Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2014., 22:47   #1
Život u podstanarstvu s djecom

Pozdrav drage mame i tate.
Suprug i ja vec dugo zelimo bebu.
Ali nas je strah dali cemo moc to financiski podnjeti.
Zivimo u okolici Zagreba. Podstanari smo. On samo radi, stan placamo 1300kn plus rezije.
Ljeti zarađiva cc 6000kn a zimi oko 4000.
Naucili smo skromno zivjeti.
Voljela bih cuti, tj procitati Vasa iskustva zivota u podstanarstvu s dijecom. Kolika su vam primanja i kako od toga zivite?
Te sto Vi mislite, dali bi mogli s
ovim primanjima priustit normalan zivot jednom malom bicu?
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:04   #2
Pričekajte da se zaposliš.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 10:35   #3
Hm, to je malo problem. Zbog njegovog posla, da on nebi morao putovati i placati prijevoz zivimo u malom mjestu. Gdje god sam imala priliku za posao to je bio minimalac od cega bi pola davala za prijevoz i putovala 2-3 sata, javnim prijevozom na dan. A uostalom zivimo u takvoj drzavi da bih s trudnocom dobila i otkaz.
Suprug se snalazi pa ponekad zaradi u fusu koju kunu. Ali to nisam uracunala jer nikad nije sigurno dali ce bit 100 ili 1000kn.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:10   #4
Traži li muž posao u većem gradu? Njegovo trenutno zaposlenje očito nije trajno rješenje, toga je svjestan? Mislim, ako njegov trenutni posao znači da ti nećeš raditi, a njegova plaća je od 4000 do 6 tisuća plus nemate svoj stan, to nikako nije trajno rješenje i mora se dati u traženje novog posla.
Stišće li vas biološki sat? Ako ne, čemu žurba?
Trenutno nemate uvjete za dijete. Evo, muž i ja planiramo uzeti tornjaka, ali u ovom trenutku nemamo uvjete (moramo srediti ogradu, kućicu, a ni stavka hrane nije mala stvar kad je veliki pas u pitanju) i ne želimo nepromišljeno ući u sve to, psa ćemo uzeti kad mu budemo mogli omogućiti kvalitetan život.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:44   #5
Ne trazi posao drugdje, jer mu je ovdje gazda jako dobar, posao dobar, primljen za stalno.
A i stan u kuci od 100 kvadrata placamo 1300 kn (stvari su sve nase), sto bi u Zg placali najmanje duplo vise. Gazda stana je također dobar covjek, pa nam se ni iz stana neide. Imamo nesto usteđevine za 2-3 stanarine, za nedaj Boze, dok se ne snađemo.
Gotovo svu opremu i robicu za bebu bi dobili od sestara.
Roditelji sa sela nas opskrbljuju povrcem i mesom, tako da ni to ne kupujemo.
Mladi smo oboje, meni je 22, a njemu 33 bioloski sat nam ne istice, ali je zelja ogromna.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:52   #6
malo nize je tema o primanjima i troskovima obitelji, pa baci oko. po potrebi mozemo teme i spojit. evo i link na temu
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
Ani O is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 11:56   #7
Znači ne planirate raditi na tome da ostvarite bolji život, vama je ovako dobro, on će ostati na istom radnom mjestu, a ti nikada nećeš moći naći posao, živjet ćete od njegove plaće koja iznosi maksimalno 6 tisuća kuna i vječno ćete plaćati kiriju?

Onda stvarno ne znam što bih ti rekla. Meni bi logično bilo da on traži posao kako bi se i ti mogla zaposliti.

Ne bih ulazila u projekt beba na vašem mjestu. Puno toga niste dogovorili.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:36   #8
Quote:
aniano kaže: Pogledaj post
malo nize je tema o primanjima i troskovima obitelji, pa baci oko. po potrebi mozemo teme i spojit. evo i link na temu


Hvala ti, skicnut cu..
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:43   #9
jbg nemreš imati sve
kužim ja da je vama trenutno situacija najbolja što u danim okolnostima može biti

bojite se ako čeprkate po novom poslu ili drugom stanu da biste mogli u*ebati ono što već imate, a dobiti goru situaciju
realno dijete počne najviše koštati kad krene u školu, ako dotad ne ide u vrtić ili kakve sportske aktivnosti

to naravno mislim u slučaju koji vi imate, da nećete morati trošiti na opremu i odjeću, a niti na hranu, ako ti ne radiš, niti na vrtić koji bi po prihodima mogli dobiti i besplatno + dd

normalno da i ljudi koji su podstanari imaju djecu, pa što su ljudi koji su kupili stan na kredit od 30 godina nego podstanari, sve dok ne isplate zadnju kunu, banka ih može izbaciti, lakše nego "obične" podstanare

iskreno, za posao računaj da ćete uzimati na određeno po onoj "ona će otići na porodiljni", drugo bi bilo da imaš neku kvalifikaciju koja te izdvaja, ali ako se radi o radu za minimalac, otprilike tako ide
to ne znači da ćeš poslije lakše zadržati posao ali eto, realnost je takva
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 12:44   #10
4000 je jako malo, još kad platite stan i režije ostane nešto više od 2000. Daj ti prvo nađi posao da nešto uštedite, a i on bi mogo potražit neki bolje plaćen. Ne preporučam dijete nikako u ovim uvjetima. Nedaj Bože da on dobije otkaz odma ste u gabuli. Mlada si, kam ti se žuri?
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:00   #11
jesu li u ovih 1300 kn uključene režije ili ne? ako ne, koliko plaćate režije? ja, za razliku od ostalih, mislim ovako: ako želite dijete, go for it. ako ćete opremu i odjeću dobivati, činjenica je da malo dijete ne košta puno. ako budeš dojila, sve što će vam u početku trebati su pelene. a i kasnije, kad razmislim. imate na raspolaganju domaću hranu tvojih roditelja - djetetu ćeš pripremati svježu hranu umjesto kupovanja staklenki s gotovom hranom. dijete ne košta puno, a sretno dijete nije ono čiji roditelju mogu kupiti brdo igračaka.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:11   #12
ja isto gledam i mislim...zadovoljni su s onim što imaju. i žele dijete.
jedna poznanica tj 4 člana obiltej živi u gradskom stanu, živjeli su prije u potleušici punoj rupa u zaseoku jednom, dobili taj stan napokon..jedna spavaća mala za 2 djece a oni u dnevnoj. ona napokon dobila posao, minimalac, konzum. on stalno trči za poslom, sve neki fuš niš za stalno. pa gazda ne plati..
i ostala trudna! oni presretni. nisam sigurna da li su planirali ili ne.

ali ja sam majkemi pomislila da bi trebali pobaciti. pa di će s djetetom doslovno!

malička spava u dnevnoj sobi, inkomodirani su maksimalno, ali i dalje sretni.
i dalje se krpaju kao što su se cijeli život krpali kraj sa krajem i rupa na rupu. nemaju ni auto. nemaju puno toga, ni domaće hrane sa sela.

oni i mnogi drugi bi mogli tako cijeli život čekati nešto, bolje dane, bolje prilike i nikad ne dočekati. i ovo im je lutrija, kad malo razmislim. s obziom na ono prije.

cijela afrika, vijetnam, indija, mongolija, pol južne amerike..sve bi izumrlo kad bi ljudi razmišljali ovako..
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:23   #13
Dajte, žena ima 22 godine. Ima još 100 godina vremena za postati majka, a trenutno nema, ne samo financije za dijete, već ni zrelosti. Kaže imaju super gazdu i mužu je lijepo na poslu i to je to. Nikakva rješenja se ne traže, a želi se dijete. To je za mene nezrelo.
Mi želimo velikog psa pa imamo veće planove kako izvesti taj pothvat, nego što ona ima planove za poboljšanje svoje situacije koja bi omogućila normalnije uvjete za bebu.

Da, ponekad se ljudi odluče na dijete u nekoj ludoj situaciji, totalnoj neimaštini i sl, ali potrebno je barem imati plan, neku perspektivu... Ima i onih bez plana i bez perspektive i bez stana i novaca pa se odluče na dijete, ali ne može nitko reći da to nije neodgovorno, nitko dobronamjeran.

Da njezina priča barem ide ovako: Nemam posao, nemamo novaca, nemamo stan, ali uskoro završavam tražen fakultet/očekujem naslijedstvo/pokrećemo naš mali biznis... i tad bih rekla da pričeka, ali ovako, ovako... što je to uopće?
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:40   #14
ne znam
iz sadašnje perspektive ne bih nekog u njenoj situaciji osuđivala zato što namjerava sad imati dijete
je možda su nezreli, ali ipak, nije samo uletila, evo pita i ovdje mišljenje
možemo i obrnuti situaciju, upravo zato što NE očekuje nasljedstvo, neće studirati, pokrenuti biznis, što bi onda uopće čekala?
nemaju love da uživaju u dvoje i putuju recimo
a posao u Konzumu i sl. može uvijek naći
može u računicu ubaciti i 1663 kn godinu dana koje ona dobiva
2300 od hzzo-a
i cca do 1000kn od grada/općine
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:44   #15
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
jbg nemreš imati sve
kužim ja da je vama trenutno situacija najbolja što u danim okolnostima može biti

bojite se ako čeprkate po novom poslu ili drugom stanu da biste mogli u*ebati ono što već imate, a dobiti goru situaciju
realno dijete počne najviše koštati kad krene u školu, ako dotad ne ide u vrtić ili kakve sportske aktivnosti

to naravno mislim u slučaju koji vi imate, da nećete morati trošiti na opremu i odjeću, a niti na hranu, ako ti ne radiš, niti na vrtić koji bi po prihodima mogli dobiti i besplatno + dd

normalno da i ljudi koji su podstanari imaju djecu, pa što su ljudi koji su kupili stan na kredit od 30 godina nego podstanari, sve dok ne isplate zadnju kunu, banka ih može izbaciti, lakše nego "obične" podstanare

iskreno, za posao računaj da ćete uzimati na određeno po onoj "ona će otići na porodiljni", drugo bi bilo da imaš neku kvalifikaciju koja te izdvaja, ali ako se radi o radu za minimalac, otprilike tako ide
to ne znači da ćeš poslije lakše zadržati posao ali eto, realnost je takva

Upravo to, bojimo se dalje trazit, zelit bolje, da nebi naebali.
Imamo kredit koji otplacivamo jos 4 god (duga prica) tako da ce nam se prihodi nakon toga povecati za 2500 kuna. (Cifre gore navedene su ono sto nam ostane kad platimo kredit) Tako da cemo tad moci razmisljati o kupnji necega svoga.
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:46   #16
Može malo "odrasti" pa otići u veći grad tražiti posao ili raditi na tome da se odseli u Njemačku/Kanadu/Australiju, gledati kako da se prekvalificira ako je potrebno... Naprosto, raditi na tome da se uvjeti poboljšaju...
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 13:52   #17
Quote:
CrazyGirl259 kaže: Pogledaj post
Upravo to, bojimo se dalje trazit, zelit bolje, da nebi naebali.
Imamo kredit koji otplacivamo jos 4 god (duga prica) tako da ce nam se prihodi nakon toga povecati za 2500 kuna. (Cifre gore navedene su ono sto nam ostane kad platimo kredit) Tako da cemo tad moci razmisljati o kupnji necega svoga.
Evo, i to je nešto, sačekati da se otplati kredit, imat ćeš svega 26 godina...
Znači, muz zaradjuje od 6500 do 8500 kuna mjesečno? Ako misliš da sada možete mjesecno izdvajati na dijete, zamisli da ga već imate, pa taj novac stavljajte u iduće 4 godine na banku. Povećani prihodi za 2500 kuna i ta uštedjevina već daju neku nadu da može sve ispasti OK.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 14:14   #18
ovdje sve ovisi o tome kako ćeš postaviti pitanje
jer da si kojem slučajem pitala da si eto zatrudnila i situacija je takva da ne znaš da li zadržati dijete
najmanje pola odgovora bi bilo da svakako rodiš, da će te se snaći, da je bolje imati dijete prije nego kasnije.....
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 14:20   #19
Ja bih joj rekla da ga da na posvajanje i svi bi me popljuvali, ali da, to bih, napisala. U ovom trenutku, ona nije spremna ni po svojim razmišljanjima ni po financijama na dijete.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2014., 14:35   #20
Quote:
mačkonja kaže: Pogledaj post
ovdje sve ovisi o tome kako ćeš postaviti pitanje
jer da si kojem slučajem pitala da si eto zatrudnila i situacija je takva da ne znaš da li zadržati dijete
najmanje pola odgovora bi bilo da svakako rodiš, da će te se snaći, da je bolje imati dijete prije nego kasnije.....
O tome sam i ja razmisljala.
Kad zena 'neplanski' ostane trudna, jer su se eto samo 'pazili' nikom nist, othranit ce se, kaj sad, podrska sa svih strana.
A kad planira ili samo zeli, razmislja, osuda jer nema stan, auto, 10tis kn itd...hehe
CrazyGirl259 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:36.