Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2014., 14:10   #1
Što dati maškarama? (niskobudžetne ideje)

Počelo je, počelo...
Nemamo još djece, ali da ipak ne budemo neki dežurni mrgudi, htjela bih naći nešto što možemo dati tim klincima koji zvone.
Na jednoj nevelikoj plaći smo pa to mora biti niskobudžetno, nešto zaista sitno, u rangu slatkiša, da na neki način sudjelujemo, ali da ne bankrotiram ako mi 250 klinaca pozvoni, i da ne bude nešto na što će oni kolutati očima i samo baciti kad odu dalje.
Inače bih uzela možda neke mini čokoladice ili razne druge slatkiše u nekom većem pakiranju, davno je to bilo popularno kad smo mi bili klinci, ali ne znam je li to još uvijek dobra ideja, šećer, kalorije, alergije na kikiriki za koji svaka čokolada ima napomenu...

Roditelji, što bi vama bilo ok?
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 10:49   #2
Vidim da čitate pitanje, ali nema odgovora...
Ako mi netko ne pomogne, morat ću dječicu počastiti pralinama s likerom i Red Bullom. Ako vam iz maškara dođu doma nabrijani i bazdeći, znate na koga su naletjeli.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 10:52   #3
Nemoj davati novce niposto. Imas u svakoj trgovini vrecine sa raznoraznim slatkisima koje nisu skupe. Meni su najdraze bile tople krafne.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 10:54   #4
žalosno, al mislim da većina današnje djece očekuje novce. posebno ova veća djeca.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:06   #5
Mogu klinci ocekivati novce koliko hoce. Ocekuju i ljudi koji rade da dobe placu pa nista od toga... Nek se klinci navikavaju na to dok su mali. ja si ne bi razbijala glavu - ima u lidlu velikih pakiranja bombona, to bi kupila i svakom saku bonkasa u ruku. Ko hoce super, ko nece, ne mora i pa-pa.

Sent from my PAP4322DUO using Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:14   #6
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Imas u svakoj trgovini vrecine sa raznoraznim slatkisima koje nisu skupe.
Pa to me i zanima, je li to u redu. Znam i razumijem da je popis nepoželjnih stvari sve veći, ne znam više što se smije.

Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Meni su najdraze bile tople krafne.
Svježi kupovni i domaći kolači su isto bili na nekim popisima nepoželjnih stvari, zbog salmonele i potencijalno opasnih sastojaka (u smislu alergija). I budući da klinci sad već pomalo dolaze, malo mi je komplicirano imati uvijek svježe i dovoljnu količinu. Krafne bi morali odmah pojesti, to isto nije uvijek baš najzgodnije. Možda bi bolje bilo nešto već zapakirano što može stajati koji dan.
Drugo je što ne znam ni jesu li krafne još popularne uopće. Ne znam kad sam zadnji put vidjela ikoga da ih kupuje ili jede.

Klinci sve češće očekuju novac, znam, ali to im ne namjeravamo davati.
Da je samo 10 kn svakome, to je sitno ako govorimo o jednom djetetu, ali ako mi ih dođe 50 (a to je minimum, obično ih bude nekoliko puta toliko), već smo na 500 kn. Prošle godine sam načula (živimo iznad kafića pa se čuje kad ljudi sjede vani) cifru od 20 kn po klincu, ali onda bih bankrotirala i da radim, a kamoli ovako.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 12:26   #7
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Pa to me i zanima, je li to u redu. Znam i razumijem da je popis nepoželjnih stvari sve veći, ne znam više što se smije.
Novac ionako nikad i nije trebalo davati maskarama. Ti mozes raditi sta hoces. Dati novac ili slatkise ili nista. Ne moras ni otvoriti kad ti pozvone.

Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Svježi kupovni i domaći kolači su isto bili na nekim popisima nepoželjnih stvari, zbog salmonele i potencijalno opasnih sastojaka (u smislu alergija). I budući da klinci sad već pomalo dolaze, malo mi je komplicirano imati uvijek svježe i dovoljnu količinu. Krafne bi morali odmah pojesti, to isto nije uvijek baš najzgodnije. Možda bi bolje bilo nešto već zapakirano što može stajati koji dan.
Drugo je što ne znam ni jesu li krafne još popularne uopće. Ne znam kad sam zadnji put vidjela ikoga da ih kupuje ili jede.
Mi smo klinci obicno jeli te kolace kod ljudi koje znamo. Rijetko kad bi to bilo da smo dobili od nepoznatih ljudi. Za maskare se ne treba istrositi. Dovoljna je i jedna vrecica bombona.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 13:14   #8
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Ti mozes raditi sta hoces. Dati novac ili slatkise ili nista. Ne moras ni otvoriti kad ti pozvone.
Ma znam, ali htjela bih nešto, pa onda da baš nije da sam sasvim fulala.
Ne samo da ne ispadnem mrgud, zapravo volim djecu i zabavna su mi ta razna događanja.
Samo nemamo svoje djece, a malo sam zbunjena između roditelja koji samo svašta izbacuju i zabranjuju i djece koja očekuju sve više.

Zato sam ovamo došla pitati, ako postoje neki osnovni kriteriji, mislila sam da ću ih ovdje najbrže saznati.
Ako i tu ekipa misli da su neki sitni slatkiši ok, onda ćemo tako, uzet ćemo veliko pakiranje nečega i veliku zdjelu.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:11   #9
Po meni najbolje bomboni ili obicne mlijecne cokoladice, one mini
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 14:27   #10
Zadnjih godina u susjedstvo se doselila gomila obitelji s djecom i svi od onih najmlađih do već srednjoškolaca idu po maškarama.

Spremimo nešto kuna, promijenimo u sitno po 5 kn. Svaka grupica dobije po 5 kn i nešto slatkiša.
Kupimo velika pakiranje lizaljki, bombona i sitnijih čokoladica, izmiješamo sve skupa i dijelimo dok ima.
Prijetljičina mala ima celijakliju, za nju kupimo gluten free čokoladicu koju slobodno jede( odobrili roditelji, ne dajemo na svoju ruku).

Klinci iz susjedstva s čijim obiteljima smo bliži rado sjednu i pojedu koju krafnu.

Dosta njih odbije slatkiše i traže samo novce.
Takvima velim da nemam love, samo slatkiše, pa nadureno odu.

Jedne godine su mi porazbijali jaja na stepenicama taman u vrijeme kad mi je mama bila na štakama, pa nije mogla van iz kuće.
Da znam čiji su to bili klinci, bogme bi se išla žaliti njihovim roditeljima.
Mogla mi je mama ozbiljno nastradati.
dorcas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:07   #11
meni je jedan mali lani rekao: teta može sve, samo mi nemojte dati voće
juhica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2014., 00:39   #12
meni idu na zivce.
jedni su bili prije dva tjedna, jedni danas, a maskare su kada? za tri tjedna.
u moje doba, maskare su bile jedan dan.
i nama su susjedi davali novce i krafne, nekoliko dana smo se spremali, imali kreativne maske a i sa susjedimo smo se tada poznavali...ja osobno nikad nisam zvonila nekome koga ne poznam

ovo danas je bezveze.
klinci nezanimljivi totalno, sa maskom na glavi i pjesmicom od dva stiha.
nemam problem dati klincima novce (zapravo, dam im to radije nego bombone iz Lidla), al mislim da se treba potruditi.
od ovih danas, cini mi se da je prosjakinja sa bebom u ruci veca maskara nego oni u obicnoj odjeci sa maskom iz ofertisime.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 09:00   #13
Ja kažem da nemam ništa, nek dođu kad bude vrijeme za to.

Inače kupim čokoladice, lizaljke, žvake...Lidl je najpovoljniji po tom pitanju.
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 09:24   #14
u lidlu ima velikih vrecica jeftinih mix bombona
inace, dajem samo na maskare, ovih mjesec dana prije otvorim vrata i kazem da jos nisu maskare.

btw, kad su maskare?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 10:58   #15
Meni su se pojavili ove godine na Valentinovo! Blago govoreći sam ostala buljeći u nevjerici. Triput sam ih pitala jel znaju kada su maškare. Tri puta su promrmljali da znaju. Neko tiho "daaa". Na moje "I onda?" jedna se odvažila: "Pa krenuli smo malo ranije..."
Malo? Malo ranije? Dobili su ravno ništa i uputu: Vidimo se u ožujku!
Mišma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 13:59   #16
Bila lani kod sveki na maskare, i dodu dva klinca. Ona im daje slatkise a jedan veli uzimamo samo novceke, ne morate dati puno
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 15:10   #17
ja bi ih pitala jel imaju pos aparat
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 16:53   #18
ajme ja sam takav Grinch po pitanju maškara, već se danima čudim što netko razbija glavu time što dati djeci koja mu zvone na vrata.
ja naravno vrata ni ne otvaram :dežurni mrgud:


i nisam imala pojma da je to nekakav naš narodni običaj koji se odvijao i kad smo mi bili djeca, mislila sam da je to uvoz iz SAD-a.
znam jedino da su nekad davno išli odrasli maskirani u tjerače zlih duhova od kuće do kuće i žicali rakiju i nešto za pojest, prvi put čujem da je bio običaj da to i djeca rada.


a da mi netko dođe sa "neću slatkiš, hoću novac", samo bi slatkom djetetu zalupila vrata i doviđenja.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2014., 20:34   #19
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja bi ih pitala jel imaju pos aparat
Ta ti je dobra
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2014., 09:28   #20
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
ajme ja sam takav Grinch po pitanju maškara, već se danima čudim što netko razbija glavu time što dati djeci koja mu zvone na vrata.
ja naravno vrata ni ne otvaram :dežurni mrgud:


i nisam imala pojma da je to nekakav naš narodni običaj koji se odvijao i kad smo mi bili djeca, mislila sam da je to uvoz iz SAD-a.
znam jedino da su nekad davno išli odrasli maskirani u tjerače zlih duhova od kuće do kuće i žicali rakiju i nešto za pojest, prvi put čujem da je bio običaj da to i djeca rada.


a da mi netko dođe sa "neću slatkiš, hoću novac", samo bi slatkom djetetu zalupila vrata i doviđenja.



I ja sam dežurni mrgud koji ne otvara onda vrata

Meni to nije nikakav narodni običaj, kako kažeš uvoz iz SAD koji nemam namjeru podupirati. Čudno mi je samo kako neki ovdje kažu da su i oni išli tako kad su bili mali, ja sam generacija '84. pa to nikad nisam vidjela do pred par godina

Iako, možda je to lokalna stvar, moji Halubajci nemaju taj običaj jer već dovoljno damo za pripremu hrane i pijače za zvončare kad krenu obahajat' - mislim da bi reakcija na te klince bila "ala mali/a hodi kega drugega zajebavat'" i "ti zna mater kade si i ča delaš"
__________________
Mama
LittleOven is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:32.