Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2007., 12:12   #1
Vista partition magic

ovako, dobio sam laptop, imam vista ultimate na njemu, ali najveći je problem što ima samo 1 particiju !
e sad, koji program koristiti da radi na vistu da razdvojim particije, odn. da kreiram novu particiju da nebude sve na C disku
imal tko ideju ?!
__________________
Iako godine lete ja još živim Hip-Hop, takav mi je horoskom, sahrani me s tim u grob !
leGa MC is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 12:47   #2
Quote:
leGa MC kaže: Pogledaj post
ovako, dobio sam laptop, imam vista ultimate na njemu, ali najveći je problem što ima samo 1 particiju !
e sad, koji program koristiti da radi na vistu da razdvojim particije, odn. da kreiram novu particiju da nebude sve na C disku
imal tko ideju ?!

Partition Magic
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:23   #3
WTF, mozes kroz disk management to napraviti. Otkad to partition magic radi na Visti?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 13:38   #4
Disk Management na Visti kod mene se pokazao jako dobar. Slažem se s Fosnom.
xpvista is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 14:04   #5
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
WTF, mozes kroz disk management to napraviti. Otkad to partition magic radi na Visti?
Meni radi....stavio compatibility sa XP SP2 i radi bez problema
__________________
I tvoja jela su nejestiva sva,bez okusa, al žilava i neprobavljiva
cmicmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 15:17   #6
Za autora, koristi onaj partition u windowsu.

A ako zelis instalirati linux onda ces u linuxu lako partitionirati, samo ces ici na resize (ntfs) i posle kreirati ext3 i nekih 500mb za linux svap.
msvijet is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 10:45   #7
A ja imam slican problem:



Imam laptop Acer 3690, (HDD 120GB)na njemu su bile dvije particije i jedna skrivena. Napravio sam factory backup na DVD i sve srušio. (definitivno formatirao citav disk) Pokusao instalirati XP, pa kad sam vidio koliko mi treba drivera, ponovo vratio Vistu. I sad imam samo C particiju.
E tu nastaju problemi: Odem u disk Managment i hocu naparaviti od c particije jos jednu, ali mi Vista ne dozvoljava da mi C particija bude manja od 54GB !!!! Ja hocu da mi C particija bude 25GB, a ostatak prosotra na D, ali JOK , Vista neda da.... (nabijem je na .q....c) Probao sam i sa Acronis Disk Directorom, ali kad se rebootuje, kaze da ne moze upisati neki sektor. Partition Magic 8, naravno ne radi pod Vistom.....


Sta sad????
__________________
..."međutim, Elvis se ubrzo manuo panka, jer su ga žestoko napali u Ven-u i AS-u"...
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 11:24   #8
Jesi obrisao sve stare particije (i onu skrivenu) i napravio novu C particiju?
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 12:25   #9
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
Jesi obrisao sve stare particije (i onu skrivenu) i napravio novu C particiju?
Da, i formatirao disk potpuno! Vista kaze da je najmanja moguca velicina za shrinkanje 54 GB, jer sistem mozda koristi pagefile ili snapshot na tom disku. ali, kod mene je je pagefile potpuno iskljucen (imam 2GB RAM-a), a u snapshotu nemam nista..... cak sam iskljucio i system restore, ali opet isto. Ne mogu nikako zakljuciti sta ta radim..... Trazio sam po Google-u, vidim da vecina ima slicne probleme, a slabo tko nudi rijesenje, svi se zadovolje ponudenom velicinom diska C, ali meni striktno treba sto vise prostora na D.
__________________
..."međutim, Elvis se ubrzo manuo panka, jer su ga žestoko napali u Ven-u i AS-u"...
Nike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 13:11   #10
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
WTF, mozes kroz disk management to napraviti. Otkad to partition magic radi na Visti?
Jel mi možeš molim te reći postupak kojim se promijene veličine već postavljenih particija u Visti preko disc managementa?
platfus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 14:39   #11
http://www.winmatrix.com/forums/inde...howtopic=12188
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:25.