Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 01:44   #1
Radio kod novih auta

Gleda malo svi novi auti imaju headunite(radije) u nekim luđačkim oblicima koji ništa ne valjaju. Ja osobno volim dobru kvalitetu muzike. Da li to znači da sam ja prisiljen kupiti stari auto da bi mogao staviti svoj radio koji čita MP3, USB stick ima izlaz za pojačalo i sve ostalo ili se može u servisu izvaditi originalni radio i staviti neka plastika koja će zatvoriti rupu od aftermarket headunita?
Born is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 03:46   #2
Ne nego u startu naručiš auto bez radija samo s predgradnjom i dobiješ normalno mjesto za radio sa svim priključcima.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 09:01   #3
Quote:
Born kaže: Pogledaj post
Gleda malo svi novi auti imaju headunite(radije) u nekim luđačkim oblicima koji ništa ne valjaju. Ja osobno volim dobru kvalitetu muzike. Da li to znači da sam ja prisiljen kupiti stari auto da bi mogao staviti svoj radio koji čita MP3, USB stick ima izlaz za pojačalo i sve ostalo ili se može u servisu izvaditi originalni radio i staviti neka plastika koja će zatvoriti rupu od aftermarket headunita?
Imaš kupiti adaptere/maske za svaki auto posebno koji imaju DIN gabarite.OEM HU van,adapter i HU po tvom izboru DIN ili 2 DIN unutra.
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 09:03   #4
Quote:
kerbi kaže: Pogledaj post
Ne nego u startu naručiš auto bez radija samo s predgradnjom i dobiješ normalno mjesto za radio sa svim priključcima.
Dobar vic.
cekuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 09:14   #5
Quote:
cekuta kaže: Pogledaj post
Dobar vic.
Eno ga u garaži kod mene. Ti si čuo da mora bit radio, ja kupio bez jer sam tako tražio.
E da i ispod radija je polica koja se vadi za 2 din radio.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 09:26   #6
Quote:
Born kaže: Pogledaj post
Gleda malo svi novi auti imaju headunite(radije) u nekim luđačkim oblicima koji ništa ne valjaju. Ja osobno volim dobru kvalitetu muzike. Da li to znači da sam ja prisiljen kupiti stari auto da bi mogao staviti svoj radio koji čita MP3, USB stick ima izlaz za pojačalo i sve ostalo ili se može u servisu izvaditi originalni radio i staviti neka plastika koja će zatvoriti rupu od aftermarket headunita?
Pa narucis novi auto koji ima mp3, citac USB i izlaz za pojacalo nije nikakav problem barem svi danas imaju opcija milijun sto se tice audio/video sustava.
A imas i firmi poput npr. Densio koji prave dodatke za automobile po markama koji imaju te headunit jedinice, pa mozes tu tvornicku jedinicu nadograditi u srevisu ili cijeli headunit izvadit i stavit njihov novi headunit koji ima sve zivo kao isto se te jedinice vade i mijenjaju kao klasicni auto radio.

Kao sto imam u Opelu tvornicki headunit (Blaupunkt) cd sa ekranom nadogradio ga za usb, mp3 i izlazom za pjacalom od Densio firme u servisu bez problema cca 150€ , a mogao sam uzeti i novi cijelu novu jedinicu sa navigacijom i slicnim stvarima, ali je dosta skuplje.

pogledaj na caraudio24.de
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 10:46   #7
Ehm, dosta tvronickih radia ima display odvojen od same jedinice smjesten negdje povrh sredisnje konzole... jel ima koji nacin da se taj display i dalje koristi sa aftermarket radijem ili ce mi to ostat sljedecih x godina ugaseno, a zauzimat prostor? I jel se mogu spojit kontrole na volanu na aftermarket radio?
__________________
All those... moments will be lost... in time... like... tears... in rain...
zamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 12:37   #8
Quote:
zamorac kaže: Pogledaj post
I jel se mogu spojit kontrole na volanu na aftermarket radio?
Mogu, ali ti treba adapter, meni za npr. vektru treba PC99-X06


Quote:
zamorac kaže: Pogledaj post
jel ima koji nacin da se taj display i dalje koristi sa aftermarket radijem ili ce mi to ostat sljedecih x godina ugaseno, a zauzimat prostor?
To bih i ja volio znati, sa ovim adapterom gore, ne pokazuje funkcije od radija, ali pokazuje sve ostalo (sat, temperatura..).

Zadnje uređivanje harns : 01.11.2009. at 12:52.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 20:11   #9
Ja imam Vectru! Situacija je ovakva (za Vectru B). Adapter (ako ga pronađu) košta oko 1500 do 2000 kn! Adapter se spaja samo sa radio uređajima više klase (čitaj 2000kn na dalje). Dispaly NE pokazuje ništa s radia, ali ostaje mu vrijeme, tempreatura, i datum! To je za Vectru B bez board compa! Dali ti treba "radio od 4000 kn"?
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:23   #10
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
Dali ti treba "radio od 4000 kn"?
Ne, ne treba, treba mi samo radio da mogu slusati MP3. Imam i ja Vectru B i ima board comp.
Ovaj adapter je puno jeftiniji.

http://cgi.ebay.com.au/VAUXHALL-Astr...item518b01cee6
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 10:31   #11
Quote:
harns kaže: Pogledaj post
Ne, ne treba, treba mi samo radio da mogu slusati MP3. Imam i ja Vectru B i ima board comp.
Ovaj adapter je puno jeftiniji.

http://cgi.ebay.com.au/VAUXHALL-Astr...item518b01cee6
za sta je ovaj adapter?da spojis radio mp3?
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:28   #12
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
za sta je ovaj adapter?da spojis radio mp3?
Kada se ugradi nestandardni radio onda ti ne rade kontrole na volanu. Pomocu tog adaptera te kontrole i dalje rade.
harns is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:34   #13
Mene je na novom Bravu to izjebalo, jedva našao masku i ugradio mp3/USP Pioneera...ono govno koje je bilo standardno ugrađeno nije čitalo mp3



E sad, to sve me je koštalo 900 Kn, kontrole na volanu ne rade više...ima adapter, ali košta - pazi ovo!.....900 KN?!?!? ma, jebeš kontrole na volanu....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:42   #14
Eh ... Fiat .... Blaupunkt .... kako se srozala ta firma. I kad e sjetim da je nekad investicija u Blaupunkt bila INVESTICIJA. Nego prošli tjedan sam razgovarao s čovjekom koji je iz Blaupunkta (Bosch) prešao u jednu drugu firmu. Bio je nekakav manager za srednju Europu. Kaže da bi Bosch prodao tu propalu firmu samo da nađe kupca. A kupca nema ....
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 12:43   #15
Ja to nebi mjenjao nikada jer mi izgleda ruzno.

Bez uvrede H-K.
to sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:02   #16
Tako je.
Danas su auti postali "fashion" roba, koja mora dobro izgledati. Jeb*š radio koji čita klinasto pismo, ako izgleda na središnjoj konzoli k'o Malnarova Slađa u knjižnici.
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:03   #17
Novi bravo iznutra izgleda lijepo, ali ovo kaj si ti napravio je grdo, ta jeftina plastika za radio bi više pasala nekom kadetu iz 89-e, a ne novom bravu, pogledaj kako se to (ne)uklapa sa ostalom plastikom unutra i sad još imaš rupu....
Crazy Horse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:20   #18
Quote:
Saško kaže: Pogledaj post
Tako je.
Danas su auti postali "fashion" roba, koja mora dobro izgledati. Jeb*š radio koji čita klinasto pismo, ako izgleda na središnjoj konzoli k'o Malnarova Slađa u knjižnici.
Jebeš radio koji čita klinasto pismo. Točka.

Nakon određenih godina prestaje ti biti važno da radio ima preformanse prosječnog spejs šatla i od njega zahtjevaš samo da ne radi probleme. Prosjek/većinu kupaca zabole dupe za radio ako su mu osnovne funkcije na broju (radio, CD i u zadnje vrijeme MP3).
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:49   #19
Quote:
štemajzl kaže: Pogledaj post
Jebeš radio koji čita klinasto pismo. Točka.

Nakon određenih godina prestaje ti biti važno da radio ima preformanse prosječnog spejs šatla i od njega zahtjevaš samo da ne radi probleme. Prosjek/većinu kupaca zabole dupe za radio ako su mu osnovne funkcije na broju (radio, CD i u zadnje vrijeme MP3).
Mislim da grešiš. Klincima je jako bitno da je radio ko spejs šatl. Starijoj populaciji ne. No njima su onda dovoljni i ovi OEM. I upravo je radi toga Blaupunkt (koji je predstavljao "ozbiljnu" opciju) propao.

Za aftermarket radio - klinci su i dalje najveći dio tržišta. Dakle space shuttle je must.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 14:04   #20
@H-K trebao si ovakvog piknuti:
Mikahr is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:37.