Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2012., 23:52   #1
Usisavac poceo slabo vuci?!

dakle, rijec je o electrolux usisavacu na vrecicu, starom nekih 2-3 god.
usisavao sam sa onim uskim nastavkom, i pregrijao se usisavac, tj. prestao radit najednom. nakon desetak minuta kad se ohladio, ponovno je proradio, ali jako slabo vuce.
stavio sam i novu vrecicu, i probao bez vanjskog filtera, ali nema razlike..

buduci da se to dogodilo nakon ovog pregrijavanja, zanima me da li je moguce da je otisao neki namotaj na el. motoru, ili je nesto drugo u pitanju?
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 09:32   #2
Moguce...
neki kontakt, četkica, kondenzator ili u najgorem slučaju namotaj.
U najboljem slučaju se nesto (kosa-konac) zamotalo oko osovine i ne dozvoljava normalne okretaje.
Ili je kako se kaze kod nas: "zgorìjà".
Ne znam ima li smisla popravljati ga, kad se novi može kupiti za 300-400 kn.
"obični" usisivači na vrećicu (koji vuku preko vrećice) se ne smiju koristiti duže od 20tak min. uz uvjet da je vrećica prazna.
Takav usisavac ima optereceni rad i nedovoljno hladjenje cim se vrecica malo napuni.
Zrak ne može normalno prolaziti, a motor se ne hladi dovoljno i ako pretjeramo dobijemo ovaj rezultat koji si i ti dobio.
Sad kad znas iz vlastitog iskustva, nadam se da ce slijedeci usisavac koj odaberes biti ili bez vrecice, ili na sistem centrifuge ili turbine, nikako "kroz vrecicu"
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2012., 14:02   #3
Hvala gringo, moram nabaviti onaj skroz mali torx pa da ga otvorim i vidim u cemu je stvar. Iako sumnjam da je usla kosa, ili neko smece u njega, jer je vrecica bila skoro prazna kad se to dogodilo.
Inace taj usisavac mi je u stanu u kojem je samo jedan tepih, tako sa se rijetko koristi.
Uglavnom, to pregijavanje se dogodilo kad sam s onim uskim nastavkom usisavao kauc, i ormare. Dakle bio je koristen definitivno dulje od 20min.

Odvest cu ga na servis pa cu vidjet njihovu procjenu.
Btw. dal netko zna kakav je onaj servis ajster? On mi je najblizi od ovlastenih servisa sa electrolux stranice.
Ili dal netko zna neki drugi ok servis?
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 09:46   #4
Da, kad se koristi onaj uski nastavak, onda je protok zraka (i hlađenje)... a barem duplo ograničen.
Još gore ako se takav koristi dugo.

...a svaki servis će ti uzeti 100-200 kn samo da otvori i pogleda, pa jos ako mora nešto promjeniti... još parsto...
Ja mislim da je novi (dirt devil, bez vr. 350kn npr.) puno bolje rješenje.
gringo. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:42.