Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2012., 23:03   #3121
Quote:
veljača 84 kaže: Pogledaj post
nemoj se bojati, nisam ovo zaista pisala da nekoga plašim nego samo da upozorim buduće majke na moguće nuspojave da znaju reagirati.Inače je moja situacija toliko rijetka da doktori se ne sjećaju zadnjeg slučaja.Istina da je carski lakši jer si ili uspavan ili imaš spinalnu anesteziju ali oporavak je puno teži time što žene nakon vagin.puštaju nakon 3 dana a nas nakon 5 ili 7 ovisno o bolnici.Samo sve imajte na umu, naravno da nitko ne može birati kako će roditi jer o tome doktor odlučuje, ali ako imate izbor birajte vaginalno.
Zaprepascujuce je kako ljudi lako prihvate sta god im lijecnik kaze.
Planirani carski uopce nije losija opcija od vaginalnog.
Odnosno, losija je bolnici, jer vise kosta, ali zeni je laksa i bolja.
Treba usporedjivati kruske s kruskama, a ne idealni vaginalni i prosjecni carski.
To sto hrvatski ljecnici imaju praksu suprotnu vecini Europe, samo govori tko je u krivu. Na vlastitu sramotu motivacija im nije dobrobit pacijenta, nego financijski dobitak.
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 11:39   #3122
Ja sam rodila na carski, nakon sati i sati mučenja... Iako,poslije me dugo boljelo, al (govorim za sebe) rađe bi još 10 puta na carski rodila, nego prirodno... Bilo mi užasno, negdje sam prije par mjeseci napisala svoju priču...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 17:01   #3123
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Treba usporedjivati kruske s kruskama, a ne idealni vaginalni i prosjecni carski.
.
sa ovim napisanim definitivnio slažem.
A vrlo često same rodilje sa idealnim vaginalnim napadaju svašta pišu onim ženama koje odu na carski pa ispadne prosječan carski.
Meni je nejasno čemu poređenje... pa svatko od nas ima drugačiji porod te toleranciju boli drugačiju
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:00   #3124
Quote:
Lauferka kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko objasniti kako to doktori zakljuce da je beba prevelika za roditi vaginalno??znam da tu ulogu igra djetetova tezina ali me zanima dali ima jos nekakvih razloga,ako netko ima iskustva s tim.hvala
iako sam ja daleko do poroda, meni su indikacija dva velika mioma na samom ušću maternice, školski stoje svaki sa svoje strane i rastu. dakle, svi dr-i koji su me do sada gledali su rekli da beba neće moći vaginalno van.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 18:34   #3125
Ja sam sad trudna tek 7 tjedana i imam kćerkicu od 20mj koju sam rodila na carski. I baš me strah, bilo bi bolje da ništa ne čitam
zanima me ako itko ima iskustva s drugom trudnoćom nakon carskog, jel sve isto il boli taj rez, jel treba više mirovat??
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2012., 19:47   #3126
Quote:
succorosso kaže: Pogledaj post
Planirani carski uopce nije losija opcija od vaginalnog.
...
Treba usporedjivati kruske s kruskama, a ne idealni vaginalni i prosjecni carski.
I ja se slažem s ovim.
Uopće je glupo raspravljati na način da se uspoređuje katastrofalni carski i fenomenalni vaginalni porod, jer onda isto tako možemo napraviti i obrnutu usporedbu.

Carski (kao i vaginalni porod u ostalom) ima svoje rizike, ali uopće ne shvaćam čemu takava stigmatizacija ovakvog poroda u našem društvu?!

Ja sam porođena carskim rezom prije mjesec dana i mogu reći da je sama operacija i oporavak nakon nje bio poput šetnjice parkom.
Ipak poštujem da nismo svi isti, da nemamo svi jednaku toleranciju boli te da se ne oporavlja svaki organizam istom brzinom.
Za mene je carski rez super iskustvo i nemam ni jednu traumatičnu uspomenu s poroda.
Lukrecija13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 08:18   #3127
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Ja sam sad trudna tek 7 tjedana i imam kćerkicu od 20mj koju sam rodila na carski. I baš me strah, bilo bi bolje da ništa ne čitam
zanima me ako itko ima iskustva s drugom trudnoćom nakon carskog, jel sve isto il boli taj rez, jel treba više mirovat??
To ne znam, meni je jedino moj ginekolog rekao da najmanje dvije godine ne smijem biti trudna pošto sam rodila na carski, jer bi slijedeći porod najvjerojatnije opet bio na carski, a kao ne smije se prebrzo opet rezat po istom mjestu. Moja ujna je rodila prvo dijete na carski, i drugo opet na carski,al nakon pet godina. Mene ti isto bilo strah jer sam čitala sve i svašta, al najbolje se je ne plašit, svatko je drugačiji tako da ni jedna nečija situacija ne mora biti tvoja...Samo hrabro...
Suncana 007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:22   #3128
Quote:
Suncana 007 kaže: Pogledaj post
To ne znam, meni je jedino moj ginekolog rekao da najmanje dvije godine ne smijem biti trudna pošto sam rodila na carski, jer bi slijedeći porod najvjerojatnije opet bio na carski, a kao ne smije se prebrzo opet rezat po istom mjestu. Moja ujna je rodila prvo dijete na carski, i drugo opet na carski,al nakon pet godina. Mene ti isto bilo strah jer sam čitala sve i svašta, al najbolje se je ne plašit, svatko je drugačiji tako da ni jedna nečija situacija ne mora biti tvoja...Samo hrabro...
meni je moj rekao da nakon godinu idem prirodno ako bude moguće.moja kolegica je zatrudnila 7 mj od carskog i rodila prirodno. tako valjda od osobe do osobe. Iskreno ja bi sad radije prirodno iako me strah tog reza toliko, al ko će opet 8 dana ležat ajme majko
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:26   #3129
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Ja sam sad trudna tek 7 tjedana i imam kćerkicu od 20mj koju sam rodila na carski. I baš me strah, bilo bi bolje da ništa ne čitam
zanima me ako itko ima iskustva s drugom trudnoćom nakon carskog, jel sve isto il boli taj rez, jel treba više mirovat??
Ja sam ostala trudna 6 mj nakon prvog carskog i u toj trudnoći me je jako bolio rez,češće sam išla na uzv jer su provjeravali debljinu reza.
Sad treća trudnoća nakon 20mj od drugog carskog mi je ok,rez boli ako naglo ustanem ili napravim neki pokret,ne mirujem jer je nemoguće pored dvije male curke
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 09:38   #3130
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
Iskreno ja bi sad radije prirodno iako me strah tog reza toliko, al ko će opet 8 dana ležat ajme majko
pa valjda daju malo ustati,kaj ne ?
mene sad čeka carski nakon 3 vaginalna i malo me fufka ,mada ni sama neznam čega ...
neverending is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:01   #3131
Quote:
neverending kaže: Pogledaj post
pa valjda daju malo ustati,kaj ne ?
mene sad čeka carski nakon 3 vaginalna i malo me fufka ,mada ni sama neznam čega ...
Ustajanje je obavezno nakon 24 sata,u nekim bolnicama dižu i prije sve zavisi od vrste anastezije.
Treba se što više kretat nakon carskog da bi oporavak bio brži.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:06   #3132
Quote:
Victoria 08 kaže: Pogledaj post
Ustajanje je obavezno nakon 24 sata,u nekim bolnicama dižu i prije sve zavisi od vrste anastezije.
Treba se što više kretat nakon carskog da bi oporavak bio brži.
znam ...

ja ni poslije vaginalnih nisam bila baš nešto poletna ,jer su mi bebe bile velike i izmučili smo se i ispucala sam i rasturali su me hemoroidi tak da ne očekujem neku preveliku razliku ...
jedino što je ovo ipak operacija
neverending is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 10:25   #3133
ja kada sam pitala koliko dugo mogu nakon carskog na trudnoću rekli su mi odmah...
i to u 2 različite bolnice (pvt Podobnik) i Petrova (Đelmiš)
meko tkivo zaraste u par tjedana i to je to... nema zarastanja godinu dana, ali oporavak je duži i teži kod carskog (tako se pretpostavlja) pa se onda sugerira medicinski da mame pričekaju godinu dana minimalno...
jer je operacija...
ali što se tiče samog zarastanja ožiljka, rezanje matarnice, zarastanja stjenki - nema tu šta zarsatati godinu ili dvije dana - to zaraste kao i svako meko tkivo u roku od par tjedana do 3 mjeseca ( kada se sami unutarnjeg raza razgrade)...
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 11:00   #3134
Quote:
neverending kaže: Pogledaj post
pa valjda daju malo ustati,kaj ne ?
mene sad čeka carski nakon 3 vaginalna i malo me fufka ,mada ni sama neznam čega ...
ma moraš odma na noge nakon 12 sati. bar sam ja tako sa spinalnom. ma meni je carski bija zakon. prva 3 dana je bilo teško a poslije koda nisam rodila. stvarno super. al mislila sam ko će sad kad već imam dite 8 dana stat u bolnici ili 7 u biti, svejedno jer to mi je bilo. ma ne triba te bit strah, ako budeš mogla uzmi spinalnu, više se nastoj kretat nakon carskog i brzo si ko nova
__________________
Ostavit ću svitlo da mi vidiš doć.......
ZARA1402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2012., 20:04   #3135
Quote:
ZARA1402 kaže: Pogledaj post
ma moraš odma na noge nakon 12 sati. bar sam ja tako sa spinalnom. ma meni je carski bija zakon. prva 3 dana je bilo teško a poslije koda nisam rodila. stvarno super. al mislila sam ko će sad kad već imam dite 8 dana stat u bolnici ili 7 u biti, svejedno jer to mi je bilo. ma ne triba te bit strah, ako budeš mogla uzmi spinalnu, više se nastoj kretat nakon carskog i brzo si ko nova
rooming in te satare. bar mene.
nema ležanja kad dođeš s intenzivne. makar kapala infuzija i antibiotici u obje ruke, sestre ne diže dijete,ne neeee. izvol'te sami, snađite se sami.503:
__________________
kiki riki miki moj!
chica bonita is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 09:02   #3136
Quote:
chica bonita kaže: Pogledaj post
rooming in te satare. bar mene.
nema ležanja kad dođeš s intenzivne. makar kapala infuzija i antibiotici u obje ruke, sestre ne diže dijete,ne neeee. izvol'te sami, snađite se sami.503:
koja je to bolnica ?

mislim da ipak nebi smjeli tako...
ne da mislim nego znam ...
neverending is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 09:09   #3137
Quote:
neverending kaže: Pogledaj post
koja je to bolnica ?

mislim da ipak nebi smjeli tako...
ne da mislim nego znam ...
Moja frendica rodila na SD prije tri godine
S njom u sobi je bila zena s blizancima rodenima na carski i bez jebemti su joj klince odmah uvalili u sobu
Naravno da su joj cimerice hendlale i dodavale klince jer zena nije mogla nikam
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 09:20   #3138
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Moja frendica rodila na SD prije tri godine
S njom u sobi je bila zena s blizancima rodenima na carski i bez jebemti su joj klince odmah uvalili u sobu
Naravno da su joj cimerice hendlale i dodavale klince jer zena nije mogla nikam
Onda su bebači bili jako veliki i dobri.
Ja sam rodila gore na carski prije 4god, i od nas 4 što smo bile na carskom to jutro, sve bebe su prvu noć bile kod njih, dok mame dođu sebi.
Drugu noć je cimerici bilo teško, pa smo ju natjerali da opet zove sestru da dođe po malu i sestra ju je na zahtjev odnijela, jer je ovu mamu jako bolilo, i fakat joj je i tu drugu noć trebala pomoć...

Inače je na SD praksa, da sve bebe koje su zdrave, sposobne, ostaju s majkama, samo one s nekakvim problemima, ostaju na intezivnoj....
A svaka mama, ako se ne osjeća dobro, mže potražit pomoć u vidu da joj se uzmu djeca preko noći... Da se odmori i naspava...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 15:15   #3139
meni je taj rooming in bio najgori nakon carskog, ali sad kad planiram drugu bebu ne mogu si više zamisliti da ja spavam u jednoj sobi, a ona u drugoj (mislim u toj dječjoj), hoću da bude stalno pored mene koliko kod bilo teško....valjda sam nakon prvog poroda ojačala pa tako razmišljam...
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2012., 10:32   #3140
cure,
ako ste bile pod općom anestezijom na carskom, da li ste imale problema kod buđenja iz anestezije?
Ja sam nakon operacije mioma kod buđenja povraćala ko luda, to me više izmučilo nego sama operacija i oparavak, pa me malo strah da opet ne bude isto
vetica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.