Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2009., 23:23   #1
Transparentna pozadina

E ovdje mi se čini da ima puno pametnih, pa bi me možda netko uputio...

Kako u Photoshopu (ili nečem drugom) napraviti da se jedna boja u grafici (npr. bijela) učini prozirnom? Pri radu sa png datotekom.
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 00:53   #2
Smanjiš opacity layeru na kojem je ta boja.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 23:50   #3
ali ima samo jedan layer. Kako iz slike izdvojiti da jedna boja bude samo jedan layer?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:24   #4
Napraviš novi (prazni) layer i selektiraš na njemu kaj hoćeš farbat. Čim više radi s layerima. Što više, to bolje. S jednim layerom si možeš znaš šta... . Ja ih po radu nemam ispod 10-20 nikad. Prošli tjedan sam radio neku kao reklamu, 65 layera se skupilo tokom 3-4 sata izrade slike. Što rasterskih, što vektoriziranih, što text layera. Olakšava posao, sve se da mijenjat vrlo brzo (jer je skoro svaki dio slike drugi layer kojeg posebno obrađuješ). Ak se gubiš u tolko layera, imenuješ si ih, grupiraš ih...
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 00:34   #5
Ma meni je to uspjelo tako da sam otvorio novi dokument sa transparentnom pozadinom. Onda sam na slici, sa Magic Wandom, selektirao željenu boju, pa na invert selection, i onda sve to copy. A paste u onaj novootvoreni dokument.

Ali sam mislio da li postoji neki jednostavniji proces? Jer imam fakat puno grafika koje moram djelomično učiniti prozirnim. Sjećam se da sam jednom davno bio koristio neki program gdje bi se odredila boja iz palete koja će biti transparentna. Krajnje jednostavan postupak, ali se više ne sjećam o kojem se programu točno radilo
Da nije možda bivši PaintShopPro?
__________________
It's a joke, not a dick. Don't take it so hard.
Pupi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 01:13   #6
U Photoshopu imaš mogučnost korištenja Actions-a ako istu radnju moraš napravit na više slika. Kartica pokraj history-a.
Uzmeš jednu sliku -> otvoriš tu karticu Actions -> klikneš na malu ikonicu kaj izgleda ko folder-> napraviš si folder pod nekim imenim (npr Pupi)-> klikneš na gumbić kaj izgleda kao "play" s gornje desne strane actions prozorčića da ti se otvori izbornik -> odabereš "New Action" -> Imenuješ -> klikneš na "Record". Počneš radit to kaj trebaš, cijeli tvoj postupak se "snimi". Kad završiš, stisneš "Stop recording" -> klik na svoj folder -> opet "play" u gornjem desnom kutu -> save action. Spremljeno je.

Otvoriš novu sliku koju trebaš obradit -> opet "play" u gornjem desnom kutu -> load action, odabereš ono kaj si snimio prije -> otvoriš -> klikneš play i PS ti sam radi na slici. I tak svaku sliku. Samo otvoriš -> odabereš akciju -> play.

Ak to do sad nisi radio, možda će ti trebat malo više vremena da si napraviš akciju, al kad ju napraviš, to brzo ide. Akciju možeš koristit u bilokojem PS-u (nalazi se spremljena unutar PS foldera na HDD-u di je instaliran pa si možeš izvadit i spremit).

Ak zapneš, javi na PM pa ti detaljnije objasnim.
__________________
Come to the dark side, we have cookies.
Firestarter '87. is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 00:32   #7
Mask Pro > čarobnjak za tvoj problem...
Iako i dosadasnji postovi su dosta pomogli...

evo i ovo: klik
A u ps najbrze selektiranje,..osobito ako je pozadina slicnog tona :
Select-color range > Pipetom odabereš ono sto bi makno,i sa fuzziness podešavaš toleranciju. S tim da kasnije igras se sa select > inverse ,i dio koji je selektiran copy i paste na transparentnu pozadinu..
i naravno sejvaš u .png,.gif,...
manekatamo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.