Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2020., 21:37   #1
Korona u Purgera

Fali nam tema za razmjenu iskustava oko zbivanja vezanih uz koronu u Zagrebu.

Molim da se u temi ne politizira, ne razgovara o samom virusu i/ili bolesti, ne bavi predikcijama o razvoju bolesti, utjecaju na gospodarstvu ili bilo što slično. Za sve to postoje teme na drugim podforumima i ovdje će biti podložno sankcijama.

Fokus neka bude na novim informacijama (iz prve ruke po mogućnosti) o tome što se po gradu događa vezano uz opskrbu, karantenu, rad pojedinih institucija i slično.

Evo za početak jedna korisna vijest.

Kome je promaklo, Gradska ljekarna Zagreb počela je s proizvodnjom vlastitih dezinfekcijskih sredstava i maski. Link. Na žalost nemam info jesu li krenuli s prodajom i koje su cijene. Ako netko zna neka javi.

U trgovinama je pomama za brašnom, mlijekom, mesom, uljem, tjesteninom, svim i svačim konzerviranim... Danas poslije posla navratila u lokalni Lidl po neke stvarčice i par paketa piletine. Pustoš u hladnjacima s mesom i po policama. Uspjela sam zgrabiti zadnje dvije konzerve sjeckane rajčice. Ostala bez pileta

U prolazu sam čula da trgovkinja objašnjava nekome da će biti svega sutra, ali treba doći odmah u jutro jer se sve razgrabi do 9h.

Zatim dvije velike zgrade u mom poslovnom okruženju (Siemens i Allianz) danas su zatvorene zbog karantene. Moji poslodavci se spremaju na veliko za rad od doma (čemu se iskreno jako veselim ).

Par kolegica koje su se sjetile zadnjih dana švrljati preko granice dobilo zabranu dolaska na posao. Pa ti putuj ikamo dalje od Pušće.

I tak... Veselo.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2020., 22:19   #2
Meni je za promjenu sad divno šetat gradom dok nema turista i gužvi.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 01:05   #3
Korona u Purgera

Ima za kupit vlastitih sredstava GLJZ po njihovim (gradskim) apotekama, cijena male bočice dezinficijensa u spreju za ruke (lijeva na fotki) je mislim 33 kn (il ipak 23, jbg, hm.. ) ak dobro pamtim od neki dan (apoteke Gruška i Trešnjevački plac).
Ima i veće pakiranje od pol litre tekućine, na čep.

A imaju i tuđa sredstva u gelu, kao i otopine za ispiranje rana koje također mogu poslužiti u istu namjenu.

Maski nema, očekuju se one URIHO-a kroz koji dan, očekivane cijene do 10 kn/kom.

DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 08:23   #4
Plavi Plivasept od pola litre (na bazi alkohola) je oko 30 kn ako se ne varam, preporučam za kućnu apoteku.
feanor16 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 10:23   #5
Super je kaj su kina prazna pa se u miru može film pogledati. Nadam se da bu u ponedeljak proglasili karantenu pa da i na cestama bude više mesta za laganu vožnju biciklom. Korona rules!
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 10:43   #6
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Super je kaj su kina prazna pa se u miru može film pogledati. Nadam se da bu u ponedeljak proglasili karantenu pa da i na cestama bude više mesta za laganu vožnju biciklom. Korona rules!
Jučer napravio đir po centru, skoro pa se može normalno voziti, mislim da godinama nije bilo tako, ako ne računamo onu špicu sezone kraj sedmog mjeseca.

Sljedeći tjedan bi mogli i biciklijadu organizirat
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 11:11   #7
ne, nema okupljanja iznad 100 ljudi trenutno. a uskoro vjerojatno i uopće u javnom prostoru.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 11:29   #8
A kakvo je stanje u javnom prijevozu? O tome ne govore nista sto po tom pitanju napraviti ukoliko onaj tko je primoren koristiti se tim sredstvima? A sigurno da nije bas svejedno guzvati se u tramvaju/busu...Nasrecu meni to nije potrebno posto gledam ici pjesice,al nikad ne reci nikad ...
Kat1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 11:39   #9
Jbote opustošili mi Špar u kvartu. Kolko ofaca ima to je čudo! Eto i škole zatvaraju i fakultete. Imamo nove ferije. Blago profesorima i nastavnicima!
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 12:02   #10
Sinoć, budala, otišao u kvartovski Superkonzum.

Dakle, već na parkiralištu vidim puno je sve kao čep no ja, kreten, ipak otišao unutra po dvije-tri sitnice.
Police poluprazne, ljudi unutra više nego u najvećim predbožićnim šoping ludnicama.

Red za blagajne se protezao po 30-ak metara, čekao sam na red barem 30-40 minuta.
Ljudi natrpali kolica kao da kupuju šestomjesečne zalihe. Ovog nije bilo ni u ratno doba.

Ako nam je turizam pao, potrošnja u ožujku će biti na razini prosinca i božića tako da za državni proračun i punjenje blagajne nema problema.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 12:09   #11
Ovo je suludo gomilat tolike potrepstine..a kad ce zatrebat novaca za ne daj boze nes drugo e onda bu pomagaj..
Jedino je problem taj samo sto ljudi nisu svijesni da tek onda mogu se razboljeti cekajuci u redovima
Kat1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 12:24   #12
Quote:
Kat1984 kaže: Pogledaj post
A kakvo je stanje u javnom prijevozu? O tome ne govore nista sto po tom pitanju napraviti ukoliko onaj tko je primoren koristiti se tim sredstvima? A sigurno da nije bas svejedno guzvati se u tramvaju/busu...Nasrecu meni to nije potrebno posto gledam ici pjesice,al nikad ne reci nikad ...
Krcato sve, svi kišu, kašlju i pljuju
VK Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 13:29   #13
Na Savici do danas nikakve pomame ni posebnih redova po dućkasima, sveg ima.
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 14:18   #14
Okolica ZG - primjetio sam da je 90% ljudi u Lidlu - penzići.

Nema brašna i ulja - najviše ode.

Umjesto da im potomci objasne da sa tim postupkom samo sebe ugrožavaju jer osim Corone mogu pokupiti i ostala sranja - a i dalje je sezona obične gripe, prehlade i crijevne viroze - oni rade gužve po centrima, bezveze prazne police i sebe izlažu sranjima.

Evo kod nas u firmi (pošto smo veća firma) - logično da upravi nije u interesu da se razbolimo jer da nas 10% ode na bolovanje - problemi, kamoli ne više - dozvoljeno je rad od kuće.

Također na ulasku u firmu je mali štand sa likom koji brine da svatko tko ulazi izvrši dezinfekciju ruku. Ne možeš proći bez dezinfekcije.

Nemamo nikoga oboljelog, no tip sa kojim surađujemo telefonski - je radnik Siemensa.

A i njegovi kolege se druže svi tu usko, pa da ne bi bilo nismo znali.
Juva is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 21:53   #15
Jučer, onako usput, uđem u Spar na Knežiji. Oko 18:30. Kad sam se našao unutra, najprije sam čekirao pet-šest portala u strahu od objave WW3. Obavim svoj mali shopping (plaća je sjela danas, za više nisam imao love niti da sam htio) i gledam par ispred mene. Hrpa konzervi, brašno, suhi kvasac... i razgovor: gle, ovaj pekač kruha ima i recept, pa nemremo baš puno fulati. Ha ha ha. A sad mali savjet: čaj od maslinova lišća. Za imunitet. 10 listova, 3 dl vode, kuhati 5 min i popiti. Moja prabaka nikad nije imala ni prehladu, gripu, ništa. Kura traje 10.dana. Pije se mlako, jednom dnevno. Može uz dodatak meda i limuna (med ide u mlako, nikad u vrući čaj). Nemre škoditi ni tabla špeka i košara luka
Tratin20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2020., 22:19   #16
Quote:
Tratin20 kaže: Pogledaj post
i razgovor: gle, ovaj pekač kruha ima i recept, pa nemremo baš puno fulati. Ha ha ha. A sad mali savjet: čaj od maslinova lišća. Za imunitet. 10 listova, 3 dl vode, kuhati 5 min i popiti. Moja prabaka nikad nije imala ni prehladu, gripu, ništa. Kura traje 10.dana. Pije se mlako, jednom dnevno. Može uz dodatak meda i limuna (med ide u mlako, nikad u vrući čaj). Nemre škoditi ni tabla špeka i košara luka


ovo panično kupovanje u zagrebu je meni najproblematičnije.
jednostavno nemrem kupit neke stvari, a nemrem se probudit ranije kad sveg tog ima jer se jedva probudim na vrijeme za posao.
malo je šugava atmosfera jer svi pričaju o virusu, al zbilja mislim da se svi trebaju malo sad stisnut da taj virus usporimo dok ne saznamo nekaj efikasno protiv njega, i da se zdravstveni sustav ne raspadne.
apelirao bi na sugrađane da malo podignu svijest o bolesti i podignu higijenu na malo višu razinu.
inače, nemam posebne zalihe hrane al ak bude dvotjedna izolacija (ako ispadne da sma imao kontak sa nekim zaraženim) imaš špeksa oko trbuha u rezervi
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 08:32   #17
Jučer, oko 15 sati...Avenija Dubrava mali Spar u prolazu...nema gužve, možda 15 ak kupaca, došao po neke namirnice za ručak...kruh, sira za pizzu, budući bio petak pa je nemrs...
Sve police pune, voća, povrća, mlijeka, šećera, brašna i jebenog toalet papira koji se masovno kupuje ove dane
__________________
“No matter where you go in life there’s always going to be the one person that wants to bring you down, so stay strong and face your problems instead of running away.” Superman
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 09:12   #18
Korona u Purgera

Idem u Dubravu s Črnomerca. Na okretištu tram stoji uz onaj zidić gdje se izlazi iz autobusa, unutra lik s maskom i rukavicama spreja i briše sve rukohvate, a pretpostavljam i druge površine.

Btw među najmlađima sam u tramvaju. Nije pun ali penzići opskrbljeni bojnim šoping kolicima se ne daju.
Plus oni za koje vidiš da niš ne rade nego se eto vozaju jer nemaju pametnijeg posla.

Trg skoro prazan.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 10:00   #19
Ja sam jučer podivljao u svom Šparu. Nisam mogao litru mlijeka kupiti. Sve su pobrstili. Srećom ulovio sam nekog gospodina da je u kolicima imal valjda 40 litara pa sam mu zel 2 litre iz kolica. Na glas sam sve vređal jel su mi tlak digli. Kao da sutra ne postoji. Mislio sam da su u mom kvartu ipak malo ljudi pametniji.
__________________
This is the way!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2020., 11:20   #20
40 L trajnog ili svježeg mlijeka?
Još trajno nekako shvaćam, ali kad će dovraga stići pocuclat 40 L svježeg mlijeka?
Walkman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:50.