Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2005., 15:24   #1
programi za skidanje nota sa MIDI fileova

ovako,mene zanima jel ima program koji skida note sa MIDI fileova? ćula sam da ima i skinula sam magic score maestro i note worthy composer,misleći da će mi oni skinuti note,ali ne znam se služiti njima baš i da li to oni uopče mogu? kako se to radi sa njima? otvorim neki MIDI file i šta onda? ili ipak besplatne verzije to ne mogu obavljati?
klika 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 19:58   #2
Vidi, vidi to i mene zanima...
fishenwalc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 20:48   #3
Power Tab Editor to može obaviti, a i Anvil Studio.
Tomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 01:15   #4
Kako misliš za skidanje nota sa midi fileova? Već sam midi otprilike znači notni zapis. Doma radim sa Cakewalkom.
Quote:
kako se to radi sa njima? otvorim neki MIDI file i šta onda? ili ipak besplatne verzije to ne mogu obavljati?
Što zapravo hoćeš?

Otvoriš midi file, dobiš note, promjeniš, dodaš nešto, reproduciraš, snimaš sa npr. midi klavijature, isprintaš note...NoteWorthy Composer je jednostavan, što ti konkretno nije jasno?

Imao sam neki Anvil studio ali nije immao opciju print!?

__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 02:19   #5
Quote:
morbidangel kaže:
Kako misliš za skidanje nota sa midi fileova? Već sam midi otprilike znači notni zapis. Doma radim sa Cakewalkom.

Što zapravo hoćeš?

Otvoriš midi file, dobiš note, promjeniš, dodaš nešto, reproduciraš, snimaš sa npr. midi klavijature, isprintaš note...NoteWorthy Composer je jednostavan, što ti konkretno nije jasno?

Imao sam neki Anvil studio ali nije immao opciju print!?

valjda nisam dobro objasnila. mislim na ono kad otvorim midi file i on mi svira,ali kako doći do nota koje svira? jer koliko sam vidjela kad otvorim neki midi file,on samo svira,a ne ispisuje nikakve note.
klika 26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 20:00   #6
Power Tab Editor radi na principu "uvoza" Midi kanala. Odabereš kanale koje želiš uvesti i prikaže ti note u notnom zapisu. Probaj.
Tomy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 21:32   #7
Ako ti samo svira najvjerojatnije ti je otvoren nekim drugim (defaultnim) programom tipa Winamp

ili Windows Media Player. Otvori onda NoteWorthy Composer>File>Open>nadi midi koji hoceš(pazi da

ti pod Files of Tipe piše Midi Files)>otvori ti se MIDI Import Wizard>možeš ostaviti defaultne

vrijednosti..Next...Finish>Otvori se crtovlje, notni zapis. Ako to misliš isprintati: File>Print

(ili prije Page Setup)



Za promijeniti defaultni program (koji otvara): Desni klik na željeni file(tocnije na neki

midi)>Open With>Choose Program>nadi na listi NoteWorthy (ili Browse....), oznaci Always use the

selected program...>OK Sad bi trebao otvarati midi sa NW composerom



Sa Cakewalkom je slicno: Odredi da on otvara midi fileove (opis iznad) ili ga pokreni

rucno:File>Open>....>na otvorenom prozoru se nalaze trake, oznaciš neke/sve>View>Staff......

Jel to to? Ili se opet ne razumijemo?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 22:23   #8
Question Note za sinthesaizer

Jasno i glasno. Želim skidati note, ali ne znam kako i isprobala sam sto programa za skidanje i iako se note skinu ili su samo za klavir (a meni treba za sinthesaizer) i za jednu pjesmu ima oko 10 listova papira što svakako nije normalno. Molila bih vas da mi kažete jedan najjednostavniji program za skidanje ili ako direktno mogu skinuti note za određenu pjesmu SA AKORDIMA.
Hvala
vjetrenjača is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 23:16   #9
Quote:
vjetrenjača kaže: Pogledaj post
za jednu pjesmu ima oko 10 listova papira što svakako nije normalno.
Naravno da je normalno.
MIDI je višekanalni uradak, štoćereć da imaš kompletan aranžman uključujući i udaraljke. Pa, ako ti sve to nije potrebno u notnom zapisu, onda u nekom programu, koji to može (npr Cakewalk) odabereš jedan track koji ti je bitan i samo to isprintaš.
__________________
Ko izgubi dobitak, dobije gubitak
Bolje nešto od nečega nego ništa od ničega.
Wishman01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 00:20   #10
Prije nego "skineš" note morao/la bi znati nešto osnovno o MIDI zapisu.

Svaki MIDI može imati (govorim o GM standardu koji vjerojatno i ti spominješ) do 16 snimljenih kanala. Shvati to kao 16 različitih instrumenata koji sviraju istovremeno (mali orkestar).
Kad bi htjela "skinuti" (bolji termin je - prikazati) note svih 16 kanala onda i dobiješ "zbrku" nota na 10 listova papira. (dobro zbori wishman, samo kome će trebati note od udaraljki)

Tebi treba notni prikaz samo jednog kanala (predpostavljam da tražiš note osnovne melodije neke pjesme). Da bi to uspjela trebaš označiti (selekcionirati) samo taj kanal. Samo onaj s osnovnom melodijom. (već rečeno, al ponavljanje je majka znanja )

Predpostavljam da ti je sad malo jasnije o čemu je pričao morbidangel.

Otvori MIDI file u nekom od programa koji podržavaju notni prikaz (Cacewalk je jedan od njih) Označi kanal (track) koji te zanima i upotrijebi funkciju Staff. Prikazat će se notni zapis koji možeš printati.

Postoji, naravno par problema s kojima ćeš se vjerojatno susresti.
Melodija koju želiš može se nalaziti u više kanala (klavirske dionice obično).
Ako nije postavljen akord (meter/key) u kojem je odsvirana pjesma, notni prikaz neće imati postavljene predznake.
Ako quantizacija nije pravilno postavljena notni zapis će biti ritmički netočan.
Ako je MIDI zapis "pomaknut" (nije sinhroniziran s taktovima u programu) note će biti neispravne.

Mislim da će ti ovo biti dovoljno da odustaneš prije nego izgubiš hrpu vremena pokušavajući dobiti note iz MIDI-ja.

Što se akorda tiće, oni nisu zapisani u samom MIDI zapisu. Vrlo rijetki MIDI fajlovi imaju ih zapisane u tkz. Cord zapisu unutar MIDI-ja i tek onda su vidjivi na prikazu nota.

Pored programa koji su već spomenuti ja bih istaknuo Finale, koji je namjenjen prvenstveno u svrhu pisanja nota. Ako se njime zna baratati onda se dobivene note lako mogu editirati i od njih napraviti pravu profi partituru. Kod Cacewalka to ide malo teže.

Duži post, al kraće ne ide - sorry
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2007., 21:00   #11
a jesi probala s ovim? ako nisi probaj.
dejo6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 23:11   #12
a na koju foru on može iz midia izvaditi note
nerazumijem
probao sam, ali očito neznam
ikovac84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:00   #13
Uf, dižeš temu staru skoro dvije godine, to se zove analiza arhive foruma.hr.
Odgovor je - jednostavno. Ubaci MIDI u neki program koji može prikazati note (score), označi kanal i odaberi funkciju.
Iako to može svaki iole bolji program ti za početak probaj s ovim koji je free Midi Notate playerSamo u njega upiši MIDI koji želiš i eto ga.
Za informaciju, ako imaš notni zapis njega možeš reproducirati kao MIDI. Dakle, suprotno od ovoga gore. MIDI su u stvari note zapisane na drugi način plus još mnogo drugih funkcija za koje je midi protokol i napravljen.
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:42   #14
imam pitanje dali postoji kakav program za skidanje nota ali npr!stavis cd u komp pustis glazbu i on skida note!hvala jos jednom
macaklaus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 15:37   #15
Da, ima. I još ti izbaci zagrebački s prilogom
__________________
Ako već moraš napraviti korak unazad, važno je nakon toga ići barem dva naprijed.
lbucar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.