Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2004., 00:45   #21
ne, problem je fundamentalan, i Irak nema veze sa slabljenjem dolara. (veći je problem deficit, i potreba da se znažnim izvozom pokrene gospodarstvo)

Tek kada krenu kamate Feda gore, rast će i dolar, ali čak ni tada ne puno, i ja očekujem da će rast kamat samo ublažiti njegovo pozicioniranje prema euru na nekih 1.25-1.30

Dolar je u ovom trenutku još prejak u odnosu na povijesne tečajeve npr. dojč marke!
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 12:33   #22
tečaj eura

što mislite, kada će euro dostići najnižu točku za ovu godinu?

Čitam sad u jutarnjem, da je euro trenutno najniže od ljeta 2002., i da će HNB intervenirati, i vratiti ga na 7.35, ali opet analitičari(neki tamo u novinama) tvrde da će i tokom lipnja kuna jačati zbog nove emisije državnih obveznica.

Dakle koliko nisko će euro po vama?
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 13:45   #23
To možemo zaključivati jedino u odnosima DM i HKN.

Tada je HNB branio tečaj marke kada se približavala 3,55 kn,što bi danas iznosilo cca 6,8558 hkn.

No,u međuvremenu,a prije samog ukidanja DM,kuna je snažno padala,tako da je HNB branio tečaj na 3,92 HKN (gornji) dok je donji više godinu dana bio nebranjen.

Teško je reći,ali mislim da ispod 7,10 sigurno neće iči.Ovisi i o tome kako će euro stajat prema USD.
__________________
Generaldopapučarnik
Imenovanjem gosp. Generala Papučarskog Zbora Ninje
od 11.06.2008 Ur.br. 761/213 imenovan zamjenikom zapovjednika 1.Papučarske Gardijske Bojne!
Zagorakis is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 14:53   #24
Ovog ljeta moramo moliti Boga da se digne tečaj dollara inače će nam država otiči u bankrot, pa svi koji imate kunsku štednju počnite moliti ili naručite misu za oporavak dollara, ali zbog Busheve gospodarske politike to se neće dogoditi.

U nadi je spas
Neman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2005., 15:57   #25
Quote:
Zagorakis kaže:


Tada je HNB branio tečaj marke kada se približavala 3,55 kn,što bi danas iznosilo cca 6,8558 hkn.
zapravo to dođe na to(7.35), jer je zbog inflacije u međuvremenu tih 6.8 kuna tada vrijedilo više nego danas.
funat is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:00   #26
Smile

Quote:
Mr Spiker kaže: Pogledaj post
Pokusaj, pa mi reci kak je bilo.

Evo ti savjet:

Kupi par dana nakon sto pocne rat.
Ako se rat zavrsi tako da pobijede amerikanci u relativno brzom razdboblju (par tjedana do mjesec dva) onda prodaj par dana nakon sto amerikanci proglase pobjedu.

Ako pak amerikanci ne dobiju rat, ili se on oduzi onda si nagrabusio.

Isto tako ako drzis duze vrijeme nakon sto su proglasili pobjedu (u nadi da ce tecaj jos porasti), onda bi mogao izgubiti i to sto si dobio, jer ce na long run (minimalno jos godina dvije) dolar i dalje padati.
pojasni koji rat?previse igrica na racunalu?
sentinel645 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 23:40   #27
a kada je bio pisan post

sva sreća da u zadnjih 5 godina nije bilo "ratova" u kojima stričeki amerikanci nisu sudjelovali
hrvac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2008., 01:28   #28
jebeno se obogatia autor topicka, prodajući dolare kad su narasli baš mu zavidin
desert_eagle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 02:50   #29
a što ako recima kinezima pukne film od američkog kvocanja pa odluče pustit sve svoje rezerve u dolarima na tržište pa se dolar izjednači sa našom kunom.

al ćemo kupovat jeftine john deere-ove.
tml is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 00:06   #30
Quote:
Denys kaže: Pogledaj post
Igra li se tko na ovom forumu sa FOREX-om?
DA...............
__________________
Ne treba biti bogat, nego neovisan
A.Kostolany
hrast is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 12:57   #31
da sad kupujete neku devizu s ciljem njenog rasta...

koju biste odabrali?

US dolar, GB funtu, EU ro () ili neku treću?

ako treću navedite koju

iskreno ja nemam pojma koju, al nekako mi se GBP čini na izrazito niskim granama, pa očekujem da ona poraste, ali i dolar nije za odbaciti sada kad dođe Obama na vlast za jedno 30ak dana
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 14:40   #32
A di je zlato na popisu?
U teska vremena, zlato je "in". Jedna od rijetkih imovina koja nije nekome u isto vrijeme i obveza.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 17:48   #33
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
A di je zlato na popisu?
U teska vremena, zlato je "in". Jedna od rijetkih imovina koja nije nekome u isto vrijeme i obveza.
pa jel prosječan hrvat može kupiti zlato? ne mislim na skupoću, nego na dostupnost i jednostavnost.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 17:51   #34
CHF!
getriba_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 18:30   #35
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
pa jel prosječan hrvat može kupiti zlato? ne mislim na skupoću, nego na dostupnost i jednostavnost.
U zlatarni?
Malo te oderu duduse na cijeni. Izdaje HNB zlatnike, ali brijem da isto preplatis. Vani ima za kupit tih "bullion"-a i polugica.
Mozes i uplatit tvrtki vani (ima ih online) koja ce za tebe kupit i deponirat zlato, ti dobis "certificate of deposit", ali nekako sam skeptican prema takvima... Mislim da totalno legelno u hr je jedino kupit te zlatnike HNB-a...
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 20:53   #36
i kak unovčiti te zlatnike HNB ko lomljeno zlato kome ih prodati???
__________________
"I have seen the enemy...and it is me."
zaboky is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 23:36   #37
Hebi ga, te zlatnike mozes unovcit po nominali... Ne isplati se. Na njemu pise 1000 kn (nominala), platis ga 1300 kn, a zlata za 800 valjda.
Nema kod nas koliko ja znam legalni nacin da trgujes zlatom.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 09:17   #38
pa skočiš u austriju po zlato
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 11:52   #39
Koja valuta?

Imam neke zalihe kuna koje bi htio pretvoriti u nešto što neće ovisiti o Sanaderu i Polančecu. E sad me zanima koja valuta bi bila najbolja. Franak mi nije zanimljiv jer on je na max i vjerojatno samo može ići dolje. Euro bi mogao padati jer prava kriza vjerojatno još nije zahvatila eu. S obzirom da se članice ne mogu dogovoriti oko zajedničke politike - tečaj bi mogao padati. A dolar? Pitanje s dolarom je je li dotakao dno, ili može ići još niže?

Neka druga valuta? Što vi mislite? Možda ići na neke vrijednosne papire, i dionice su sad jako nisko? Ili i one mogu ići niže?
despot is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2009., 12:01   #40
u ovakvoj krizi bi dolar još uvijek mogao prema gore. smatra se safe heavenom, tako da ako postane još gore mislim da si sa njim puno sigurniji nego sa ojrom. premda švicarac i jen u ovakvim trenucima nisu ništa lošiji izbor.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:43.