iznimno s vašom djecom nikad nema problema. naravno.
imam djecu ali moram ovo potpisati
ono, ukrcas se, hoces malo mira a netko dreci red-dva ispred, pa malo slusas nervozno dijete a malo uzivas u nervoznim roditeljima
najgore mi je kad malo veci posranci sjede iza mene pa svako malo drmnu nogama u moj naslon
sva sreca da se uvijek radilo o kracim letovima, dobila bi slom zivaca da se radilo o letovima od 5+ sati
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 20:57   #298
....haahaa pa ako ideš dužim letom a znaš što te sve nervira..kupi 1st class i gle još češ biti ugodno uslužen/a....a ne napisat da i ti imaš djecu al da te to smeta...užas...najbolje da ih stavimo u prtljažnik aviona pa na izlazu uzmemo da ne bi slučajno koga inkomodirali..bljak!

Igračke,crtici i tablet, psp, inottab ili slično mogu djetetu zaokupiti pažnju ali ne nužno jer su radoznali, vide svašta novo u avionu, stjuardese sa bifeom ...neke druge nove face ljudi koji im mogu biti zanimljivi pa virkaju, smiju se, išli bi gore dole po svionu..sve je to normalno i imam klinca skoro 7 g kojem je let bio super i za njega se nije znalo ali s bebom od 8 mj isto tako, dok već kad je imao 14mj je bilo ludnica..stajao bi, stiskao gumbiće, knjigice ga nisu inter. u vionu, oni gumbići i zrak da, prolaz i bife da i samo je htio hodati...pogledao je crtić 15 min i zaspao na pola sata i nakon toga ajmooo tulum al nije cendrao.

Sad u 10mj. idemo opet ali imamo 2 leta jedan od 3 i jedan od 2 sata...i tad će imat 1,8 mj i punooo više zahtjevan i samostalan...
__________________
The light of morning decomposes everything

Zadnje uređivanje Little Floramy : 07.09.2014. at 21:06.
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2014., 23:43   #299
Quote:
Little Floramy kaže: Pogledaj post
....haahaa pa ako ideš dužim letom a znaš što te sve nervira..kupi 1st class i gle još češ biti ugodno uslužen/a....a ne napisat da i ti imaš djecu al da te to smeta...užas...najbolje da ih stavimo u prtljažnik aviona pa na izlazu uzmemo da ne bi slučajno koga inkomodirali..bljak!
haha čuj ti nju, još najbolje da ne smijem reći da me nešto smeta ako me smeta
ako netko skine cipele pokraj tebe na letu i izvadi smrdljive čarape na sunce pa te to malo zasmeta, izvoli kupiti 1st class kartu i ne samo da ti neće smrditi nego ćeš biti i ugodno uslužena
ako netko glasno podriguje neposredno u tvojoj blizini tijekom dugog leta, nemaš mu što prigovarati, jednostavno plati još petnaestak tisuća kuna pa ćeš se riješiti svega što te smeta
bože moj kakve glupe argumentacije, što je sljedeće, ako ti netko zlostavlja dijete u vrtiću u dubravi, plati 400k eura pa si kupi kuću na tuškancu i unajmi privatnu dadilju da ju čuva dok si na poslu

shvati da je meni jasno da se ne mogu boriti protiv smrada dječjih govana i njihovog urlanja, ali zašto pobogu ne bih imao pravo reći da me to smeta?
ako pokraj mene jačinom od 100 decibela urlaju muškarac od 30 godina i dijete od tri godine, smetat će me apsolutno IDENTIČNO, to nema apsolutno nikakve veze s tim što se u konkretno ovom slučaju radi o djetetu

npr prošli četvrtak sam sjedio u restoranu na poslovnom ručku, stol do nas su bile četiri polovnjače od nekih četrdesetak godina i njihovo hihotanje i graktajući smijeh su me smetale ništa manje nego kad je u petak mali posranac od pet godina jurio po restoranu i derao se na roditelje s drugog kraja prostorije jer mu nisu u restoran uzeli narančastog nego sivog plišanog tigra
žoan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2014., 00:26   #300
Žoan ...jel bi tvoja mama ili otac napisali .....'mali smrdljivac' za svako dijete koje tebi remeti tvoju rutinu?!
Očito je da te smetaju (što nekog ne bi ni dirnulo) sitnice.....zamolis konobara da tim tzv.tvojim žargonom polovnjačama se obrati i da ih utiša ili traži drugi stol jer ne možeš u miru jesti i voditi sastanak...ili traži tetkicu u avionu da zamoli godp. što je izuo cipele nek ih obuje jer netko ima alergiju

Snađi se , nitko ti nije rekao da ne možeš reći što ti smeta ali da nazivaš svako dijete smrdljivcem..hej..i ti si bio dijete i možda si sa 5g. roditelje maltrao baš iz istog razloga...zbog igračke.
Dali te tvoje polovnjače(što ćeš i ti biti) imaju smisla za ovu temu ili onaj s cipela ...nemaju...koliko ta dječja g...a tebi smrde??

Da odselit ću se ako mi netko smeta i ako to ne mogu promjeniti dobrom voljom...da i platitt ću dadilju ili novi vrtić...da potrudit ću se sama stvorit bolje okruženje a ne prozivati sve oko sebe.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:41.